Kombin

Lacivert Takım Elbisesinin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Reklamlar

Lacivert takım elbise, bir erkeğin şık bir görüntüye sahip olmasını sağlayan en önemli kıyafetlerden bir tanesidir. Genellikle ciddi mekanlarda bulunan kişiler takım elbiseleri ile ciddi ve düzenli bir görüntüye ulaşmaktadır. Bilindiği gibi takım elbiselerin renk ve desenleri birbirinden farklı olabilmektedir. Bu farklılıklar, takım elbise altına giyilecek olan ayakkabılarda da değişiklik olmasına neden olur. Bu nedenle takım elbisenin model ve rengine uygun bir ayakkabı giyilmesi çok önemlidir. Erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen lacivert takım elbiseler, doğru bir şekilde kombin edildiğinde şık bir görüntüye ulaşmak mümkündür. Peki lacivert takım elbisesinin altına ne gider?

Lacivert Takım Elbisesinin Altına Ne Gider?
Lacivert Takım Elbisesinin Altına Ne Gider?

Lacivert Takım Elbisesinin Altına Ne Gider?

Birçok erkek, lacivertin şıklığını tercih etmekte olup bu renk ile birlikte gittikleri ortamda göz önünde olmaktadır. Lacivert takım elbiselerin doğru bir şekilde kombin edilmesi çok önemlidir. Uygun renk ve tarzdaki ayakkabılarla yapılan kombinler, şıklığı ön plana çıkarmaktadır. Bilindiği üzere genellikle iş hayatında erkekler siyah takım elbise giymekte, bu şekilde ciddi bir havaya bürünmektedir. Fakat bazı durumlarda ciddi görünmek, ortamın büyüsünü bozabilir. Bu nedenle gidilen ortamlara uygun takım elbise seçilmesi ortam ile bütünlük yakalamak adına çok önemlidir.

İş hayatının stres ve ciddiyetinden uzaklaşmak isteyen erkekler, genellikle lacivert takım elbise tercih etmekte olup bu sayede enerjik ve sakin bir görüntüye ulaşır. Peki ama lacivert takım elbise altına ayakkabı konusunda hangi hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir? Bu takım altına tercih edilecek ayakkabıların rengi ne olmalıdır?

Reklamlar
Koyu Renk Ayakkabılar
Koyu Renk Ayakkabılar

Lacivert Takım Elbise ve Koyu Renk Ayakkabılar

Şıklık yarışında ön planda olmayan isteyen erkekler tarafından tercih edilen lacivert takım elbiseler, spor ayakkabılar ile rahatlıkla kombin edilebilen takımlardır. Spor ve şıklığı bir arada bulunduran bu takımların altına genellikle koyu renk ayakkabılar tercih edilir. Fakat kişi hangi ortamda bulunacak ise ortama uygun bir ayakkabı çeşidini tercih etmelidir.

Lacivert takım elbisenin altına ne gider sorusu bağlamında verilecek cevaplardan bir tanesi, bu takımların altına koyu renk ayakkabılar tercih edileceğidir. Çünkü lacivert, açık renkler ile kombinlenmesi zor bir renktir. Bu nedenle koyu renk ayakkabılar ile spor ayakkabılar tercih sebebi olabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır.

Takım elbiselerin farklı modelleri bulunmakta olup son yıllarda slim fit takım elbiseler ön planda yer almaktadır. Bu modeller, genellikle spor takım elbiseler olarak bilinir. Slim fit lacivert takım elbiseler için uygun ayakkabılar spor görünümlü ayakkabılardır. Bu nedenle kişi, klasik bir takım elbise mi yoksa slim fit takım elbise mi giyeceğine karar verdikten sonra ayakkabı seçiminde bulunmalıdır.

Lacivert Takım Elbise ve Siyah Ayakkabı

Siyah, şıklığı ve asaleti yansıtan renklerden bir tanesidir. Özellikle klasik lacivert takım elbise altına giyilecek siyah bir ayakkabı, kişinin her ortamda dikkatleri üzerine çekmesini sağlayacaktır. Şık ve göz önünde olmak isteyen kişiler, takım elbise modeline göre siyah klasik ya da spor ayakkabı tercih edebilir.

Reklamlar

Lacivert Takım Elbise ve Kahverengi Ayakkabı

Kahverengi ve tonları, lacivert ile uyumlu olan renklerdendir. Bu nedenle lacivert takım altına kahverengi ayakkabı giyilebilir. Bu sayede kişi lacivert ile kahverenginin uyumu ile göz doldurup kendini ön planda hissedecektir. Aynı zamanda kahverengi, sakinliği simgelemektedir. Şık ve sakin bir görüntüye ulaşmak isteyen erkekler, kahverengi ayakkabı ve lacivert takım ile bunun rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Takım Elbise ile Ayakkabı Uyumu Neden Önemlidir?
Takım Elbise ile Ayakkabı Uyumu Neden Önemlidir?

Takım Elbise ile Ayakkabı Uyumu Neden Önemlidir?

Birçok erkek tarafından bir sorun olarak kabul edilen takım elbise altına ayakkabı, şık bir görüntüye ulaşmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken hususlardan bir tanesidir. Pek çok erkek tarafından tercih edilen lacivert takımların altına giyilecek olan ayakkabıların takım elbise ile uyumlu olması, kişinin tam anlamıyla şık bir görüntüye ulaşmasını olanaklı hale getirir. Peki ama takım elbise ayakkabı uyumu neden bu kadar önemlidir?

Biraz önce de belirtildiği gibi bir kişinin tam anlamıyla şık bir görüntüye sahip olması, baştan ayağa uyumlu bir şekilde giyinmesi ile alakalıdır. Her bir parçanın farklı olması bütünde uyumsuzluk olmasına neden olacaktır. Bu nedenle takım elbise belirlendikten sonra buna uygun bir şekilde kravat ve ayakkabı tercih edilmelidir. Başarılı bir kombin yapılabilmesi adına kişilerin bütünü gözlerin önünde canlandırması ve uyumsuz bir parçanın olup olmadığını belirlemesi gerekir.

Doğru kombin için dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da kıyafetin hangi mekan için giyilecek olduğunun belirlenmesidir. Toplantı, etkinlik vb. yerlere gidecek olan kişiler, gidecekleri mekanlara uygun bir ciddiyette giyinmek durumundadır. Fakat gündelik bir mekana gidilecekse eğer spor şıklık tercih edilmelidir. Bu nedenle kişilerin mekanı belirleyip mekana uygun takım elbise ve ayakkabı ile bir kombin oluşturması gerekmektedir. Lacivert takım elbise tercih edilecekse eğer, yine gidilecek olan mekana uygun bir tarz ve renkte ayakkabı tercih edilmesi gerekir. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde şık bir görüntüye ulaşmak mümkündür.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun gibi kombin yazıları için sitemize göz atabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Mezuniyet Cübbesinin Altına Ne Giyilir? adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx