Sağlık

Lokalen Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Reklamlar

Lokalen krem nedir ve ne işe yarar Cilt problemi yaşayan kişiler tarafından oldukça merak edilen 1 ilaçtır. Bu ilaç hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma yani lokal anestezi sağlamaktadır. ayrıca cilt üzerinde çeşitli sebeplerden oluşmuş kaşıntıların dağ önüne geçerek birçok soruna çözüm olmaktadır. şimdi gelin hep beraber lokalen krem nedir? ne işe yarar? Faydaları nelerdir ve nasıl kullanılır gibi merak edilen birçok soruya cevap verelim.

Lokalen Krem Nedir?

Lokalen krem nedir birçok kişi tarafından merak edilip araştırılan bir kremdir. Deri ve mukozanın yüzeysel yanıklarını, çeşitli sebeplerden dolayı oluşan kaşıntıları, meme ucu, anüs, dudak çatlakları ve ağrılarını, hemoroid ve böcek ısırığı gibi tahrişlerinin sebep olduğu ağrı ve kaşıntılar, zehirli sarmaşık ve zehirli meşenin sebep olduğu tahrişler, kaşıntılar gibi birçok durumun tedavisinde kullanılan bir cilt ürünüdür.

Ayrıca bölgesel uygulanan uyuşturucu krem olarak da kullanılan lokalen krem içeriğinde kortizon barındırmamaktadır. Halk arasında lokalen pomad olarak da bilinen bu krem 30 gramlık alüminyum tüplerde eczanelerde bulunmaktadır. Bu kremi almak için reçeteli veya reçetesiz olarak eczaneden temin edebilirsiniz. Reçeteli aldığınız takdirde devlet tarafından bedeli ödendiği için normal fiyatından daha uygun bir şekilde alacağınızı belirtmek isteriz

Reklamlar

Lokalen Krem Ne İşe Yarar?

 • Lokalen kremin kullanım alanlarını aşağıda sizler için sıraladık. Cilt hassaslığı yaşayan birçok kişi tarafından merak edilen lokalen krem ne işe yarar? Unutmayın ki cilt ürünleri doğru zamanda ve doğru yerde kullanmamız sağlıklı sonuçlar almanız adına oldukça önemlidir.
 • Lokelen krem cildinizde her ne sebepten olursa olsun oluşan kaşıntıyı giderecektir.
 • Derinizde yıpranma sonucu görülen tahriş veya ağrıyı giderecek oluşan tahrişi de iyileştirecektir.
 • Meme ucu, anüs, dudak çatlakları ve el çatlaklarının tedavisinde kullanılır.
 • Ayrıca bu krem hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel olarak uyuşma sağlayacaktır.
 • Derinizde oluşabilecek yanıkların tedavisinde de kullanılır.
 • Herhangi bir böcek ısırması veya bir yabani otun kaşıntı yapmasından dolayı oluşabilecek kızarıklık ağrı ve kaşıntıyı giderecektir.
Lokalen Krem Faydaları
Lokalen Krem Faydaları

Lokalen Krem Faydaları

Lokalen kremin birden fazla faydası bulunmaktadır. Cildimizdeki kaşıntıyı, ağrıyı ve tahrişi gideren bu krem cilt sağlığını korumak için tasarlanmıştır. Cildinize oluşabilecek her ne sebepten olursa olsun kaşıntıyı giderecek ve rahatlatacaktır. Ayrıca lokalen kremin cilt yüzeyini uyuşturma etkisi de bulunmaktadır.

Deride oluşabilecek yüzeysel yanıkların da çözümü olan bu krem cilt renginizi korur ve cildin normal görünümüne kavuşmasını sağlamaktadır. Sivrisinek ve diğer böcek ısırmalarına da oldukça iyi gelmektedir. Alanında son derece etkili bir krem olan lokalen eczanelerde reçeteli ve reçetesiz olarak satışı mevcuttur.

Lokalen Krem Nasıl Kullanılır?

Öncelikle doktorunuz size lokalen kremi yazdıysa Nasıl reçete ettiyse aynı şekilde kullanmanız önerilmektedir. Daha sonra sorunlu bölgeye etrafına nohut büyüklüğünde krem alarak masaj yardımıyla deriye iyice yedirin. Bir kerede 5 gramdan fazla bu kremi kullanmaya özen gösterin. Günlük kullanımda doz miktarı 17 ile 20 gramdan fazla olmamalıdır. Günde birkaç defa kullanılabilen bir kremdir. Fakat kremi kullanırken çok geniş yüzeye çok sık uygulama yapmamalısınız. Bu durum aşırı duyarlılık ortaya çıkarabilir bu yüzden buna dikkat etmelisiniz.

Lokalen Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

 1. Bu kremin içeriğinde etken ya da yardımcı maddeye karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayınız.
 2. İyileşme sonucunda tedaviyi sonlandırmanız durumunda herhangi bir olumsuz durum ortaya çıkmaz.
 3. Çocuklarda kullanımında düşük doz ve az miktar uygulanmalıdır.
 4. Emziren annelerin doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır. Çünkü bu ilaç anne sütüne geçmektedir.
 5. İçerisinde glikol içerdiği için ciltte tahrişe sebep olabilir.
 6. İçerisinde barındırdığı metil paraben ve propilden dolayı alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir.
 7. Makat bölgenizde kanama ve tahriş ortaya çıktığı takdirde bu ilacı kullanmayı bırakın.
 8. Herhangi bir kötü huylu tümörünüzün olmadığı lokalen kullanmadan önce belirlenmelidir.
 9. Lokalen ilacı kırmızı kan hücrelerinde bulunan hemoglobinin yapısını oluşturan maddenin sentez bozukluğundan dolayı ortaya çıkan, ataklar halinde gelen ve birçok organ sistemini etkileyen hastalığı (porfiri) olan hastalarda sadece daha güvenli bir alternatif ise kullanım sağlanmalıdır.

Lokalen Kremin Yan Etkileri

Lokalen kremi cilt kremi olduğu için ciltte aşırı duyarlılık oluşturan kişilerde fazlasıyla yan etki görülebilir. Kullandıktan sonra cildinizde yan etkiler ortaya çıkarsa hemen bir hastaneye gidip muayene olmalısınız.

Reklamlar
 • Yaygın Görülen Yan Etkiler: Ciltte tahriş, döküntü, kızarıklık ve kaşıntı gözlemlenebilir.
 • Yaygın Olmayan Yan Etkiler: Aşırı duyarlılık gözlemlenebilir.
 • Ciddi Yan Etkiler: Sinirlilik, baş dönmesi, görme bozuklukları, titreme ve nöbet gibi belirtiler gözlemlenebilir.
 • Çok Ciddi Yan Etkiler: Nefes almakta zorluk çekmek, el ve ayak bileğinde aniden şişme, ciltte küçük kabarcıklarla beraber kaşıntı, yüz, dudaklar, dil veya boğazda yaşanan şişlik ve yutma zorluğu gözlemlenebilir. Ciddi boyuttaki yan etkilerinizde acilen en yakın sağlık kurumuna gidip muayene olmanız gerekmektedir.

Lokalen Kremin Muadilleri

Lokalen krem ile aynı etkileri gösterecek diğer ilaçlar da bulunmaktadır. Bu kremi tedarik edemediğiniz takdirde aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini de alıp kullanabilirsiniz.

 • Lmx krem
 • Locanest sprey
 • Redakain pomad
 • Lpkain krem
 • Monocain ampül
 • Otipax kulak damlası
 • Precoxin sprey
 • Vemcaine pump sprey şişe
 • Xylocain pump sprey
 • Stilex jel
 • Stiderm jel
 • Solerat jel

Bu yazımızda lokalen krem nedir? Lokalen krem ne işe yarar? Lokalen krem faydaları, Lokalen kremin yan etkileri gibi birçok merak edilen sorunun cevabını sizler için araştırdık. Varsa yorumlarınızı ve sorularınızı bekler, sağlıklı günler dileriz.

İlginizi çekebilir: Otomikoz Kulak Mantarı Nedir?

Youtube kanalımıza abone olarak bize destek olabilirsiniz.

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx