Sağlık

Oceral krem ne işe yarar?

Oceral Krem Faydaları

Reklamlar

Oceral krem genel olarak farklı dermatolojik hastalıkları tedavi eden bir üründür. Eğer Oceral krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Oceral Krem Nedir?

Bu krem ayak mantarı, kasık mantarı, tırnak mantarı, elde oluşan mantar gibi maya ve mantar enfeksiyonu hastalıklarının, durumlarının ve semptomlarının tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır. Bu krem burada belirtilmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Reklamlar

Oceral Krem Eşdeğeri

Dermoksin krem, Oceral sprey, Oxezole krem, Oxezole sprey, Zolexol krem ve Zolexol deri spreyi bu kremin eşdeğerleridir.

Oceral Krem Ne İşe Yarar?
Oceral Krem Ne İşe Yarar?

Oceral Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, tinea pedis (ayak mantarı), tinea cruris (kasık mantarı) ve Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes veya Epidermophyton flococosum’a bağlı tinea corporis (yüzeyel mantar enfeksiyonu) gibi maya ve mantar dermal enfeksiyonların topikal tedavisi için kullanılır. Bu krem, malassezia furfura bağlı tinea (pityriasis) versicolor’un topikal tedavisi için de uygulanır.

Bu krem, pediyatrik hastalarda tinea corporis, tinea cruris, tinea pedis ve tinea (pityriasis) versicolor için kullanılabilir ancak bu kremin etkili olduğu gösterilen bu endikasyonlar nadiren on iki yaşın altındaki çocuklarda görülür.

Oceral Krem Nicin Kullanilir?

Bu krem ayak mantarı, tırnak mantarı, el mantarı, yüzeyel mantar enfeksiyonları, kasık mantarı gibi ciltte oluşan maya ve mantar enfeksiyonlarının iyileştirilmesi için kullanılır.

Reklamlar

Oceral Krem Faydaları

Bu krem aktif bir bileşen olarak oksikonazol nitrat içerir. Bu krem, ayak mantarı, tırnak mantarı, el mantarı, yüzeyel mantar enfeksiyonları, kasık mantarı gibi dermal mantar enfeksiyonu ve diğer rahatsızlıklar için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir. Bu ilaç, mantar sitokrom P450 51 enzimine zarar veren ergosterol biyosentezini geciktirerek çalışır.

Oceral Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, mevcut ilaç listeniz, reçetesiz satılan ürünler (örneğin vitaminler, bitkisel takviyeler, bitki çayları, gıda takviyeleri), alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve mevcut sağlık koşulları (örneğin hamilelik, yaklaşan bir ameliyat) hakkında doktorunuzu bilgilendirin. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Doktorunuz tarafından belirtilen şekilde alın veya ürün ekinde yazılı olan talimatları uygulayın. Dozaj durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. Önemli danışmanlık noktaları aşağıda belirtilmiştir.
  • Bu kremi sadece cilt üzerinde kullanın ve ağızdan almayın. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltlerde kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
  • Bu kremi uyguladıktan sonra tedavi edilen alanı yıkamayın. Ayrıca, doktorunuz tarafından yönlendirilmediği sürece, tedavi edilen bölgede başka ürünlerin kullanılmasından kaçının.
  • Aşırı miktarda kremi uygulama boncuklanma ile sonuçlanabilir. Boncuklanmayı önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.
  • Bu ilacın gözünüz, burnunuz veya ağzınız ile temas etmesinden kaçının.

Oceral Krem Kullanımı

Bu kremi, doktorunuzun size tam olarak söylediği gibi kullanın. Bu kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Daha sonra etkilenen bölgeye ince bir film tabakası halinde kremi uygulayın ve hafifçe dağıtın. Bu kremi, günde bir ya da iki defa kullanabilirsiniz. Bu kremi, ayak mantarı hastalığı için bir ay düzenli olarak uygulayın. Vücuttaki diğer mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için ise düzenli olarak iki hafta boyunca uygulayın.

Oceral Krem Yan Etkileri

Kaşıntı, yanma hissi, tahriş, kızarıklık, batma hissi ve dermatit gibi yan etkiler bu kremin içerisindeki bileşenlerden meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Bu kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler mümkündür ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir ancak ciddi olabilir. Bu yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini gözlemlerseniz hemen ilacı kullanmayı bırakın ve mutlaka doktorunuza danışın. Bu krem ayrıca burada listelenmeyen yan etkilere neden olabilir.

YouTube Kanalımız Abone Olabilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx