Magazin

İsmail Hakkı Ürün Kimdir?

Reklamlar

İsmail Hakkı Ürün, 1976 yılının 21 Mart tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Boyu 1.95 metre, kilosu 84 ve Koç burcudur. İsmail Hakkı, Trabzonspor taraftarıdır. Emir isminde bir oğlu vardır. İsmail Hakkı Ürün sırasıyla Trabzon, Konya, Malezya ve Almanya’da eğitim almıştır. Konya’da yaşadığı zaman boyunca Konya Anadolu Sahnesi’nde aktif olarak tiyatro ile ilgilenmiştir. Konya’da profesyonel lisanslı sportif faaliyetlerde bulundu. İsmail Hakkı Ürün, Konya Bölge Güreşçisi olarak spor yapmıştır. Babası Halil Ürün Konya’da Belediye Başkanlığı yapmıştır. Canlandırdığı rollerden dolayı kendisini Trabzonlu olarak bilinen İsmail Hakkı Ürün aslen Konyalıdır.

İsmail Hakkı Ürün
İsmail Hakkı Ürün

1991 ve 1995 yılları arasında Türkiye’nin ilk yerel kanalı olan Kon Tv’nin kurucu kadrosunda yer almıştır. Kariyerini oyunculuk üzerine yönlendirmiştir. Oyunculuk alanında yurt dışında dâhil olduğu projelerin yanında pek çok ulusal projeye de imza atmıştır. İsmail Hakkı, çeşitli sinema ve televizyon yapımlarında ekranlara gelmekte ve rol almaktadır.

İsmail Hakkı Ürün, Malezya IIUM Uluslararası İlişkiler eğitimi almıştır. Sonrasında ise 1 sene Almanya Ludwigsburg Film Akademisinde Belgesel sinema eğitimi görmüştür. İsmail Hakkı; altı yabancı dili okuyup yazabiliyor ve konuşabiliyor. Bu diller; İngilizce, Almanca, Arapça, Boşnakça, Rusça ve Malay-Endonezya dilleridir.  İsmail Hakkı, birçok dilde de oyunculuk yapmaktadır. İsmail Hakkı Ürün eğitim aldığı Malezya’da TV3 kanalında birçok projede yer almıştır.

Reklamlar

Oyunculuk kariyerine Bedel dizisiyle adım atmıştır. Daha sonra Mihrali, Bedel, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Gazi, Geniş Aile, Sakarya Fırat, Bir Yusuf Masalı, Son Çıkış, Kardeş Payı, Milat ve Cesur Yürek dizleri ile ekranlara gelmiştir. Rol aldığı sinema filmleri ise Recep İvedik, Dinle Neyden, Hür Adam, Sümela’nın Şifresi Temel, Uzun Hikaye, Moskova’nın Şifresi Temel ve Bırakma Beni’dir.

Oyunculuğun yanında Fırat Kenarında Yüzen Kayıklar filminin yapımcılığını gerçekleştirmiştir. Şimdilerde İsmail Hakkı Atv ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde Samsa karakterine can vermektedir. İsmail Hakkı Ürün, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi’nin Genel Sanat Yönetmeni oldu. İsmail Hakkı beyaz perdede ve televizyonlarda isminden sıkça söz ettiren başarılı oyuncu, İBB Gösteri Sanatları Atölyesi’nin yeni Genel Sanat Yönetmeni oldu.

İBB Gösteri Sanatları Atölyesi (GSA) tiyatroda yeni bir üslup oluşturmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kurumuştur. Gösteri sanatları atölyesinin bünyesinde oyunculuk, drama yazarlığı, kostüm, dekor atölyelerinin yanı sıra, makyaj, kurgu ve seslendirme için alanlar da bulunmaktadır. Gösteri sanatları atölyesinde tiyatronun yanı sıra milli sanat unsurlarını araştıran İBB Kültür İşleri Daire Başkanlığı çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sakarya Fırat Durali başçavuşu

16 Aralık 2009 tarihinde TRT 1 ekranlarında yayınlamaya başlanan Sakarya Fırat dizisinde Durali Başçavuş karakterine hayat veren İsmail Hakkı Ürün, Çeliktepe Jandarma Karakolunda teröristlere karşı amansız bir mücadele veren ekibiyle vatan için canla başla çalışan bir askerdir.

Reklamlar
İsmail Hakkı Ürün (Samsa Çavuş)
İsmail Hakkı Ürün (Samsa Çavuş)

Kuruluş Osman dizisi oyuncusu Samsa Çavuş Kimdir?

Samsa Çavuş hem Ertuğrul Bey zamanında hem de Osman Bey döneminde yaşamış tarihi bir karakter ve kahramandır. Bamsı ve Abdurrahman Alp gibi hem Ertuğrul Bey ile omuz omuza savaşan Samsa Alp hem de Osman Bey ile savaşlara girmiş ve büyük kahramanlıklar göstermiştir. Tarihimizde özel yeri olan karakterlerden biri olan Samsa Çavuş Osman Bey döneminde ilerleyen yaşına rağmen Pelekanon Muharebesi’nde Osman Bey ile sırt sırta mücadele vermiştir. İznik ve Sorkun’un fethinde de bulunan Samsa Çavuş Osmanlı tarihinde Çavuş unvanı verilen ilk askerdir.

İsmail Hakkı Ürün’ün Rol Aldığı Diziler Ve Filmler

Yapım

Yıllar

Karakter

Tür

Bedel

2003

Duran

TV Dizisi

Mihrali

2003

Eşber

TV Dizisi

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir

2004

Celal

TV Dizisi

İki Aile

2006

Seyfi

TV Dizisi

Recep İvedik

2007

Mahmut

Sinema Filmi

Dinle Neyden

2008

Koca Musa

Sinema Filmi

Gazi

2008

Yüzbaşı Ahmet

TV Dizisi

Sakarya Fırat

2009-12

Durali Başçavuş

TV Dizisi

Hür Adam

2010

Süleyman

Sinema Filmi

Sümela’nın Şifresi: Temel

2011

Valeri Abromoviç

Sinema Filmi

Uzun Hikaye

2012

Gazozcu Nurettin

Sinema Filmi

Moskova’nın Şifresi: Temel

2012

Valeri Abromoviç

Sinema Filmi

Milat

2015

İbrahim

TV Dizisi

Son Çıkış

2015

Kafkaz

TV Dizisi

Cesur Yürek

2016

Hamza

TV Dizisi

Kuruluş: Osman

2019-

Samsa

TV Dizisi

İsmail Hakkı Ürün hafız mı?
İsmail Hakkı Ürün hafız mı?

İsmail Hakkı Ürün hafız mı?

Türk dizi ve sinema dünyasının usta isimlerinden birisi olan İsmail Hakkı Ürün Konya İmam Hatip Lisesinden mezun olmuştur.  Başarılı oyuncunun hafız olduğu hakkında çıkan iddialarda ise netlik bulunmamaktadır.

İsmail Hakkı Ürün eşi kim?

Başarılı oyunculuğu ile bir hayli sevilen İsmail Hakkı Ürün hakkında en çok merak edilen soru  ise eşi oldu. İsmail Hakkı Ürün evli değildir. Özel hayatını yansıtmayan başarılı isimin Emir adında bir oğlu olduğu bilinmektedir. Başarılı oyuncu özel hayatı ve çocuğu hakkında herhangi bir paylaşımda bulunmamıştır.

İsmail Hakkı Ürün nereli?

21 Mart 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen başarılı oyuncu İsmail Hakkı Ürün aslen Konyalıdır. Kendisini herkes karadenizli sananlar Konya’lı olduğunu öğrenince şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.

İsmail Hakki Ürün Instagram

Başarılı oyunculuğu ile bir hayli sevilen İsmail Hakkı Ürün, İnstagram platformunda da geniş kitleler tarafından sevilerek takip edilmektedir.  192B takipçiye ulaşan başarılı oyuncu isim son attığı posta ise 7.188B beğeni almıştır.

İsmail Hakkı Ürün Twitter

Paylaşımları ile Twitter platformunda da sevilerek takip edilen İsmail Hakkı Ürün burada 91B takipçiye ulaştı.

İsmail Hakkı Ürün Kimdir ve rol aldığı dizileri sizler için araştırdık. Ayrıca Eren Vurdem kimdir yazımızı da okuyabilirsiniz.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx