Sağlık

Pedifen Şurup Ne İşe Yarar? Pedifen Şurup Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Pedifen Şurup, pediatrik bir şuruptur. Çocuklarda ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılır. Bu yazımızda Pedifen nedir, Pedifen Şurup fiyatı ne kadar, Pedifen ne şurubu, Pedifen Şurup ne işe yarar, Pedifen Şurup ne için kullanılır, Pedifen Şurup kaç yaş için kullanılır, Pedifen Şurup ne içindir ve bu şurubu kullananların yorumları nelerdir gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Pedifen Şurup Nedir?

Pedifen Pediatrik Şurup, altı aylıktan büyük çocuklarda ağrı, ateş ve jüvenil artritin semptomatik tedavisi için endikedir. Bu şurubun aktif maddesi ibuprofendir. Her beş mililitrelik ölçü, yüz miligram ibuprofen içerir. Her karton kutuda bir şişe vardır ve yüz mililitre içerir.

Reklamlar

Pedifen Nedir?

Pedifen Şurup, hafif ila orta şiddette ağrı ve iltihabı azaltmak için kullanılan ve romatoid artrit, osteoartrit ve adet ağrısının semptomatik tedavisi için steroid olmayan bir anti-inflamatuar ilaç olan ibuprofen içerir. Bu şurup, altı aylıktan büyük çocuklarda ateş ve jüvenil artrit semptomları ve ağrıyı tedavi etmek için kullanılır.

Pedifen Ne Şurubu?

Pedifen ağrı kesici ve ateş düşürücü bir şuruptur. İbuprofen, aspirin, diğer NSAID veya diğer bileşenlerden herhangi birine alerjiniz varsa, mide ülseri, perforasyonu veya mide kanaması geçirdiyseniz, şiddetli karaciğer, böbrek veya kalp yetmezliğinden muzdaripseniz Pedifen Şurubu almayın.

Kanama bozukluğunuz varsa, yüksek kan basıncı, kalp problemleri veya bir inme geçirmişseniz, diyabet, yüksek kolesterol veya sigara içiyorsanız doktorunuz veya eczacınızla konuşun. Herhangi bir risk, yüksek dozlar ve uzun süreli tedavi ile daha olasıdır.

Önerilen dozu veya tedavi süresini aşmayın. Susuz kalan çocuklarda ve adolesanlarda böbrek yetmezliği riski vardır.

Reklamlar

Günlük dozu 75 mg’ın üzerinde olan başka NSAID ağrı kesiciler veya aspirin alıyorsanız ilacı kullanmayınız. Özellikle aşağıdaki ilaçları alıyorsanız (reçetesiz alınan ilaçlar dahil), alıyorsanız veya yakın zamanda aldıysanız lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz: Kan sulandırıcı ilaçlar (örneğin kaptopril, atenolol, losartan gibi yüksek kan basıncını tedavi eden ilaçlar), mani ve depresyon tedavisi için ilaçlar, kortikosteroidler, HIV tedavisi için ilaçlar, bağışıklık sisteminizin geçici olarak baskılanması için kullanılan ilaçlar (örn. metotreksat, siklosporin, takrolimus), antibiyotikler (örn. siprofloksasin veya gentamisin gibi aminoglikozitler), mifepriston (gebeliğin sonlandırılması için) ve alkol mide tahrişi riskini artırabilir.

Hamileliğinizin son üç ayındaysanız bu şurubu almayınız. Hamileliğinizin ilk ilk ayındaysanız veya emziriyorsanız bu ürünü almadan önce eczacınıza veya doktorunuza danışınız.

Pedifen Şurup Ne İşe Yarar?
Pedifen Şurup Ne İşe Yarar?

Pedifen Şurup Ne İşe Yarar?

Bu şurup genel olarak analjezik, anti-inflamatuar, antipiretik, kalp tedavisi, dekonjestan, lokal anestezik, nonsteroidal özelliklere sahiptir. Bu şurup ağrı kesici, ateş düşürücü, eklem ve kas ağrılarını giderir.

Pedifen Şurup Muadili


Bu şurubun eşdeğerleri arasında Dolven pediyatrik 120 ml şurup ve Ibufen 100 mg/5 ml 100 ml pediatrik şurup bulunmaktadır.

Pedifen Şurubu Ne İçin Kullanılır?

Romatizmal ve kas ağrısı, sırt ağrısı, nevralji, migren, baş ağrısı, diş ağrısı, dismenore, ateş dahil hafif ila orta şiddette ağrıların giderilmesi ve soğuk algınlığı ve grip semptomlarının giderilmesi için. Migren-baş ağrısı, sırt ağrısı, diş ağrısı, nevralji ve adet ağrılarının yanı sıra romatizmal ve kas ağrılarının giderilmesi için kullanılır.

Pedifen Şurup ağrıyı dindirir, iltihabı ve sıcaklığı düşürür, baş ağrılarını ve diğer ağrı türlerini giderir. Ayrıca soğuk algınlığı ve grip semptomlarını hafifletir. Bu şurup baş ağrısı, soğuk algınlığı, diş ağrısı, kas ağrıları, sırt ağrısı, menstrüel kramplar ve küçük artrit ağrısı gibi geçici olarak hafif ağrıları ve ağrıları giderir. Ateşi geçici olarak düşürür.

Bu şurup, romatoid artrit (jüvenil romatoid artrit veya Still hastalığı dahil), ankilozan spondilit, osteoartrit ve diğer romatoid olmayan (seronegatif) artropatilerin tedavisinde analjezik ve antiinflamatuar etkileri nedeniyle endikedir.

Bu şurup eklem dışı romatizmal durumların tedavisinde donmuş omuz (kapsülit), bursit, tendinit, tenosinovit ve bel ağrısı gibi periartiküler durumlarda endikedir. Pedifen ayrıca burkulma ve incinme gibi yumuşak doku yaralanmalarında da kullanılabilir.

Pedifen Şurup Kaç Yaş İçin?

Bu şurubu altı ay ve üzeri bebeklerde ve çocuklarda kullanabilirsiniz.

Pedifen Şurup Ne İçin?

Bu şurup genel olarak ateş düşürücü ve ağrı kesici özelliklere sahiptir. Çeşitli kas ve eklem ağrılarını giderir.

Pedifen Pediatrik Şurup Nasıl Kullanılır?

Ateş düşürmek için kullanılan bu şurubun dozu genel olarak ateş derecesine göre ayarlanır. Ateşi 39,2 derecenin altında olan bebeklere ve çocuklara beş miligram şurup verilmelidir. Ateşi 39,2 derecenin üzerinde olan bebeklere ve çocuklara ise on miligramdır. Altı ila sekiz saatte bir kez bu şurubu vermelisiniz.

Ağrı kesici için kullanılan bu şurup altı ila sekiz saatte bir kez on miligram verilmelidir.

Jüvenil artrit için kullanılan bu şurup günde toplam otuz ila kırk miligram verilmelidir. Üç ya da dört eşit kısma bölünerek alınır.

Pedifen Şurup Kullananlar

“İbuprofen etken maddesini içeren pediatrik ateş düşürücü şurup.”

“Gelecek neslin damarlarından akacak olan sıvının ismi.”

“Çocuklar üzerinde nasıl etkileri var bilemem ama ciddi migren atağı yaşayan yetişkin kişinin üç ölçek içmesi durumunda 30 dakika içerisinde ağrısını geçirir. Son on yıldır bu anlamda kurtarıcım olmuştur.”

Bu yazımızda Pedifen nedir, Pedifen Şurup ne işe yarar, Pedifen Şurup ne için kullanılır, Pedifen Şurup kaç yaş için kullanılır ve Pedifen Şurup kullananlar yorumları nelerdir gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaştık.

Ayrıca ilginizi çekebilir: https://www.begonya.com/kreval-surup/

Faydalı ve güncel içerikler için bizi Instagram adresimizden de takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx