ModaHaber

Ünlülerin Gelinlik Modelleri

Reklamlar

Bu yazımızda sizlere ünlülerin gelinlik modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Sanat dünyasında adından sıklıkla bahsedilen Beren Saat, Doğa Rutkay, Neslişah Alkoçlar, Pelin Karahan ve Seda Sayan’ın giydikleri gelinlikleri mercek altına yatırdık. Keyifli okumalar…

Beren Saat Gelinlik
Beren Saat Gelinlik

Beren Saat Gelinlik Modeli

Güzelliği ile göz kamaştıran ve oyunculuğu ile herkesi kendisine hayran bırakan ünlü oyuncu Beren Saat geçtiğimiz senelerde Kenan Doğulu ile mutlu bir birlikteliğe adım atmıştı. Genç kızların hayran olduğu güzel oyuncunun gelinliği ise dillere destan olmuştu.

Ünlülerin gelinliklerini kendisine referans olarak almak isteyen gelin adayları Beren Saat gelinlik modelini tercih edebilirler. Güzel oyuncunun gelinlik tercihi birçok ünlü kişinin aksine gayet sade ve şık bir tasarım olmuştu. Beren Saat gelinlik seçiminde straplez ve üst kısmı dantel detayları ile zenginleştirilmiş, alt kısmı tüllerden oluşan bir tasarımdan yana yapmıştı. Beren’in gelinliğini diğer gelinliklerden ayıran en önemli detay ise duvak yerine kullandığı şık şapka olmuştu. Gelinlik ile şapka kullanmak pek yaygın bir davranış değildir. Fakat Beren Saat gelinlik aksesuarı olarak duvak yerine büyük bir şapkayı tercih etmişti. Güzel oyuncu gelinlik seçiminde ve aksesuarlarında sadelikten yana olan Beran Saat güzelliği ile ön plana çıkmak isteyen gelinler arasında yerini alıyor.

Reklamlar

Siz de şık ve özel bir gelinlik istiyorsanız ve sade tasarımlara yöneliyorsanız Beren Saat gelinliği gibi bir tasarımı tercih edebilirsiniz. Hem farklı hem de şık bir tasarım olan bu gelinlik ile göz kamaştıran görünüme ulaşabilirsiniz. Yeni sezonda sade gelinliklerin moda olduğunu da düşünürsek bu gelinlik tasarımı sizin için de ideal bir gelinlik olabilir.

Doğa Rutkay Gelinlik Modeli
Doğa Rutkay Gelinlik Modeli

Doğa Rutkay Gelinlik Modeli

Ekranların eğlenceli oyuncusu olarak bilinen Doğa Rutkay, geçtiğimiz yıllarda televizyoncu sevgilisi Kerimcan Kamal ile mutlu bir beraberliğe ilk adımı atmıştı. Gösterişli bir düğün töreni ile dünya evine giren Doğa Rutkay’ın gelinliği de bir o kadar gösterişliydi.

Doğa Rutkay gelinlik seçiminde birçok ünlünün de tercihi olan düz ve fazla kabarık olmayan bir tasarımı tercih etmişti. Bu gelinlik omuz kısımları taş detayları ile zenginleştirilmiş ve sadeliği bu şekilde tamamlanmıştır. Kalın askılı bir gelinlik tercih eden güzel oyuncu gelinliğin tamamlayıcısı olan duvağında farklı bir tasarımı tercih etmiş. Doğa Rutkay gelinlik seçimini sade bir tasarımdan yana kullandığı için, diğer aksesuarlarında olduğu gibi duvak seçiminde de hareketli bir parça seçmiştir. Ünlü oyuncunun gelinliğini süsleyen duvak modelinin diğer duvaklardan farkı ise oldukça uzun olması ve zarif dantel detayları ile süslenmiş olmasıdır.

Doğa Rutkay gelinlik modelinde gelinliğin en alt kısmında yer alan zarif dantel işlemeleri de gelinliğe farklı bir hava kazandırmaktadır. Güzel oyuncu saçlarına dalgalı bir şekil vererek açık olarak kullanmıştır. Saç aksesuarı olarak ise büyük çiçeklerden oluşan süsleme kullanarak saçına hareket katan Doğa, mükemmel bir görünüme ulaşmayı başarmıştır. Gelin çiçeği olarak da renkli ve canlı çiçeklerden oluşan abartılı olmayan bir buket tercih eden Doğa Rutkay, sade ve şık bir gelin olmayı başarmıştır. Mutluluklar dileriz.

Reklamlar

Sizde gelinlik dikmek istiyorsanız gelinlik dikim kursuna giderek bu işi yapabilirsiniz.

Neslişah Alkoçlar Gelinlik Modeli
Neslişah Alkoçlar Gelinlik Modeli

Neslişah Alkoçlar Gelinlik Modeli

Hülya Koçyiğit’in yeğeni olan Neslişah Alkoçlar geçtiğimiz yıllarda Engin Altan Düzyatan ile evlenmişti. Neslişah Alkoçlar gelinlik modeli ise birçok modacının beğenisini kazanmayı başaran sayılı gelinlikler arasında yerini almaktaydı.

Neslişah Alkoçlar gelinlik tercihini sade ve düz bir tasarımdan yana kullanmıştı. Bazı modacılar Neslişah Alkoçlar’ın gelinliğini çok beğenirken bazıları çok demode bulmaktadır. Bilindiği gibi ünlüler genellikle kabarık olmayan ve sade gelinlikleri tercih etmektedirler. Bu da birçok modacıya sıradan gelmektedir. Fakat Neslişah Alkoçlar gelinlik seçimini yaparken gelinliği sıradanlıktan uzaklaştıracak olan bazı detayları da göz önünde bulundurmuştur. Yarım balık denilen ve kalça kısmından aşağıya doğru bo bir şekilde genişleyen gelinlik modeli, diğer gelinliklerden farklı olarak kuyruk detayı ile dikkat çekiyor. Duvak yerine gelinliğinde uzun kuyruk tercih eden Neslişah Alkoçlar, bu gelinlik seçimi ile hem şık hem de asil bir görünüm kazanmayı başarmıştır. Straplez ve fazla kabarık olmayan gelinliğini, dantel detaylı duvak ile tamamlayan Neslişah, sadeliğini ön plana çıkarmıştır.

Neslişah Alkoçlar gelinlik modeline bakıldığında zarafetin ve asaletin yansımasını kolaylıkla görebilirsiniz. Güzelliğini ön plana çıkaran güzel kadın, gelin çiçeği olarak da canlı ve renkli çiçekleri tercih etmiştir. Geçtiğimiz yıllarda da moda olan canlı çiçekler, Neslişah Alkoçlar’ın gelinliği ile mükemmel bir uyum sağlayarak şık bir bütünlük oluşturmuştur. Neslişah, saç ve makyajda da abartıya kaçmayarak sadeliğin ve güzelliğini taçlandırmıştır.

Pelin Karahan Gelinlik Modeli
Pelin Karahan Gelinlik Modeli

Pelin Karahan Gelinlik Modeli

Ünlülerin gelinliklerini kendisine referans almak isten ve onun gibi bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adaları için Pelin Karahan gelinlik modelini inceleyeceğiz. Genç ve güzel oyuncu geçtiğimiz yıllarda dünya evine girmiş ve hayatının en güzel gününü yaşamıştı. Pelin Karahan gelinlik seçiminde ise gayet sade ve şık bir gelinlik tercih etmişti. Sade gelinlik kullanarak güzelliğini ön plana çıkarmak isteyen güzel oyuncu en sade gelinlikle bile büyüleyici bir görünüme kavuşmayı başarmıştı.

Pelin Karahan gelinlik modeli ise birçok ünlünün tercih ettiği gelinliğe nazaran gösterişten uzak ve oldukça sade bir tasarımdı. Gelinliği kapalı denebilecek bir tasarımdan oluşan Pelin’in gelinliği uzun kollu ve dantel detayları ile zenginleştirilmiş bir tasarımdan oluşmaktadır. Bu sade gelinlik için duvak seçiminde upuzun bir duvak seçen Pelin Karahan gelinliği ile duvak uyumunu çok iyi bir şekilde dengelemeyi başarmıştır. Dantel detayları ile süslenmiş olan gelinlik için uzun sade tül bir duvak tercihi tam yerinde olmuş.

Pelin, gelinliğinde kabarık tasarımlar yerine daha sakin bir model tercih etmiş. Tamamen masum ve sade bir görünüme kavuşan Pelin, saç modelinde de doğallıktan yana davranmış. Dalgalı açık saçlarını şık duvağı ile tamamlayan ünlü oyuncu makyajında da abartıya kaçmamış. Her zaman doğallıktan ve sadelikten yana olan Pelin, düğününde de bu prensiplerinden vazgeçmeyerek oldukça hoş bir görünüme ulaşmış.

Seda Sayan Gelinlik Modeli

Ekranların eğlenceli sunucusu ve güzel oyuncusu olan Seda Sayan, başarılı oyunculuğunun yanı sıra yapmış olduğu evlilikler ile de biliniyor. Gelinlik seçimi yapmak konusunda kararsız kalan gelin adayları 8 kez gelinlik giymiş olan Seda Sayan gelinlik tercihlerine bir göz atabilirler.

Yapmış olduğu evlilikler ile gündeme gelen Seda Sayan’ın gelinlik seçimleri son zamanlarda yeni evlenecek olan gelin adaylarına yol gösterici oluyor. Birçok farklı gelinlik modasını denemiş olan ve bu konuda oldukça tecrübeli olan Seda Sayan gelinlik modelleri konusunda yapmış olduğu seçimler ile sizlere doğru bir referans olacaktır. Önceki yıllarda gelinlik seçiminde Vintage tarzında gelinlikleri tercih eden Seda Sayan, yakın zamanlarda tercih ettiği gelinliklerde straplez tasarımları tercih ediyor. Her zaman sade gelinlikleri kullanan Seda Sayan, güzelliği ile ön plana çıkmak isteyen ünlüler arasında yer alıyor. Seda Sayan gelinliklerde yapmış olduğu sade seçimlerini sade bir makyaj ve güzel bir saç stiliyle tamamlıyor. Ünü oyuncu duvak seçiminde ise genellikle uzun ve tül tasarımları tercih etmektedir.

Her dönemin tarzını yansıtan farklı gelinlikleri ile dikkat çeken Seda Sayan gelinlik seçimleri arasında herkese hitap eden tasarımlar yer almaktadır. Bu gelinlik modellerine baktığınızda ilerleyen zamana ayak uyduran değişik gelinlik modellerini bulabilirsiniz. Oyunculuğu ve güzelliği ile herkesin hayran olduğu güzel oyuncunun seçimlerini referans alarak doğru seçim yapabilirsiniz.

Ünlülerin gelinlik modelleri hakkında yorum yapın yayınlayalım.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx