SağlıkCilt Bakımı

Penaten Krem Ne İşe Yarar? Penaten Krem Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Penaten Krem genel olarak pişikler, cilt yaraları, ciltteki tahriş ve kızarıklıkları tedavi eden bir üründür. Bu yazımızda Penaten Krem nedir, Penaten Krem ne işe yarar, Penaten Krem cilde faydaları nelerdir, Penaten Krem yüze faydaları nelerdir, Penaten Krem nasıl kullanılır, Penaten Krem Kadınlar Kulübü yorumları nelerdir ve Penaten Krem kullananlar yorumları nasıldır gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Penaten Krem Nedir?

Bu krem cildi hemen yatıştırmak, iyileştirmek ve korumak için çalışmaya başlar. Yoğun ve zengin formül, bebek bezi döküntüleri, pişik ve diğer küçük cilt tahrişleri dahil olmak üzere kızarıklık ve tahrişten kurtulmaya yardımcı olur.

110 yılı aşkın bir süredir hem döküntüleri hem de her yaştaki kaşıntıyı tedavi etmek için güvenilen Penaten Krem yüzde 18 çinko oksit aktif içeriklidir. Pişik nedeniyle oluşan küçük cilt tahrişini geçici olarak korumak ve rahatlatmak için kullanılabilir. Hafif güneş yanığı, haşlanma, dermatit ve egzamaya bağlı kaşıntıların giderilmesi için de kullanılabilir, ısı ve terlemenin neden olduğu döküntüleri ve isilikleri giderir.

Reklamlar
Penaten Krem Nedir?
Penaten Krem Nedir?

Penaten Krem Ne İşe Yarar?

Penaten Krem, bebeklerin pişiklerinde veya yetişkinlerde pişiklerin giderilmesinde kullanılabilecek mükemmel bir cilt kremidir. Bu suya dayanıklı formülün rakibi yoktur.

Penaten Krem, on yıllardır pişik, güneş yanığı, haşlanma, dermatit tedavisinde ve egzamaya bağlı kaşıntıların giderilmesinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır ve ısı ve terlemenin neden olduğu kızarıklıkları gidermektedir. Bebekler ve yetişkinler için bu cildi yatıştırıcı krem idealdir.

100 yılı aşkın bir süre önce Alman eczacı Max Riese, 1904 yılında ikonik mavi kutuda Penaten kremini icat ederek bebek bakımında devrim yarattı. Bebek bezi bölgesindeki hassas bebek cildi için özel olarak geliştirilmiş ilk koruyucu kremdir. Bu ilk günlerden beri bebek cildinin korunması ve bakımının bilinen bir simgesi haline gelen Penaten Krem, bugün ürün yelpazesi ile bebek cildinin tüm ihtiyaçlarına çözümler üretmektedir.

Çinko oksit, doğal yün yağı ve pantenol ile penaten üç fazlı koruma sağlar. Yara korumasına yardımcı olan bu krem tahriş olmuş cildi yatıştırır ve kızarıklığın azalmasını sağlar. Nemi bebek cildinden uzak tutar. Cilt üzerinde uzun süreli, görünür bir koruyucu bariyer bırakır. Cilde uyumluluğu dermatolojik olarak onaylanmıştır.

Reklamlar
Penaten Krem Ne İşe Yarar?
Penaten Krem Ne İşe Yarar?

Penaten Krem Cilde Faydaları

Bu krem bebek bezi döküntüleri, pişik, isilik, egzama, küçük yanıkları, hafif güneş yanıkları, kaşıntı ve cilt tahrişlerini tedavi eden bir kremdir. Ayrıca dermatit ve egzamaya bağlı olan kaşıntıyı gidermek için de bu kremi kullanabilirsiniz.

Penaten Krem Yüze Faydaları

Bebek bezindeki sıcak ve nemli ortam özellikle streslidir ve hassas cildine zarar verir. Bu çinko oksit içeren Penaten pişik kremi, tahriş olmuş cildi yatıştıran nefes alabilen bir koruyucu film oluşturur. Ciltteki koyu lekeleri, kızarıklıkları, isilikleri, tahrişi ve pürüzlülüğü giderir.

Çinko oksit parçacıkları zamanla birikebilir ve bu da içinde görünür granüller oluşmasına neden olabilir. Bu endişe kaynağı değildir ve ürün performansını hiçbir şekilde etkilemez. Bebeğin cildine krem ​​sürüldüğünde çözülür.

Penaten Krem Yüze Faydaları
Penaten Krem Yüze Faydaları

Penaten Krem Nasıl Kullanılır?

Penaten Krem, sizin veya küçük çocuğunuz için ilk kızarıklık belirtilerinde kullanın. Formül, pişik tedavisi için ilaçlı bir bariyer oluşturarak hemen çalışmaya başlar ve daha fazla tahrişe karşı korurken cildin iyileşmesine yardımcı olur. Nemin oluşmasını önlemek için bu pişik kremini her zaman temiz, kuru cilde uygulayın.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Sadece harici kullanım içindir. Oda sıcaklığında saklayın.

Penaten Krem Kadınlar Kulübü Yorumları

“Penaten maalesef türkiye de satılmıyor diye biliyorum. En azından Antalya’da yok maalesef. Eşim almanya ya gittiğinde getiriyor bize ki özellikle pişik için metal yuvarlak kapta böyle çimentodan hallice gibi olan süper kesinlikle. Akşam sürüyorum sabah pişik falan kalmıyor. Anladığım kadarıyla bu krem su geçirmiyor gibi bir şey yani ellerimi temizlmek istediğimde krem çok zor geçiyor elimden. Sanırım çiş yaptığında da aynı şekilde tenine değmeden akıp gittiği için bu kadar çabuk iyileşiyor.

Onun gibi ürün maalesef bulamadım hiçbir yerde. Kullanmadım ama sudocrem de güzelmiş diye duydum. Yukarıda bahsettiğim gibi akmayan bir ürün arayabilirsiniz muadili olarak.”

“Haklısınız. Hamileyken arkadaşım Almanya’dan getirdi. Hep onu kullandık. Hiç pişik sorunu yaşamadık. Şimdi bitti bitecek yana yana aramaya başladım. Bulamazsam artık önerdiğinizi kreme başvuracağım. İlginiz için teşekkür ediyorum”

“Ben de bepanthol kullanıyordum ama lekeler için pek işime yaramadı. penatene iyi diyorlar ama kullanıp memnun kalan var mı bilmiyorum”

“6 aylık roaccutane tedavimden sonra geriye kalan lekelerim için kullanıyorum. Cildim hassaslaştığı için cildi soyan şeyler kullanamıyordum ama lekelerim için bir şey yapmam gerekiyordu. Youtube’da rastladım penatene, biraz araştırma yapıp almaya karar verdim ve hakkaten 2 aydır kullanmayla lekelerim eskiye göre çok iyi. Kırmızı kırmızı değiller artık. Her gün birazcık daha iyiye gidiyor ve hiçbir şekilde irite etmedi cildimi.

Roaccutane kullanmayanlarda sivilce çıkarır mı emin değilim açıkcası. Ama benim lekelerim için gerçekten mucize oldu.”

“Pişikleri geçirmekte oldukça başarılı olan krem. Kızım doğduğundan beri sadece bunu kullandım. Ayrıca burun kenarlarımda ki ve çenemde ki kızarıklıkları çok iyi geçiriyor. Gece yatmadan önce kızarıklık olan yerlere sürüyorum sabah kızarıklıktan eser kalmamış oluyor. Bu kremi sudocrem den daha başarılı buluyorum.”

Penaten Krem Kullananlar
Penaten Krem Kullananlar

Penaten Krem Kullananlar

“Almanya’dan bana hediye olarak gelen mucizevi krem. Hem losyonunu hem de bebekler için pişik kremini kullanıyorum. Cilt uzmanları tarafından cildimdeki geçmeyeceği söylenen lekelerimi geçirdi. Pişik kremi kıvamı çok yoğun beyazlatıcı etkisi çok güçlü olduğu için bana çok iyi geldi. Zaten Almanya’da mucizevi krem olarak kullanılıyormuş. Gerçekten de öyle.”

“Teneke içindeki pişik kremi adeta mucizevi ne amaçla sür işe yarıyor yoğun yapılı beyaz bir krem kokusu pek hoşuma gitmiyor ama bu kremi kullanmama engel değil ağrılı sivilceme sürüyorum bir gece de indiriyor sivilce izini geçiriyor topuklarım aşırı çatlaktı bu krem aklıma geldi sürdüm yumuşacık yaptı aynı şekilde dudaklarıma yatmadan önce sürüyorum gün içinde dudaklarım hiç çatlamıyor yaralardaki etkisini söylemek bile istemiyorum elimi dipten kessem bile 2 günde geçiriyor daha anlatsam anlatırım alın aldırın süslüler bu kremin niye ünlü olmadığını anlamıyorum

Edit: bir ekşi sözlük yazarının dediklerini buraya yapıştırıyorum :

Kendisi bir krem değil, bir mucizedir. sadece pişiğe değil, yanık hariç her derde devadır (yanıkların yağlı kremlerle kapatılması tehlikelidir, yapılmamalıdır, yapmayınızdır). Gelin böyle anlatayım.

  • Eliniz kesildi, düşüp dizinizi parçaladınız, dirseğinizi bir yere sürttünüz. Çare penaten. Üstünü bir güzel kapatıyorsunuz yaranın, en derin yara bile 3 güne iyileşiyor.
  • Roaccutane kullanıyorsunuz. Dudaklarınız coğrafik harita gibi olmuş, fay hattı geçmişçesine yarık yarık ve siz güldükçe yeni yeni yarıklar açılıyor. Dudak kenarınızdaki iğrenç yarıklardan ötürü ağzınızı açıp yemek bile yiyemiyorsunuz. Penaten’e danışın. gece yatmadan bir güzel dudaklarınızı penatenle kaplıyorsunuz (bembeyaz durduğundan biraz korkunç gözüküyor). Sabaha o dudaklar adeta ipek gibi pürüzsüz oluyor.
  • Dudağınızın üstü şişti, kesin uçuk çıkaracaksınız. Pis bir sızı var. devayı penaten de arayın. Sürüyorsunuz üstüne, sabaha kadar iyileşiyor.
  • Bir boynuz gibi sivilce yapmış bünyeniz alnınıza. Penateni hafifçe üstüne dokundurun, bir bakıyorsunuz sivilce sönmüş.
  • Cildiniz soğuktan norveçli balıkçıların cildi gibi olmuş. Hayır, tabi iki nütrigina kullanmayacaksınız. ince bir tabaka halinde penaten’i yüzünüze, ellerinize yedirerek dışarı çıkacaksınız. Ne cildiniz kuruyacak, ne de çatlayacak.
  • Dirsekleriniz sürekli bir yerlere dayamaktan karamış ve kırışmış. penaten kutusunu açıp, bir güzel sürüyorsunuz. İki hafta içinde mis gibi oluyor dirsekler.

Penaten, sürüm sürüm sürünebileceğiniz, güzel bir kremdir. bereketlidir, ucuzdur. bir alman mucizesidir.”

“Bu krem ben kendimi bildim bileli bizim evde hep vardı. Babam kuru ellerine sürmek için almanyadan gelenlerden istiyordu sürekli. Ben de arada sivilcelerin üstüne sürmek için kullanıyordum çabuk kurumaları için. 2 gün önce tüm yüzüme sürdüm ilk defa. Keşke daha önce deneseydim bunu. Şöyle anlatayım yağlı bir cildim var ve yazları o kadar kötü oluyor ki beyaz nokta doluyor her yeri. Elleyince zaten pütürlü olduğu anlaşılıyor ama son 2 haftadır o kadar kötü haldeydi ki sadece bakınca bile belli oluyordu ve tek bir gecede hepsi gitti. Anlatamam nasıl mutlu olduğumu. Tüm o pütürler yok oldu 1 gecede.

Şimdilik düzenli kullanmayı düşünmüyorum, ihtiyacım oldukça veya sadece bölgesel uygularım karar veremedim henüz. Sadece aşırı heyecanımı sizinle paylaşmaya geldim çünkü yıllardır her yaz farklı şeyler deniyordum ve hiç bir şey işe yaramamıştı

Edit: bu entryi yazdığım sıralarda takmıştım bu ürüne o yüzden kullandım ama bir kaç ay sonra bıraktım tamamen. Zaten yıllar sonra geri dönüp bakınca fark ediyorum ki o pütürlerin yarısı nemsizlikten dolayı oluyormuş. Yağlı ciltliyim nasılsa diyip pek de nemlendirici kullanan bi insan değildim. Nemlendiriciye aç cildime bu kremi sürünce tabiki iyi gelmiş.”

İlginizi çekebilir: Nidazol Şurup Ne İşe Yarar?

Faydalı ve güncel içerikler için bizi Instagram adresimizden de takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx