Beslenme

Kekreyemiş Tozu Kilo Verdirir mi?

Reklamlar

Kekreyemiş tozu nedir, kekreyemiş tozu kilo verdirir mi gibi aranan soruların cevaplarını sizlerle ele alacağız. Kekreyemiş tozu Karadeniz bölgesinin dağ eteklerinde yetişir. Kırmızı ve boncuk görünümlü bir bitkidir. Meyvesi öğütülerek ortaya çıkmıştır. Kekreyemiş tozunun içinde bulunan doğal maddeler sayesinde vücutta bulunan yağları yaktığı bilinmektedir. Bu özelliğinden dolayı kilo vermek isteyenler de kekreyemiş tozu kilo verdirir mi diye sıkça aratmaktadır.

Kekreyemiş Nedir?

İlk olarak kekreyemiş nedir sorusunun cevabını ele alalım. Kekreyemiş; ilk sırada bağışıklık sistemi olmak üzere, birçok faydası olduğu bilinen, bilim insanları tarafından büyük bir ilgiyle araştırılan meyveli bir bitkidir. Kekreyemiş meyvesi; yaban mersini neslinden gelmektedir. Kekreyemiş bitkisinin meyvesini Karadeniz bölgesinde yaşayan kişiler yemiş olarak da tüketmektedir.

Son zamanlarda kekreyemiş tozu da çok duyulduğu için, bu bitkiye duyulan rağbet artmıştır. Ve kekreyemiş tozu internet üzerinden de satılmaya başlamıştır.

Reklamlar

Kekreyemiş tozunu değil de meyvesini istiyorsanız, kekreyemiş meyvesi ülkemizde nerede yetişir ele alalım. Kekreyemiş meyvesi ülkemizde Kaçkar dağlarında yetiştirilir. Hasat dönemlerinde çok güzel kekreyemiş meyveleri bulabilirsiniz.

2014 Yılında İsveç’te bulunan Lund University tarafından kekreyemiş bitkisi araştırılmıştır. Ve kekreyemiş bitkisi başka bitkiler ile karşılaştırıldığında yapılan araştırma sonucunda, faydaları ile ilgili gözle görülür sonuçlar elde edilmiştir.

Kekreyemiş Tozu
Kekreyemiş Tozu

Kekreyemiş Tozu Kilo Verdirir mi?

Merak edilen ve sıkça araştırılan kekreyemiş tozu kilo verdirir mi sorusunun cevabını ele alalım. Bazı haber kaynakları kekreyemiş tozunun yoğurt ile karıştıp yenmenin çok etkili olacağını söylemektedir. Son zamanlarda bilim adamları tarafından ilgi odağı haline gelmiş olan kekreyemiş tozu sayıda çok vitamin içermektedir.

Yapılan araştırmaların sonucuna göre; kekreyemiş tozunun en önemli faydalarından bazıları; karaciğerdeki yağlanma, karaciğer büyümesinin gerilemesi, buna bağlı olacak şekilde vücuttaki yağ kitlesinde azalmadır. Bir araştırmada bir gruba kekreyemiş meyvesi verilmiş ve tüketmeleri istenmiştir. Tükettikten sonra aynı diyet yapmış gibi vücuttaki yağ oranında azalma görülmüştür.  Kekreyemiş meyvesini düzenli olarak tüketen kişilerin vücutlarındaki yağ oranında ciddi bir azalma olmuştur.

Reklamlar

Kekreyemiş tozunun faydaları nelerdir, Kekreyemiş tozu ne işe yarar?

Kekreyemiş tozu, kekreyemiş meyvesinden elde edilmektedir. Ve vücuda birçok faydası vardır. En çok bilinen özelliği ise kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Gelin birlikte kekreyemiş tozunun faydalarını ele alalım.

Kekreyemiş Tozunun Faydaları

  • Kekreyemiş tozu metabolizmayı hızlandırır.
  • Vücudun daha enerjik olmasını sağlar.
  • Kekreyemiş tozu yağ yakımını hızlandırır kilo vermeye yardımcı olur.
  • Kekreyemiş meyvesinin antioksidan özelliği vardır. Bu özelliğinden dolayı vücudu toksinlerden arındırır. Antioksidan özelliğinin bir başka faydası da bağışıklık sistemini güçlendirmesidir.
  • Kekreyemiş tozu bağışıklığı güçlendirir ve grip, nezle gibi kış hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.
  • Kekreyemiş tozu uzun süre tokluk hissetmenizi sağlar. Uzun süre acıktırmadığı için kekreyemiş tozunun iştah kesici özelliği vardır.
  • Eğer doğru şekilde tüketilirse kan şekerini dengeler.
  • Bunun yanında kekreyemiş tozunun ödem attırıcı etkileri de vardır.
Kekreyemiş Tozu Nasıl Hazırlanır?
Kekreyemiş Tozu Nasıl Hazırlanır?

Kekreyemiş Tozu Nasıl Hazırlanır?

Kekreyemiş tozu hazırlamak için gerekli malzemeler; 1 paket kekreyemiş tozu ve 2 yemek kaşığı yoğurttur.

Öncelikle aktardan yada internet üzerinden kekreyemiş tozu almalısınız. Aldığınız kekreyemiş tozundan bir paket alıp bir kaseye boşaltın. Üzerine de 2 yemek kaşığı yoğurt ilave edin. Yoğurdu ekledikten sonra güzelce karıştırın. Bu karışımı sabahları aç iken tüketin. Kahvaltıdan 30 dakika ya da 1 saat önce tüketmek en iyisidir. Karışımı yedikten 1 saat sonra kahvaltınızı yapabilirsiniz. Aynı şekilde akşamları da aç karnına tüketebilirsiniz. Akşam da aynı şekilde akşam yemeğinden yarım saat önce tüketmelisiniz. Bu karışımı isterseniz; suyla da yapabilirsiniz. Ancak en önemli noktalardan birisi de günde en az 2 litre su içmektedir. Kekreyemiş tozunu en fazla günde iki paket içebilirsiniz. 1 ay sonunda aldığınız sonuca inanamayacaksınız…

Kekreyemiş tozu sıcak suyla mı yapılır soğuk suyla mı Yapılır?

Bu toz genellikle ılık su ile kullanılması tavsiye edilir. Bu sayede mide ve bağırsaklara da faydası olacaktır.

Kekreyemiş Tozu Fiyatı Ne Kadar? 2023

Kekreyemiş tozu fiyatı 2023 yılı itibariyle piyasada farklı fiyatlarda satılmaktadır.  Mesela içinde 26 şase bulunan 3 paket kekreyemiş tozu 200 TL civarındadır. 30 tanesi 50 TL’ye de satılmaktadır. 100 gramı 50 TL ye bulabilirsiniz.

Fiyatları incelerken dikkat ettik ki online satışta da fiyat aralığı çok açık. Çok uygun fiyata alabileceğiniz gibi çok pahalı da alabilirsiniz. Bu nedenle almadan önce ürünün orijinalliğinden emin olun. Ve fiyatları dikkatlice karşılaştırın. Kekreyemiş tozunu düzenli kullanıp etkili sonuçlar almanızı dileriz. Sağlıklı günler.

İlginizi çekebilir: Detoks Diyeti ile Kilo ve Toksinlerden Arının!

Youtube kanalına abone olun, birbirinden güzel videoları kaçırmayın https://www.youtube.com/c/begonyakadin

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx