Haber

Seren Serengil “Sarık takmak gerekiyor mu? diye sordu, Meriç Erkan’dan cevap gecikmedi: Sevap artıyor !

Reklamlar

Seren Serengil “Sarık takmak gerekiyor mu? diye sordu, Meriç Erkan’dan cevap gecikmedi: Sevap artıyor ! Katıldığı evlilik programlarıyla bilinen ve sonrasında dine yönelen Meriç Erkan, ismini Mahmut Erkan olarak değiştirdi. Söylemezsem Olmaz programına katılan Meriç Erkan, Seren Serengil’in sarık ve cübbeyle ilgili sorularına yanıt verdi. Kıyafet tercihlerini değiştirmesiyle alakalı konuşan Meriç Erkan,

“Böyle giyinmek daha büyük sevap yaratıyor” sözlerini söyledi. Seneler önce Ahu Tuğba ile aşk yaşayan ve daha sonra Esra Erol’un izdivaç programına katılan Meriç Erkan, enteresan danslarıyla hafızalara kazınmayı başarmıştı. Canlı yayınlardaki hareketleriyle tüm gözleri üzerine çeken ünlü isim, dine yönelerek giyim tarzını değiştirdi.

 

Meriç Erkan Adını Neden Değiştirdiğini Anlattı

Dine yönelen Erkan, kıyafet tarzını değiştirip sarık kullanmaya başladı. Erkan, Meriç olan ismini değiştirme hikayesini anlatırken “Peygamber efendimizin 4 adından biri Mahmut’tur. Bir de benim Aziz Mahmud Hüdayi’ye ayrı bir gönül bağım vardır. Benim manevi bir yolculuğum olmuştu. Ben peygamberimizin isimlerinden birini almak istedim. Kuran’dan bir ismim olsun istedim.” dedi.

Reklamlar

Yorumcu Seren Serengil’in sorularını yanıtlayan Meriç Erkan, “Günahkar hareketlerim doğru değilmiş. O zaman dans ediyordunuz. Dans etmek günah mı? demesi üzerine “Ortama gidiyorduk. Uygun değildi. Ortam rabbimin istemediği ortamlar. İslamiyete aykırı” yanıtını verdi.

“Sarık ve Şalvar Giyince Sevaplar Katlanıyor”

Erkan, Seren Serengil’in “Kafanızdaki sarık mı? Ben dini bütün olmak istedim dinimin şartlarını uygulamak istiyorum bunun için illa adımı değişmem, erkek olduğunda sarık takmak gerekiyor mu? Neden böyle?” sorusu üzerine de sözlerine şu şekilde devam etti: “Bunu takmıyor birisin ibadetini yapıyor rabbim onu alır cennetine.

Böyle giyinmek daha büyük sevap yaratıyor. Şimdi peygamber efendimize benzeme konusunda… Benim şu bastonumdan tutun sarığıma, kıyefatime kadar peygamber efendimize benzediğimiz zaman biz yaptığımız ibadetlerimizden kat be kat fazla sevabını alıyoruz. Ben daha önce çok kötü bi hayat yaşadığım için şimdi katlayarak yapıyorum.” sözlerini dile getirdi. Geçmişte yaptığı hataları dile getiren Erkan, artık daha manevi bir hayat  yaşamak istediğini söyledi. Yorumcular tarafından verilen tüm sorulara canlı yayında yanıt verdi.  

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Reklamlar
Munise Demircioğlu

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx