Makyaj

Makyaj Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Makyaj yapmaya başlamadan önce yüzünüzü iyi tanıyor olmalı ve kusurlarınızı doğru tespit etmeniz gerekir. Böylelikle hangi malzemeleri kullanacağınızı kolayca seçebilirsiniz. Yüzünüzü temizledikten sonra sadece doğru malzeme sırasını kullanarak da konforlu bir makyaj deneyimi yaşayabilirsiniz.

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Öncelikle cildinize nemlendiricinizi sürün ve daha sonra da fondöteninizi uygulayın. Göz makyajını es geçmeyecekseniz ikinci sırayı ona vermelisiniz. Göz farı, eyeliner ve maskara uygulamasından sonra sıra dudaklarda. Göz makyajınız baskın tonlardaysa dudaklarınızı bakımlı gösterecek nude renklerde ruj uygulayabilirsiniz. Son olarak makyajın bittiğini ispatlamak istercesine allık uygulaması yapmalısınız. Yanaklara ışıltılı transparan renklerde ya da pembe tonlarında bir allık uygulayabilirsiniz. Uzun bir gün için makyaj uygulaması yapıyorsanız daha kalıcı ürünlere yönelmeniz avantaj sağlayacaktır.

Islak Makyaj
Islak Makyaj

Islak Makyaj Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda trendi yükselen makyaj teknikleri arasında strobing yani ıslak görünümlü makyaj var. Bu teknik yüzün yüksek yerlerine ışıltı uygulanmasıyla tamamlanır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli detay doğru malzeme seçimidir.

Reklamlar

Islak görünümlü makyajı kendiniz yaparken oldukça kolay olduğu göreceksiniz. Bunun için ince ışıltılı ürünler ve ıslak bitişli fondötene sahip olmanız yeterli olacaktır.

Öncelikle cildin nemli görünmesi için makyaj uygulamasına başlamadan önce güzel bir şekilde nemlendirici sürmek gerekir. Gözenek sorununuz varsa bunun için sıkılaştırıcı bir ürün sürebilirsin. Daha sonra ince ışıltılı makyaj bazı uygula… Islak bitişli bir fondöteni cildine güzelce yedir. Cildinizin bazı bölgelerinde aşırı yağlanma varsa toz pudra ile o kısımları çok hafif matlaştırabilirsiniz. Göz makyajı yapmak istersen dileğin bir uygulamayla gözlerini ön plana çıkar. Elmacık kemiklerinin alt kısmına bronz bir allıkla belli belirsiz bir kontör yap ve üstüne makyajının geneline uygun bir allık sür. Daha sonra yüzünün elmacık kemiği, kaş kemiği, burun ucu, kaş üstü ve çene kısımlarına likit aydınlatıcını sür. Son olarak dudak renginde bir ruj kullan. Tüm uygulamaları yaparken doğal görünümden dışarı çıkacak renkler ve uygulamalar yapmamaya çalış. İşte ıslak makyajın hazır.

Makyaj Yaparken Hangi Ürünler Kullanılmalıdır?

Makyaj yapmaya ilk başladığınızda bir allık bir ruj oldukça doğru iki üründür. Zamanla temel makyaj malzeme ihtiyacımız artar. Fondötenler, göz farkları ve maskaralar devreye girer. Özellikle göz makyajı yapmayı seven birisiyseniz renk renk farlar ve eyelinerlar oldukça dikkatinizi çekiyordur. Daha profesyonel makyaj uygulamalarına başladığımızda amaç hem güzel görünmek hem de fiziki kusurların üstünü örtmektir. Bu sebeple makyaj öncesi bazlarda hayatımıza girer. Temel makyaj malzeme listesini oluştururken ihtiyaçlarınıza göre farklı listeler ortaya çıkarabilirsiniz lakin en temel ürünler arasında bazlar, kapatıcılar, göz farkları, göz kalemi, maskara, ruj ve allık bulunuyor.

Makyaj Malzemeleri Nereden Alınmalıdır?

Makyaj malzemeleri cildinizle temas ettiği için belli bir kalite seviyesinde olması önemlidir. Bu sebeple bilinen markalardan ve yerlerden ürünlerinizi almanızı tavsiye ederiz. Daha önce kullandığınız ya da çevrenizde kullanıp memnun kalınan ürünlere yönelebilirsiniz. Kaliteli makyaj malzemelerine ulaşmak istiyorsanız https://www.miniso.com.tr/makyaj-malzemeleri adresindeki ürünlere göz atabilirsiniz.

Reklamlar

Begonya

Ümit Uslu

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx