Sağlık

Momecon Krem ne işe yarar?

Momecon Krem Faydaları

Momecon krem, çok yönlü cilt hastalıkları için kullanılan bir kremdir.

Uyarı
ÖNEMLİ! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Momecon Krem Nedir?

Bu krem, enflamatuar reaksiyonları azaltır ve vücuttaki bağışıklık reaksiyonlarını değiştirir. Bu krem, egzama ve sedef hastalığı gibi enflamatuar cilt bozukluklarının, alerjik rinit yani saman nezlesinin tedavisi için reçete edilen topikal bir kortikosteroiddir.

Momecon Krem İçindekiler

Bu kremin aktif maddesi mometazon furoat maddesidir. Yardımcı maddeleri ise hekzilen glikol, beyaz balmumu, beyaz vazelin, propilen glikol stearat, fosforik asit ve saf sudur.

Momecon Krem Muadili

Airmeta Toz İçeren Blister, Asmanex Twisthaler Inhalasyon, Codermo Losyon, Codermo Krem, Codermo Merhem, Elocon Krem, Elocon Pomad, Elocon Losyon, K-mexader Merhem, M-furo Merhem, M-furo Losyon, M-furo Krem Ve Momentum Losyon bu kremin muadilleridir.

Momecon Krem Etken Maddesi

Bu kremin aktif maddesi mometazon furoat isimli bir maddedir.

Momecon Krem İçeriği

Bu kremin aktif maddesi mometazon furoat maddesidir. Yardımcı maddeleri ise hekzilen glikol, beyaz balmumu, beyaz vazelin, propilen glikol stearat, fosforik asit ve saf sudur.

Momecon Krem Eşdeğeri

Airmeta Toz İçeren Blister, Asmanex Twisthaler Inhalasyon, Codermo Losyon, Codermo Krem, Codermo Merhem, Elocon Krem, Elocon Pomad, Elocon Losyon, K-mexader Merhem, M-furo Merhem, M-furo Losyon, M-furo Krem Ve Momentum Losyon bu kremin eşdeğeri olan ürünlerdir.

Momecon Krem
Momecon Krem

Momecon Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Bu krem, diğer ilaçlar veya bu kremde bulunan herhangi bir bileşen için alerjiniz varsa doktorunuza ve eczacınıza söyleyin. Bu kremin içindekilerin listesi için eczacınıza danışın.
  • Doktorunuza ve eczacınıza hangi reçeteli ve reçetesiz ilaçları, vitaminleri aldığınızı veya almayı planladığınızı söyleyin. 
  • Eğer başka kortikosteroid ilaçlar ve diğer topikal ilaçlar kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza söyleyin.
  • Bir enfeksiyonunuz varsa veya daha önce diyabet veya cushing sendromu (aşırı hormonların neden olduğu anormal bir durum) bu kremi kullanmadan önce doktorunuza söyleyin.
  • Hamileyseniz, hamile kalmayı planlıyorsanız veya emziriyorsanız doktorunuza söyleyin. Bu kremi kullanırken hamile kalırsanız doktorunuzu arayın.
  • Cildinizin hastalığı tedavinizin ilk iki haftasında iyileşmelidir. Belirtileriniz bu süre içinde düzelmezse doktorunuzu arayın.
  • Bu krem ​​veya merhem kullanmak için, cildin etkilenen bölgesini ince bir filmle kaplamak için az miktarda krem ​​veya merhem sürün. Daha sonra hafifçe ovalayın.
  • Bu ilaç sadece ciltte kullanım içindir. Bu kremin gözlerinize veya ağzınıza girmesine izin vermeyin ve yutmayın. Doktorunuz tarafından yönlendirilmediği sürece yüz, genital ve rektal bölgelerde ve cilt kırışıklıklarında ve koltuk altlarında kullanmaktan kaçının.
  • Doktorunuzla konuşmadan tedavi edilen bölgeye başka cilt preparatları uygulamayın.
  • Doktorunuz yapmanız gerektiğini söylemedikçe tedavi edilen bölgeyi sarmayın veya bandajlamayın. Bu kullanım yan etkileri artırabilir.

Bu ürün ciltte kullanım için krem, merhem ve losyon olarak gelir. Genellikle günde bir kez uygulanır. Her gün aynı saatte uygulayın. Reçete etiketinizdeki talimatları dikkatle takip edin ve doktorunuzdan veya eczacınızdan anlamadığınız herhangi bir kısmı açıklamasını isteyin. 

Bu kremi tam olarak belirtilen şekilde kullanın. Daha fazla veya daha az uygulamayın veya doktorunuz tarafından reçete edildiğinden daha sık uygulamayın. Vücudunuzun diğer bölgelerine uygulamayın veya doktorunuz tarafından talimat verilmedikçe diğer cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanmayın.

Momecon Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında cildin yanması, kaşıntı, tahriş, kızarıklık veya kuruluk, akne, cilt yaraları, küçük kırmızı diken diken veya ağız çevresinde döküntü, cilt morarması veya parlak ciltte küçük beyaz veya kırmızı yaralar, cilt renginde değişiklikler vardır. 

Ayrıca bu kremin yan etkileri arasında kremi uyguladığınız yerde ciddi cilt döküntüsü, kızarıklık, şişme veya diğer cilt enfeksiyonu belirtileri vardır. Bu yan etkilerden herhangi biriyle karşılaşırsanız, derhal doktorunuza başvurun.

Bu kremi kullanan çocuklar, yavaş büyüme ve gecikmiş kilo alımı dahil olmak üzere yan etki riskinde artışa neden olabilir. Bu ilacı çocuğunuzun cildine uygulama riskleri hakkında çocuğunuzun doktoruyla konuşun.

Bu krem diğer yan etkilere neden olabilir. Bu ilacı kullanırken olağandışı problemleriniz varsa doktorunuzu arayın.

Youtube kanalına abone olun, birbirinden güzel videoları kaçırmayın https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Ecz. Mehmet Can ŞENEL

Eczacılık mesleğimi icra ederken bununla birlikte, bilgilerimi sizlerle paylaşmak istedim. Bilgi paylaşınca güzel, bilgi paylaşınca değerlidir.

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx