Dizi HaberleriHaber

Masumlar Apartmanı Dizisi Konusu

Reklamlar

Masumlar apartmanı dizisi konusu ve başarılı oyuncu kadrosu ile çok sevilmiştir. İlk günden beri merakla yeni bölümleri beklenmiştir. Masumlar apartmanı dizisi bir kitaptan uyarlamadır. Şimdi merak ettiğiniz soruların cevaplarına birlikte göz atalım. Masumlar apartmanının konusu, karakterleri, uyarlama yapıldığı kitap vs.

Masumlar Apartmanı 44. Bölüm Fragmanı

Masumlar Apartmanı Kitabının Adı Nedir?

Masumlar apartmanı gerçek bir hikâyeyi ele almaktadır. Doktor Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun içi isimli kitabında bulunan satırlardan uyarlanmıştır. Masumlar apartmanı her Salı günü sevenleri ile TRT 1 ekranlarında buluşmaktadır. Dizinin konusu ve oyuncularının başarısı her yeni bölümün heyecanla beklenmesine neden olmuştur. Başrollerinde Farah Zeynep Abdullah, Birkan Sokullu, Ezgi Mola ve Merve Dizdar paylaşıyor. Dizinin kadrosunda Alper Saldıran, Metin Coşkun, Esra Ruşan, Atilla Şendil, Emir Özden, Uğur Uzunel ve Gizem Katmer yer alıyor.

Masumlar Apartmanı Konusu Nedir? Oyuncuları Kimlerdir?

İnci annesini genç yaşta kaybetmişitr. Bunun nedeni de babasının ilgisiz ve sorumsuz davranışlarıdır. Babası ile arası olmayan İnci ve kardeşi Ege dedeleri ile birlikte yaşamaktadır. Fakat dedeleri kızını kaybettikten sonra torunlarını da kaybedeceğinden korktuğu için daha korumacı davranmaktadır. Torunlarının üzerine titremektedir. İnci bir gün kaza geçirir ve Han ile yolları kesişir. Han’ın ise 3 kız kardeşi vardır.  Aralarındaki tek erkek olduğu için ona düşen sorumluluk çok fazladır. Ve ailesinin temizlik takıntıları vardır. Aynı zamanda ablaları Safiye ve Gülben takıntılı ve kardeşlerini kaybetmekten çok korkmaktadır. Yaşayacakları serüvenleri ele alan bir hikayedir.

Reklamlar
Masumlar Apartmanı Dizisi Konusu
Masumlar Apartmanı Dizisi Konusu

İnci Han ile karşılaştıktan sonra birbirlerine aşık olacaklar. Fakat Han’ın sır dolu hikayesinde İnci’de çok farklı olaylarla karşılaşacak. Aile bireyleri ile tanıştıkça birçok olaylar yaşayacaktır. Han’ın ablaları onu kaybetmekten korktuğu için İnci’ye çok sıcak davranmayacaktır. Han ve İnci’nin aşkları her şeye rağmen birbirlerine bağlayacak mı koparacak mı? Derenoğlu ailesine karşı verilecek bu savaşı, aşk kazanacak mı?

İlginizi Çekebilir: Kazara Aşk Dizisi Konusu Nedir?

Masumlar Apartmanı Hangi Kanalda, Hangi Gün Yayınlanıyor?

Her Salı TRT-1 ekranlarına gelen dizi Masumlar Apartmanı çok sevilmiştir. Her bölümü ilgiyle takip edilmektedir. Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi adlı kitabından Deniz Madanoğlu tarafından uyarlanmıştır. Dizinin ilk bölümü 15 Eylül 2020 tarihinde seyircisi ile buluşmuştur. OGM medya imzalıdır. Masumlar apartmanı dizisinin yönetmeni Çağrı Lostuvalı’dır. Dizinin türü dramdır. Aile içi ilişkiler ve aşk ön plandadır. Gerçek bir hayat hikayesinin kitaplaştırılması ve bunun ekranlara gelmesi ilgi çekici olmasının nedenlerinden biridir.

Dizi gerçek bir hikayeyi konu aldığı için ekibinde beklentisi yüksek olmuştur. Ayrıca başarılı oyuncu kadrosu bu beklentinin karşılanabileceğini göstermiştir. Masumlar Apartmanı dizisinin başrollerini Ezgi Mola, Merve Dizdar, Birkan Sokullu, Zeynep Farah Abdullah gibi önemli isimler paylaşmaktadır.

Reklamlar

Masumlar Apartmanı Nerede Çekiliyor?

Masumlar Apartmanı dizisi İstanbul’da çekilmektedir. İstanbul’un Balat ve Beyoğlu semtlerinde çekimleri yapılmaktadır. Dizinin çekildiği apartman da merak edilmektedir. Daha önce başka dizilerde de kullanılmıştır.  Şahsiyet dizisinde kullanılan apartmandır. Bu apartman Asmalı Mescit Mahallesi’ndeki Jurnal Sokak’ta bulunmaktadır.

Masumlar Apartmanı Nerede Çekiliyor?
Masumlar Apartmanı Nerede Çekiliyor?

Masumlar Apartmanı Oyuncuları

Birkan Sokullu – HAN

Masumlar Apartmanı dizisinde Birkan Sokullu Han karakteri ile ekranlara gelmektedir. Han üç kız kardeşi ve hasta babası ile birlikte yaşamaktadır. Ve kendini hayatını hayallerini bırakmış ailesi ve işi arasında yaşamaya çalışmaktadır. Ablalarının takıntılı tavırları ile aileyi ayakta tutmaya çalışmaktadır. Han İnci ile karşılaşınca birçok değişiklik yaşayacaktır.

Farah Zeynep Abdullah – İNCİ

Masumlar Apartmanının bir diğer başrol oyuncusu da Farah Zeynep Abdullah’tır. İnci karakteri ile ekranlara gelmektedir. İnci annesini kaybettikten sonra dedesi büyütmüştür. Kardeşi ile birlikte dedesiyle yaşamaktadır. Dedeleri torunlarına çok düşkündür. İnci Han ile tanışınca ve Masumlar Apartmanına taşınacaklar ve hayatı değişecektir.

Ezgi Mola – SAFİYE

Masumlar Apartmanı dizisinin bir diğer başrol oyuncusu da başarılı oyuncu Ezgi Mola’dır. Dizide Safiye karakterini canlandırmaktadır. Safiye takıntılı, temizlik hastası ve hırçın biridir. Bunun nedeni de annesidir. Annesi artık olmasa da sürekli onun hayalini görüp annesi izliyor diye hayatını ona göre yönlendirmektedir.

Merve Dizdar –GÜLBEN

Safiye’nin bir küçüğü evin sessiz sakin göze batmayan karakteri Gülben’i Merve Dizdar oynamaktadır. Gülben’in fikri alınmaz ve Gülben ablası Safiye’nin gölgesi altında sevgi görmeden büyümüştür. Ama sevmeyi ve sevilmeyi sever ve aşk ile hayatının değişeceğine inanır.

Alper Saldıran- UYGAR

Dizinin birkaç bölümünde yer alan Alper Saldıran İnci’nin nişanlısı Uygar olarak ekranlara gelmiştir. İnci’yi çok sever kaybetmek istemez ama Han’ın tehditleri sonucunda uzaklaşacaktır.

Metin Coşkun- HİKMET

Masumlar Apartmanı dizisinde evin babası Hikmet karakterini Metin Coşkun canlandırmaktadır. Hikmet ailenin durumundan kendisini sorumlu tutuyor. Han ve Neriman’ın kendilerini kurtarmaları için onları desteklemektedir. Hikmet Alzheimer hastasıdır ve bazen Han’ı önceki evliliğinden olan oğlu ile karıştırmaktadır.

Atilla Şendil – MEMDUH

Masumlar apartmanı dizisinde İnci’nin dedesi Memduh karakterini Atilla Şendil canlandırmaktadır. Memduh kızı yanlış bir aşkın sonucunda kaybettiği için torununa da zarar görmesin diye korumacı davranmaktadır.

Uğur Uzunel – ESAT

Esat karakterini canlandıran isim Uğur Uzunel’dir. Esat Han’ın çocukluk arkadaşıdır. Ve hayali hayatına doğru kişinin girmesi ve baba olmaktır.

Esra Ruşen – ESRA

Masumlar apartmanı karakterinde İnci’nin yakın arkadaşı Esra karakterini Esra Ruşen canlandırmaktadır. Esra her durumda hayatlarından her durumda mizahı eksik etmeyen biridir.

Emir Özden – EGE

Masumlar Apartmanı dizisinde İnci’nin kardeşi Ege karakterini Emir Özden canlandırmaktadır. Ege sorumluluk almayı sevmeyen, serseri ve asi ruhlu bir yapıya sahiptir.

İzem Katmer – NERİMAN

Masumlar Apartmanından Han’ın en küçük kardeşi Neriman’dır. Normal hayata en yakın olan bireydir. Hem özgürlük istemekte hem de ailesi tarafından kısıtlanmaktadır.

Masumlar Apartmanı 2. Sezon Ne Zaman
Masumlar Apartmanı 2. Sezon Ne Zaman

Masumlar Apartmanı 2. Sezon Ne Zaman?

Masumlar Apartmanı yaz ayları gelince 37. Bölümü ile sezon finali yapmıştır. Sezon finalinde İnci bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. Yeni sezonda Farah Zeynep Abdullah’ın yerine kimin dizide rol alacağı çok merak edilmektedir.

Masumlar Apartmanı İnci’nin Yerine Kim Gelecek?

Masumlar apartmanı dizisinden ayrılan Farah Zeynep Abdullah’ın yerine Fahriye Evcen’in gireceği iddialar arasında. Masumlar Apartmanı 2.sezonun Eylül ayı gibi başlaması beklenmektedir.

Masumlar Apartmanı Konusu

Derenoğlu ailesinin bireylerinde farklı nedenlerden dolayı psikolojik sorunlar vardır. Gülben ve Safiye ailenin büyük kız çocuklarında annelerinin yarattığı travmadan dolayı rahatsızlık vardır. Erkek kardeşleri Han ve en küçük kardeşleri Neriman vardır. Han’ın hayattaki asıl amacı ailesini koruyup kollamaktır. Bu nedenle kendi hayatını bir kenara bırakmış ailesi ile yaşamaktadır. Bir trafik kazasında İnci ile tanışacak ve Han’ın hayatı değişecektir.

Çocukluk travmaları diğer kardeşlerinde olduğu gibi Han’da da derin izler bırakmıştır. Bundan dolayı onda da davranış bozuklukları, çöp biriktirme karıştırma ve öfke kontrolü gibi sorunlar vardır. Han’ın aşırı sahiplenici ve cinsiyetçi tavırları da İnci ile birlikte olunca ortaya çıkacaktır. Neriman ailenin en küçük kardeşi de diğerlerine göre daha sosyal ve normal olsa da evin durumundan çok etkilenmektedir. Neriman’ın okulundaki edebiyat öğretmeni Naci, Safiye’nin ilk aşkıdır. Naci bir evlilik yapmış olsa da Safiye’yi hiç unutmamıştır. Ve Safiye’nin evinin karşısındaki otele yerleşecektir.

Masumlar Apartmanı Hikayesi
Masumlar Apartmanı Hikayesi

İnci bir radyoda çalışmaktadır. Kardeşi ve dedesi ile birlikte yaşamaktadır. Bir tesadüf sonrasında kazada tanıştığı Han’ın oturduğu apartmana taşınır. İnci babasından dolayı genel olarak erkeklere güvenmemektedir. Babasına çok kızan İnci dedesinin onu korumak istediğini bildiği için korumacı tavırlarına ses çıkarmamaktadır. İnci’nin eski nişanlısı da Uygar’dır. Uygar da İnci’nin hayatında sorunlar çıkarmıştır. Tam o sırada Han ile tanışınca Han diğer erkeklerden çok farklı gelmiştir. Bu nedenle bir anda Han ile evlenmiştir. Bu evliliği Han’da İnci’de ailesinden saklamışlardır. Evliliklerinin sonrasında İnci Han’ın farklı davranışlarını farkedip tanıyıp tanımadığını kendine soracaktır.

Han’ın çocukluk arkadaşı Esat, İnci’nin yakın arkadaşı ise Esra’dır. Han ve Esat aynı zamanda anı iş yerinde çalışmaktadır. Han Esat’ın tek arkadaşı olduğunu söylemektedir. Esra ile İnci de aynı radyoda çalışmaktadır. Dizide çok sık bir şekilde geçmişe gidilerek önceden yaşadıklarının karakterlere ruh hâllerinin gelişimine etkilerini ve yaşadıkları sorunların temellerine atıfta bulunulmaktadır.

Masumlar Apartmanı Dizisinin Mekânları

Masumlar Apartmanının büyük kısmının çekildiği apartman İstanbul Beyoğlu’ndadır. Temel Apartmanıdır. Han’ın ofisi de İstanbul Büyükçekmece’de yer alan ve yapımı 2020’de tamamlanan Antik Dantel HQ/ Showroom’dur.

Masumlar Apartmanı Teknik Ekip

Masumlar apartmanı dizisinin yapımcısı Onur Güvenatam’dır. Uygulayıcı Yapımcısı Ayşıl Tay Balcı’dır. Dizinin yönetmenleri ise Çağrı Vila Lostuvalı ve Çiğdem Bozali’dir. Dizinin senaryosu Deniz Madanoğlu ve Rana Mamatlıoğlu’na aittir. Dizinin senaryosuna danışmanlık yapan uzmanlar; Psikiyatrist Dr. Gülseren Budayıcıoğlu, Uzman Psikolog Ayşenur Güngör, Uzman Psikolog Pınar Daldikler ve Yağmur Artukmaç’tır. Dizinin senaryolaştırıldığı eser Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madolya’nun İçi isimli kitabıdır.

Masumlar Apartmanı dizisinin görüntü yönetmeni Özgür Demir, Sanat Yönetmeni Amber Derya Doğan, Kurgu Yönetmeni Emrullah Hekim’dir. Dizinin müzikleri Alp Yenier’e aittir. Dekor Tasarım Sorumlusu Murat Güney, Yapım Sorumlusu Samet Kayabaşı, Mekan Sorumlusu Mustafa Güneş, Yapım Amiri Erdal Özenç, Yapım Koordinasyon Sorumlusu Münevver Gani, Reji Koordinasyon Sorumlusu Aslı Özköroğlu’dur.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx