Makyaj

Merve Özkaynak UZAKDOĞULULARIN INSTAGRAM HİLELERİ!

Merve Özkaynak Instagram Hileleri

Reklamlar

Herkese merhaba ben Merve Özkaynak, kanalıma hoşgeldiniz. Bugün çok eğleneceğimiz bir videoyla karşınızdayım. Uzak doğuluların ilginç, hatta oldukça ilginç makyaj tekniklerini videolardan izleyerek uygulamaya çalışacağım. Bakalım ortaya neler çıkacak. Uzak doğuluların makyaj teknikleri ne kadar enteresan olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle böyle Instagram’da gezerken ya da YouTube videolarında karşımıza çıkan makyajlar en enteresanları.

Hiç aklımıza gelmeyecek şekilde şeyler sürüyorlar yüzlerine ve bunları oldukça da farklı teknikler ile uyguluyorlar. Ben de çok merak ediyorum, gerçekten bu özellikle Instagram keşfette karşımıza çıkan ilginç teknikler işe yarıyor mu, bizim de kullanabileceğimiz, kullanılabilir teknikler mi? Bugün böyle izleyerek, birebir denemek ve sizlere göstermek istedim. Bakarsınız gerçekten işe yarayan teknikler buluruz ve biz de hayatımıza katarız diye düşündüm. Uzakdoğulu tekniklerine başlamadan önce kanalıma hala abone değilseniz abone olmayı ve oradaki minik zil işaretine basarak bildirimlerinizi açmayı unutmayın.

Çünkü eğer oradaki minik çan işaretine basarsanız ben video yüklediğim zaman size bildirim gelecek. Videoyu karşımda açıyorum şimdi. Sesini kısayım bir dakika. Çok hızlısın. Şimdi ne yapmış? Mavi, kırmızı. Mavi, kırmızı. Mavi, kırmızı böyle minik minik çizgiler atmış dudağın ortalarına ve şimdi onları karıştırıyor. Ortaya kahverengi çok güzel mat bir ruj çıkıyor.

Reklamlar
UZAKDOĞULULARIN INSTAGRAM HİLELERİ! Merve Özkaynak
UZAKDOĞULULARIN INSTAGRAM HİLELERİ! Merve Özkaynak

Tamam. Şimdi öncelikle bunu deneyeceğiz. Bunun için ben de yanımda gerçekten mavi ve kırmızı rujlarımı getirdim. Evet sürdüm. Hiç alakası yok. Onunki kahverengi oldu benimki mor oldu. Zaten teknik olarak maviyle kırmızı karışınca mor olmaz mı? Bu ne şimdi? Ben de mavi sürdüm onun gibi. Ben de kırmızı sürdüm yine onun gibi. Onunki çok güzel bir böyle mocha kahverengi ruj oldu.

Benimki böyle Amerikan Bayrağı gibi saçma sapan bir şey oldu. Hadi birazcık daha kırmızıdan ekleyelim. Direk hani derler ya, fail. Buraya bir tane şey efekti koyuyorum. (Yanlış ses efekti) efekti koyacağım. Süper mantıklı bulmadım bu tekniği. Devam edelim. Şimdi ikinci teknik, evet. Ne yapıyor?

Kulak çubuğuyla dudaklarının kenarlarına noktalar koyuyor. Durduralım. Şimdi biz de concealer ile yapalım bunu aynı şekilde. Fondöten de olur concealer da olur. Evet. Yaptık biz de onun gibi. Devam ediyoruz. Şöyle yapıyor şöyle yapıyor. Sonra böyle yapıyor. (ağzını tam kapatıp dudaklarını kenarlarına sünger bastırıyor)  Bilmiyorum, oldu mu yani?

Dur bakayım bir daha izleyeceğim. Tamam, aynısını yaptım. Halloween makyajı gibi oldu benimki. En çok merak ettiğim şeylerden bir tanesine geldi şimdi sıra. Bari şu gözümün üstündeki farı biraz şöyle düzgün yapayım. Şimdi kürdan ile eyeliner çekeceğiz. Restorandan kürdan aldım o da en yamuğu çıktı. Tamam.

Reklamlar

Şimdi gene bir kulak çubuğu alalım ve kürdanımızı boyayalım. Buna inanıyorum. Hep beraber göreceğiz. Tekrar şöyle izleyelim. Başlıyorum. Şöyle bastırıyor kız. Dur bakayım. Ve sonra ilerletiyor. Evet oluyor. Bundan ümitliydim zaten yani bu mantıklı gelmişti. Hatta şöyle yapsak biraz kuyruk olmaz mı? Birazcık acıdı da. Bir dakika. Birazcık daha sürmek lazım. Tek seferde, her yerim batmış, ne olur kusura bakmayın sileceğim şimdi. Kuyruk dandik oluyor. Ama düzeltilebilir.

Yan açılı bir fırça alıp onunla düzeltilebilir. Zaten kız kuyruk yapmamış kuyruğu kendi tamamlıyor kendi eyelinerı ile. Kuyruk kalın oluyor. Sadece tabi çok dikkat etmeniz lazım sonuçta kürdan yani bu. Ama kuyruk bile yapsanız olur. Oluyor yani.

Şurayla da şöyle birleştirirsek daha iyi olacak. Evet bence kürdan kesinlikle işe yarıyor arkadaşlar. Çok ama çok komik bir uzakdoğulu makyaj tekniği var şimdi sırada. Uzakdoğuluların uyguladığı bir makyaj tekniğiyle devam edeceğiz. Teknik, aslında bu tam bir teknik yani. Ruj sürme tekniği. Bunu gördüğümde kahkahalarla gülmüştüm. Şimdi ne yapıyor bu kızcağız? Likit bir kırmızı ruj alıyor ve sadece biz de aynısını yapıyoruz aynı anda. Buraya ve buraya sürüyor. Ve ne yapıyor? Başlıyoruz.

Çok tatlı küçük bir tatlı tavşan sanki böyle havuç yermiş gibi… Tabi biraz hızlandırmada var orada. Deneyelim bakalım gerçekten olacak mı? Çenem ağrıdı. Oldu. Tabi ki çok süper mükemmel değil belki ama şuraya şöyle bir dokunsam. Kim olmadı diyebilir? Yani kim olmadı diyebilir? Çok da güzel oldu azıcık şöyle parmağınızla düzelteseniz ya da işte kulak pamuğu ile. Doğrusu başlarken hiç umudum yoktu bundan. Tabi ki sürdüğünüz ruj burada çok önemli. Ben Flormar’ın ya da Pastel’in likit mat rujları kadar yoğun böyle çizgilere dolacak kadarda bir likit mat ruj sürmedim. Birazcık daha farklı mesela hafif transparan bir ruj tercih ettim.

Aynı zamanda bu yağlı bir ruj, çok kremsi bir ruj o yüzden çok rahatlıkla şey yapabildim, hareket ettirebildim dudağımı… Ama kim olmadı diyebilir? Bu kadar. Nefismiş. Ne yapacağım, şöyle yapacağım. Tamam. Dolayısıyla böyle boyayacağım. Şimdi boyuyorum bunu bakalım olacak mı? Bir de o yani kalemle boyuyor. Hani, ben pomatla boyayacağım. Daha iyi olur diye düşünüyorum yani. Benim öngörüme göre. Şöyle cımbızı boyadım. Hiç olmayacak. Hiç olacağını düşünmüyorum. Ne yapıyor? Tamam. Biraz kısarak devam ediyor. Başlıyorum. Yani. Dur bakayım. Üst kısmı çok şey oldu. Gerçi o da benim kaşımın kalınlığını yansıtıyor.

Merve Özkaynak
Merve Özkaynak

Ha ne diyorsun ha? Ya tabi ki şu anda çok hani alelacele yapmış olduk böyle ilk deneme oldu ama. Çok  da kötü değil bir şey söyleyeyim mi? Vallahi çok kötü değil. Gerçekten çok kötü gelmedi bana. Yani şöyle düzeltilse biraz alta üste şöyle concealerla temizlesek falan kötü mü? Bence hiç kötü değil. Bence olur. Açıyı doğru ayarladığınız sürece olabiliyor yani. Çok, ben de şöyle mesela yapmışım. Hiç o kadara gerek yok. Şöyle şu başlangıcından tutup, şöyle ve bence kısmanıza da gerek yok gözünüzü. Kız biraz kapatarak yapıyor ama kaşınızı takip ederek yapmak bence gerçekten işe yaradığını gösteriyor yani.

Çok enteresan bir sistemleri var bunların.Bunu aslında gösterip göstermemekte çok kararsız kaldım. Göz altlarına şöyle makas koyuyorlar arkadaşlar. Şöyle makas koyup. Burada asıl soru niye makas mesela? Hani, kulak pamuğuyla da kaldırılabilir gayet. Ne bileyim. Hani, şeyin atıyorum. Cımbızın da arkası ile de kaldırılır. Daha sağlıklı bir şeyle kaldırılabilir ama bence ilgi çekici olması için makasla böyle kaldırıyorlar ve acıtıyor gözü o yüzden bunu bence biz yapmalayalım.

Kimseye yanlış ve kötü örnek olmamak adına makas kullanmayalım biz en iyisi. Kulak çubuğu kullanalım biz. Kulak çubuğuyla kaldırıp ne yapıyor?En sürülmemesi gereken yere far sürüyor. Bu böyle gözün güldüğümüzdeki tombiş olan, şişen yerine far sürüyor. Altından da şöyle bir kalem geçiyor. Yapalım bakalım hem de parlak far sürüyor bir de. Biz de yapalım. Farımızı alalım. Biliyorsunuz uzak doğuluların en belirgin makyaj tekniklerinden bir tanesi de bu, böyle göz altlarını çok parlak yapmak…

Far alalım şuradan bir tane parlak… Tam onların seveceği ve kullanacağı bir tarz ve gözümüzü kaldıralım. Hiç bir şey göremiyorum gözümü kaldırınca. Göz altımızı daha doğrusu. Evet böyle bir şey yapıyorlar. Bu da tabi gözü daha büyük göstermek için. Amaç gözü çok büyük göstermek. Sadece makasla kaldırma fikri bana aşırı saçma geldi. Onlar gözlerini büyük göstermek için bu tekniği uyguluyorlar, saygı duyuyorum ama bence hani en yapılmaması gereken şey buradaki.

Bu böyle gözün şişliğini ön plana çıkartıyor aydınlatıcı bir şey sürdükleri için. Kaşıkla, bunu zaten biliyoruz aslında. Onlar da bunu çok yapıyorlar. Bunun çok bir ilginçliği yok.Bak bu seferde çatalla kaldırıyor ya. Aynısını yapmayacağım böyle şeyler. Çatalla yapıyor. Çatalla oraya aydınlatıcı sürüyor bende çok garip durdu tabi. Şu yöntem ayrı bir ilginç, tel tokayla

sürüyor. Yapalım mı? Gerçi çok değişen çok bir şey olmayacak hayatımızda. Tel tokayı yamultarak yapıyor. Bakalım bizim tel tokamız o kadar yamulacak mı? Benimki onunki kadar ince değil. Nasıl yamultmuş tel tokayı? Bir daha bakalım. Şöyle açmış sonra şöyle bir açı vermiş. Şöyle yapmış . Bunlar gerçekten aşırı gereksiz bulduğum uygulamalar oldu. Bunu yapmadan da zaten buraya süremiyor mu? Ben onu anlamadım. İlla ki burayı böyle kaldırmasını mı gerekiyor? Yok ya, bunlar hiç mantıklı değil. Hah, şimdi geldik en önemli kısma. Ne yapıyor?

Üç tane farı böyle yan yana sürüyor göz kapağına arkadaşlar ve de ne ile sürmüş o? fırça ile mi sürmüş? Bir tanesi de kulak çubuğuyla sürmüştü çünkü bir daha bakalım. O böyle düz açılı bir şeylerin içinden çıkan, farların içinden çıkan şey gibi sürüyor.

Tamam biz de şeyle yaparız. Şeyle yaparız, şöyle bir fırçayla yaparız biz de. Üç tane rengi yan yana sürüp dağıtıyor ve ortaya zaten bir çok far paletinde olan bi renk çıkıyor yani. Gene mantığımın çok almadığı ama denemek istediğim bir uygulama. Ben de özellikle renkli olsun dedim klasik bir far paleti olmasın ki üç tane rengi görelim. Mesela, mavi yapalım. Kulak çubuğuyla uygulasak bunu çünkü çok büyük bir alana yayılıyor. Daha fazla renk de karıştırabiliriz. İlla üç tane yapmamıza gerek yok. İstiyorsanız mor da yapalım bir tane. Kız çünkü böyle baya kulak çubuklarıyla beş ya da altı taneyi karıştırıyordu. Bunun da hiç renk vermiyor olması enteresan. Evet 4 tane alakasız rengi

güzelce yan yana sürdük bakalım şimdi böyle bu kadar pratik onun yaptığı gibi bir makyaj, göz makyajı ortaya çıkacak mı? İğrenç ötesi bir şey oldu. Çorba gibi oldu Çok çirkin böyle bir kahverengi gibi değişik bir tuhaf renk oldu. Bunu neden yapayım ben bunu anlamadım. Zaten bu renk istesem bu renk sürerim. Son bir şans daha verip bir de şeyle yapmak istiyorum, metalik farlarla yapmak denemek istiyorum. Bu çünkü böyle çok mat ve böyle çok garip bir renk oldu. Burdan da biraz böyle renkleri alalım.

Mor yapalım şöyle şuraya. Onun kullandığı renkler birbirine geçiyor mu bilmiyorum ama bu böyle kalıyor. Geçiniz. Aynısı işte. Çok pigmentli farları bir araya koyuyor yan yana. Bizde olmadı arkadaş. Bizim farımız mı başka  acaba? Çatalla kontür bunu aslında Amerikalı YouTuberlar da yapıyor.  Şimdi biz de deneyeceğiz. Çatalımızı alalım. Bir tane karıştırma fırçasıyla yapıyor. İlk çizgisini yapıyor. Bu ne ya? Dört tane çizik yaptı. Şimdi tabi burada birazcık daha bence ince çalışmak lazım.

Karıştırma fırçasıyla değil bence. Evet yine ortayı da alıyor. Toz olduğu için ortayı da alıyor. Ama genel olarak şu ikisine yapmam gerektiğini göstermiş oluyor aslında bana. Tam şu kaşımın bitiş kısmından ortasında aslında aydınlatıcı olması lazım. Asıl gösterdiği yol bu. Dağıtalım bakalım. Böyle bırakmayacağız tabi. Şu ortada hiç olmamalı. Ortaya da azıcık şey sürsek. Tabi ki yapıyor ama sonuçta şey niye bu kadar çatalla uğraşayım diye düşünmedim değil. Bakayım. Küçülttü. Burnumun ucunu da böyle şey yaptı kontür zaten burun kontrastına belki de.

Benim uygulandığında gözle görülür şekilde en fazla fark gördüğüm makyaj tekniklerinden bir tanesi bu. Aslında burun kontürü değil genel olarak kontür çok gerçekten insanı değiştiriyor. Evet yapılabilir bu. Evet şimdi bir tane daha far uygulamasına şans vermek istiyorum çok hoşuma gitti çünkü bir de böyle gloss gözkapakları çok trend.  Kız ne yapıyor biliyor musunuz arkadaşlar?

Tek bir parmağıyla farı böyle sürükleyerek sürüyor işaret parmağıyla. Ben de öyle yapacağım. Sağ gözüme. Burdan tutuyor. Sürüklüyor. Gayet de uygulanabilir gördüğünüz gibi. Böyle sürükledi parmağıyla alıp. Bu kadar benim gibi dışa taşmadı tabi. Evet kesinlikle sürükleme sistemi işe yarıyor. Onunla ilgili bir derdimiz yok. Sonra üstüne ne yapıyor?

Aynı şekilde gloss sürüyor. Böyle glossy eye (gözler) çok trend ya. İğrenç oldu. Benim glossum çamur gibi yaptı onu. Şöyle temizlesek oluru var mı? Ve böyle göz çevresini bir de concealer yapsak. Şöyle azıcık. Pis gözüktüğü zaman göz çevresi ikna olmuyorum. Mutlaka temiz olmasını istiyorum. Evet yakından bakıyorum. Onunkine de bakıyorum. Valla aynı. Valla aynı saniyeler içerisinde böyle bir glossy makyaj yapmak isteyenler bu tekniği kullanabilir.

Özellikle göz kapaklarına bu makyaj görünümü bu sezonda oldukça popüler. Kesinlikle oluyor. Böyle fırçalarla bilmem nelerle uğraşmanıza hiç gerek yok. Zaten fırçanıza böyle yapışkan formda bir gloss sürdüğünüzde onu çıkartmak da çok zor olacaktır. O yüzden en mantıklısı ya parmakla sürmek ya da hani

 kulak çubuğuyla sürmek gibi. Kulak çubuğuna da gelmez  o pamuk olduğu için. Bence kesinlikle oluyor. Kesinlikle. Bir tane daha dudak uygulaması var bence bu çok başarılıydı. Bunu şimdi sileceğim. Siyah göz kalemi sürüyor o biraz enteresan geldi. Onu bir yapalım diyorum. Evet aynen böyle sürdü. Ee onları baştan yapsana. Sonra birleştirmiş şuraları. Her yeri birleştirmiş. Bak böyle iş yapıyor bu kadar da bırakıyor. Ve üzerine pembe tonlarda bir likit mat ruj sürmüş. Bunu sürdükten sonra eliyle düzeltiyor. 

Benimki gene olmuyor arkadaşlar ya. Benimki gene siyah oldu bu sefer de. Bu şeylerde başarısız olduk. Ya onların göz kalemi çok az pigmentli ya da rujları çok pigmentli. Kapatıyor siyah kalemi. Ha ne var böyle bir ruj rengi isteyenler committedla siyah kalemlerini karıştırabilirler. Hayır hayır burada siyah kalemin hiç bir esprisi yok. Zaten rujun rengini değiştirmek istesem ben böyle sürerim ortasına birazcık. Böyle böyle yaparım falan filan. Tekrar hepsinin üzerinde yorum yapmayacağım ama zaten gördünüz hangilerinin başarılı bana kalırsa hangilerinin başarısız olduğunu.

Kürdan güzeldi, gloss güzeldi, (böyle böyle) yaptığımız güzeldi. Burun kontürü başarılı oldu. Birazcık daha kendinizin dokunması gerekiyor. Eğlenceli vence. Bu tarz Uzakdoğulu insanların değişik makyaj tekniklerini uygulamak benim çok hoşuma gitti. Benim bulabildiklerim bunlardı. Sizlerin de varsa Merve bunları mutlaka denemelisin mutlaka yapmalısın diyeceğiniz şeyler onları da atın.

Çünkü bu da yeni bir format aslına bakarsanız. Belki ikincisini yaparız çok fazla içerik var çünkü yapılabilecek. Her gün yeni bir bir şeyler çıkıyor ortaya. Yeni trendler çıkıyor. Durun şu ruju sileceğim. Şöyle yapayım. Bu kadar. Ben keyif aldım uygularken, çok merak ettiğim şeylerdi çünkü eminim bir çoğunuzun özellikle Instagram 

keşfette karşınıza çıkan uygulamalardı bunlar. En azından gerçekten şehir efsanesi mi değil mi görmüş olduk birlikte uygulayarak. Mutlaka onların kullandığı farklı ürünler var. Mesela işte o dört tane farı yan yana sürüp dağıtmakta başarısız olduk.

Rujlarda biraz başarısız olduk ama dediğim gibi sonuçta kullanılan ürünle çok alakalı kullandığımız teknik. O yüzden onlarla bizim kullandığımız ürünler birebir aynı ürün olmadığı için de başarısız olmuş olabiliriz. Ama işe yarayan teknikleri gerçekten var. Kürdan da bunlardan bir tanesi. Umarım keyif almışsınızdır izlerken.  Umarım izlerken gülümseyerek izlemişsinizdir. Başka önerileriniz varsa dediğim gibi mutlaka bekliyorum.

İkincisini yaparız eğer sevdiyseniz bu formatı. Benden şimdilik bu kadar. İzlediğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Beni hala takip etmiyosanız, her zaman olduğu gibi videonun açıklama kısmına koyuyorum. Bu video eğer hoşunuza gittiyse ekranda yine hoşunuza gidebileceğini düşündüğüm videolar koyuyorum. Kanalıma hala abone değilseniz buraya tıklayarak kanalıma abone olabilirsiniz. Oradaki minik zil işaretine basarak bildirimleri açarsanız ben video yüklediğim anda size bildirim gelecek.

Bu kadar söyleceklerim… Hepinize çok teşekkür ederim. Hepinizi çok çok seviyorum. Yeni videolarda yine böyle eğlenceli keyifli videolarda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Ayrıca bknz: Merve Özkaynak Kimdir?

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx