Makyaj

Bütün MAC Rujlarımı Karıştırdım | Kendi Rengimi Yaptım 💄 Merve Özkaynak

Merve Özkaynak MAC Rujlar

Reklamlar

Bütün MAC rujlarımı karıştırdım videosu, Merve Özkaynak tarafından yapılan en iyi videolardan birisini sizler için yazdık.

Merhaba, ben Merve kanalıma hoşgeldiniz. Geçtiğimiz günlerde yayınladığım çılgın MAC rujlarını deniyorum videomu çok sevmiştiniz. Benim de aklıma bir fikir geldi burada görmüş olduğunuz çılgın MAC rujlar ama aralara yenilerini de kattım. Bunları karıştırıp kendi ruj rengimi elde edeyim diyorum. Çok merak ediyorum şimdi mesela birkaç tane böyle video izledim. Genelde böyle kahverengiler, kırmızılar, işte morlar, pembeler karıştırıldığında otomatik olarak ortaya hep bir vişne çürüğü rengi ya da bordo gibi bir şey çıkıyor. 

MAC Rujları
MAC Rujları

Bence asıl enteresan olan şu değişik tonları karıştırınca ortaya nasıl bir renk çıkacağı… Bence hemen başlayalım, ben çok sabırsızım. Birbirinden enteresan rujlarımız burada… Hepsini böyle grupladım renklerine göre… Şu renklerin güzelliğine bakar mısınız, mercanlar… Gerçekten çok enteresan olacak. Öncelikle şöyle gri tonlarla başlayalım diyorum. Bu arada bütün rujların hepsi arada yeni açılmışlar, hiç kullanılmamışlar. Saf alkolle temizlendi. Hepsini tek tek yine de temizledim ne olur ne olmaz diye… Çok zor hayatımda ilk kez böyle bir şey yapıyorum.

Reklamlar

Hiç daha önce herhangi bir makyaj malzemesini kesmemiştim. Hatta böyle yere düştüğü zaman bile içim gidiyor. Böyle bir rujun kenarı gittiği zaman ya da böyle far kırıldığı zaman içim gidiyor. O yüzden benim için çok enteresan bir deneyim olacak. Farklı yapıda ki bu arada rujlar var. Eee matlar var, bu Frost serisi dediğimiz seri var. Yine simli olanlar birazcık daha iyi. Ee metalik yansımalı olanlar var. O yüzden sadece renk değil yapıları da farklı olduğu için bakalım nasıl yapıda bir ruj çıkacak ortaya… Mat mı çıkacak, saten mi çıkacak, nasıl çıkacak hep birlikte göreceğiz. Griler ile başladım ama daha koyu tonlara da geçeceğim o yüzden. 

Bir eldiven taksam daha iyi olacak. Çok güzel bir yöntem buldum. Böyle kesmektense böyle tutup çekiyorum ve içindeki bütün ruj çıkmış oluyor. Şimdi şu dakikaya kadar grileri böyle hafif nude, beyaz, simli, sarılar, goldlar, altın renklerini koyduk. Şimdi birazcık daha yeşil tonlara geçiyorum. Şunun güzelliğine bakar mısınız? Buna nasıl kıyılır? Şimdi elimde iki tane de çok koyu renk var. Bir tanesi simsiyah… Bir tanesi de yine böyle siyaha yakın koyu bir renk. Çok koyu bir yeşil yani yeşil olduğu belli bile olmuyor neredeyse…

Şimdi açıkçası önce bunları bir karıştırıp rengi görmek istiyorum. Daha sonra biraz bunlardan azar azar koymak istiyorum çünkü bunlar çok pigmentli olduğu için azar azar eklemek gerek. Bütün o ruju tamamı ile domine edip siyah bir hale dönüştürebilir. O yüzden şimdi, önce bunları bir karıştıralım bakalım ortaya nasıl bir şey çıkacak? Rengin gidişatına göre içine böyle çok güzel bir fuşya da ekleyebiliriz. Bu arada çok güzel bir renge dönüşüyor. Gri ağırlıklı olduğu için, sıçramasın ama dur şunu birazcık kısayım. Gri oldu. Evet, renk aslında çok güzel bir ton oldu ama böyle ağırlıklı olarak gri oldu. Ben de merak ediyorum. Güzel bir pembe koyarsam içine acaba olayı değiştirir mi?

MAC Rujlarını Karıştırmak
MAC Rujlarını Karıştırmak

Birazcık böyle iddiayı arttırarak… Evet, grinin tonunu değiştirdi tabi pembenin olması… Evet, fuşyayı atınca renk çok daha güzelleşti.Ee böyle nefis, çok değişik soğuk böyle bir stone gibi stonedan birazcık daha açık bir renk oldu. Açıkçası bunun içerisinde siyah karıştırarak hiç bozmak istemiyorum. Belki çok çok az yani ucundan koysak bilmiyorum nasıl olur ama  bir daha da geri dönüşü yok bunun o yüzden… Ben bu rengi çok sevdim hani herkesin kullanabileceği bir ton bu, bu renkler… O yüzden bunda bırakacağım.

Reklamlar

Hemen, bunu bir ruj haline getirmek için tekrar huni yardımıyla şimdi kalıba dolduruyorum. Temizlenmiş bir ruj kabını dolduruyorum. Rujları tamamladım. Gerçekten hayal ettiğimden çok çok daha güzel bir ruj oldu. Benim çok beğendiğim bir rujunuz vardı, ona çok benziyor henüz daha denemedim ama… Elime sürdüğümde tam anlamıyla böyle soğuk… Hep derim ya böyle soğuk, kirli lila tonlarını ben çok seviyorum diye…

Tam anlamıyla mor alt tonlu böyle kirli lila diyebileceğim hafif de içerisinde kahverengilik barındıran ve içerisinde metalik yansımalar harika bir ruj oldu. Bitişini filan hiç bilmiyorum. Önce dolaba koyup bir on ila on beş dakika kadar tam anlamıyla  soğuduklarından ve donduklarından emin olmam gerekiyor. Ondan sonra da heyecanlı bir şekilde hemen alıp dudağıma sürmek için sabırsızlanıyorum. Evet! Dolaba koyuyorum. Evet, rujları çıkarttım. Aman başına bir şey gelmesin! Gerçekten çok merak ediyorum nasıl bir şey olduğunu… Şimdi, hemen bakalım!

Çok güzel gözüküyor yani yakından görseniz. Yine böyle  soğuk alt tonlu harika bir kahverengi ama içerisinde minik minik ışıltıları var. Hadi sürelim. Dudağımdaki ruju siliyorum. Şimdi, büyük an! Mevy ruju. İsmini de mevy koydum rujumun… Mevy rujunu şimdi sürüyorum. Tahmin ettiğim gibi yumuşacık, mat oldu ruj ama bir taraftan da çok kolay sürülebilen saten ruj gibi… Dudaktan kayan bir mat oldu. Soğuk bir renk, lila, gri  alt tonlu bir ruj yani duruşu biraz daha kahverengi gibi… Ama dudaktaki bitişi tamamı ile lila ve mor… Lila-gri daha doğrusu…

Ben çok beğendim. Bence çok güzel. Bu ruju sürüp sadece ee böyle bol maskara sürmeniz ve böyle yanaklarınıza birazcık daha kontür gibi… Böyle soğuk bir kontür uygulayabilirsiniz ya da pembe allıkla ya da şeftali ile de çok güzel olacaktır. Bir daha şöyle bakayım. Işıltıları belli olmuyor. Dudakta yani belli belirsiz. Işıltıları var. Ama, rengini çok beğendim. Gerçekten çok beğendim. Benim çok beğendiğiniz bir rujum vardı hatta şuraya koyayım onu… Tam ona benzedi. Hep bana soruyordunuz. ” Merve rujun ne, Merve rujun ne?” diye… Şimdi tam o rengi  kendim üretmiş oldum. Valla çok güzel oldu. Parlaklığı da çok güzel. Mat gibi dursa da aslında hafif şu anda birazcık daha parlak olduğunu hissettim.

Sanki birazcık daha cremesheen yapısında oldu gibi oldu. Aslında çok mat demek doğru değil. Işığı alınca iyice parladığını hissettim. Bence çok güzel oldu. Sizin de düşüncelerinizi çok merak ediyorum. Özellikle bunları böyle çılgın renklerden yapmak istedim ki ortaya çıkacak sonuç ne olacak diye çok merak ediyordum. Bir sürü şey kattık. Turkuazlar kattık, sarılar kattık, yeşiller kattık, mercanlar kattık ve çıkan sonuç bu oldu. Genelde hep böyle kırmızılar ya da kahverengiler katılınca ortaya fix hep hani bordo çıkıyor.

Bütün MAC Rujlarımı Karıştırdım Merve Özkaynak
Bütün MAC Rujlarımı Karıştırdım Merve Özkaynak

Ama eğer merak ediyorsanız ee diğer mesela rujlarımla normal günlük hayatımda kullandığım  rujları da karıştırarak bir ruj çıkartabiliriz. Bu Mevy olur o da Mevy 2 olur ya da başka bir isim de koyabiliriz tabi. Benim çok hoşuma gitti. Valla elimde baya şu anda Mevy rujundan var. Eğer isterseniz size de bunlardan hediye edebilirim.  İsteyenler varsa videonun altına yorum olarak bıraksınlar. İlk on kişiye mi, kaç tane var elimde? Tek bir tanesi bozuk çıktı sadece onu ayırırsam, bir tane de kendime ayırırsam kaç oldu? Elimde on iki tane var. On iki kişiye Mevy rujundan hediye edebilirim. Yorum yazmanız yeterli.

Videonun sonuna geldik. Ben gerçekten çok keyif aldım. Ortaya çok tatlı, her zaman kullanabileceğim, günlük hayatımda olmasa da yine de severek kullanabileceğim bir ruj çıktı. Sizlerin de yorumlarınızı merak ediyorum. Mesela hiç aklıma gelmezdi böyle bir ruj çıkacağı karıştırırken çünkü çok farklı renkler vardı Turkuazlar, maviler, mercanlar, morlar, sarılar, beyazlar yani bu tarz bir renk çıkacağını hiç düşünmüyordum ama siyahı koymayarak doğru bir şey yaptığımı düşünüyorum. Çünkü siyah çok pigmentliydi eğer onu koysaydım gerçekten rujun rengini, pigmentasyonunu çok domine edecekti ve yine böyle çok koyu, gri, siyah gibi bir şey olacaktı.

O yüzden bence o son pembeyi de katmak işi çok değiştirdi. O bir tanecik pembe ruj bile tamamı ile lilaya çevirdi aslında daha böyle kahverengi gibiydi ve pembe ile birlikte lilaya çevirmiş olduk Ben çok keyif aldım. Eğer sizler de videomu beğendiyseniz yorum bırakmayı unutmayın. Eğer hoşunuza gittiyse bu konsept… Belki bu sefer hani çılgın renklerle yaptık. Hep dedim ya böyle kırmızılarla pembelerle yapıyor ve aslında sonuç genelde bordo oluyor. Beğendiyseniz bir de normal renklerle de yapıp ikinci bir Mevy ruju çıkartabiliriz.

Bununla da ilgili yorum bırakmayı unutmayın. Videomu beğendiyseniz beğenmeyi unutmayın. Kanalıma yeni geldiyseniz yeni videolarımdan ve canlı yayınlarımdan  anında haberdar olabilmek için şuraya tıklayarak kanalım abone olmayı  ve zil işaretine basarak bildirimlerinizi açmayı unutmayın. Bu videomu beğendiyseniz ekranda paylaştığım diğer videolar da ilginizi çekebilir. Onları da izlerseniz çok sevinirim. İzlediğiniz için çok teşekkür ederim. Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşçakalın.

Ayrıca bknz: Merve Özkaynak Kimdir?

Videoda Kullanılan MAC Rujları Renkleri
Videoda Kullanılan MAC Rujları Renkleri

Videoda Kullanılan MAC Rujları Renkleri

Frosting

City Slick

Amplified Nifty Neon

Pick Me, Pick Me!

Show and Teal

Wild Extract

Yellow You Are Dare

Dew

Noon Noir

Designer Blue

Lightly Charred

Into The Madness

Spoiled Fabulous

Dream Pot

Night Mint

Anthing Once

Pearly One

Gwendolyn

No Interruptions

Royal Blue

Soft Hint

Mean Green Machine

In The Spirit

Dangerous

Bütün MAC Rujlarımı Karıştırdım | Kendi Rengimi Yaptım adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Merve Özkaynak 5 Dakikada Hızlı ve Pratik Makyaj adlı yazımız da ilginizi çekebilir.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx