Makyaj

Makyaj Malzemeleri Önerileri

Makyaj Malzemeleri Markaları

Reklamlar

Makyaj malzemeleri, milyonlarca insanın kafa karışıklığı yaşamasına sebep oluyor. Her gün deli gibi makyaj videoları izliyoruz. Güzellik influencerlarının anlattığı harika makyaj videoları var ama bu insanlar hangi makyaj malzemelerini kullanıyor? Bu kafa karışıklığını gidermek için bu kapsamlı yazımızı okumaya ne dersiniz?

Makyaj Malzemeleri Fiyatları

Makyaj malzemeleri farklı markalara ve farklı türlere göre 10 lira ile 1.000 lira arasında değişir.

Makyaj Malzemeleri İsimleri
Makyaj Malzemeleri İsimleri

Makyaj Malzemeleri İsimleri

Kaliteli makyaj fırçası seti bulmak zor olabilir, bu nedenle kitinizi oluştururken zaman ayırıp etrafta alışveriş yapmaya değer. Fırça satın alırken göz önünde bulundurulması gereken birkaç farklı faktör vardır. Birincisi, fırçanın kalitesidir. Birçok yıkamaya dayanacak ve birçok farklı makyaj türünü destekleyebilecek dayanıklı kıllardan yapılmalıdır. Tutamak da oldukça dayanıklı olmalı ve kıllardan kolayca ayrılmamalıdır. Fırçalarınızla seyahat etmeyi seviyorsanız, dayanıklılık özellikle önemlidir. Hatta birçok fırça, makyaj çantasına sığabilen daha küçük saplarla seyahat için özel olarak tasarlanmıştır.

Reklamlar

Farklı makyaj fırçalarına bakarken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer husus, nasıl ve nerede üretildikleridir. Pazardaki bu kadar çok farklı seçenek varken, etik olarak yapılmış ürünleri seçmek önemlidir. Bu, hayvan kılı yerine yüksek kaliteli sentetik malzemelerden yapılmış fırçaları seçmek ve hayvanlar üzerinde test yapan şirketlerden kaçınmak anlamına gelir. Ayrıca etik emekle yapılmış bir fırça seti seçmek isteyeceksiniz. Etik uygulamalara sahip şirketler çalışanlarını önemserler ve etik bir markayı desteklediğinizde kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

İyi bir fırça koleksiyonu, her makyaj tutkunu için sahip olunması gereken bir şeydir. Fırçalar sadece makyaj yapmayı hızlı ve kolay hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda ürünün sorunsuz ve eşit bir şekilde devam etmesine yardımcı olarak daha kusursuz bir yüzey oluşturur. Yeni makyaj yapmaya başlıyorsanız, iyi bir fırça seti işlemi çok daha kolay hale getirir. Birkaç farklı makyaj fırçası türü vardır bu nedenle makyaj rutininizde hangilerini kullanacağınızı bilmek önemlidir. İşte koleksiyonunuza eklemek için önemli makyaj fırçalarından bir seçki…

Fondöten Fırçası

Makyaj rutininiz, fondötenin eşit bir temeli ile başlamalıdır. Uygun fırça olmadan sıvı fondöteni doğru şekilde uygulamak biraz zordur. İki farklı tipte fondöten fırçası var, bunlardan biri fırça görevi görüyor ve biri düz kılları olan bir fırça var. Her ikisi de fondöteninizi kusursuz bir biçimde uygulamak için çok kullanışlıdır.

İyi bir fondöten fırçasında, fondöteni yüzünüze uygulamak için kullanabileceğiniz düz, esnek kıllar olacaktır. Bu fırçayı kullanırken, sert çizgileri veya çizgi izlerini önlemek için ürünü cilde sürmeniz çok önemlidir. Fondöten uygularken ürünü alnınıza, yanaklarınıza, burnunuza ve çenenize nokta koyarak başlayın ve ardından fırçayı tüm yüzünüze karıştırmak için kullanın. Fondöten fırçaları farklı uzunluklarda gelir, ancak seçeceğiniz tamamen kişisel tercihinize bağlı olacaktır. Cildinizi temiz ve sağlıklı tutmak için fondöten fırçalarınızı düzenli olarak yıkamanız çok önemlidir. Fırçaları yıkarken, kururken parmaklarınızı yeniden şekillendirmek için kullanın.

Reklamlar

Stippling Fırçası

Stippling Fırçası
Stippling Fırçası

Bu tür bir fırça, yüksek çözünürlüklü sonuçlarla kusursuz, pistol uygulanmış bir taban oluşturur. Fondöten, allık, bronzlaştırıcı, pudra ve aydınlatıcı uygulamak için kullanılabilir. Sıvı ve krem ​​ürünlerin uygulanmasında da oldukça etkilidir. Fırçanın üst kısmında çok doğal görünen hafif, yumuşak bir uygulama sağlayan çift lifli kıllar vardır. Bu fırça uçları çok hafif ve tüylü bir yapıya sahiptir.

Kullanmak için, ürünü kılların üstüne uygulayın ve ardından sert çizgileri gerçekten parlatmaya ve eşit bir kaplama oluşturmaya özen göstererek dairesel hareketlerle cilde uygulayın. Ürünü yüzünüze yerleştirmek için fırçayı yukarı ve aşağı hareket ettirerek bir noktalama hareketi de kullanabilirsiniz. Ek olarak, en pürüzlü, doğal görünüm için çene hattınızın ve boynunuzun etrafındaki temelin eşit şekilde parlatıldığından emin olmak isteyeceksiniz. İstediğiniz kapsama seviyesine ulaşana kadar birden fazla katman uygulamaktan çekinmeyin. Bir fondöten fırçası gibi, bakteri oluşumunu önlemek için noktalı fırçalarınızı düzenli olarak yıkamak önemlidir.

Kapatıcı Fırça

Fondöten uyguladıktan sonra, yüzdeki kusurları gizlemek ve donuk bölgeleri aydınlatmak için kapatıcı kullanabilirsiniz. En hassas kapatıcı uygulaması için küçük bir kapatıcı fırça kullanmanız önemlidir. Bir kapatıcı fırça, temelde bir fondöten fırçasının küçük bir versiyonu gibi görünür. Boya fırçası gibi görünür ancak kılları biraz daha yoğundur. Kapatıcı fırçalar kullanırken, az miktarda ürünü istenen bölgeye uygulayın ve ardından fondöteninizle karışana kadar cildinize hafifçe sürün. Akne, koyu lekeler, göz altı halkaları veya başka bir sorun için istenen kusurları kapatana kadar bunu küçük miktarlarda yapın.

Pudra Fırçası

Pudra Fırçası
Pudra Fırçası

Makyaj bazını uyguladıktan sonra, her şeyi bir transparan pudra ile ayarlamayı ve sabitlemeyi tercih edebilirsiniz. Bu pudra, makyajınızın gün boyunca yerinde kalmasına yardımcı olur ve size daha da kusursuz bir görünüm kazandırır. Pek çok farklı makyaj fırçası türünden biri olan pudra fırçası çok büyük ve kabarıktır ve ürünü yüze eşit bir şekilde dağıtmak için kubbeli bir şekle sahiptir. Pudra fırçası kullanırken, fırça ürünü sizin için eşit olarak dağıtacak şekilde tasarlandığından ürünü çok hafif uygulayabilirsiniz. Aslında, yüzünüze uygulamadan önce fırça üzerindeki fazla ürünü çıkarmalısınız.

Allık Fırçası

Pudra allık kullanıyorsanız, uygularken muhteşem bir doğal görünüm elde etmek için doğru bir fırça ile uygulamak kesinlikle çok önemlidir. Bu tür bir allık uygularken doğru fırçayı kullanmazsanız, sonuç çok cakey olabilir ve makyaj doğal görünmeyebilir. İyi bir allık fırçası, pudra fırçasıyla aynı kabarık tasarıma sahiptir, ancak yanaklara sığması için daha küçük olarak tasarlanmıştır. Bazı allık fırçaları, daha hassas bir allık uygulaması için hafif bir açıya sahiptir.

Toz allık kullanıyorsanız, ürünün çoğunu elmacık kemikleri üzerinde yoğunlaştırarak, elmacık kemikleriyle başlamak ve fırçayı nazikçe şakaklarınıza doğru kaydırmak isteyeceksiniz. Krem allık kullanıyorsanız, en doğal etki için stippling hareketini tercih edebilirsiniz. Allık uygularken, en doğal görünümü oluşturacağı için küçük bir miktarla başlamak ve oluşturmaya ve karıştırmaya devam etmek her zaman en iyisidir.

Kontur Fırçası

Kontur Fırçası
Kontur Fırçası

Şekillendirme, yüzünüze doğal bir görünüm kazandırmanın harika bir yoludur ancak bunu yapmak için harika bir fırçaya ihtiyacınız vardır. Şekillendirme için kullanılabilecek birçok farklı makyaj fırçası türü vardır, ancak ideal olarak allık veya fondöten fırçası kullanmak yerine bu görev için özel olarak tasarlanmış bir fırça satın almalısınız. Bir kontur fırçası, bir allık fırçası boyutundadır. Ancak hassas bir kontur uygulaması oluşturacak çok yoğun, açılı kıllara sahiptir.

Bu kontur fırçaları, toz veya krem ​​kontur ürünleriyle kullanılabilir. Kullanmak için, konturu yanaklarınızın çukurlarına uygulayın ve ardından cilde uygulamak için bir noktalama hareketi kullanın. Ürün karışmaya başladığında, ürünü uygun konumda tutmaya dikkat ederek dairesel harekete geçin. Bu tekniği yüzünüzün şekillendirmek istediğiniz herhangi bir yerinde kullanabilirsiniz. Pek çok insan şık bir görünüm için şakaklarına, burun kenarlarına veya çene çizgilerine kontur uygulamayı tercih eder.

Bronzer Fırçası

Bronzer Fırçası
Bronzer Fırçası

Bronzer, güneşte gerçekten zaman harcamadan, güneşte vakit geçirmeden, cildinize zarar verebilecek güneş maruz kalmadan parlak bir görünüm elde etmenin en iyi yollarından biridir. Bronzer fırçası, şekil olarak pudra fırçasına veya allık fırçasına benzer. Ancak, çok geniştir ve her ikisinden de daha kabarıktır. Bunun nedeni, doğal görünmesi için bronzlaştırıcının cilde çok eşit olarak dağıtılması gerektiğidir. 

Çok fazla bronzlaştırıcı uygularsanız veya eşit şekilde harmanlanmazsa, özellikle doğal olarak açık ten renginiz varsa, çok sert görünebilir. Bronzlaştırıcıyı başarılı bir şekilde uygulamak için, fırçayı az miktarda ürüne batırın ve ardından şakaklarınıza, yanaklarınızın çukurlarına ve çene hattınıza büyük bir süpürme hareketiyle uygulayın ve bir “3” şekli oluşturun. Gerçekten parlattığınızdan emin olun böylece sert çizgiler kalmaz. Bunu karıştırdıktan sonra, fırçanın üzerinde kalan her şeyi alın ve alnınızın ve burnunuzun üzerinde nazikçe gezdirin. Bu teknik yüzün güneşin doğal olarak çarpacağı noktalara bronzlaştırıcı yerleştirdiği için doğal bir görünüm yaratır.

Aydınlatıcı Fırçası

Makyaj Malzemeleri Önerileri 2024 Makyaj Malzemeleri
Aydınlatıcı Fırçası

Aydınlatıcı fırçaları, diğer makyaj fırçası türlerinin çoğundan çok farklı görünür. Yelpaze şeklindedirler ve çok ince kıllara sahiptirler. Bu yelpaze şekli, ışıltılı ürünü elmacık kemiklerinizin üst kısımlarına eşit ve doğal bir şekilde uygulamanızı sağlar. Aydınlatıcı yani highlighter şu anda çok moda, bu yüzden koleksiyonunuza eklemek için harika bir fırça. Kullanmak için, fırçayla az miktarda ürünü nazikçe alın ve elmacık kemiklerinizin üstünden sağa sola hareket ettirerek ileri geri gezdirin. Ekstra ışıltılı bir görünüm için burnunuzun ucuna ve eros yayına da vurgu uygulayabilirsiniz.

Göz Farı Fırçası

Karmaşık bir göz farı görünümü oluşturmak için, özellikle göz farı için tasarlanmış birkaç farklı makyaj fırçasına ihtiyacınız olacak. Bu fırçalar, bu makalede daha önce bahsedilen yüz fırçalarından çok daha küçük ve daha yoğun. Göz farı için çok hassas bir uygulama için tasarlanmışlardır, böylece en üst düzeyde kontrole sahip olursunuz.

Bu göz farı fırçalarından ilki kapak fırçasıdır. Bu, adından da anlaşılacağı gibi göz kapaklarınızın üst kısmına göz farı uygulamak için kullanılır. Bu fırça çok kompakttır ve bir temel fırçası şeklindedir, ancak kıllar çok daha yoğundur. En iyi sonuçlar için, gerekirse birden çok katman uygulayarak, fırçayı kullanarak göz farı, göz kapaklarınıza sürün.

Göz katlanma fırçası, göz kapaklarınızın kıvrımlarına göz farı uygulamak için kullanılır. Çok yoğundur ve mümkün olan en hassas uygulama için açılı veya sivri bir bileşime sahiptir. Özellikle dumanlı bir göz veya diğer karmaşık stilleri hedefliyorsanız, istediğiniz görünümü oluşturmak için mümkün olduğunca fazla kontrolle kırışık rengi uygulamanız çok önemlidir. Göz kapaklarınızın kıvrımlarına az miktarda istediğiniz kırışıklık rengini koyarak başlayın ve daha çok gözün dışına odaklanın. Tanımlı bir çizgi oluşturmak için rengi ileri geri hareket ettirin ve ardından rengi kapak renginizle yavaşça karıştırmaya başlayın.

Göz Farı Karıştırma Fırçası

Göz Farı Karıştırma Fırçası
Göz Farı Karıştırma Fırçası

Bu, tüm göz farı fırçalarının en çok yönlü olanıdır. Kusursuz bir göz görünümü oluşturmak için bir göz farı karıştırma fırçası birçok farklı şekilde kullanılabilir. Göz farı ilk uygulaması için kapak ve kontur fırçalarını kullandıktan sonra genellikle karıştırma fırçanızı kullanmak isteyeceksiniz. Göz kapağının üzerinden geçerek başlayın ve renkleri bir araya getirmek için katlayın ve sert çizgileri gidermek için kırışık renginizi karıştırın. Durmanız gerektiğini düşündükten sonra bile harmanlamaya devam etmek önemlidir çünkü böylesine detaylı bir alanda çalışırken zorlu hatları gözden kaçırmak kolaydır.

Biraz daha fazla parıltı için kaş kemiğinize vurgu tonu uygulamak için karıştırma fırçanızı da kullanabilirsiniz. Bu fırçayla büyük olasılıkla çeşitli farklı göz farı tonları kullanacağınız için, renklerin bütünlüğünü korumak için sık sık yıkamak faydalı olacaktır. 

Eyeliner Fırçası

Eyeliner Fırçası
Eyeliner Fırçası

Tüm farklı makyaj fırçalarından en önemlilerinden biri iyi bir keskin eyeliner fırçasıdır. Son derece hassas bir kedi gözü şekli elde etmek için bir eyeliner fırçasına ihtiyacınız olacak. Kalem eyeliner ile iyi bir dumanlı göz elde ederken, fırça kullanmadan net, tanımlanmış bir kanat şekli elde etmek zordur. Eyeliner fırçası, jel veya sıvı eyeliner ile iyi çalışır. Kısa, yoğun kıllardan oluşan bir çizgiyle çok, çok küçüktür ve en keskin kanat için hafif açılıdır. Kullanmak için, farınızı tamamladıktan sonra fırçayı, eyelinera batırarak başlayın. Açık renkli bir eyelinera kanatların nereye gideceğine dair kaba bir fikir edinmek isteyebilirsiniz. Kanat, doğrudan dışarı çıkmak yerine gözünüzün kıvrımını takip etmelidir.

Ardından, olabildiğince fazla kontrol kullanarak, eyelinerı kanat şeklinde uygulayın. Daha sonra gözün üst kısmındaki eyelinerı kanata bağlayarak doldurun. Çok yoğun bir göz görünümü oluşturuyorsanız, alt kirpiklerinize fırça kullanarak da eyelinerı uygulamak isteyebilirsiniz. Alttaki çizgiyi, üst kanata bağlamak için fırçayı kullanmalısınız, bu her şeyin daha uyumlu görünmesini sağlayacaktır. Bu, tüm farklı makyaj fırçalarının kullanımı arasında en zor olanıdır, bu yüzden o kanatlı görünümü hemen yapamazsanız endişelenmeyin. Sadece biraz daha fazla pratik yapmanız gerekebilir.

Maskara Fırçası

Maskara Fırçası
Maskara Fırçası

Pek çok maskara bir fırçayla gelir, ancak her ihtimale karşı bir fırçanın elinizin altında olması yararlıdır. İyi bir maskara fırçası, küçük kıllar fırçadan her yöne doğru çıkıntı yapan makaralı bir şekle sahiptir. Kıllar, kirpiklerinizin arasına sığacak şekilde tasarlanmıştır ve onları doğru yönde itmek ve ürünü uygulamak için neredeyse bir saç fırçası görevi görür. Maskara uygulamasını kolaylaştırdığı için kılların sert olması gerekir. Bu çubuklar ayrıca kaş jeli sürmek veya sadece kaş kıllarını aynı yönde fırçalamak ve onları düzeltmek için de kullanılabilir. Ayrıca diğer makyaj fırçalarından daha az dayanıklıdırlar, bu yüzden onları paketler halinde satın almak veya sık sık değiştirmek isteyeceksiniz.

Dudak Fırçası

Bir dudak fırçası rujunuzu uygulamayı çok daha kolay hale getirebilir. Bu küçük fırça, diğer kadınların kıskanacağı net ve belirgin bir çizgi elde etmenize yardımcı olacaktır. Bir dudak fırçası çok küçük ve incedir, fırça görevi gören şık kıllardan oluşan bir katmana sahiptir. Kullanmak için, rujunuza benzer bir renkte dudak kalemi uygulayarak başlamanız gerekir. Bu, dudak ürününüzle temiz bir çizgi elde etmenizi kolaylaştırır. Ardından, dudaklarınızı boyamak için fırçayı kullanın. İstenilen pigmentasyonu elde etmek için fırça ile birkaç kez dudaklarınızın üzerinden geçmeniz gerekebilir. Bu fırça, dudaklarınızın sert çizgilerini yumuşatmak veya hatta ombre etkisi için iki dudak rengini bir araya getirmek için de kullanılabilir.

Makyaj Fırça Setleri veya Makyaj Fırça Kitleri

Makyaj Fırça Setleri veya Makyaj Fırça Kitleri
Makyaj Fırça Setleri veya Makyaj Fırça Kitleri

Makyaj koleksiyonunuza eklemek isteyebileceğiniz pek çok farklı makyaj fırçası türü olduğundan, bunları bir set halinde satın almaya değer. Piyasada yüz fırçalarından göz fırçalarına ve tam lüks kitlere kadar birçok farklı makyaj fırçası seti bulunmaktadır. Fırçalarınızı bir kit halinde satın alarak, her birini ayrı ayrı satın almaktan genellikle daha iyi bir teklif elde edebilirsiniz.

Yüz Fırça Seti

Son olarak, sahip olduğunuz ürünlere ve en sık kullanmayı sevdiğiniz ürünlere göre makyaj fırçalarınızı satın almak isteyeceksiniz. Örneğin, göz makyajını gerçekten seviyorsanız, birçok farklı görünüm oluşturmak için kullanabileceğiniz bir dizi kaliteli göz farı fırçasına yatırım yapmak en önemli olacaktır, oysa yüz makyajını seviyorsanız, bir veya iki yüksek kaliteli noktalama veya karıştırma fırçaları daha etkili olabilir. Çok sık kullanıyorsanız, en sevdiğiniz fırçaların birden çok versiyonuna yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

Tam Fırça Seti

Farklı makyaj fırçası türlerinden oluşan bu temel koleksiyon, istediğiniz makyaj görünümlerini kolaylıkla oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Makyajınızı uygulamak için parmaklarınız yerine fırça veya plastik aplikatör kullanmanın birçok faydası vardır. Makyaj rutininizi tamamlamak yalnızca daha az zaman almakla kalmaz, aynı zamanda fırçaların temizlenmesi aplikatörlere göre daha kolay olduğu için genellikle daha hijyeniktir. Fırçalarınızı düzenli olarak yıkamanız önemlidir. Bu onları mümkün olan en iyi durumda tutmakla kalmaz, aynı zamanda fırça üzerinde bakteri birikmesini de önler.

Fırçalarınızı yıkamak için, makyajı kıllardan temizlemek için yumuşak bir temizleyici veya bebek şampuanı kullanın. Temizleyiciyi parmaklarınızla kılların içine sürün ve ardından makyajı çıkarmak için fırçayı bir kasede veya elinizin arkasına çevirin. Durulayın ve gerektiği kadar tekrarlayın. Fırçaları yıkamayı bitirdikten sonra, bir kağıt havlu üzerine serpiştirin ve orijinal şekillerine taşımak için parmaklarınızı kullanın.

Makyaj fırçalarını kullanmanın bir başka yararı da yüzünüzde daha hassas ve kusursuz bir görünüm oluşturmalarıdır, bu yüzden makyaj meraklıları tarafından çok sevilirler. Makyaj fırçaları size çok hassas bir uygulama sunarak makyajın daha doğal görünmesine yardımcı olur. Fırçalar aynı zamanda yüzdeki sert çizgileri harmanlamayı da kolaylaştırır çünkü basit bir aplikatör kullanmaya kıyasla daha fazla kontrole sahip olursunuz. İyi bir makyaj fırçasıyla, ister makyaj uzmanı olun ister güzellik acemi olun, sevdiğiniz Instagram güzellik trendlerini kolaylıkla kopyalayabilirsiniz.

Makyaj Malzemeleri Markaları
Makyaj Malzemeleri Markaları

Makyaj Malzemeleri Markaları

Makyaj trendleri gelir ve gider, ancak bazı ürünler zamanın testine dayanabilir. İster tüm zamanların en sevdiği kırmızı ruj, ister maskarasız yaşanamaz, hepimizin defalarca aşık olduğumuz güzellik çantaları var. Gözenekleri silen bir makyaj bazından daha dolgun kaşları taklit eden sıska kahverengi bir kaleme kadar, şimdiye kadarki en sevdikleri makyaj ürünleri hakkında çok konuştu. İleride, en iyinin mutlak en iyilerini satın alın.

First Aid Beauty Hello FAB Triple Protection Skin Tint with Goji Berry SPF 30

First Aid Beauty markasının Hello Fab Skin Tint’i hakkında konuşalım. Bundan o kadar çok bahsetmiştim ki artık tüm arkadaşlarım ve ailem de bağımlı. Ürünün çok yönlülüğünün ötesinde, goji berry (cilt için harikalar yaratan bir antioksidan) ve SPF 30 ile doludur. Bu ürün, güzelliğin kraliçesidir.

Pai Ight Work

Yağ temizleyiciler kiri ve makyajı en iyi şekilde çözer. Göz makyajını temiz bir şekilde çıkarmanın daha iyi bir yolunu bilmiyorum. Bu formülün sıradışı ve şaşırtıcı yanı, tamamen doğal olması, ancak tamamen durulanması ve hiç yağlı kalıntı bırakmamasıdır. Tamamen doğal bir yağ temizleyicidir. 

Sephora Collection Ultra Shine Lip Gel

Bakın, bu sadece o kadar iyi ki… Bu “dudak jeli” yapışkanlık hissetmeden hoş bir parlak yüzeye sahiptir ve bana o küllü pembe görünümü vermeden dudağımın doğal rengini güçlendirmek için mükemmel miktarda pembe tonu vardır. Bahsettiğim küllü pembe görünümünü biliyorsunuz. 

CoverGirl Perfect Point Plus Liner

Adından da anlaşılacağı gibi, bu likit eyeliner mükemmel bir noktaya kadar inceliyor, tam da her gün sürdüğünüz dramatik, jilet gibi keskin kedi gözünü uygulamak için ihtiyacım olan şey. Daha da etkileyici olanı, formülün kalma gücüdür. egzersizler veya saatler süren kullanımda uzun süre sabit kalır.

Danessa Myricks Twin Flames

Danessa Myricks’in bu on beş holografik krem ​​tonu koleksiyonunda kötü bir şey yok. Formül rakipsizdir, kadifemsi ve kullanımı çok kolaydır ve tüm gün yerinde kalır. Genellikle gözün köşesine Bae veya Angel Heart gibi bir ton sürebilirsiniz. Gözleriniz parlak ama güzel bir görünüm için maskara ekleyin. Ancak daha dramatik bir görünüm istediğimde, Young Love veya Soul Mate tonlarını tüm göz kapağınız boyunca uygulayın. 

Sephora KUSH Fiber Eyebrow Gel

Makyaj yapmak istemediğiniz günlerde bile, şekillerini korumak için kaşlarınızı taramanız yeterli. Renkli tonlar benim favorimdir ancak şeffaf jel doğal rötuşlar için kullanışlıdır.

Kevin Aucoin The Etherealist Super Natural Concealer

Sabahları bu kapatıcının bir veya iki dokunuşu, gece geç saatlere kadar çekilmiş bir görünüm ile tazelenmiş, eşit bir parlaklık arasındaki farktır. Herhangi bir koyu halkayı yumuşatmak ve kızarıklığı azaltmak için nemlendirmeden sonra düzenli olarak kullanıyorum. Tek tüp uzun bir süre dayanır (bir yıldan biraz daha az), ki bu hayatta oldukça pratiktir ve eğer ıssız bir adada kusursuz görünmeye ihtiyaç duyarsanız bu kapatıcıdan iyisi yok.

Too Faced Better Than Sex Mascara

Makyaj yapmak istemediğim günlerde, bu mucize maskara kirpiklerinizi her zaman patlatıyor. Ruj renkleri ve göz paletleri değişirken, güzellik malzemelerinde sabit bir şekilde kalıyor.

Charlotte Tilbury Wonderglow Primer

Bu teknik olarak bir primer olmasına rağmen, onu ışıkla kaplayan bir fondöten olarak kullanabilirsiniz ve hayal edebileceğiniz en karanlıkta bile cakey olmayan bir ışıltıyı veriyor.

Carmex Classic Medicated Lip Balm Tube

Carmex dudak balsamı, dudakları yumuşacık hale getirir. Dudaklarınız kurursa bile, bu bakım cildi hemen nemlendirir ve yumuşatır. Kelimenin tam anlamıyla harikadır.

Maybelline New York Superstay 14 Hour Lipstick in Endless Raisin

Her durumda parlak, koyu kırmızı bir dudağın uygun olduğuna inanıyorum. İş, ev, akşam yemeği, partiler, spor salonu. Sonsuz kuru üzümden yapılmış bu Maybelline ruj, bizim favori rengimizdir. Kolayca kayar, bulaşmaz ve gün boyu sürer.

MAKE Bronzing Bricks

MAKE markasına neler söylesek az. Herhangi bir günde bronzluğun ne kadar muhteşem olduğuna bağlı olarak Joshua Tree ve Marfa tonlarını tavsiye ederiz. Günlük işe yarayan hafif bir kontur sunuyor ve en iyisi vegan, kokusuz formülü hassas cildimi asla tahriş etmez.

Bare Minerals BarePro Performance Wear Powder Foundation

Cildiniz yağlı veya kızarıklık eğilimli ise bu kolay pudra benim tercihim. Hafif bir kaplama sağlıyor ama ten renginizin çok daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor.

Westman Atelier Super Loaded

Bu, bronzlaştırıcı, allık ve aydınlatıcı gibi esrarengiz, çok kullanımlık bir krem. Elmacık kemiklerinizdede, burnunuzun üstünde ve göz kapaklarınızda kullanıyorum. Mükemmel bir ışıltı.

Vaseline Petroleum Jelly Original

Vazelin aslında hayatımızın vazgeçilmezi… Çatlamış dudakları yumuşatan bir dudak balsamı olarak kullanılır. Makyaj temizleyici olarak kullanılır. Kuru manikürde, tırnak kütiküllerini yumuşatmak için kullanılır.

Life Liner Double Ended Eyeliner Liquid & Pencil

Bu çift uçlu eyeliner, size tek bir tüpte pratik olarak kalıcı iki seçenek sunar: süper pürüzsüz bir kalem veya mat bir sıvı keçe uç. Kedi gözü için, göz kapağınıza sıvı eyeliner ile başlayıp alt göz pınarı için keçeli kalemle bitirerek ikisini de aynı anda kullanabilirsiniz. Yağ temizleyici ile çıkarabilirsiniz. Makyaj sabit kalır ardından sıfır kalıntıyla anında yıkanıyor, ki bu gerçekten makyaj büyüsü.

PÜR Fully Charged Magnetic Mascara

Bu maskara, güzellik rutinim için sahip olunması gereken bir şey. Kirpiklerinizde daha uzun süre kalıyor. Aynı zamanda bu süreçte kirpiklerimin kondisyonuna ve yumuşamasına yardımcı oluyor.

KKW Beauty Powder Contour & Highlight Palette

Kim Kardashian, iki ışıltılı aydınlatıcı ve iki bronzlaştırıcı içeren bu paletle şekillendirmeyi kusursuz hale getirdi. İnce öğütülmüş formüller, ince bir şekilde şekillendirilmiş, havalı bir yüzey için cilalarken cildinizin sıcaklığına karşı erir.

Honest Beauty Cream Blush

Honest Beauty Cream Blush, güzellik malzemelerinize yeni bir katkıdır. Kremsi, yumuşak ve ışıltılı. Meghan Markle’ın da bu allığı düğünü sırasında sürdüğü söyleniyor. Daha fazlasını söylememe gerek var mı?

Joey Healy Brow Structure Clear Set

Uzun ve dağınık kaş kıllarınız varsa bu ürün size göre… Bu, dağınık kaşları şekillendiren ve sabitleyen tek jeldir. Aynı zamanda, kaşların düzgün davranmayacağı günler için mükemmel bir bebek kılı veya elektrik yumuşatıcıdır.

Sigma Beauty F80 Flat Kabuki Brush

Hem estetik açıdan hoş (şık gövdesiyle) hem de tasarım açısından yenilikçi. Yumuşak, yoğun şekilde paketlenmiş kılları, sıvı temelleri cilt üzerinde bir çizgi oluşturacak şekilde cilalamak için üstten düz bir şekilde kesilir. Sigma Beauty ayrıca bu fırçanın yüksüğü (bir fırçanın kıllarını saplarına bağlayan metal) için, hiçbir aşınma, yıpranma ve yıkamanın fırçanızın parçalanmamasını sağlayan patentli bir teknolojiye sahiptir. 

Morphe M439 Deluxe Buffer Brush

Morphe’un M439 Fırçası, tam bir klasik. Sıvı fondöteni uygulamak için bu fırçayı kullanabilirsiniz ve ürünü harika bir biçimde harmanlıyor, böylece çizgiler veya koyu lekeler tamamen kayboluyor. 

NARS Lipstick

Bu, yüksek kaliteli bir güzellik ürünü… Renk göz alıcı, bu yüzden özel geceler için harikadır. Ama günlük olarak da kullanabilirsiniz.

Joey Healy Brow Architect Stylo

Bu kalemin üzerindeki üçgen nokta, süper ince, tüy benzeri çizgilerden (uçla yapılmış) kalın, doldurulmuş fırçalara kadar değişen vuruşlar oluşturabileceğiniz anlamına gelir. 

Yazımızı beğendiyseniz, Benefit Markası’nın En İyi Ürünleri adlı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bizi YouTube kanalımızdan takip etmeyi unutmayın!

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx