Reklamlar
Magazin

Nova Norda kimdir?

Reklamlar

Dört single yayımlayarak dikkatleri üzerine çeken genç şarkıcı Nova Norda gerçek ismi ile Ecem Böke internette araştırılan konular arasında. Peki Nova Norda kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli?

Nova Norda Kimdir?

Nova Norda sahne ismi olan müzisyenin gerçek adı Ecem Böke’dir. Sahne adının Kuzey yıldızı anlamında kullandığını dile getiriyor. Müziğe 7 yaşında piyano öğrenerek başlamıştır.

Nova Norda
Nova Norda (Ecem Böke)

Nova Norda Kaç Yaşında?

Ecem Böke 1991 yılının 1 Mart tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2020 itibari ile 29 yaşındadır.

Reklamlar

Nova Norda Hangi Burç?

Nova Norda 1 Mart doğumlu olduğu için balık burcudur.

Nova Norda
Nova Norda (Ecem Böke)

Nova Norda Müzik Kariyeri Hakkında Bilgiler

Nova Norda müziğe 7 yaşındayken piyano çalarak başlamıştır. Üniversiteye devam ederken birçok grupta koroda yer almıştır. Üniversiteyi bitirdikten sonra mezun olduğu okulun Müzik Kulübünde yer almıştır. Rock Korosu’na katılmış ve koro şefliği yapmıştır.

Ecem Böke masa başı bir işte çalışırken çok sıkılıp eve gelip piyona başında beste yaparken kendini bulduğunu hissetmiştir. Bu alana yönelmeye karar vermiş ve kuzey yıldızı anlamına gelen sahne ismini kullanmaya karar vermiştir. Yaratıcı işler yapmak istemiştir. Ve müzik ile ilgili devam etmeye karar vermiştir.

Nova Norda Eğitimi

Nova Norda 2014 yılında Boğaziçi Üniversitesinden mezun olmuştur.

Reklamlar
Nova Norda (Ecem Böke)

Nova Norda Hakkında Bilgiler

Her çeşit müzik dinlediğini dile getiriyor. Ergenlik dönemlerinde Kanye West ve Depeche Mode dinlemiştir. Hala da dinlediğini söylüyor. Ecem Böke ilk müzik besteleyip onun üzerine sözleri yazdığını dile getiriyor.

Sertap Erener’in kendisine ulaşması ile birlikte sahneye çıkmışlardır. Nova Norda Sertap Erener ile aynı sahneyi paylaştığı için çok mutlu olduğunu ve çok şaşırdığını dile getiriyor.

Işıklı sahne kostümü de oldukça ilgi çekmiştir. Yaratıcı projeler üretmeyi çok sevdiğini dile getiriyor.

Nova Norda single çıkararak kariyerine devam edeceğini dile getiriyor. Şarkılarının günlük yayınlanmasının daha heyecan verici ve ilgi çekici olduğunu düşündüğünü dile getiriyor. Albüm çıkardığı zaman belirli bir süre sonra albüm çıkacağı için şimdiki hislerini dile getirme zamanının neredeyse bir sene sonra olmasını sevmediğini söylüyor.

Kuzeye Kaç isimli Single çalışması çok sevilmiştir. Nova Norda’nın anlamı da kuzey yıldızı olduğu için isminin manifestosu gibi olmuştur.

Müziğe olan aşkından birçok sitede yer alan röportajında bahseden müzisyen müzik dışında farklı sanat dalları ile de ilgilenmektedir. 

Nova Norda
Nova Norda

Nova Norda’nın Single Çalışmaları

2008 yılında sırasıyla, Çıktım bi yola, Dinozorlar, Boşver şarkılarını Mümkün yapımcılığında çıkarmıştır. Ardından yine 2018 yılında Boşver (Akustik), Varım, Beni Biraz isimli çalışmalarını ise Kalabalık Records yapımcılığında çıkarmıştır. 2019 yılında Varım (Akustik), Dinozorlar (Akustik), Zor ve Zor (Akustik) isimli çalışmalarını Nova Norda yapımcılığında çıkarmıştır. 2019 yılında Kuzeye Kaç adlı çalışmasını Hangar Music ve son olarak 2020 yılında Kim Üzdü Seni isimli tekli çalışmasını da Nova Norda yapımcılığında piyasaya sürmüştür.

Nova Norda’nın Video Klipleri

17 Mayıs 2018 tarihinde Boşver isimli şarkısını Emir Yargın yönetmenliğinde, 28 Haziran 2018 tarihinde Boşver (Akustik) isimli çalışmasını Ece Çelik yönetmenliğinde, 2 Eylül 2018 tarihinde Varım isimli çalışmasını Mert Akay yönetmenliğinde, 15 Şubat 2019 tarihinde Dinozorlar isimli şarkısını İnanç Kalaycı yönetmenliğinde, 12 Nisan 2019 tarihinde Zor isimli şarkısını Emircan Soksan yönetmenliğinde, 24 Mayıs 2019 tarihinde Zor (Akustik) isimli çalışmasını Selen Gürsoy yönetmenliğinde ve son olarak 10 Mart 2020 tarihinde Kim Üzdü Seni isimli şarkısını Ali Demirel ve İpek Ural yönetmenliğinde kliplendirmiştir.

Reklamlar
0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x