Magazin

Mehmet Ali Nuroğlu boşandı mı?

Reklamlar

Mehmet Ali Nuroğlu 1979 yılında dünyaya gelmiştir. Genç ve yakışıklı yetenek büyük kitleler tarafından takip edilmektedir ve araştırılmaktadır. Kafalardaki tüm soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz..

Mehmet Ali Nuroğlu kimdir? 

Mehmet Ali Nuroğlu 7 Eylül 1979 da İstanbul’da doğmuştur. Babasının asker olması nedeniyle İstanbul, Kıbrıs, Tekirdağ, Ankara, Patnos gibi illerde çocukluk ve gençlik yılları geçmiştir. Kendisinin bir kız kardeşi vardır. Oyunculuğa ilk kez lise yıllarında, okulunun tiyatro kulübünde başlamıştır. Mehmet Ali bey üniversite hayatında keskin kararlar alması sayesinde bugün hepimizin bildiği Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu olarak bilinmektedir.

Kendisi normalde ODTÜ Felsefe Bölümünde eğitim görürken eğitiminin üçüncü yılında bu bölümü bırakıp Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüne girdi. Daha okuduğu bölümden mezun olmadan Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün sahnelemiş olduğu oyunlarda görev aldı. İlk yer aldığı TRT’ de 2003 yılında yayınlanan ‘Yuvadan Bir Kuş Uçtu’ dizisidir. Bu dönemlerde Semih Sergen’in asistanlığını yaptığı ve Çağan Irmak’ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği ‘Çemberimde Gül Oya’ dizisinde oynamak için İstanbul’a geldi.

Reklamlar
Mehmet Ali Nuroğlu boşandı mı?
Mehmet Ali Nuroğlu boşandı mı?

12 Eylül öncesindeki süreci ele alan dizide Mehmet Ali bey ‘Devrimci Mehmet’ karakterine hayat verdi. Kendisinin bu dizi ile tanınmaya başlandığını söylemek doğru olacaktır. Daha sonra ‘Zincirbozan’ filminde ‘Reis’ lakaplı ülkücü bir genç oldu. Daha sonra aynı kişilerle ‘Kırık Kanatlar’ dizisinde rol aldı. Bu dizide kurtuluş savaşını konu alıyordu. Beyaz perdeye adım atması 2005 yılında ‘An Eye For a Tooth’ adlı kısa film ile olmuştur.

2014 yılında yönetmen koltuğunu Nuri Bilge Ceylan’ın doldurduğu ‘Kış Uykusu’ adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Melisa Özen, Nejat İşler, Serhat Kılıç gibi usta oyuncularla oynama şansını yakaladı. Mehmet Ali beyin Çemberimde Gül Oya, Ömre Bedel, Uçurum ve Güzel Köylü gibi dizileri en çok beğenilen çalışmaları arasında olduğu bilinmektedir.

2018 yılında ATV de yayın hayatına başlayan ‘Sen Anlat Karadeniz’ yapımında adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Bu yapımda psikopat ve ağır kişilik bozukluğu olan iş adamını canlandıran oyuncu ‘Vedat’ karakterine hayat vermiştir. İlk evliliği, kendisi gibi oyuncu olan Selin Şekerci ile 2009 yılında yapmış ve birliktelikleri iki yıl sürmüştür. Boşanmalarının ardından 2011 yılında Çiçek Gülsen ile evlenmiştir. 

Mehmet Ali Nuroğlu boşandı mı?
Mehmet Ali Nuroğlu boşandı mı?

Mehmet Ali Nuroğlu aslen nereli? 

Mehmet Ali Nuroğlu İstanbul doğumlu olsa da aslen Şanlıurfalı olduğu bilinmektedir. 

Reklamlar

Mehmet Ali Nuroğlu kaç yaşında? 

7 Eylül 1979 yılında doğması sebebi ile kendisi bu yıl 43 yaşındadır. 

Mehmet Ali Nuroğlu hangi burç? 

7 Eylül 1979 da doğduğu için kendisi Başak burcudur. 

Mehmet Ali Nuroğlu boy kilo? 

Nuroğlu 1.78 boyunda 77 kilodur. 

Mehmet Ali Nuroğlu evlendi mi? 

Kendisi günümüzde hala evlidir. 2011 yılında Çiçek Gülsen ile dünya evine giren ünlü oyuncunun birlikteliğinin sürdüğü devam ettiği bilinmektedir. 

Mehmet Ali Nuroğlu eşi? 

İkinci evliliği olan Çiçek Gülsen, evliliklerinin ardından Nuroğlu soyadını aldı. Mehmet beyin ilk evliliğinin bittiği yılın Nisan ayında evlendikleri bilinmektedir. Eşi Çiçek hanım Astrolog ve Yoga Eğitmenliği yapmaktadır. 

Mehmet Ali Nuroğlu boşandı mı?
Mehmet Ali Nuroğlu boşandı mı?

Mehmet Ali Nuroğlu eşini dövdü mü? 

Eşi Çiçek Hanım ile Rumelihisarı yolunda tekme tokat kavga ettikleri ve ilk tokatın eşi Çiçek hanımdan geldiği bunun sonucu eşinin duvara ittiği basın tarafından görüntülenmiş ve magazin tarafından gündeme getirilmiş olsad a kameralar yanlarına gittiğinde aralarında kavga olmadığını iddia eden bu çiftin daha sonrasında aile arasında tartışma olarak Mehmet Ali bey tarafından konunun kapatıldığını biliyoruz. Kendisinin eşinden dayak yediğine dair bir duyum almadık. 

Mehmet Ali Nuroğlu mesleği? 

Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu olarak bilinmektedir. 

Mehmet Ali Nuroğlu oynadığı diziler? 

2014 yılında yönetmen koltuğunu Nuri Bilge Ceylan’ın doldurduğu ‘Kış Uykusu’ adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Melisa Özen, Nejat İşler, Serhat Kılıç gibi usta oyuncularla oynama şansını yakaladı. Mehmet Ali beyin Çemberimde Gül Oya, Ömre Bedel, Uçurum ve Güzel Köylü gibi dizileri en çok beğenilen çalışmaları arasında olduğu bilinmektedir.

2018 yılında ATV de yayın hayatına başlayan ‘Sen Anlat Karadeniz’ yapımında adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Bu yapımda psikopat ve ağır kişilik bozukluğu olan iş adamını canlandıran oyuncu ‘Vedat’ karakterine hayat vermiştir.

 • Yuvadan Bir Kuş Uçtu (2003) 
 • Çemberimde Gül Oya (2004) – Mehmet 
 • Kırık Kanatlar (2006-2007) – Teğmen Nevzat 
 • Vurgun (2008) – Tayfun 
 • Ayrılık (2009) – Spartak 
 • Ömre Bedel (2009) – Erdem 
 • Uçurum (2012) – Adem 
 • Tatar Ramazan (2013) 
 • Güzel Köylü (2014) – Kaan Yontar 
 • Çanakkale Yüzyıllık Mühür (2016) 
 • Sen Anlat Karadeniz (2018-2019) – Vedat Sayar 
 • Güvercin (2019-2020) – Kenan 

Sinema 

12 Eylül öncesindeki süreci ele alan dizide Mehmet Ali bey ‘Devrimci Mehmet’ karakterine hayat verdi. Kendisinin bu dizi ile tanınmaya başlandığını söylemek doğru olacaktır. Daha sonra ‘Zincirbozan’ filminde ‘Reis’ lakaplı ülkücü bir genç oldu.

 • Cenneti Beklerken (2005) – Şehzade Yakup 
 • Umut Adası (2006) – Çetin 
 • Peri Tozu (2007) – Cem 
 • Zincirbozan (2007) – Mehmet 
 • Başka Semtin Çocukları (2008) – Semih 
 • Nokta (2008) – Ahmet 
 • Sonsuz (2009) – Remzi 
 • Bizim Büyük Çaresizliğimiz (2011) – Bora 
 • Kusursuzlar (2013) – Ferit 
 • Kış Uykusu (2013) – Otel müşterisi Timur 
 • Rüya (2016) – Yaren 

Mehmet Ali Nuroğlu i̇nstagram adresi

Başarılı oyuncunun i̇nstagram hesabında 179K takipçisi bulunmaktadır. Aşağıdaki linkten profiline ulaşabilirsiniz.

Mehmet Ali Nuroğlu İnstagram adresi https://www.instagram.com/mehmetalinuroglu_/

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Dilan Telkök ve Berkay Hardal ayrılıyor mu? Hakkında ki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx