Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Nedir? Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal Cilt Bakımı Faydaları

Reklamlar

Medikal cilt bakımı genel olarak özel kozmetik ürünler ile yapılan bir işlemdir. Dermatologlar tarafından yapılan medikal cilt bakımında ciltteki koyu lekeler, akneler, iltihaplı sivilceler, göz altındaki koyu halkalar, göz altı torbaları, çiller, hiperpigmentasyon, ciltte biriken yağlar, siyah noktalar, cilt tonu eşitsizliği gibi cilt problemleri tedavi edilir. Bu yazımızda medikal cilt bakımı nedir, medikal cilt bakımı fiyatları, medikal cilt bakımı faydaları, medikal cilt bakımı nasıl yapılır, medikal cilt bakımı sonrası yapılması gerekenler, medikal cilt bakımı aşamaları, medikal cilt bakımı ile hydrafacial arasındaki farklar nelerdir gibi soruların cevaplarını bu yazıda sizler için yazdık.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?
Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Kozmesötikler olarak da bilinen medikal cilt bakım ürünleri, cilt üzerinde olumlu bir etkisi olduğu klinik olarak kanıtlanmış aktif bileşenler içerir. Bu tür ürünler dermatoloji kliniklerinde satılmaktadır. Genellikle hem estetik hem de tıbbi faydalar sağlayan kozmetik ve farmasötik ürünler arasında bir karışım olarak kategorize edilirler. Bu cilt bakım serileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bunları neden reçetesiz satılan ürünler lehine kullanmayı düşünmeniz iyi bir fikirdir.

Kozmesötikler, stratum corneum olarak bilinen, cildin üst katmanlarının altına nüfuz edebilen bileşenler içermeleri nedeniyle eczaneden satın alabileceğiniz ürünlerden farklıdır. Reçetesiz satılan ürünler cildi biyolojik olarak etkilemez ve üst katmanlarına nüfuz edemez. Bu nedenle, “kozmetik” olarak etiketlenir. Tıbbi sınıf cilt bakım ürünleri yalnızca bir dermatoloji kliniğinden satın alınmalıdır.

Reklamlar
Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Tıbbi sınıf cilt bakımı serileri, genellikle yalnızca reçete ile alabileceğiniz farmasötiklerle aynı bileşenleri kullanır, yalnızca daha az miktarlarda veya alternatif türevlerde vardır. Yaygın örnekler arasında SkinMedica® Retinol Complex gibi retinoller, SkinCeuticals® CE Ferulic® gibi antioksidanlar veya SkinMedica® TNS Eye Repair® gibi peptidler bulunur. Kozmesötikler, bu medikal sınıf bileşenleri içerir. Bazı reçetesiz markalar da bunları içerebilir ancak miktar minimumdur. 

Belirli bir bileşenin miktarında olduğu gibi, bir ürünü geliştirmek için kullanılan formül, etkinliğinde büyük rol oynar. Birçok perakende üreticisi, maliyeti korumak için ucuz seri üretim yöntemleri kullanır. Kozmesötik bir ürün serisi biraz daha yüksek bir fiyat etiketi ile gelebilirken, etkili sonuçlar sağlamak için kaliteli malzemelerle daha yüksek bir standartta geliştirilmiş olması da muhtemeldir.

Belirtildiği gibi, medikal sınıf cilt bakım ürünleri, mağazalarda satılanlardan daha etkili bir şekilde cilde nüfuz eder. Bu penetrasyon, ürünlerin istenen yapısal sonuçlara ulaşmasını sağlar. Bu nedenle, dermatoloğunuzdan elde edilen ürünler genel olarak daha iyi bir değerdir. Daha iyi sonuçlar sunarlar ve daha yüksek penetrasyon seviyeleri nedeniyle aslında daha az kullanmanız gerekebilir.

Tıbbi sınıf cilt bakımı ürünlerini seçerken, dermatologlar tarafından önerilen özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiştir. Dermatoloğunuz sizin için bu ürünleri kullanır ve özel bir cilt bakımı yapar. Ama öncesinde cilt tipinizi analiz eder ve cilt tipinize uygun ürünleri önerir. Bu nedenle, beğendiğiniz birini bulma umuduyla bir dizi markayı denemek yerine, doğru ürünü ilk seferde almanız daha olasıdır. Ayrıca, ürün hattında, sizin için neden önerildiği ve optimum penetrasyon için ürünleri hangi sırayla uygulayacağınız hakkında bilgiler de dahil olmak üzere dermatoloğunuz, sizi bilgilendirir.

Reklamlar
Medikal Cilt Bakımı Fiyatları
Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

Medikal cilt bakımının fiyatları 100 lira ile 1000 lira arasında değişir.

Medikal Cilt Bakımı Faydaları

Dikkatimizi çekmek için rekabet eden bu kadar çok cilt bakım serisiyle, neyi seçeceğimizi bilmek zor. Bu cilt bakımı ürünlerinin cildinizi iyi hissettirmesini ya da kokusunu sevebiliriz veya belki de fiyat en çekici yönüdür. Çekiciliği ne olursa olsun, kendinize sormalısınız. Cildiniz için gerçekten ne yapıyor? 

Cildiniz büyük olasılıkla mevcut durumuna katkıda bulunan dış ve iç faktörlerin bir kombinasyonuna maruz kalmıştır. Paranızın aradığınız sonuçlar üzerinde nerede daha önemli bir etki yaratabileceğini öğrenmek için bir cilt bakım uzmanına danışabilirsiniz.

Lisanslı estetikçilerden veya dermatoloji eğitimli cilt uzmanlarından ücretsiz tavsiyeler mevcuttur. Özel bir tedavi planı ile birlikte derinlemesine bir cilt değerlendirmesi içeren bir konsültasyon, harika bir cilde giden en iyi yoldur.

Müşterilerin cilt bakımı hedeflerine ulaşmaları için tıbbi sınıf ürünler şiddetle tavsiye edilir. Tıbbi sınıf, doktor lisansı altında faaliyet gösteren kuruluşlardan temin edilebileceği anlamına gelir, yani perakendecinin bu ürünleri satması için bir tıbbi danışman olması gerekir.

Reçetesiz cilt bakım ürünlerindeki aktif bileşenlerin konsantrasyonu, bu bileşenlere en yüksek duyarlılığa sahip insanlara zarar vermekten kaçınmak için büyük ölçüde sınırlandırılmıştır. Öte yandan, medikal sınıf cilt bakım ürünleri daha yüksek konsantrasyonda aktif bileşen içerir çünkü bunlar yalnızca konsantrasyonun her müşteri için uygun olup olmadığını değerlendirmek üzere eğitilmiş tıp uzmanları tarafından verilir. Çoğu reçetesiz ürünün içerik listeleri, içerik konsantrasyonlarını içermez, bu da tüketicinin reçetesiz ve tıbbi sınıf ürünleri karşılaştırmasını zorlaştırır veya imkansız hale getirir.

Hedeflerinize ve cildinizin durumuna bağlı olarak, reçetesiz ürünler genellikle tıbbi bir sınıftan elde edilenlerden çok daha kötü sonuçlar verir. Medikal sınıf cilt bakım ürünleri, reçetesiz ürünlere göre cildin daha derin katmanlarına ulaşmak ve sorunları düzeltmek için yeterince güçlüdür.

E vitamini, hyaluronik asit veya laktik asitler ve peptidler gibi aktif bileşenler, bu daha derin cilt katmanlarına ulaştıklarında en etkilidir. Medikal sınıf ürünlerin daha yüksek maliyeti, daha yüksek konsantrasyonlarda daha etkili aktif bileşenlerin dahil edilmesinden kaynaklanır.

Bununla birlikte, daha iyi sonuçlar sağlamak için genel olarak daha az ürüne ihtiyaç vardır bu nedenle maliyet/fayda hesaplaması aslında tıbbi sınıf ürünleri uzun vadede daha iyi bir pazarlık haline getirir.

En önemli faktör, gerçekten ihtiyaç duyduğunuzdan ve belirli bir bileşenin kullanımından yararlanmanızı sağlamaktır. Aksi takdirde, o içeriğin konsantrasyonu ne olursa olsun, istenen sonuçları vermeyecek bir ürüne para harcarsınız.

Tıbbi olarak eğitilmiş ve lisanslı bir cilt bakımı uzmanına danışmak size bu güvenceyi verir. Medikal düzeyde bir cilt bakımı ürün grubuna bağlı kalmak, sağlıklı cilde bakış açınızı değiştirecektir. 

Cilt bakımı, milyarlarca liralık bir sektördür. Aynı zamanda tüketicilerin gezinmesi için muhtemelen en kafa karıştıran sektördür. Popüler eczane-kozmetik şirketleri ucuz cilt bakımı ve yaşlanma karşıtı ürünler üretirken, üst düzey markalar benzer harika ürünlerin versiyonlarının reklamını yapıyor. Daha sonra, tüm bu markaların yanı sıra, medspalar ve dermatologlar, cildimizi olabildiğince güzel tutmak umuduyla, bizimle paylaşacak tıbbi kalitede ürünler alıyorlar. 

Peki medikal cilt bakımının faydaları nelerdir?

Medikal Cilt Bakımı Ürünleri FDA Onaylıdır

Tıp şirketleri, ürünlerinin çalıştığından emin olmak için klinik araştırmalara yatırım yaptı. Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) incelemesini kontrollü denemelerden geçirmeleri gerekir. FDA onayı almak için ürünler, yapmak üzere tasarlandıkları şeyi tutarlı ve başarılı bir şekilde yapmalıdır. Bu, tüketiciye büyük bir güven ve gönül rahatlığı sağlar. Reçetesiz satılan ürünler kendi kendini düzenler ve çoğu zaman aynı kurallar altında test edilmemiştir.

Medikal Cilt Bakımı Ürünleri Daha Güçlü Aktif Bileşenler İçerir

Tıbbi sınıf şirketlerinin çoğu, daha uzun süre dayanan ve bozunması daha uzun süren oldukça stabilize bileşenler kullanır. Reçetesiz satılan ürünler çok daha az oranda aktif bileşen içerir.

Medikal Cilt Bakımı Ürünleri Daha İyi Değer Sunar

Tıbbi dereceli şirketlerin, daha uzun süre dayanan daha yüksek düzeyde stabilize bileşenler kullandıklarını, ancak aynı zamanda ürünün cildin daha derin bölgelerine iletilmesine izin veren daha ilgili emilim mekanizmaları kullandıklarını öğrendik. Bu nedenle ürünler daha iyi bir değerdir. Cilde daha iyi nüfuz edebildikleri için daha az ürün kullanabilirsiniz. Ayrıca daha uzun bir raf ömrüne sahip olacaklar, bu da ürünlerinizin kozmetik markalara göre çok daha uzun süre dayanması anlamına gelebilir. Bu size uzun vadede para kazandırır!

Medikal Cilt Bakımı Ürünleri Dermatolog Tavsiyesi ile Verilir

Bir dermatoloğun ofisi aracılığıyla medikal düzeyde cilt bakımına yatırım yaptığınızda, bir tıp uzmanının tavsiyesini veya özel cilt problemlerinize göre özelleştirilmiş adım adım bir plan alıyorsunuz! Cildinizi tıbbi açıdan tanırlar ve sizin için mükemmel olan ürünleri tavsiye edebilirler! En sevdiğiniz mağazanın koridorlarında durmanıza ve yüzlerce üründen hangisine ihtiyacınız olduğunu tahmin etmeye çalışmanıza gerek yok. İşe yaramayan şeyleri satın alıp çöpe atarak tasarruf edeceğiniz tüm parayı bir düşünün!

Medikal Cilt Bakımı Ürünleri Önleyici Bakım Sunar

Cilt sorunlarınız için daha etkili ve özelleştirilmiş daha iyi ürünler kullanmaya başladığınızda, aslında kendinizi yolun aşağısında cilt problemlerinden kurtarmış olacaksınız. Aslında, tıbbi sınıf cilt bakımı kullanırken, sahip olabileceğiniz diğer cilt sorunlarını tedavi ederken daha iyi yaşlanma karşıtı faydalar elde edersiniz. Cildinize erken yatırım yaptığınız için önümüzdeki yıllarda daha iyi görüneceksiniz.

Medikal düzeyde cilt bakımına yatırım yapmanın size ömür boyu büyük faydalar sağlayacağını düşünüyoruz. Ürünlerin işe yaradığını ve tıp uzmanınızın sizi sürekli olarak en iyi seçeneklere yönlendirerek uzun vadede paradan tasarruf edebileceğini bileceksiniz. Ayrıca cildinizin sağlıklı ve genç görünmesini sağladığınız için bundan yirmi yıl sonra size teşekkür edeceğinden eminiz!

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hangi marka cilt bakım ürünlerinin sizin için en iyisi olduğunu hiç merak ettiniz mi? Kozmetik ürünleri ile dermatoloğunuzun ofisinde bulunan ürünler arasındaki fark nedir? Biraz medikal sınıf cilt bakımı ürünlerinden ve konu bireysel ihtiyaçlarınızı ve endişelerinizi tedavi etmek olduğunda neden üstün olduklarından biraz bahsedelim.

Tıbbi sınıf ürünleri, ürünlerin yalnızca doktor lisansı altında faaliyet gösteren kuruluşlar (yani bir doktor muayenehanesi) tarafından satılabileceği anlamına gelir. 

Bu ürünlerin satıldığı yerde neden bir hekim ruhsatı olması gerekiyor? Bu ürünlerdeki kanıtlanmış, FDA tarafından düzenlenen aktif bileşenler, bir mağaza rafında bulunan bir üründe izin verilenden daha yüksek konsantrasyonlarda mevcuttur. Bu yüksek konsantrasyonlar, tıbbi sınıf cilt bakım ürünlerini daha etkili hale getirir ancak aynı zamanda, ürünün hasta için uygun olup olmadığını değerlendirmek için bir tıp uzmanına olan ihtiyacı da garanti eder.

Reçetesiz satılan ürünlerle cildinizi kendi kendinize tedavi etmenin iki sorunu vardır. Birincisi, gerçekte ihtiyacınız olmayan veya cilt bakımı sorununuz için en iyi çözüm olmayan bileşenler içeren ürünler satın alıyor olabilirsiniz. Bir doktorun kliniğindeki tıbbi sınıf bir cilt bakım ürünü önerdiğinde, söz konusu ürünün sizin ve cilt tipiniz için doğru konsantrasyonlarda uygun aktif bileşenleri içerdiğinden emin olabilirsiniz.

Cilt bakımınız için reçetesiz satılan ürünlerdeki ikinci sorun, mağaza ürünlerinde aktif bileşen konsantrasyonlarının çok daha düşük olması ve hatta etkili olmamalarıdır. E vitamini, hyaluronik veya laktik asitler, peptitler ve oligomerik proantosiyanidinler (OPC) gibi bileşenler, daha derin cilt katmanlarına ulaştıklarında en iyi şekilde çalışır. Güvenlik nedenlerinden ötürü, tezgah üstü ürünler, gerçek değişimi etkilemek için cilt katmanlarının derinliklerine ulaşmak için gerekli konsantrasyonları sağlayamaz.

Eczane rafından tedavi etmek isteyebileceğiniz herhangi bir cilt problemi, tıbbi sınıf bir ürünle daha etkili bir şekilde tedavi edilebilir. Tıbbi düzeyde güneşten koruma ve güzellik ürünleri de mevcuttur. Tıbbi dereceli tedavilere iyi yanıt veren yaygın cilt şikayetleri arasında akne, yaşlanan cilt, kuru cilt, egzama, serbest radikal hasar, hiperpigmentasyon, kaşınan cilt, keratoz pilaris, büyük gözenekler, yağlı cilt, sedef hastalığı, şişkinlik, kırmızılık, gül hastalığı, yara izleri, seboreik dermatit, deri çatlağı ve güneş hasarı vardır.

İnsanlar genellikle tıbbi sınıf ürünlerin daha yüksek fiyatından çekinirler ancak reçetesiz satılan ürünlerde boşa harcamadığınız parayı hesaba kattığınızda, ihtiyacınız olmayan ve genellikle daha az tıbbi ürüne ihtiyaç duyduğunuz gerçeğini hesaba katarsanız. Üstün sonuçlar elde etmek için tezgah üstü bir üründen daha kaliteli ürün, sayılar genellikle sizin yararınıza katkıda bulunur.

Bir cilt bakım ürününün tıbbi sınıf olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Ambalajın üzerindeki doktor resimlerine veya bu hattın doktorlar tarafından geliştirildiğine dair iddialara aldanmayın. Unutmayın, bir ürünü tıbbi sınıf yapan bileşenlerin konsantrasyonu ve tıbbi sınıf ürünler yalnızca doktor lisansına sahip bir kurumda bulunacaktır.

Medikal Cilt Bakımı Aşamaları

Mükemmel bir dünyada, cilt bakımı rutininiz bir dermatoloğa düzenli bir ziyaret içerir. Açıktır ki, bunun gibi yüksek bakım gerektiren bir rutin, peşinde olduğunuz hızlı ve daha etkili sonuçları elde etmek için bolca zaman ve para ayırmanızı gerektirir. Ancak çoğumuzun bütçesinde zaman lüksüne ve fazladan hamuruna sahip olmadığımız için, profesyonel cilt bakımı markalarını tercih etmek sonraki en iyi şeydir.

Cilt bakımı tüketicileri daha bilinçli hale geliyor ve ürünlerinden daha fazlasını talep ediyor ve sonuç olarak profesyonel cilt bakımı markaları ciddi bir an yaşıyor. 

Medikal cilt bakımı serilerini tanımlamak için kesin bir kriter seti yoktur. Ancak genel anlamda medikal cilt bakımı, dermatoloji ofislerinde satılan markalar veya dermatologların kendileri tarafından geliştirilen markaların formüle ettiği ürünleri ifade eder.

Bu ürünler, ister pigment geliştirme için daha yüzeysel, isterse daha derin kollajen promosyonu veya daha derin şeyler olsun, hedef cilt alanına en etkili verimi sağlamak için içeriklerini ve dağıtım araçlarını araştırmaya çok zaman ayıran şirketlerdir. Tıbbi markalar genellikle dermatologların ofislerinde satılmaya başlandı bu yüzden denendi ve test edildi. Bu nedenle, bu markalarla artırılmış bir etkinlik ve kalite düzeyine sahip olabilirsiniz. 

Bana göre, medikal düzeyde cilt bakımını tanımlayan şey, spesifik ve tekrarlanabilir sonuçlar üretmek için titizlikle bilimsel olarak test edilen bileşenlerle yeni ürünler geliştirme taahhüdüdür.

Artık medikal cilt bakımının ne olduğunu bildiğinize göre, bundan kimlerin yararlanabileceğini konuşalım. Ve cevap? Hemen hemen herkes. Araştırma, geliştirme ve en yüksek kaliteli malzemeleri tedarik etmeye ayrılan tüm zaman ve enerji, genel olarak çok daha etkili ürünler ortaya çıkarır ve doğru rejimle, eczane ürünleriyle bulmakta zorlanacağınız profesyonel düzeyde sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Bu ürünler o kadar çeşitlidir ki, gerçekten çoğu hasta profesyonel hatlardan faydalanabilir. Özellikle, kuru, hassas cilt, pigment sorunları veya foto yaşlanma belirtileri gibi belirli bir endişe alanına sahip hastalar, bu endişeleri en iyi şekilde hedefleyen tescilli bileşenlere sahip olduğundan, belirli profesyonel ürünlerden ek olarak yararlanabilir.

Şimdi, medikal cilt bakımı markalarının size kozmetik ürünlerden daha pahalıya mal olacağını inkar etmek mümkün değil. Ancak, çoğu şey gibi, ödediğinizin karşılığını alırsınız ve ekstra maliyet, profesyonel ürünlerde harcanan ekstra zaman, enerji ve kalitenin doğrudan bir sonucudur.

Profesyonel düzeyde ürün grupları (veya genellikle anıldığı şekliyle medikal düzeyde cilt bakımı), kozmetik açıdan zarif bazlar ve lüks ambalajlar kullanarak yeni içerikler geliştirmek ve test etmek, halka yeni konseptler sunmak için daha fazla para harcayabilir. Medikal cilt bakım ürünleri genellikle daha küçük miktarlardadır ve bu nedenle üretilmeleri, toplu olarak pazarlanan ürünlerden daha pahalıdır. Genellikle eczane markalarından ve kozmetik ürünlerden daha pahalılar ve fayda derecesi, temel bir üründen çok daha fazla etkili olduğu için bu maliyete değer.

Medikal cilt bakımı serileri diğer ürünlerden daha pahalı olabilir ancak bu, harika bir cilt elde etmek için bütçenizi tamamen aşmanız gerektiği anlamına gelmez. Yeni başlıyorsanız, medikal cilt bakımı rutininizi nasıl oluşturacağınızla ilgili bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Dermatoloğunuzla medikal cilt bakımına başlayın

Tüm maaşınızı profesyonel ürünlere harcamadan önce, özellikle hassas cildiniz varsa dermatoloğunuzla konuşun. Bu ürünler, tüm cilt tipleri için uygun olmayan daha yüksek seviyelerde bileşenler içerebilir ve cildinizin tüm yönleri hakkında derin bilgiye sahip profesyoneller tarafından, sizin özel ihtiyaçlarınız, hedefleriniz ve zorluklarınız göz önünde bulundurularak önerilmelidir. Güvendiğiniz dermatoloğunuzu ziyaret etmek her zaman harika bir ilk adımdır çünkü mevcut ürün seçenekleri çevresinde gezinmeye sık sık yardımcı olabilir ve ürünlerde aramak için belirli içerikleri tavsiye edebilirler.

Pahalı medikal ürünleri daha uygun fiyatlı ürünlerle destekleyin

Medikal düzeyde ürünler pahalı olabilir ancak rejiminizdeki her ürün için bunlara ihtiyacınız yoktur. Profesyonel ürünler, daha hedefli tedaviler için harikadır ancak biraz nakit tasarrufu yapmak istiyorsanız, bunları daha uygun fiyatlı temel ürünlerle tamamlamanız sorun değil.

Daha üst düzey ürünler eklemeden önce temel unsurları örneğin temizleyici, nemlendirici ve güneş kremi kullanmalısınız. Bunlar, cilt bakımınızın temelini oluşturuyor ve daha pahalı medikal düzeyde ürünler eklemeden önce bu ürünlerin günlük kullanım için en iyi kombinasyonunu aramaya değer.

Bir cilt bakımı problemi seçin ve bunu medikal bir ürünle tedavi edin

Medikal cilt bakımını denemek istiyorsanız, dışarı çıkıp tüm seriyi satın almanıza gerek yoktur. Profesyonel bir cilt bakım ürününün sizin için nasıl çalıştığını görmek ve bu süreçte bütçenizi aşmamak istiyorsanız, uğraştığınız bir cilt bakımı sorunu seçin ve cildinizle nasıl tepki verdiğini görmek için bir profesyonel ürüne yatırım yapın.

Kendi başınıza bir medikal cilt bakımı rejimi oluşturmaya çalışıyorsanız, bir kategoriden bir ürünle başlayın ve onu birkaç hafta boyunca kullanın. Hem onu nasıl tolere ettiğinizi hem de fayda görüp görmediğinizi görmek için bunu yapmalısınız. Çoğu topikal ürünün sonuç üretmek için sürekli kullanımı yaklaşık on iki hafta sürer bu nedenle, çalışma şansı vermek için bu süre boyunca onunla kalın.

Her Bütçeye Uygun Medikal Cilt Bakım Markaları

Profesyonel cilt bakım markaları, cildiyle ciddi sonuçlar görmek isteyenler için mutlaka denenmeli ve en iyi kısmı? Bunları herhangi bir fiyat noktasında deneyebilirsiniz. Bütçeniz ne olursa olsun, cildiniz için dönüştürücü sonuçlar sağlayacak profesyonel cilt bakımı markalarına bir göz atalım.

SkinCeuticals

1994’ten beri SkinCeuticals, cildi hem tedavi etmek hem de beslemek için bilim ve doğa arasındaki boşluğu dolduran ürünler yaratmak için en etkili klinik bileşenleri botanik özlerle birleştiriyor.

Cildi sıkılaştıran ve parlatan bir C vitamini serumu olan C E Ferulic içeren markanın Yaşlanma Karşıtı Sistemi, Resveratrol B E, antioksidanlar açısından zengin bir gece serumudur. Kırışıklık karşıtı bir tedavi olan bu marka, yaşlanma belirtilerini tersine çevirmek ve cildi gelecekteki hasarlardan korumak için yaygın olarak en etkili profesyonel cilt bakım sistemlerinden biri olarak kabul edilir.

SkinMedica

Dermatolog Dr. Richard Fitzpatrick tarafından kurulan SkinMedica, profesyonel cilt bakımı dünyasında yenilikçi ve güçlü içerik profilleri (retinol, C vitamini ve ciddi bir yaşlanmayı geciktirici etkisi olan E vitamini gibi) ile tanınır. Markanın en büyük şöhret iddiası nedir? Yaşlanma ve güneş hasarı belirtilerini tersine çevirmek için patentli bir antioksidanlar, amino asitler ve doğal olarak oluşan proteinler karışımından yararlanan TNS Essential Serum ve TNS Recovery Complex, A listesindeki birkaç ünlü tarafından böyle olduğu için bahsedildi. Etkili, hatta bazıları plastik cerrahinin sonuçlarını taklit ettiklerini söyleyecek kadar ileri gidiyor.

iS Clinical

En son cilt bakımı araştırmaları ve farmasötik dereceli bileşenlerin en son noktasında olduğu bilinen iS Clinical, ciltte dengeyi geri kazandırırken hem cilt bakımı sorunlarını agresif bir şekilde tedavi eden etkili, profesyonel düzeyde ürünler yaratma konusunda itibar kazanmıştır. Gençlik Kompleksi veya Aktif Serum gibi temel ürünleri ucuz olmayabilir ancak sonuçları gördükten sonra buna değer…

Lancer Skincare

Hollywood’un en iyi dermatologlarından biri olan Dr. Harold Lancer tarafından geliştirilen Lancer Skincare, en çok pH seviyelerini dengelemek, hücresel işlevi artırmak ve oksijen düzeyini artırmak için güçlü formülasyonlardan ve bileşen profillerinden yararlanan üç parçalı bir sistem olan “The Lancer Method” ile tanınır. Cildiniz, Hollywood yıldızlarının olduğu gibi parlak, ışıltılı ve genç görünür.

Metot ürünleri set olarak veya ayrı ayrı satın alınabilir. En iyi sonuçlar için, Caviar Lime Acid Peel veya the Omega Hydrating Oil gibi profesyonel serinin diğer öne çıkan ürünleriyle eşleştirin.

NeoCutis

Başlangıçta yanık tedavisi olarak geliştirilen NeoCutis ürünleri, cildin doğal iyileşme sürecini hızlandırır. LUMIERE Bio-restoratif Göz Kremi ve BIO-GEL Bio-restoratif Hidrojel gibi ürünleri içeren NeoCutis serisi, cildi taze, genç ve ışıltılı gösteren antioksidanlar, kolajen ve büyüme faktörleri bakımından zengin i̇şlenmiş cilt hücresi proteinlerini kullanır.

Obagi

Profesyonel markalar söz konusu olduğunda, pek çok ürünün Obagi kadar etkili veya saygın bulamazsınız. Bir dermatolog tarafından geliştirilen bu profesyonel cilt bakımı serisi, güneş altındaki her türlü endişe ve cilt tipi için yüksek oranda hedeflenmiş ürün rejimlerine sahiptir. Yaşlanmayı geciktirmek için Nu-Derm Fx Sistemi veya kuru, donuk cildi aydınlatmak için C-Rx Sistemi kullanılır.

Eminence Organic Skin Care

Çoğu profesyonel ürün serisi klinik içeriklerden yararlanır. Ancak Eminence Organic Skin Care, herhangi bir sert bileşen kullanmadan çeşitli cilt tipleri ve cilt sorunları için profesyonel düzeyde sonuçlar sağlamak için en iyi doğal, organik bileşenleri kullanır.

Eminence Organic Skin Care ürünleri (Clear Skin Probiotic Moisturizer ve Bamboo Firming Fluid), etkinliği ve güçlü botanik formülasyonları sayesinde cilt bakımı meraklıları tarafından kutlanmaktadır ancak marka aynı zamanda tüm alanlarda yeşil, sürdürülebilir uygulamalara olan bağlılığıyla da kutlanmaktadır. 

Dermalogica

The International Dermal Institute kurucusu tarafından geliştirilen Dermalogica ürünleri, son otuz yıldır profesyonel cilt bakımı hayranlarının vazgeçilmezi olmuştur. Hem klasikleri (Special Cleansing Gel gibi) hem de en yeni ürünleri (Daily Microfoliant toz peeling gibi) içeren bu son derece saygın seri, profesyonel düzeyde sonuçlar sağlamak için rejiminizi yükseltmek istiyorsanız mutlaka denenmeli.

PCA Skin

Üst düzey övgülere sahip orta düzey profesyonel bir marka arıyorsanız, PCA Skin’den başkasına bakmayın. PCA Skin, çeşitli cilt tipleri ve cilt bakımı endişeleri için yüksek kaliteli cilt bakımı ürünlerini oluşturmaya odaklanır (hava koşullarına bağlı kızarıklığı tedavi etmek için sahip olması gereken Kolajen Nemlendirici veya yağlı cilt tipleri için hafif bir nemlendirici olan Clearskin gibi) ve rejiminize hangi ürünleri eklediğiniz önemli değil, sonuç? Bir profesyonel tarafından tedavi edilmiş gibi görünen cilt için bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Epionce

Yirmi yılı aşkın deneyime sahip cilt bakımı uzmanları tarafından oluşturulan Epionce serisi, ürünlerinin yaşlanma karşıtı faydalarını doğrulamak için bir dizi bağımsız klinik çalışma topladı.

Dr. Dennis Gross Skincare

Ünlü dermatolog ve cilt kanseri araştırmacısı Dr. Dennis Gross, 1990’larda kimyasal peelinglerin sert, tahriş edici etkilerini gördükten sonra, cildin sağlıklı kalması için doğal ve yumuşak bileşenler kullanarak kendi formüllerini tasarlamaya başladı. Alfa ve beta hidroksi asitleri kullanarak artık ünlü Alpha Beta Peel’i ile cilt bakımında bir devrim yarattı. Hastaları ürünü o kadar çok sevdi ki evde versiyonu doğdu. Tüm Dr. Dennis Gross Cilt Bakımı ürünleri çok işlevlidir ve yalnızca birbirleriyle sinerjik olarak çalışan tıbbi sınıf bileşenler kullanır.

EltaMD

Cildinizi güneşten korumaya gelince, profesyonel düzeyde ürünlere ihtiyacınız vardır ve EltaMD’den daha iyi güneş koruması bulamazsınız. Bu güçlü, yüksek performanslı güneş kremleri (SPF 30’dan SPF 50’ye değişen farklı seviyelerde koruma sunar), zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı en yüksek seviyede koruma sağlayan çinko oksit ile formüle edilmiştir.

Avéne

Fransa, Avéne’de cildi gerçekten dönüştürebilen suyla bilinen bir kaplıca var (aslında, iyileştirici özellikler o kadar derin ki, Avéne Dermatolojik Hidroterapi Merkezi 18. yüzyılın sonlarından beri kaynak suyunun özelliklerini inceliyor). Eau Thermale Avéne serisi ürünler (Cilt İyileştirme Kremi ve Retrinal 0.1 Yoğun Krem gibi) aynı termal kaynak suyu kullanılarak formüle edilir ve aynı dönüştürücü sonuçları verir.

La Roche-Posay

Görünüşe göre Fransa şifalı sularla akan kaplıcalarla doludur. Dünya çapında 25.000’den fazla dermatolog tarafından önerilen bu ürünler (Toleriane Sensitive Fluide ve Active C Eyes gibi) hassas ve iltihaplı cildi her cilt tipi için yeterince nazik bir termal kaynak suyu infüzyonuyla yatıştırmayı vaat ediyor.

Murad

Dünyanın en saygın dermatologlarından biri olan Dr. Howard Murad tarafından geliştirilen Murad serisi, kendi evinizin rahatlığında, klinik düzeyde sonuçlar yaratma konusunda bir üne sahiptir. Bu son derece etkili seri (Environmental Shield Rapid Age Spot ve Pigment Lightening Serum ve Rapid Collagen Infusion gibi kült favorileri içerir) akne, kuruluk ve hiperpigmentasyon dahil olmak üzere çeşitli cilt bakımı endişeleri için rejimleri hedefledi.

Medikal Cilt Bakımı Sonrası Yapılması Gerekenler

Tıbbi sınıf cilt bakımı ve daha özel olarak retinol, koji veya cilt parlatma pedleri gibi tıbbi sınıf peeling asitleri akneyi azaltır, dokuyu iyileştirir ve pigmentasyonu ortadan kaldırır. Ancak bu ürünlerin ilk uygulamasında cildinizin çatlamaya başladığını fark edebilirsiniz. Ne düşündüğünüzü biliyorum… Bu ürünün cildime yardım etmesi gerekiyorsa, neden şişlikler oluşuyor? Bu ürünlere başladıktan günler sonra yanaklarınızda, alnınızda ve çenenizde küçük şişlikler fark edersiniz. Sükunetinizi koruyun! Ciltte şişlik oluşması tamamen normaldir. Büyük olasılıkla, yaşadığınız şey cilt temizliğidir.

Medikal cilt bakımı, cildinizin hücre yenilenmesini tetikleyerek cildinizin pul pul dökülmesine ve yüzeye tıkanıklık getirmesine neden olan belirli bir aktif bileşene verdiği tepkiyi ifade eder. Yaşlandıkça, cildimizin yeni hücrelere dönüş hızı yavaşlar ve yavaşlar. Eksfoliye edici asitler, hücre döngüsünü artırmak ve bunun daha hızlı olmasını sağlamak için çalışır. Bunu yaparken cildinizin daha parlak, daha sıkı, sivilce ve pigmentsiz hale geleceğini fark edersiniz. Ama, o noktaya gelmek için önce tüm ölü deriyi ve eski sivilceleri atmalıyız. Bu temizleme sürecidir. Eğlenceli değil ama gereklidir. Önce eski deriden kurtulmazsak yeni muhteşem deriyi ortaya çıkaramayız.

Bu süreç tamamen normaldir. Akne veya ölü derideki herhangi bir düzeltme, kuruluk veya temizleme geçicidir ve önümüzdeki birkaç gün ya da birkaç hafta içinde çözülecektir. İlk birkaç hafta, ürünlere alışırken cildinizin hassas ve kuru olması normaldir. Bunların hepsi sürecin bir parçası. İyileşmeye başlamadan önce genellikle daha kötü görünür. Cildinizin, gerçekten en iyi şekilde görünmeye başlayabilmesi için tüm ölü cilt hücrelerini atması ve eski sivilceyi temizlemesi gerekir. Ürünlerin yapması gereken budur! Bu, ürünlerin cilt hücresi döngüsünü hızlandırdığı ve cildinize yenilenmek ve yenilerini yapmak için ölü cilt hücrelerini atmasını söylediği kısımdır.

Tahrişle Mücadele için Hidrokortizon Kremi Ekleyin

Cildinizi temizlemenize yardımcı olması için bir cilt yatıştırıcı kremi eklemenizi tavsiye ederim. Bu aynı zamanda cildini peeling asitlerine alıştırmak için biraz yardıma ihtiyaç duyan daha hassas cilt tiplerine sahip olanlar için de yararlıdır. Yatıştırıcı ve sakinleştirici etkiler için cildinize günde iki kez ince bir tabaka uygulayacaksınız. İlk birkaç hafta sakinleştirici kremi, ayarladıkça doğrudan retinol, koji veya glow peel pad’lerin üzerine bile uygulayabilirsiniz.

Aloe vera bazlı hidrokortizon krem, tahriş olmuş cildi yatıştırmaya ve yatıştırmaya yardımcı olur. Temizleme işleminden kaynaklanabilecek hafif cilt tahrişleri veya kızarıklıkların neden olduğu kaşıntıyı geçici olarak gidermek için sadece hidrokortizon ile özel olarak yüz için formüle edilmiştir. Bu kremi işlem sonrası tedaviler için de öneriyoruz. 

Mola Verin

Cildiniz biraz kurur ve tahriş olursa, pedleri kullanmaya üç gün ara verin ve nemlendirici kreminizle cildinizi nemlendirmeye odaklanın. Ardından pedleri tekrar kullanmaya devam edin.

Yavaş Başlayın

Şimdilik pedleri her üç gecede bir kullanmayı deneyin ve ardından parıltı pedlerinden sonra gece ara verdiğinizden ve pedlere geri dönmeden önce nemlendirdiğinizden emin olun.

Pedleri Kullanın Sonra Cildinizi Durulayın

Glow peel pad’leri sadece on beş ila otuz dakika kadar takmayı ve sonra durulamayı denemek istiyorsanız, bunu yapabilir ve ardından yavaş yavaş ve kademeli olarak gece boyunca giymeye kadar çalışabilirsiniz.

Nemlendirici ile Cildinizi Sakinleştirin ve Serinletir

Pedlerin üzerine biraz nemlendirici veya sakinleştirici krem ​​sürmeyi denemek istiyorsanız, bu asitleri biraz nötralize ederek onları biraz daha az güçlü hale getirecek, bu da daha fazla tolerans oluşturana ve nemlendirici olmadan giyene kadar kötü bir şey değildir. Henüz sakinleştirici kreminiz yoksa ve rahatlamaya ihtiyacınız varsa, eczaneden hidrokortizon kremi almanızı tavsiye ederim. 

Medikal Cilt Bakımı ile Hydrafacial Arasındaki Farklar

Dünyanın herhangi bir yerinde on beş saniyede bir HydraFacial gerçekleştirilir. Hatta matematiği yapmaya bile kalkmayın. Bu, yalnızca geçen yıl küresel olarak verilen iki milyon tedaviye tekabül ediyor.

Hala Hydrafacial tekniğine aşina olmayan birkaç insan için açıklayalım. Bu, üç parçalı patentli bir rejimi uygulayan tıbbi sınıf bir hidradermabrazyon cihazı temizleme, peeling ve ardından cildi yoğun serumlarla aşılamadır.

Bu nazik yaklaşım, cilde geleneksel dermabrazyon gibi kum püskürtmek yerine, aynı anda nemlendiren, parlatan, dolgunlaştıran ve koruyan güçlü aktifleri iterken gözenekleri boşaltır. Makinenin el parçası, hem veren hem de alan dönen kuvvet olan vorteks teknolojisi ile donatılmış patentli spiral tedavi uçlarına sahiptir. Standart üç adımın ötesinde, koyu lekeler veya rahatsız edici çizgiler gibi benzersiz cilt sorunlarını hedefleyen hedeflenen eklentiler veya güçlendiriciler vardır.

Hydrafacial neredeyse her yaşa, ten rengine ve endişeye hitap ediyor. Bu, sivilceleri, kırışıklıkları ve hiperpigmentasyonu olan yetişkinler ve güneş hasarı olan ve hatta kanser öncesi lekeleri olan yaşlı hastalar için (daha ciddi tedavilerin bir parçası olarak) akneli gençler için güzel bir tedavidir. 

Kapsayıcılık için kesin puanlar kazanırken, kaçınması gerekenler var. Hamile hastalarla birlikte aktif kızarıklıklar, güneş yanıkları veya rosacea olanlar hydrafacial tekniğini denememeliler. Hydrafacial sırasında kullanılan salisilik asit gibi bazı maddeler, hamilelik sırasında test edilmiş ve güvenli olduğu kanıtlanmıştır.

Hydrafacial, teknisyene bağlı olmadığı için, diğer yüz türleri gibi tutarlı sonuçlar veren yüksek teknolojili bir yüz bakımı garanti edersiniz. Böylece tekrar tekrar güvenebilirsiniz. Eşit derecede öngörülebilirdir. Pek çok dermatolog, klinikte geleneksel yüz bakımı sunma konusunda ihtiyatlı davranıyor çünkü bazı hastalar oldukça iltihaplanıyor veya aşırı agresif teknikler nedeniyle yara izi kalıyor, ancak HydraFacial sürekli olarak güvenli ve etkilidir.

Kaç kez bir dermatoloğa, bir cilt bakımı tekniği uyguladıktan sonra kızarıklık korkusu veya ertesi gün akneler ya da yaralar nedeniyle şikayet ettiniz. Bu, yalnızca mikrodermabrazyon ve kimyasal peeling gibi iş gücü uygulamalarının unsurlarını birleştirdiği için değil, aynı zamanda gerçekten rahatlatıcı, iyi hissettiren bir deneyim olduğu için cilt bakımındaki en popüler prosedürlerden biridir. Asla acı vermez. Aslında hastalar hissi hafif bir masajla karşılaştırır. Girdap basıncını tıkanma önleyici salisilik asit, söğüt kabuğu özü ve anti-inflamatuar tazmanya biberiyle birleştirerek, cihaz gözeneklerden kirleri, yağları ve siyah noktaları temizler. Sıkma veya presleme gerekmez ve sonunda hepsini görebilirsiniz.

Hydrafacial tatlı noktaya vuruyor. Basit bir spa yüz bakımından daha fazlası, ancak lazer tedavisinden daha azdır. Kesintisiz süresiz teklifler arasında en iyisi olan dokuyu ve tonu hızla iyileştirebilir ve hatta herhangi bir tahriş veya soyulma olmadan akne gibi sorunlar tedavi edilebilir.

Medikal Cilt Bakımı nasıl yapılır yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederim. İlginizi çekebileceğinizi düşündüğümüz silverdin cilt beyazlatma yazımızı okuyabilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx