Magazin

No.1 Kimdir? Can Bozok Kimdir?

Reklamlar

No.1 kimdir, gerçek adıyla Can Bozok Türkçe Rap kültürünün en çok tanınan ve oldukça başarılı bir rapçisidir. Türkiye’nin, Türkçe Rap ile tanışma serüveninin başlarında yer alan öncülerinden bir tanesidir. Kendisine bu takma ismi takmasının nedenlerinden biri, Türkçe Rap piyasasında olmak istediği seviyeyi gösterme nedenidir. Oysaki şimdi kendisine  No.11 yani, top 10 listesinin dışında kalan numara diye hitap ediyor. Bunun başlıca sebebi kendisini ve müziğini tüm bu normların dışında bırakmak istemesinden kaynaklanıyor.

No.1 Kimdir, Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Can Bozok, 1.81 boyunda 79 kilodur. 34 yaşında olan No.1 kilosu ve boyu ile ideal ortalama bir fiziğe sahiptir. Mayıs doğumlu olması ile No.1 Boğa burcudur. Karakteri, boğa burcu özelliklerini yansıtan bir kişiliktir. 

No.1 Hayatı
No.1 Hayatı

No.1 Hayatı

14 Mayıs 1988 doğumlu Can Bozok, Denizli’ doğumludur. Anne tarafı Aydın kökenlidir. Gazi İlköğretim Okulu’nda öğrenimine başlayan Can Bozok, lise hayatında oldukça zor ve meşakkatli bir öğrenim dönem geçirmiştir. Okuduğu liseden tam 5 defa atılan No.1 için lise hayatı zorluklarla dolu olmuştur. Akabinde lise hayatında yaşanan problemlerden ötürü okulu hayatından çıkarmıştır.

Reklamlar

Can Bozok, tüm bunlar yaşanmadan önce bir matbaa firmasında çalışırken bir yandan da rap kültürüne hâkimmiş. No.1, rapi ilk zamanlarından beri dinleyen bir kişiliğe sahipmiş. Başlarda kendi kendine şarkılar mırıldanıp sözler yazarak bu alanda yetenekli olduğunu göstermiş. Bir defasında Denizli’de gittiği bir konserde eline tamamıyla tesadüf olarak eline mikrofon geçmesiyle bu işe ilk adımını atmıştır. Rap zemini iyi olan Can Bozok, bu karmaşa sayesinde piyasaya ilk atılması gerçekleşmiştir. Askerlik görevini tamamı ile bitirdikten sonra profesyonel olarak kendini Türkçe Rap sektörüne adamıştır.

No.1 Tüm Albümleri

 • Kırmızı Gözler – 2007
 • Çalıntı Mikrofon – 2008
 • Canımız Cehenneme Pt. 1 – 2008
 • Canımız Cehenneme Pt. 2 – 2009
 • Full Time Tragedy – 2010
 • Cehennemin Dibi – 2010
 • Canımız Cehenneme Pt.3 – 2010
 • Sakin ol – 2012
 • P.I.V – 2014
 • 808 – 2015
 • Sen Kötü Bir Rüyasın – 2016
 • 1nsturmentals, Vol.2 – 2016
 • Canavar – 2020
 • Kron1k – 2021

En yeni çıkardığı Albüm Kron1k albümü olup dinleyicisi tarafından oldukça beğenilen albümlerden bir tanesi olmuştur. Dünya Gül Bana, Nefes Al Zombi, Hiç Işık Yok, Yarım Kalan Sigara şarkıları albümlerinde en çok beğenilen şarkılarından birkaç tanesidir. 

Diskleri ile tanınan No.1 disk attığı kişilere karşı herhangi bir nefret ya da öfke beslemediğini, rap kültürünün içerisinde bulunan bu duruma uyum sağlamak adına bunu gerçekleştirdiğini söyledi.

No.1 Yükseliş Dönemi
No.1 Yükseliş Dönemi

No.1 Yükseliş Dönemi

İlk kaydını çalıntı bir mikrofonla gerçekleştiren No.1, albümüne Çalıntı Mikrofon ismini vermiştir. Beklediğinden çok daha iyi tepkiler alarak oldukça beğenilmiştir. Kendisi bu durumu başlarda pek idrak edemese de zamanla bu tempoya alışmıştır. Oldukça sağlam rap zemini olan No.1’in beğenilmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi dinleyicisi ile eşit olduğunu ve kendini halktan biri olarak görüp, egoist bir insan yapacağının tam tersini yaparak kendini sevdirmiştir.

Reklamlar

No.1 İlişki Durumu

Şuan ki ilişki durumu bekâr olarak bilinen No.1’in hayatına giren kadınlar onda bazı izler bırakmıştır. Bu izler kimi şarkısına da yansımıştır. Çoğu hayranı yaşadığı hayatın ve duygusal durumlarının şarkılarını yansıdığını düşünmektedir. Bu durum hayranlarında No.1’e karşı daha fazla sempati duymalarını sağlamıştır.

No.1 instagram adresi, llll.1llll olarak geçmektedir. Instagram üzerinde fazla aktif olmasa bile ara sıra post ve story atarak hayranlarını kendinden mahrum bırakmamaktadır.

Erken yaşlarda babasını kaybeden No.1’in parçalarında oldukça duygusal ve anlamlı sözlere yer verilmektedir. Bunun sebebi zamanında hayatında yaşadığı zorluklardan çıkardığı dersler ve bir nevi hayatını şarkılara dökmektir. Kendi evinin stüdyosunda kayıtlara başlayan No.1 kendini yoktan var eden sanatçılar arasındadır. Bu yüzden dinleyicileri ona büyük hayranlık duymaktadır.

Hayran kitlesine karşı oldukça sevecen ve naziktir. Sıfırdan başlayan No.1 azimle her şeyi başaracağının bir canlı göstergesidir. Bugüne kadar hiç pes etmemiş ve her zaman savaşmıştır. 2019 yılından müziği bırakacağını, normal insanlar gibi hayatını devam ettireceğini söylemiştir. Fakat No.1’in hayatı rap ile anlamlandığından ötürü 2021 yılında Kron1k albümü ile şu anki bilgiler doğrultusunda sektöre geri dönmüştür. 

İlginizi çekebilir: International Lady Yorumcusu Kadr Kimdir?

Bizi Youtube kanalımızdan da takip edebilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx