Magazin

Uğur Bilgin Kimdir?

Reklamlar

Güldür Güldür izleyenlerin yakından tanıdığı Uğur Bilgin yani nam-ı diğer Mesut, aslında Güldür Güldür’de demirbaş gibi kendisine verilen her rolü layığı ile oynamaktadır. Şiveli karakterlerin vazgeçilmesi Uğur Bilgin kimdir yazımız ile kendisi hakkında tüm detayları paylaşıyoruz.

Uğur Bilgin Doğum Tarihi

Uğur Bilgin 24 Temmuz 1980 İstanbul doğumludur. Annesi ev hanımı ve babası Devlet Denizyollarından emeklidir.

Uğur Bilgin Boyu Kaç?

Uğur Bilgin’in boyu 1.85 cm’dir.

Reklamlar

Uğur Bilgin’in Burcu Ne?

Uğur Bilgin Aslan burcudur.

Uğur Bilgin Evli mi?

Uğur Bilgin 27.06.2023 tarihinde İrem Uslu ile dünyaevine girdi.

Uğur Bilgin Kimdir? 2024 uğur bilgin

Uğur Bilgin Göz Rengi Ne?

Uğur Bilgin’in gözleri kahverengidir.

Uğur Bilgin
Uğur Bilgin

Uğur Bilgin Eğitim Hayatı

Uğur Bilgin eğitim hayatında Dokuz Eylül Üniversitesi Sahne Sanatları bölümünde oyunculuk Ana sanat Dalından mezun olmuştur.

Reklamlar

Uğur Bilgin Sinema, Televizyon ve Tiyatro Kariyeri

Uğur Bilgin sinema ile kariyerine başlamıştır. Kağıt, Plajda, Böcük ve Dedemin Fişi gibi yapımlar ile beyaz perdede yer bulan oyuncu, Arka Sıradakiler, Aşağı Yukarı Yemişlililer, Otisabi, Boynu Bükükler gibi diziler ile de ekrandaki yerini almıştır. Şu sıralar Show TV’de yer alan Güldür Güldür Show’da Mesut karakterine can vermektedir.

2008 yılında Sinan Çetin yönetmenliğindeki Kağıt filminde Asuman Dabak, Ahmet Mekin, Ayşen Gruda gibi ünlü isimlerle beraber oynamıştır. 2011 yılında ise Şahin Irmak, Bülent Emrah Parlak, Murat Eken, Büşra Pekin ile beraber Aşağı Yukarı Yemişlililer isimli yapımda oynamıştır.

Uğur Bilgin Sinema, Televizyon ve Tiyatro Kariyeri
Uğur Bilgin Sinema, Televizyon ve Tiyatro Kariyeri

Otisabi çizgi romanının film uyarlaması olan, 2013 yılında önce Uğur Bilgin’in başrolünde olduğu kadro ile çekimlere başlanmış ancak sonradan kadroda değişikliğe gidilmiş ve Tim Seyfi başrolünde bir film çekilmiştir. Bu film kadrosunda Ali Erkazan, Atilla Pekdemir, Özgür Emre Yıldırım gibi isimler yer aldı. Sinema TV ekranlarında yer alan dizi 13 bölüm ve bölüm başı 13 dakika olarak yer aldı.

Son olarak okuyucularımızın hatırlayacağı üzere Kolonya Cumhuriyeti filminde Çağlar Çorumlu, Ersin Korkut ve Mahir İpek ile beraber baş rolde yer alan Uğur Bilgin bu yapımda Peker Mengen’in PR ve halkla ilişkiler danışmanı olan Bahtiyar karakterine can vermiştir, başkanına hayran olan Bahtiyar ayrıca her daim pembe hayallere de sahiptir.

Uğur Bilgin Kolonya Cumhuriyeti senaryosu ile alakalı okurken bile güldüğünü, bunun bir lüks olduğunu ve bu lüksü sonuna kadar yaşadığını belirtmiştir. İlgi çekici bir tür komedisi yaptıklarını ve absürtlüğü yalın bir şekilde anlattıklarını belirtmiştir.

2019 yılında ise Organize İşler Sazan Sarmalı isimli devam yapımında yer almıştır. Oyuncu kendisini izlemeyi sevmediğini ve ekranda kendisini görünce uyuz olduğunu da belirtmiştir.

2016 yılında ise Güldür Güldür ekibi ile beraber Dedemin Fişi isimli komedi filminde, Özge Borak, Alper Kul, Doğa Rutkay, İrem Sak, Ali Sunal, Erdem Yener, Rüştü Onur Atilla gibi isimlerle beraber yer aldı.

Uğur Bilgin
Uğur Bilgin

Uğur Bilgin’in Oynadığı Diziler

 • Boynu Bükükler (2014)
 • Otisabi (2013)
 • Güldür Güldür (2013)
 • Aşağı Yukarı Yemişliler (2011)
 • Arka Sıradakiler (4. sezon; 2010)

Uğur Bilgin’in Yer Aldığı Sinema Filmleri

 • Organize İşler 2: Sazan Sarmalı (2019)
 • Kolonya Cumhuriyeti (2017)
 • Dedemin Fişi (2016)
 • Böcek (2014)
 • Kağıt (2010)
 • Plajda (2008)
 • Organize İşler (2005)
İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx