Pratik Bilgiler

Su Deposu Çeşitleri Nelerdir?

Reklamlar

Su depolarının genel olarak kullanım amacı içerisine bir sıvının depolanıp ardından ihtiyaç anında depolanan sıvının kullanılmasına dayalıdır. Karmod Plastik’in uzman kadrosu ve kaliteli hammadde kullanarak ürettikleri su deposu çeşitleri oldukça popülerdir. Bunun yanı sıra Karmod Plastik uzun yıllara dayanan tecrübesi ile ürettiği kaliteli su depoları sayesinde güvenilir bir adres olmuştur.

Su depoları çeşitli ham maddeler ile üretilebilirler. Bu hammaddeler polietilen, polyester ve paslanmaz çelik olmak üzere üç tanedir. Her hammaddenin kendine göre avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlara hızlı bir örnek verecek olursak; polietilenin uluslararası gıdaya uygunluğu sayesinde pek çok gıdayı depolayabilirsiniz. Bunun yanı sıra polyester depoların yerinde montaj seçenekleri mevcuttur. Paslanmaz çelik depolar ise suya ve neme dayanıklıdır. Soğutulacak sıvılar söz konusu olduğunda paslanmaz çelik depoların kullanılması tavsiye edilir. Haydi gelin hep beraber su deposu çeşitlerine bakalım.

Silo depolarının, konik yapısı vardır. Konik yapısı, deponun tam olarak boşaltılmasına imkan sağlamaktadır. Silo deposu modellerini buradan inceleyiniz. Bu depolar sadece polietilenden üretilmektedir. Mavi ve beyaz renk seçenekleri bulunan bu depolar, 1.000 litre kapasiteden başlayarak, 10.000 litre kapasiteye kadar büyüyebilmektedir.

Reklamlar
Su Deposu
Su Deposu

Polietilen dikey ve yatay su depoları ise yer ve mekan olarak uyum sağlamaları açısından üretilen depolardır. Genel olarak kullanıcılar bu tarz depoları alırken, konumlayacakları alana göre almaktadırlar. Aynı modeller polyester ham maddeden üretilmektedir. Dileyen kullanıcılar, polyester depoları da tercih edebilirler.

Turşu depoları ise turşunun veya salamura edilecek gıdanın asidik özelliğine dayanabilecek şekilde üretilirler. Bunun yanı sıra polietilenin uluslararası gıda uygunluğu olduğu için turşularınızı güvenle kurabilirsiniz.

Polyester sanayi depolarında ise bölmelendirme yapılabildiği için içerisine birden fazla sıvı depolanmasına olanak sağlar. Ayrıca içeriden bölünen bölmelere ayrı ayrı çıkış verileceği için ihtiyaç anında depo içerisindeki sıvının tahliyesi sağlanabilir.

Toprak altı su depoları hem polietilen hem de polyesterden üretilebilir. Her zaman önerdiğimiz gibi deponuzu depolamak istediğiniz sıvıya uygun seçin. Toprak altı depolar genellikle yakıt gibi kimyasalların depolanmasında kullanılsa da , gıda depolanmasında da kullanılmaktadır.

Reklamlar

Milenyum depolar şık görünüşleri ile oldukça kullanışlıdır. Milenyum Depo için bizden bilgi alabilirsiniz. Milenyum depoların adı 2000 senesinde çıktığı için böyle bir isim uygun görülmüştür. Karmod Plastik milenyum depolar ile daima inovasyonu benimsemiştir.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx