ModaKombin

Kombin Erkek Önerileri

Kombin Erkek Önerileri ve Tüyoları

Reklamlar

Kombin erkek önerileri sayesinde siz de havalı ve şık bir erkek olabilirsiniz. Erkekler için kıyafet kombinleri doğaçlama bir şey değildir, giyim tarzınız ne olursa olsun, renkleri kombinlerken kullanabileceğiniz, her zaman ilgi çekici, özgün ve havalı görünümü garanti eden bir dizi “stil püf noktası” vardır.

Bu yazıda, görünüşünüzü iyileştirmek için güncel bir giyim tarzına ve profesyonel fikirlerden bahsediyoruz. Ancak öğrenmek için tarzınızı bu yazıyla oluşturmanız ve bu kombinleri tutkusuz, önyargısız veya koşulsuz olarak gözlemlemeye çalışmanız gerekiyor.  Bu göstergeleri takip ederseniz, bu yazıyı okuduktan sonra görünüşünüz artık sıradan ve banal olmayacak ve imajınız varlık ve özgünlük kazanacak.

Genç Erkek Kombinleri
Genç Erkek Kombinleri

Genç Erkek Kombinleri

Genç erkekler kombin yapmak için öncelikle renklerin birbiriyle uyumlarını ve kontraslarını öğrenebilirsiniz.

Reklamlar

Çok basit bir şekilde açıklamak gerekirse, ışık bir nesne tarafından yansıtılır, örneğin kırmızı bir palyaço burnu ve nesneler, tüm nesneler ışığı bu şekilde yansıtma yeteneğine sahiptir, ışığın palyaço burnuna yansıması gözümüzün tanıdığı şeydir. Kırmızı renk olarak, “bir nesnenin rengi” olarak tanıdığımız şey budur.

Mümkün olan maksimum kontrast, uçlardaki renklerle olur: beyaz tüm ışığı yansıtır, siyah hepsini yakalar, yani siyah tüm renklerin toplamından oluşur. Renkleri birleştirmek hem uyum hem de kontrast oluşturur ve her ikisi de gereklidir. Basit kontrastlar çok kullanışlıdır, ancak yalnızca çok fazla kontrast olduğunda, yani ilgili iki renkten biri çok koyu veya çok açık olduğunda çok çekicidir. Bunu bilerek, renkleri birleştirmeye başlayalım!

Mevsime ve kullanım durumuna göre renkleri birleştirmek – Aynı renk yelpazesi

Erkek giyimi için renk kombinasyonları oluşturmayı öğrenmeniz gereken ilk şey, mevsimi ve hangi vesileyle bakmanız gerektiğini düşünmektir. Sonbahar / kışa özgü renklerde, siyah ve camel rengi, temel renk ve sıcak bir renk iyi bir şekilde bir araya gelen erkeklerin gündelik görünümünü tamamlarken, yarı klasik bir görünüme sahip olursunuz. Genel bir bahar kıyafeti görünümü için açık ve soğuk renkler de çok iyi birleşiyor.

Her iki soğuk renk olan griyi mavi renklerle birleştirmek, iki sorunu, renk kombinasyonunu ve kombin olayını başarıyla çözer. Açık bej ve açık gri aynı zamanda lacivertle iyi eşleşir. açık renkler ve pasteller beyaz tabanla iyi birleşir.

Reklamlar

Koyu renklere gelince, birbirleriyle ve siyah ve lacivert, orta gri ve çeşitli kahve tonlarıyla iyi uyum sağlarken, yeşiller tonlara bağlıdır, yani kural yoktur. Aynı aralıktaki veya çok koyu veya açık renklerle, resmi durumlarda kombinlenmesi kolay görünümler elde edeceksiniz.

Koyu tonlu bir kombinde, siyah ve laciverti bir arada kullanabilirsiniz, görünüm resmi ve sofistike olur. Koyu renk gamı ​​​​yerine bej, beyaz ve krem ​​kullanarak, görünümün yaz versiyonuna ve her mevsim kusursuz bir duruşa sahip olacaksınız.

Düz renkler ve melanj renkler
Düz renkler ve melanj renkler

Düz renkler ve melanj renkler – Sıcak renkler ve soğuk renkler

 Hemen hemen tüm gri giysiler melanj iplikten yapılır (triko en çok tanınandır) çünkü gri, düz olduğunda oldukça “üzücü” bir renktir ve melanj, kumaşı oluşturan ipliğin başka bir renkteki iplikle bükülmesi anlamına gelir. Normalde gri iplik, kontrast oluşturmak için beyazla bükülür, ancak aynı zamanda diğer birçok renkle de bükülür.

Unutmayın, soğuk renkler, mavi ve gri, siyah ve beyaz, her zaman birbiriyle iyi bir şekilde birleşir ve çalışma dünyasında bir garantidir, ancak “farklı gri tonlarıyla oynamadığınız veya üçüncü bir renk getirmediğiniz sürece çok sıkıcı olabilirler.

Birçok kumaş melanj iplikten yapılmıştır, ancak size başka bir pratik renk kombinasyonunu göstermek istiyorum, pozitif/negatif, altta koyu renk ve üstte daha açık renk, kolay ve çok güncel bir kombinasyon, gündelik ve resmi görünümde mükemmel.

Soğuk renkler ve sıcak renkler arasındaki fark, renk kombinasyonlarında ilerlemek için esastır. Örneğin bordo bir gömlekle, koyu gri bir takım elbiseyi birlikte kullanabilirsiniz.

Soğuk ve sıcak renkleri birleştirmek en zor konulardan biridir, çünkü esasen zevk ve modanın ötesinde bir kural yoktur, risklidir, evet ama aynı zamanda en iyi kıyafet kombinlerini yaratır, özel ve çok havalı.

Birleştirmek istediğiniz kıyafetleri bir araya getirin ve deneyin, içgüdülerinize güvenin ve beğendiğiniz moda imajlarında ilham arayın, bunun da bir öğrenme eğrisi olduğunu düşünün, bu durumda risk almanın bir stil ödülü var!

Giysilerdeki renkleri birleştirmek – Görünümdeki temel renkler ve diğer renkler

Temel renkleri belirlemek bu turun ilk durağıdır: Siyah, beyaz, gri, bej, lacivert, mavi, kahverengi, askeri yeşil ve kırmızı, erkek giyiminin temelleri olarak kabul edilebilir, ancak kullanım şekillerinde farklılıklar vardır. Askeri yeşil ve açık gri yumuşak bir tutkal işlevine sahiptir, siyah ve beyaz kadar keskin değildirler, o kadar sert bir kontrast oluşturmazlar. Bu nedenle bir görünüm oluştururken onları prosedürel bir renk olarak kullanmalısınız. 

Var olan renk türlerini anladıktan sonra, bunların nasıl kullanılacağını bilmenin zamanı geldi, bu nedenle görünümde sahip olacakları işlevi analiz etmek gerekir.

Profesyoneller, renklerin kullanım amacına göre sınıflandırılmasıyla bir koleksiyon geliştirmeye başlıyoruz: Dış giyim, ceket, pantolon, triko, gömlek ve tişört, aksesuar ve detaylar. Temel renklerin aralıkları, yani renklerin az çok koyu tonları, bir rengin istisnası dışında bunun yerine kullanabileceğiniz varyasyonlarıdır, kırmızı renk aralığı ortalama renkleri sağlar. Her zaman otantik olarak temel değildir. Temel renkler birbirleriyle ve aralıklarıyla kolayca karıştırılabilir ve her zaman siyah ve beyaz olur, bu yüzden temel renkler genellikle görünüşte sorumluluk taşır, ancak kendi başlarına sıkıcı olabilirler… Bu yüzden orta renklere ihtiyacımız var!

“Temel” renk olarak denim rengi
“Temel” renk olarak denim rengi

“Temel” renk olarak denim rengi

Denim veya kot kumaş, gri gibi melanjdır, mavi ve beyaz pamuk iplikler mavidir, ancak yıkamanın aşınması ve yıpranması çok çekicidir ve onu gri ile sevebileceğiniz bir renk (kumaş olsa bile) haline getirir. her mevsimde hem resmi hem de gündelik görünümde seyahat etmek için nötr bir renk işlevi görür.

Melanj kumaşlar, düz renkler arasında bir geçiş görevi görür, özellikle de güçlü renklerse, farklı erkek giyim tarzlarında renkleri birleştirmek için çok kullanışlıdır, kot pantolonlar her renk kombinasyonunu kolaylaştıran “joker”lerdir.

Nötr renkler ve temel parçalar olarak klasik kumaşlar

Bu görünümde kahverengi ve mavi, soğuk ve sıcak renkler mükemmel ama aynı zamanda temel renk olarak kullanabileceğiniz denim kumaşı denim ve tüvit ve diğer tasarımlarda da var olan melanj ipliklerle yapılmış klasik bir kumaş olan tüvit Balıksırtı, Pied de Poule, Galler Prensi gibi veya Pinstripe gibi diğer geometriler, hepsi “klasik” kumaşlar olarak kabul edilir.

Bu klasik kumaşları, kumaşın yapıldığı ipliğin renginden başlayarak, bu durumda kahverengi olan kombinasyonlar için “temel renk” olarak kullanabilirsiniz. Klasik kumaşlar genellikle gri veya yeşil tonlarında da mevcuttur.

Haki, Camel ve Askeri Yeşil – Renkli nötrler, görünüme hayat verir

Her görünüm oluşturacağınız zaman, her giysinin sahip olacağı işlevi düşünün ve rengini göz önünde bulundurarak seçin, bu da şık erkek kıyafetlerinde renkleri kombinlemenize yardımcı olacaktır.

Moda markaları genellikle ekonomik ve ticari açıdan da temel renklerde mont ve ceketler önerirler, bu nedenle temel renklerde sunulurlar, görünümünüzde daha fazla renk istiyorsanız orta tonlarda pantolonlar: Haki, camel ve askeri yeşil ve bu görünüşüne renk katar ve kombinlenmesi kolaydır.

Hangi renkleri yeşille kombinleyeceğinizi merak ediyorsanız, size askeri yeşilin nötr bir renk olduğunu, turkuaz, pembe, fuşya, sarıyı kombinlemek için mükemmel bir baz olduğunu söyleyeceğim. Genelde yeşil tonları özel kombinasyonlara ihtiyaç duyar. Soğuk ve sıcak renk kontrastlarını denemeye davet ediyorum, askeri yeşil ile neşeli ara renkler kullanarak cool görünümler yaratacaksınız. Erkekseniz iyi giyinmek konusunda elbette şüpheleriniz vardır, iyi giyinmek için kıyafetlerin renklerini birleştirmek esastır.

Erkek Kombin Yapma Sitesi
Erkek Kombin Yapma Sitesi

Erkek Kombin Yapma Sitesi

Kombin erkek önerilerinde çeşitli dokulardan, renklerden ve tekniklerden faydalanabilirsiniz.

Işık, doku ve renk dokunuşları ile aksesuarlar yardımcı olur. İlginç bir görünüm renk ve doku gerektirir, görünümdeki giysileri kombinlerken bunu aklınızda bulundurun. Örme giysiler doku sağlar, aynı zamanda spor ve teknik giysiler, görünümünüzü ilginç ve zıt hale getirmek için ihtiyaç duyduğunuz erdeme sahiptir.

Güçlü renklerin aksesuarları, güçlü renk dokunuşları vermenizi ve çok moda veya çok abartılı olmayan bir görünümü korumanızı sağlayanlardır.

Renkli spor kıyafetleri ve günlük kıyafetleri seçin ve bunları cesur kontrastlar arayan günlük kıyafetlerinize entegre edin. “İş üniformanızı” bir kenara bıraktığınızda, gardırobunuzda sadece birkaç kırmızı veya sarı pamuklu tişörtten ibaret olmayan renk kaynakları olmalıdır.

Baskılar şok edici fanteziler değil, tarzınıza uymayabilecek bir ceket, çizgili bir gömlek, küçük monokrom çiçekli bir gömlek veya bir oduncu stilinde ekose desenli bir gömlek ve hatta en sevdiğiniz grubun gömleği kadar modaya uygun giysiler şeklinde bir fantezi sağlayabilir. Bu, renk kombinasyonlarınızı daha çekici hale getirir. Baskılarda ve fantezide renkler daha kolaydır ve kolayca birleştirilir, kot pantolonları ve aksesuarları daima aklınızda bulundurun.

Orta ve pastel renklerle güçlü kontrastlardan kaçının. Siyah pantolon ve beyaz gömlek ile orta boy pembe ceket, herhangi bir moda amacı ve herhangi bir karmaşıklık olmadan, zorlayıcı bir kombinasyon yaratır, bu yazıyı okuyorsanız, bundan kaçınmak istediğiniz şey tam olarak budur. Bu sadece banal bir görünüm örneği, renkleri birleştirmek kolay değil ve doğaçlama yapamazsınız. 

Erkek Kombinleri Günlük Öneriler
Erkek Kombinleri Günlük Öneriler

Erkek Kombinleri Günlük Öneriler

İyi giyinmek pahalı olmak zorunda değildir. Karmaşık olmak zorunda değil. Kesinlikle her gün takım elbise giymenizi veya dışarı çıkıp bir sürü yeni şey almanızı gerektirmez.

Aslında çoğu erkek için görünüşünüzü iyileştirmenin en iyi yolu toplamaya değil çıkarmaya başlamaktır.  Çoğu erkek gibiyseniz, muhtemelen hiç giymediğiniz bir sürü kıyafetiniz var. Muhtemelen dolabınızda birbirine uymayan bir sürü şey var. Ya giymiyorsunuz ya da giyiyorsunuz ama sana bir faydası yok. Muhtemelen gardırobunuzda çok fazla renk ve desen var. Muhtemelen sahip olduğunuz tek tek parçaları nasıl birleştireceğinizi bilmiyorsunuzdur. Ve büyük olasılıkla, giyinmeyi kolaylaştıracak ve tarzınızı bir sonraki seviyeye taşıyacak birkaç önemli parçayı kaçırıyorsunuz.

Şu anda başınızı sallıyorsanız – bunlardan herhangi biri durumunuzu açıklıyorsa – sorun değil. Yanlış bir şey yapmadınız. Çoğu erkeğe nasıl düzgün giyinecekleri öğretilmedi. En iyi ebeveynler bile çoğu zaman bu bilgiyi çocuklarına aktarmakta başarısız olurlar, çünkü büyük olasılıkla onlar da nasıl giyineceklerini bilmiyorlar! Merak etmeyin. Bugün daha iyi giyinmeye başlamanın dokuz basit yolunu anlatacağız. En iyi kısmı bilmek ister misiniz? Bu ipuçlarının çoğu yeni bir şey satın almanızı gerektirmez. Bir stil uzmanıysanız, bu erkek stil rehberi muhtemelen sizin için fazla basit olacaktır. Ancak yeni başlıyorsanız, çok yardımcı olacaklar. 

Bu ipuçlarının her birini gerçekten düşünün ve her birini önümüzdeki birkaç hafta içinde uygulamayı bir hedef haline getirin. Temel parçaları tutarlı bir şekilde belirlemeye başladığınızda, renkler ekleyerek, silüetler ile oynayarak, daha cesur aksesuarlar giyerek ve formalite seviyelerini karıştırarak denemeye başlayabilirsiniz. Şimdilik, basit tutalım. İşte başlıyoruz!

Boyutları Küçültün

Erkeklerin bugüne kadar yaptığı en büyük stil hatası, vücutlarına uymayan ve vücutlarına uymayan kıyafetler giymektir. Bu konuda bize güvenin. Büyük beden kıyafetler eskiden benim için büyük bir problemdi… Örneğin, çoğu erkek, kendileri için beş ila altı santim fazla uzun pantolon giyer (özellikle daha kısa erkekler). Diğer yaygın sorunlar arasında çok uzun kollar, çok geniş gömlekler, çok bol pantolonlar ve çok büyük takım elbiseler sayılabilir. Bu sorunların büyük çoğunluğu boyut küçülterek çözülebilir.

İyi oturan giysiler (genellikle daha küçük giysiler anlamına gelir) daha iyi görünür ve daha rahat hissettirir. Skinny jean pantolonlardan veya gömleklerin üzerinize yapışmış olmasından bahsetmiyoruz. Biz sadece vücudunuza nispeten yakın oturan ve doğal çizgilerinizi ve açılarınızı takip eden kıyafetlerden bahsediyoruz.

Renkleri minimal tutun
Renkleri minimal tutun

Renkleri minimal tutun

Bazı erkekler eğlenceli, şık ve göz alıcı görünümler için birden fazla parlak, canlı rengi birleştirmeyi sever. Bu tarz kıyafetleri giydiklerinde kendilerini iyi hissediyorlar. Ve bu iyi. Onlara daha fazla güç kazandırıyor. Cidden, gerçekten harika bir görünüm olabilir. Ancak çoğu erkek sadece renkli giysiler giyer çünkü başka ne giyeceklerini gerçekten bilmiyorlar.

Mor çizgili pembe polo mu? Neden olmasın! Turuncu tişört mü? Elbette! Pastel yeşil gömlek mi? İndirimdeyken mutlaka alın! Gerçek şu ki, parlak, renkli parçaları kombinlemek daha zordur. Gardırobunuzun geri kalanıyla eşleştirmek daha zordur.

Ve bir kombinde birden fazla renk giyerseniz, işler biraz zorlaşır. Bazen tek bir renk bile sizi kötü gösterebilir. Örneğin, açık tenli erkekler parlak, doygun renklerde kötü görünürler. Çoğunlukla, renk en iyi şekilde küçük dozlarda kullanılır. Buna rengi öne çıkarmak diyelim.

Rengi bu şekilde kullanmanın tek yolu, gardırobunuzun çoğunlukla nötr renklerden oluşmasıdır. Nötr renkler derken toprak tonlarını (ten rengi, kahverengi, beyaz, krem, haki) ve gri tonlarını (siyah, beyaz ve gri) kastediyoruz. Bu palet gardırobunuzun yüzde 80’ini oluşturabilir. Zeytin rengi, lacivert ve diğer mavi tonlarını da ekleyebilirsiniz çünkü bunlar gerçek nötrler kadar çok yönlü ve evrensel olarak şıktır. Bu nötr renkler kendi başlarına harika görünüyorlar ama aynı zamanda daha parlak, daha göz alıcı renklerle birleştirmek de kolay.

Ten rengi ve beyaz gibi nötr renkler, yeşil, mavi ve giymek istediğiniz hemen hemen her renkle kombinlemek çok kolaydır. İşin özü şudur: Renk söz konusu olduğunda, daha azı her zaman daha fazladır. Şüphe duyduğunuzda, her kombinde yalnızca bir tane canlı renk kullanın.

Desenleri minimal tutun

Farklı renkleri birleştirmek zor olabilir. İçinde birden fazla renk bulunan farklı desenleri birleştirmek, deneyimli moda tutkunları için bile çok zor olabilir. Benim tavsiyem? Bir süre düz renklerle kalın. Bu, olası uyumsuzlukları en aza indirmenin en iyi yoludur. Düz renkler ve basit, küçük desenlerle yanlış kombinler yapmazsınız. Hangi renklerin bir araya geldiği konusunda daha emin olduktan sonra (isterseniz) desenler giymeye başlayabilirsiniz.

Desenli giydiğinizde, her kombinde yalnızca bir desenli parça giymeye çalışın. Örneğin, bir kareli gömlek giyiyorsanız, üzerine düz renkli bir ceket giyin. Ekose bir ceket giyiyorsanız, düz renkli bir kravat takın. Düz mavi bir takım elbise ile beyaz gömleği birlikte giyebilirsiniz. Bu kombine desenli kravat ve desenli cep mendili ekleyebilirsiniz.

İşte giymesi çok kolay bir model örneği (mavi ve gri kareler). Bir madras gömleği ise birkaç farklı renge sahiptir ve bu da bir kıyafet oluşturmayı biraz zorlaştırır. Renkli desenli gömlekler giyiyorsanız, kıyafetinizin geri kalanını çok sade (nötr, düz renkler) tutmanız gerekir. Ancak şüpheniz varsa, desen yerine düz bir renk seçin.

Erkek Kombinleri Yazlık
Erkek Kombinleri Yazlık

Erkek Kombinleri Yazlık

Bazı yaz aylarında yaşamanın kolay olması gerekiyordu ancak erkek yaz modası söz konusu olduğunda, erkekler kesinlikle birkaç engelle karşı karşıya kalıyor. En büyük zorluk, erkeklerin varsayılan olarak sıcağa eğiliminden kaynaklanmaktadır bu nedenle hava bunaltıcıysa, muhtemelen terliyorsunuz.

Daha da kötüsü, bir seferde yalnızca iki veya üç parça kıyafet giydiğinizde erkeksi ve şık görünmek şaşırtıcı derecede zor olabilir ve deri, yün ve tüvit gibi klasik erkeksi kumaşların üzerine giyemezsiniz. İyi haber şu ki, yaz aylarında keskin, güçlü ve kendinden emin görünmek yanıltıcı olabilir ancak bu imkansız olmaktan çok uzaktır. Birkaç akıllı, hafif parça alır ve onları iyi giymeyi öğrenirseniz, hem yaz stili oyununuzu hızlandırabilir hem de ter lekelerini uzak tutabilirsiniz. Bu yazıda, tüm yaz boyunca havalı görünmenize ve hissetmenize (tam anlamıyla) yardımcı olacak erkek yaz modası temellerini topladım.

Mükemmel Uyumu Bulun

Mükemmel uyumu bulmak, herhangi bir giysinin iyi görünmesini sağlayan en önemli faktördür. Ancak bir yazlık gömlek söz konusu olduğunda – ister tişört, ister polo gömlek veya düğmeli gömlek olsun – dikkate alınması gereken birkaç faktör daha vardır. Yani gömleğin kumaşına, rengine ve desenine ve tasarımına çok dikkat etmeniz gerekir.

Yaz için en iyi gömlek kumaşları keten veya chambray gibi doğal, hafif ve nefes alabilir ya da suni ipek ve elastan gibi teknik ve ter tutmayan kumaşlardır. Polo gömleklerde kullanılan türden teknik kumaşlar fitil teri atarak sizi aktif ve atletik gösterir. Her iki kategori de size daha rahat bir görünüm kazandıracak ve daha sıcak havalarda daha rahat hissetmenizi sağlayacak daha hafif kumaşlar içeriyor ancak bunlar farklı mesajlar veriyor.

Öte yandan, bir chambray veya keten gömlek, daha rahat ve rahat görünecek ve onları şehirdeki teras partileri ve sıcak geceler için daha iyi hale getirecektir.

Renkleri iyi kullanın
Renkleri iyi kullanın

Renkleri iyi kullanın

Açık renkler yazın harika görünse de, düz siyah bir tişörtün (ter gizleme) gücünü asla hafife almayın. Gömlek rengine gelince, yaz mevsimi genel olarak bebe mavisi, beyaz ve hatta pembe gibi daha açık renkleri ortaya çıkarmak için harika bir zaman. 

Ancak yaz için en iyi gömlek renklerinden biri aynı zamanda en mantıksız olanlardan biridir: Siyah. Niye ya? Çünkü parlak renkler harika olsa da terlemeye başladığınızda saklanmanızı da zorlaştırır. Siyah ve lacivert gibi koyu renkler ise ter lekelerini gizlemede çok daha iyidir. Siyah (veya lacivert) bir elbise aldığınızda, koyu renk giymenin faydalarını, sizi kuru ve havalı hissettiren iki ter tutmayan kumaş, tencel ve spandex ile birleştirirsiniz.

Yaz, yılın en rahat zamanıdır bu nedenle gömlek kalıpları söz konusu olduğunda onunla biraz eğlenin. Genellikle tek bir düz rengi tercih ediyorsanız, grafik tişört deneyerek karıştırabilirsiniz. Düğmeler için, blok renkli veya çizgili ya da puantiyeli gibi ince bir desene sahip bir gömlekle karıştırmayı deneyin. Zaten puantiyeli ve diğer desenleri giyiyorsanız, ananas, çiçek, kuş veya diğer simgeler gibi biraz daha eğlenceli bir şey için düz noktaların altını çizenleri arayın. Genel bir kural olarak, yalnızca söz konusu gömlek dar kesimdeyse, özellikle de Hawaii gömleği gibi karışık bir modelse, geniş bir kesim seçebilirsiniz.

Doğru şort ve pantolon boyunu bulun

Şort söz konusu olduğunda, en önemli faktör uzunluktur. Şortlarınız asla dizlerinize değmemelidir ve hafif keten şortlar, kot şortlar, chino şortlar veya başka bir kumaş giyseniz de bu doğrudur. Onunla tam olarak aynı fikirde olmasam da – çekici olmak sadece giydiğiniz şortlardan biraz daha fazlası var – bu düşünceye tamamen katılıyorum. Ama aynı zamanda iki uyarı da ekleyeceğim. Şortunuzun dizlerinizde değil, kabaca uyluğun ortasında bitmesi gerekir. Buradaki fikir, şortlarınızın dizinize yakın değil, kabaca uyluğun ortasına çarpması gerektiği ve bu işarete çarpmak için doğru şortun boyunuza bağlı olarak açıkça değişeceğidir.

İkincisi, şortunuzun uzunluğu çok önemliyken, genişliğine de dikkat edin. Kalçalarınızdan dışarı fırlamak yerine oldukça ince ve vücudunuza yakın tonlarda bir şort olması gerekir.  Yaz aylarında pantolon giymek söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken ilk ve en belirgin faktör ağırlıktır. Hafif, nefes alabilen ve tercihen esnek pantolonlar istiyorsunuz, çünkü yaz daha aktif bir zaman olduğu için hareket etme olasılığınız daha yüksek.

Ancak kumaşın ağırlığı ve nefes alabilirliği ilk düşünceniz olsa da, ikincisi renk olmalıdır. Yaz, kışın derinliklerinde yersiz hissettiren hafif ve kaygısız renkleri ortaya çıkarmak için mükemmel bir zamandır. Daha açık haki tonlarından, tam olarak giyilmeyen beyaz chino’lara kadar her şey yaz aylarında iyi çalışır. Ancak, muhtemelen her zaman giydiğiniz temel pantolon renklerinin pastel ve açık tonları, maviler ve yeşiller olmasını istersiniz.

Pantolonunu biraz kıvırmak, yaz için harika, rahat bir görünüm sunar.  Kumaş ve renge ek olarak, bir başka önemli şey yaz pantolonu da uygundur. Yaz aylarında kolay olan sadece yaşamak değil, aynı zamanda kurallardır. Doğru uzunlukta pantolon sipariş ettiğinizden emin olmak için genellikle iç dikişinizi ölçmenizi önersek de, yaz geldiğinde pantolonunuz biraz uzun olursa endişelenmenize gerek yok. Pantolon manşetlerini kıvırmak ve ayak bileğini biraz daha fazla göstermek (çorapsız oluyorsunuz ya da en azından gösterişsiz çorap giyiyorsun, değil mi?) Yaz için mükemmel çalışan harika, rahat bir görünüm. Başka türlü giyinmiş bir görünümü daha rahat ve rahat hale getirmenin kolay bir yoludur.

Doğru ayakkabıları seçin
Doğru ayakkabıları seçin

Doğru ayakkabıları seçin

Yaz gelince, erkekler ayakkabılar söz konusu olduğunda bir ikilemle karşı karşıya kalırlar. En şık ve erkeksi ayakkabılardan bazıları, genellikle sonbahar boyunca kot pantolon ve rock stili ile eşleştirdiğimiz kalın deri botlardır. Ancak daha sıcak aylarda ağır, tıknaz ayakkabılar hem uygunsuz görünür hem de hissettirir. Ayrıca kalın deri sandaletler de cevap değil. Bu sorunu çözmeye yardımcı olmak için süet mokasen, marin ayakkabısı, loafer ayakkabısı ve daha fazlası yaz için en iyi erkek ayakkabı modelleridir.

Bir erkeği iyi bir takım elbiseden daha keskin, daha seçkin veya her yönden daha çekici gösteren hiçbir erkek giyim parçası yoktur. Ama yaz geldiğinde, bir takım elbise kadar, bir erkeğin daha fazla boğulmasına veya – dürüst olalım – terletmesine neden olan hiçbir erkek giyim parçası yoktur. Neyse ki, düğünleri ve diğer resmi yaz etkinliklerini terli bir karmaşaya dönüşmeden atmanın harika bir yolu var. Yaz kombinlerinin üç anahtarında ustalaşarak…

Doğru kumaşı seçin

Yazlık takım malzemeleri ketenden fazla hafiflemez. Erkeklerin yazlık takım elbise alırken yaptığı en büyük hatalardan biri, ocak ayında giyecekleri takım elbisenin aynısını temmuz ayında giymektir. Yaz gelince, kalın yün takımları dolaba bırakın ve chino veya keten gibi nefes alabilen bir kumaştan bir şeyler tercih edin. Eminim bu noktada anlayabileceğiniz gibi, keten hemen hemen her tür erkek giyim için harika bir yazlık kumaştır. Bu genellikle yazlık takım elbisenizin sonbahar gardırobunuzdan birkaç kırışıklığa sahip olma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir, ancak bu tamamen sorun değil. Yaz olduğunu ve yaşamanın kolay olduğunu unutmayın.

Yapılandırılmamış, astarsız bir ceketin içinde daha az kumaş bulunur, bu da onu daha hafif hale getirir. Yaz aylarında aranacak başka bir şey de yapılandırılmamış bir takım elbise ceketidir. Yapılandırılmamış ceketlerin içinde çok fazla astar veya kanvas bulunmaz, bu da normal ceketlerin ağır ve sıcak hissettirmesine katkıda bulunur. Ama “yapılandırılmamış” dediğimde bir ceketin omuzlarından da bahsediyorum. Yapılandırılmamış bir ceket daha ince vatkalara (varsa) sahip olacaktır, bu da cekete daha az resmi bir görünüm kazandırırken aynı zamanda çok daha hafif hissetmesine yardımcı olur.

Parlak renklere dikkat edin

Daha parlak bir takım elbise, (genellikle oldukça ağırbaşlı) kalabalığın arasından sıyrılmanıza gerçekten yardımcı olacaktır. Son olarak, bir yazlık takım elbise giymek, çoğu erkeğin içinde bulunduğu sıkıcı ve eski gri, lacivert ve siyah paradigmasından kurtulmanızı sağlar. Klasik stil ve renklerden çok uzaklaşmak istemiyorsanız, haki takım elbise yaz için her zaman harika bir seçenektir ve bej renk ailesi oldukça geniş seçenekler sunacak kadar geniştir.

Ancak biraz daha cesursanız, yazlık pantolonlara atıfta bulunarak yukarıda bahsettiğim pastel renkler ve daha açık tonlardan bazılarını denemek isteyebilirsiniz. Parlak renkli bir yazlık takım elbise seçmenin dezavantajı, muhtemelen onu yaz dışında pek giymeyeceğinizdir. Ancak bunun iyi tarafı, çoğu erkeğin güvenli oynama eğiliminde olduğu düğünlerde ve diğer etkinliklerde kalabalığın arasından sıyrılmanıza gerçekten yardımcı olacak. Bir saks mavisi gömlek, uçuk mavi bir takım elbise kesinlikle fark edilmenize yardımcı olacaktır.

İnce ceketleri kombine ekleyin
İnce ceketleri kombine ekleyin

İnce ceketleri kombine ekleyin

Ceketler gerçekten yaz ile ilişkilendirdiğiniz bir şey değil, çoğumuzun katmanları eklemekten daha fazla atmaya odaklandığı bir sezon… Ama dünyanın pek çok yerinde yaz akşamları yine de oldukça serinleyebilir, özellikle sezon sonlarına doğru sonbahar yavaş ama emin adımlarla kendini göstermeye başlar. Beni yanlış anlamayın, şort ve tişörtünüzün üzerine bir trençkot giymeniz gerektiğini söylemiyorum. Ancak ne zaman yağmur yağacağını asla bilemezsiniz, bu nedenle hafta sonunuza atabileceğiniz hafif bir cekete sahip olmak cankurtaran olabilir.

Doğru yazlık ceketi seçmeye gelince, anahtar sadece şık ve hafif değil, aynı zamanda iyi seyahat eden ve sizi kuru tutacak bir şey seçmektir. Yazlık takımlar veya yazlık blazer ceketler için mükemmel olan keten gibi bir malzeme, bir çantaya sığamayacak kadar kolay kırışır, bu nedenle blazer veya takım elbise ceketi olmayan yazlık ceketler için de işe yaramaz. Bunun yerine, nemi emen ve kuru kalmanıza yardımcı olan, aynı zamanda kırışmaya karşı dayanıklı ve katlanması kolay sentetik kumaş türlerini arayın.

Ter tutmayan naylon ve spandeks karışımından yapılmış ceketler yaz için idealdir.  Bu ceket, biraz daha az bir futbol koçuna ve daha çok şık ve modern bir adam gibi gösteren bomber ceket olabilir. Bomber ceketlerden hoşlanmıyorsanız veya teknik kumaşların her zaman iyi görünmediğinden endişe ediyorsanız, iyi bir hafif kot ceket almanızı da tavsiye ederim.

Doğru güneş gözlüğü seçin

Hangi güneş gözlüğü stilini seçeceğinizden emin değilseniz, size biraz ilham verecek ve en sevdiğiniz çerçeveleri seçmenize yardımcı olacak en klasik erkek güneş gözlüğü stillerinden oluşan bu bölüme bir göz atın. Ancak bu yazı yaza özel tutmak için şunu söyleyeceğiz. Yaz geldiğinde kıyafetleriniz nasıl farklı bir görünüme ve hislere sahipse, güneş gözlükleriniz de öyle olmalıdır.

Yaz gelince, yüzünüzü çok fazla kapatmadan gözlerinizi koruyan aerodinamik çerçeveleri tercih etmelisiniz. Yaz güneş gözlükleri söz konusu olduğunda, diğer mevsimlerde harika görünen kalın plastik çerçevelerin aksine daha ince çerçeveleri tercih etme eğilimi vardır. 

Doğru şapkayı seçin
Doğru şapkayı seçin

Doğru şapkayı seçin

Yukarıdaki yazlık takım elbise, gömlek ve pantolonlar için geçerli olan aynı kural yazlık şapkalar için de aynı şekilde geçerlidir. Aynı tür şapkaların çoğunu takabilirsiniz, ancak daha açık renk ve malzemelerle… Bu nedenle, sonbahar boyunca hala keçe fötr şapka takan tipte bir adamsanız, yaz geldiğinde doğru hareket, aynı fötr şapkayı daha hafif bir ağırlıkta bulmaktır. Hasır şapkalar idealdir. Düzenli bir şapka kullanıcısı değilseniz ama yaz geldiğinde güneşi yüzünüzden ve boynunuzdan uzak tutacak bir şeyler bulmak istiyorsanız, işte en şık erkek yazlık şapkalarından birkaçı…

Tam bir klasik olan fötr şapka, Frank Sinatra gibi gerçek yaşam tarzı ikonlarının ve Don Draper gibi kurgusal (ama daha az şık olmayan) ikonların tercih edilen tarzıydı. Bugün fötr şapkalar eskisinden çok daha az yaygındır ve bugün oldukça resmi görünme eğilimindedir. Ancak hasır fötr şapkalar doğal olarak daha rahattır, bu nedenle fazla “şık” görünme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Panama şapkaları, erkekler için en harika şapka stilidir. Fötr şapkalara benzer, ancak daha geniş kenarlı, güneşi yüzünüzden ve boynunuzdan uzak tutmak için Panama şapkaları, Panama’dan geliyor. Bu, erkeklerin sıcak ve nemli iklimlerde gösterişli görünmesi için özel olarak tasarlandıkları anlamına gelir.

LL Cool J’nin 1985’teki videosunda giydiği şapka, 2020’li yılları şık bir yaz parçası haline geldi. Size rahat bir görünüm vermenin yanı sıra, kova şapkalar bir çantaya veya ceket cebine kolayca sığacak kadar yumuşaktır ve elinizde birkaç renk seçeneği olması için çoklu ambalajı alabileceğiniz kadar ucuzdur.

Stil görsel bir araçtır ve bazen neyin işe yarayıp neyin yaramadığını gerçekten anlamak için bir yaz kıyafeti görmeniz gerekir. Bu yüzden, o yıl kötü görünme riskini göze alarak gerçekten denemeye başlamalısınız. Erkeklerin yaz için temel ihtiyaçlarıyla ilgili kapsamlı kılavuzumuzu okuduktan sonra artık yaz sıcağında zinde görünmeniz için gereken bilgilerle donanmış durumdasınız. Ancak yaz mevsimi herkesin bildiği gibi kısacıkken, elinizden gelenin en iyisini yapmak yıl boyunca bir arayıştır.

Sonuç olarak, sürekli olarak en iyi görünen adamlar, sadece hangi kıyafetleri giyeceklerini değil, aynı zamanda onları giyerken nasıl havalı görüneceklerini ve nasıl bir araya getirileceklerini bilenlerdir. 

Kombin Erkek Önerileri adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlginizi çekebilir: Gömlek Kazak Kombin Önerileri

Begonya Instagram hesabı: Begonya Kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx