Magazin

Midyeci Ahmet Çiçek Kimdir?

Reklamlar

Midyeci Ahmet Çiçek Midye ve kokoreç dünyasının bir numaralı ismi olarak iş hayatını sürdürmektedir. Aslen Mardinli bir ailenin evladı olarak dünyaya gelmiştir. Kokoreç ile birlikte Midye sunumu ile de tanınmış ve Midyeci Ahmet ismi ile sosyal medya ve daha birçok mecrada ismini duyurmuştur.

Babasının maddi durumu pekiyi olmadığından dolayı annesini kaçırdığını ardından evlenip bir süre Mardin’de yaşadıklarının ardından İzmir Kadifekale’ye yerleşiyorlar ve Ahmet Çiçek İzmir’de dünyaya geliyor.

Annesi ve babası midye yapmayı İzmir’de Mardinli hemşerilerinden öğrenip Ahmet Çiçek daha 1 yaşındayken ailesi ile birlikte İstanbul’a gelmiştir. Babası o zamanlarda eğitime pek önem veren birisi olmadığı için 5 yaşında çalışmaya başlamıştır.

Reklamlar

Çocukken henüz midye satmaya başlamadan önce su satarmış. Annesi tezgâhı hazırlayıp İstiklal Karaköy Tüneli’nin oraya bırakırmış. Tek hedefi ailesine en çok ta annesine destek olmakmış. Bu yüzden Ahmet Çiçek okula gidememiştir.

Midyeci Ahmet’in Bayi Serüveni
Midyeci Ahmet’in Bayi Serüveni

Midyeci Ahmet’in Bayi Serüveni

15 yaşlarında Kemancı Barın önünde durmuştur ve burada birçok ünlü isimle tanışma fırsatı bulmuştur. Müşterileri ile muhabbet etmeyi çok sever ve konuştuğu kişiler Ahmet Çiçek’in gelişiminde çok yardımcı olmuştur.

Askere gidene kadar yaptığı tek şey daha çok çalışmaktı. İstanbul’da Dolapdere, Hacıhüsrev Caddesi ve İstiklal Caddesi, Şişhane’de Tevfik Sağlam İlkokulunun önünde, Taksim Sıraselviler’de eski Kemancı Barı önünde seyyar tezgâhta satış yapmıştır.

Askerden döndüğünde seyyar olmaktan ziyade mekân açmayı karar verip işini büyütmek istemiştir. İlk önce kendisine kartvizit bastırıp paket servise başlamıştır ama maalesef ilk servis deneyimleri başarısız olmuştur. İlk siparişlerini ticari taksi ile servis yapıyor ve kazandığının daha çoğunu taksiye vermek zorunda kalmıştır. Artık dükkân açmaya karar verince Beyoğlu’nun arka sokaklarına bir dükkân açmıştır. Burada da 1 ay çalıştıktan sonra dükkânı kapatmak zorunda kalmıştır. Bir süre sonra Beşiktaş’ta kendi markasıyla şu anki Midyeci Ahmet’i açtı ve markası da tescillenmiş oldu.

Reklamlar

 Günümüzde müşterilerinin sadece İstanbul’dan olmadığını il dışından gelen müşterilerinin de bir hayli fazla olduğunu belirten Midyeci Ahmet, midye yapmanın el marifeti olduğunu, ancak küçük çaplıda olsa Beyoğlu’nda Ermeni ve Rum arkadaşlarının kendisine küçük öneriler sunduğunu ve bu önerilerden de yararlandığını açıklamıştır.

Ahmet Çiçek’in Eski Eşi Kimdir?

Midyeci Ahmet markasının sahibi olan Ahmet Çiçek ve 10 yıllık eşi olan Deniz Çelebi 23 Kasın 2021 tarihinde evliliğini sonlandırmıştır. Bu evlilikten biri 10 bir diğeri 4 yaşından olan çocukları dünyaya gelmiştir.

Anlaşmalı boşanan çift anlaşma gereği Midyeci Ahmet Beşiktaş Şubesi, Deniz Çelebi’ye devredildi. Bir süre sonra ise Ahmet Çiçek, bu yerin hemen karşısına aynı isimle şube açıp, sosyal medya hesabından eski eşinin işlettiği şubeyle ilişkilerinin kalmadığını ve oraya kendileri tarafından ürün sağlanmadığı açıklaması yaptı. Bu açıklamadan sonra Çelebi şöyle yanıtladı: “Markanın patentini alırken ben kolyemi sattım da isim hakkını aldık. Boşanırken iki medeni insan gibi oturduk. Merkez şubeyi istedim. Manevi değeri çok yüksekti. Ben yıllarca burada çalıştım, burayı istedim. Burayı da aldım. Burası bana hakkıyla, ismiyle devredildi. Boşanmadan sonra dokuzuncu gün mal vermeyi kesti. Karşıma dükkân açtı” dedi.

Midyeci Ahmet Çiçek Şubeleri
Midyeci Ahmet Çiçek Şubeleri

Midyeci Ahmet Çiçek Şubeleri

Midyeci Ahmet Çiçek’in Türkiye’de 26 bayisi bulunmakla beraber yurtdışında 9 bayisi daha bulunmaktadır. Çalışan sayısı 1000 kişiyi geçmiştir.

 Midyeyi tüm dünyaya yedirdikten sonra ilk hedefi’ Midyeci Ahmet Akademisi’ açmak ve bu kursu durumu el vermeyen kişilere tamamen ücretsiz ful destek şeklinde yardım etmektir. Daha sonralarında hiç şehir hayatına inmemiş uzak olan köylere bir sürü tırla midye, kokoreç, pizza gibi yiyecekleri ikram edip oradaki insanları mutlu etmektir.

Günümüzde müşterilerinin sadece İstanbul’dan olmadığını il dışından gelen müşterilerinin de bir hayli fazla olduğunu belirten Midyeci Ahmet, midye yapmanın el marifeti olduğunu, ancak küçük çaplıda olsa Beyoğlu’nda Ermeni ve Rum arkadaşlarının kendisine küçük öneriler sunduğunu ve bu önerilerden de yararlandığını açıklamıştır.

Midyeler Nerede Bulunuyor?

Midyeleri genellikle Avşa Adası, Güney Marmara Adası ve Balıkesir bölgesinde yer alan Midye çiftliklerinde yetişmektedir. İlk başlarda günde ortalama 1000 adet midye satan Midyeci Ahmet şu anda günde ortalama 500.000 adetten fazla midye satmaktadır.

İlginizi çekebilir: Yasin Obuz Kimdir?

Munise Demircioğlu

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx