Magazin

Pınar Altuğ boşandı mı? Pınar Altuğ kiminle evli?

Reklamlar

Pınar Altuğ, 2 Eylül 1974 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1994 yılında Miss Turkey seçilmiştir aynı zamanda Çocuklar Duymasın isimli dizi ile büyük bir üne kavuşmuş ve Türk halkının sevdiği bir isim haline gelmiştir. mankenlik kariyerine ise lise 2 sınıftayken başlamıştır.

17 yaşındayken babasını kaybetmeden Pınar Altuğ’u liseden mezun olduktan sonra İstanbul’da işletme bölümü okumuştur. 21 yaşındayken Miss Turkey isimli yarışmada 1 olarak ismini yeniden duyurmaya başlamıştır Türkiye güzeli seçildikten sonra ise öğrenimini yarıda bırakmıştır.

1995 yılında magazin programları sunması ile sunuculuk kariyeri başlamıştır ve 2002 yılında Çocuklar Duymasın isimli dizide canlandırdığı Meltem karakteri ile büyük bir üne sahip olmuştur. Bu dizide şöhreti yakaladıktan sonra çok büyük firmaların reklam yüzü olan Pınar Altuğ 2008 yılında Yağmur Atacan ile hayatını birleştirmiştir.

Reklamlar
Pınar Altuğ boşandı mı? Pınar Altuğ kiminle evli?
Pınar Altuğ boşandı mı? Pınar Altuğ kiminle evli?

Daha önce Umut Elçioğlu ile 2000 yılında evlenen Altuğ 25 Eylül 2005 tarihinde Umut Elçioğlu ile boşanmıştır. Pınar’ın yemek zevki Türkiye’nin Yıldızları, Sizi Böyle Alalım, Bir Dilek Tut, Mucizeler Gecesi, Pınar’ın Günlüğü, Bir Şarkısın Sen gibi programlarda sunuculuk yapmıştır.

Aynı zamanda Yağmur Atacan ile olan evliliğinden Su isminde bir kız çocukları bulunmaktadır. Pınar Altuğ 2018 yılında Altın Kelebek ‘en iyi komedi kadın oyuncu’ ödülünü alarak kariyerini taçlandırılmıştır. Bunların yanı sıra Pınar Altuğ’un hayatı çok merak edilmekte ve büyük bir soru işareti olarak kalmaktadır. Sizler için tüm bu soruların cevaplarını yazımızın ilerleyen kısımlarında derledik. Keyifli okumalar..

Pınar Altuğ kimdir?

Pınar Altuğ 2 Eylül 1974 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 6 yaşındayken anne ile babası boşanma kararı almış ve ayrılmışlardır Pınar Altuğ 17 yaşındayken de babası vefat etmiştir. Kendisi oyuncu ve mankenlik yapmaktadır. Saint Benoit Fransız Lisesi mezunudur.

1994 yılında Miss Turkey seçilmiştir güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Altuğ televizyon yapımlarının bünyesine katmak istediği bir isim haline gelmiştir liseden mezun olduktan sonra işletme bölümü okusa da lise 2 sınıfta başladığı mankenlik kariyerine üniversite hayatında da devam etmiştir ve üniversiteyi yarıda bırakmıştır. 21 yaşında Türkiye güzeli seçilmiştir ve 1995 yılında magazin sunuculuğu yapmaya başlamıştır.

Reklamlar

İlk olarak kurt kapanı dizisinde rol almıştır. 2002 yılında ise Çocuklar Duymasın isimli dizide Tamer Karadağlı ile başrolü paylaşan Altuğ bu dizideki Meltem rolü ile Türk halkının sevdiği bir isim haline gelmiştir ve 2005 yılına kadar bu dizide rol almıştır. Daha sonra 2004 yılında Türkiye’nin Yıldızları yarışmasında 2009 ve 2012 yıllarında ise Bir Şarkısın Sen isimli yarışmada ekran karşısına çıkmıştır.

Pınar Altuğ boşandı mı? Pınar Altuğ kiminle evli?
Pınar Altuğ boşandı mı? Pınar Altuğ kiminle evli?

Aynı zamanda 2018 yılında Altın Kelebek ‘en iyi komedi kadın oyuncu’ ödülünü almıştır. 2000 yılında Umut Elçioğlu ile evlenen Pınar Altuğ, 2005 yılında boşanmıştır daha sonra Yağmur Atacan ile ilişkisi başlayan Altuğ bu ilişkisi ile çok fazla tepki ve eleştiri toplamıştır. Hiçbir kötü yorumu umursamayan Altuğ ve atacak çiftliği 2008 yılında evlenmiştir ve 2009 yılında Su isimli kız çocukları dünyaya gelmiştir. 

Pınar Altuğ 2003 senesinde Pınar’ın Mutfağından isimli yemek kitabını çıkartmıştır 2010 senesinde ise Çocuklar Duymasın’ın yeni versiyonunda rol almıştır.

Pınar Altuğ kaç yaşında?

2 Eylül 1974 tarihinde dünyaya gelen Altuğ 2022 yılının Eylül ayı itibariyle 48 yaşındadır.

Pınar Altuğ aslen nereli?

Pınar altuğ’un İstanbul’da doğduğu bilinmektedir fakat aslen nereli olduğu hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Pınar Altuğ boy kilo?

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra başarılı performansları ile ve mankenlik yaptığı dönemde güzel liği ve fiziği ile de dikkatleri üzerine toplayan Pınar Altuğ 174 boyunda ve 60 kilogram ağırlığındadır. Kendisi bir dönem Miss Turkey güzeli seçilmiştir.

Pınar Altuğ burç?

2 Eylül 1974 tarihinde dünyaya gelen Pınar Altuğ başak burcu mensubudur.

Pınar Altuğ mesleği?

Pınar Altuğ çok uzun süredir ekran karşısında görmekte olduğumuz ünlülerden birisidir. Kendisi oyunculuğun yanı sıra televizyon sunuculuğu ve mankenlikte yapmaktadır.

Pınar Altuğ boşandı mı? Pınar Altuğ kiminle evli?
Pınar Altuğ boşandı mı? Pınar Altuğ kiminle evli?

Pınar Altuğ dizi ve filmleri?

1995 yılında magazin programları sunması ile sunuculuk kariyeri başlamıştır ve 2002 yılında Çocuklar Duymasın isimli dizide canlandırdığı Meltem karakteri ile büyük bir üne sahip olmuştur. Bu dizide şöhreti yakaladıktan sonra çok büyük firmaların reklam yüzü olan Pınar Altuğ 2008 yılında Yağmur Atacan ile hayatını birleştirmiştir. Geçmişten günümüze kadar birçok dizi ve film projesinde yer alan Pınar Altuğ’un yer aldığı dizi ve filmler şu şekildedir!

 • Kurt Kapanı
 • Reyting Hamdi
 • Çocuklar Duymasın
 • Omuz Omuza
 • Çocuklar Ne Olacak
 • Davetsiz Misafir
 • İlk Aşkım
 • Deli Dolu
 • Aile Reisi

Filmler

 • Asteriks Olimpiyat Oyunları’nda
 • Pamuk Prens 

Sunuculuk yaptığı programlar ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Türkiye’nin Yıldızları
 • Sizi Böyle Alalım
 • Bir Dilek Tut
 • Mucizeler Gecesi
 • Pınar’ın Günlüğü
 • Bir Şarkısın Sen
 • Sizi Böyle Alalım Ramazan Özel 

Pınar Altuğ ilk eşi?

Pınar altuğ’un ilk eşi Umut Elçioğludur. Umut Elçioğlu ile 2000 yılında evlenmişlerdir fakat 25 Eylül 2005 tarihinde olaylı bir şekilde boşanmışlardır.

Pınar Altuğ kiminle evli?

Daha önce Umut Elçioğlu ile 2000 yılında evlenen Altuğ 25 Eylül 2005 tarihinde Umut Elçioğlu ile boşanmıştır. Pınar’ın yemek zevki Türkiye’nin Yıldızları, Sizi böyle alalım, Bir Dilek tut, Mucizeler Gecesi, Pınar’ın günlüğü, Bir şarkısın sen gibi programlarda sunuculuk yapmıştır.

Pınar Altuğ boşandı mı? Pınar Altuğ kiminle evli?
Pınar Altuğ boşandı mı? Pınar Altuğ kiminle evli?

Aynı zamanda Yağmur Atacan ile olan evliliğinden su isminde bir kız çocukları bulunmaktadır. Pınar Altuğ 2018 yılında Altın Kelebek ‘en iyi komedi kadın oyuncu’ ödülünü alarak kariyerini taçlandırılmıştır. Pınar Altuğ 2008 yılından beri Yağmur Atacan ile evlidir ve bu evliliklerinden bir kız çocukları vardır.

Pınar Altuğ çocuğu?

Pınar Altuğ ve Yağmur Atacan çiftinin 27 Ocak 2009 yılında dünyaya gelmiş olan Su isminde bir kız çocukları vardır.

Pınar Altuğ boşandı mı?

2000 yılında evlendi Umut Elçioğlu ile 2005 tarihinde boşanmıştır fakat 2008 yılında Yağmur Atacan ile hayatını birleştiren Pınar Altuğ bu evliliğini sürdürmektedir.

Pınar Altuğ Instagram adresi

Instagram hesabında 1.6M takipçisi bulunan güzel oyuncu ve manken Altuğ, Instagram platformunu aktif bir şekilde kullanmaktadır. Aşağıdaki linkten profiline ulaşmanız mümkündür.

Pınar Altuğ Instagram adresi https://instagram.com/pinaraltug_atacan?igshid=YmMyMTA2M2Y=

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Dilan Telkok ile Berkay Hardal ayrılıyor mu? Hakkında ki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx