Magazin

Almeda Azabi’nin Kardeşi İlda Abazi Kimdir?

Reklamlar

Ablası gibi güzelliği ile dikkatleri üzerinde toplayan İlda Abazi, manken, sunucu ve oyuncu Almeda Abazi’nin kardeşidir.

Almeda Abazi’nin kardeşi olması ve ünlü bir basketbolcu olan Kenan Sipahi ile yapmış olduğu evlilik ile gündeme gelen İlda Abazi, oldukça büyük merak uyandırmıştır. İlda ABAZİ KİMDİR? Nerelidir? Ailesi Kim? Gibi birçok soru hakkında internette çeşitli araştırmalar, izleyiciler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ablası Almeda Abazi kadar ekranlara çıkmayan ve son derece mütevazi bir hayat yaşayan İlda Abazi ve Kenan Sipahi çifti son derece mutlu bir hayat sürmektedir.

Reklamlar

İlda Abazi Kimdir?

İlda Abazi, 1988 yılında Arnavutluk’un Tiran şehrinde dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Albana Abazi, babasının adı ise Muhammet Abazi’dir. İlda Abazi’nin Almeda Abazi ve Aris Abazi adında iki kardeşi bulunmaktadır. Özellikle 2008 Arnavutluk güzeli ve 2008 kainat güzeli olan, ülkemizde manken, sunucu ve oyuncu olarak çalışmalarına devam eden Almeda Abazi oldukça tanınmıştır.

İlda Abazi, Arnavutluk Tiran doğumlu olmasına rağmen diğer kardeşleri gibi eğitim ve öğretimini İstanbul’da tamamlamıştır.

İlda Abazi oldukça mütevazi bir şekilde sürdürdüğü özel yaşantısında, özellikle gece hayatından uzak durmuştur. İlda Abazi, ünlü basketbolcu Kenan Sipahi ile 2018 yılı Eylül ayında nişanlandı ve 29 Temmuz 2021 yılında da evlenmiştir.

İlda Abazi Boyu, Kilosu
İlda Abazi Boyu, Kilosu

İlda Abazi Boyu, Kilosu ve İlda Abazi Kaç Yaşındadır?

İlda Abazi, 1988 yılınd dünyaya gelmiştir ve 34 yaşındadır. Arnavutluk’ta doğan İlda Abazi 1,71 metre boyunda 57 kilogram ağırlığındadır. Oğlak burcu olan ve doğayı ve hayvanları son derece fazla seven İlda Abazi’nin bir köpeği bulunmktadır.

Reklamlar

İlda Abazi Hayatı

İlda Abazi 1988 yılında Arnavutluk’un Tiran şehrinde 3 çocuklu bir ailede dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi Ablana Abazi ve babası Muhammet Abazi’dir. İlda Abazi’nin Almeda Abazi, Aris Abazi adlarında iki kardeşi bulunmaktadır.

Anne Albana Abazi ve baba Muhammet Abazi odukça genç yaşta evlenmiş ve oldukça genç yaşta çocuklarına sahip olmuşturlar.

İlda Abazi eğitim hayatına Tiran’da başlamıştır. Liseyi bitirdikten sonra üniversite eğitimini ise Türkiye’de Muğla Üniversitesi’nde almış ve okumuş olduğu bölümü başarı ile tamamlamıştır.

Özel yaşamına oldukça fazla dikkat eden İlda Abazi 2018 Eylül tarihinde Kenan Sipahi ile nişanlandı ve  29 Temmuz 2021 tarihinde ise bu beraberlik evlilik ile neticelendi.

İlda Abazi, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı oyuncusu olan Kenan Sipahi ile Çırağan Sarayı’nda oldukça görkemli bir düğün ile evlendi. Çiftin nikah şahitleri ise Almeda Abazi’nin oyuncu eşi Tolgahan Sayışman olmuştur.

Arnavut asıllı ünlü model, oyuncu ve sunucu olan Almeda Abazi ve kız kardeşi İlda Abazi birbirine oldukça fazla bir şekilde benzetilmektedir. İlda Abazi ve Kenan Sipahi’yi çiftini tanıştıran isimin Tolgahan Sayışman olduğu da bilnimektedir.

İlda Abazi dizi, Sinema ve İçerisinde Yer Aldığı Projeler

İlda Abazi hakkında çook fazla bilgi bulunmamaktadır. Ekranlarda uzak kalmatyı başaran ve son derece mütevazi bir hayat yaşayan İlda, Kenan Sipahi ile olan evliliği ile gündeme gelmiş ve güzelliği ile de dikkatleri üzerine çekmiştir.

İlda Abazi, Almeda Abazi ile kardeştir. Almeda Abazi 2008 Arnavutluk güzeli seçildikten sonra 2008 yılında kainat güzeli seçilmiş ve adını tüm dünyaya duyurmuştur. Ülkemizde oyuncu, manken ve sunucu olarak pek çok çalışmaya imza atmıştır. Almeda Abainin yer aldığı projeler şu şekildedir;

  • Ayrılık; televizyon dizisi.
  • Survivor Ünlüler – Gönüllüler; yarışma.
  • Yok Böyle Dans; yarışma.
  • Muhteşem Yüzyıl; televizyon dizisi.
  • Para Bende; televizyon programı.
  • Survivor All Star; yarışma.

İlginizi çekebilir: Hasan Biltekin Kimdir?

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx