Makyaj

Vize Haftası Makyajı Danla Biliç

Danla Biliç Vize Haftası Makyajı Yapımı

Reklamlar

Danla Biliç, üniversite öğrencileri için vize haftası makyajı videosu çekmiş. Danla Biliç yine harika makyaj teknikleri ile hazırladığı bu videoyu sizler için yazdık.

Asla telefon çekmeyen izbe stüdyomuzdan hello! Bugün yine başbaşayız, yine bir plastik makyaj videosu ile karşınızdayım, zaten kapakta görmüştünüz. Madem vize haftası dedik millet harıl harıl çalışıyor dedik, o yüzden biraz konuşmaya hakkım var diye düşünüyorum. İhtiyacımız olan şeyler yani bunlar. Bir adet kan, dün bunu bir döktüm lavaboda, içim o kadar acıdı ki. Bak gitti yarısı yani, o kadar para verdim al bak yarısı yok, döküldü. Plastik makyaj malzemeleri neden bu kadar pahalı? Latex! Latex bitmiyor bereketli baya, dün yanlışlıkla kapağını açık unutmuşum ama çok korktum kuruyacak diye. Bir adet, pıhtı kan. 

Vize Haftası Makyajı
Vize Haftası Makyajı

-Jöle

Reklamlar

-Jöle ne, Allah seni kahretmesin. Bu terimlere hiç hakim değilsin, bir adet pıhtı kanımız ve bir adet kurşun kalem. Ikiye bölünmüş bir kurşun kalem. Ama bu kalemi biraz küçültmem lazım sanırım çünkü hayatımda hiç bu kadar uzun bir kurşun kalem görmemiştim. Tabi burnuma da girdiğini fark edersek bu kalem baya uzun. Küçültmeyelim biz en iyisi. Çünkü şimdi istediğimden daha çok küçülür, kırılır falan da başka kalemim yok. Üç gündür aynı kalemle aynı makyajı yapmaya çalışıyorum. Ve fön makinem yok, bu yüzden de artık bu şekilde elim böyle kalemi tutarken beklemem gerekecek. Tamam. Sen üniversite mezunu musun?

-Sayılır.

-O ne demek?

-Bırakmıştım üniversiteyi.

Reklamlar

-Tamam işte mezun değilsin o zaman, lise mezunusun. 

-Sen?

-Ben de galiba lise mezunuyum.

– Tamam şimdi kötü örnek olmayalım da.

-Tabi üniversiteyi bırakın falan demiyoruz tabi ki, ayrıca ben bırakın dedim diye sanki bütün çocuklar üniversiteyi mi bırakacaklar. Ben de bırakmadım bu arada, devam ediyorum da. Çok okula gidiyorum denemez. Çünkü ben zor bölüm okuyorum, zor bölüm okuduğum için biraz sıkıntılı. Fırçaları da unutmuşum süper. Bunun arkadaşı ile yapacağım artık. Şimdi bunun arkası ile latex i aldık, kalem nereden girecek bu şekilde mi? Buradan girmeli evet, bunu buradan sokmuşuz gibi. Bunu buraya sabitlemem gerekli. Bunu buraya yapıştıracağız şimdi, buraya bu şekilde bir latex süreceğim. 

– Evet bu sefer konuşabileceğiniz en azından, ama bu sefer de ellerini kullanamayacaksın.

-Evet ama ellerimi zaten ne yapacağım, gerek yok ellerimi kullanmama. Bak şimdi peçeteyi koydum, biraz daha latex. Fırçam yok ya, fırçasız nasıl yapacağım ki? Elim ile yapayım o zaman. 

-Bu işi sevdin bakıyorum.

-Çok sevdim evet, çok eğlenceli. O kadar sıkıldım ki her gün aynı makyajı yapmaktan. Bunu bu şekilde tutayım kalemin parçasının düşmemesi lazım. Bekleyeceğim böyle kurumasını. Hiç kopya çekebilir miydin?

-Yani yanımdakinin kağıdına bakmışlığım vardır tabi.

-Ben hiç ama hiç kopya çekmedim. Çünkü bu kadar mı kopya çekemez insan ya da kopya çektiğini bu kadar mı belli eder. Hayatımda bir kez kopya çektim, yani çekmek için düzeneğimi hazırladım. Ne vizem, psikoloji ile ilgili bir ders, klinik psikoloji mi artık öyle bir zor ders. Ve şansıma çok güzel bir yere oturttu hocam. Tam hani aç kitabı bak, yazdım yazdım. Bir de Yeditepe’de İngilizce ne varsa aynen geçirdim kopyamdan, yazanları değiştirmedim tabi çünkü İngilizce de o değişikikleri yapacak yeteneğe sahip değilim henüz.

Sonra yanımdaki çocuk da dedi ki kağıtları versene. Ben de salak gibi direk verdim. Verme işte, ama verirken de dedim ki değiştir. Aynı şekilde yazma. Ama o da benim kadar yeteneksiz olduğu için değiştirmemiş kağıtta ne varsa aynısını yazmış, yani onun da benim de kağıdım birebir aynı oldu. Sonuçta ikimiz de sıfır aldık oturduk. Bir kere kopya çektim hayatımda o da onun yüzünden boşa gitti.

Vize Haftası Makyajı Videosu
Vize Haftası Makyajı Videosu

Şimdi bu kalem benim yüzümde nasıl duracak? Böyle duracak mı? Evet, duracak. Şimdi bunu bu şekilde tutturmam için burnunum içine latex sokacağım biliyorsun tiner kokusu, sonra artık burada ne kafalar yaşarız bakalım. Burnumu karıştırarak, baya böyle daldırıp burnunu karıştırıyorsun. Ben burnumu karıştırmayı ve tuvalete çıkmayı çok seviyorum, ikisi de beni çok rahatlatıyor.

 • Yani tuvalete çıkmayan insan yoktur da ya da bununla rahatlamayan. 
 • Neyse evet, bizim apartmanda bazı daireler var, ben onlardan birinde oturmuyorum ama, tuvaletlerinin karşısı full cam. Camdan baktığında da karşında adalar manzarası var. Sabaha kadar kalabilirsin orada. Yapıştı gibi sanki, bunun ucuna da peçete takacağım. Biraz kurusun ondan sonra deneyeceğim. Dün ben bunu yaparken story attım, herkes nasıl yaptın falan dedi de. Bu dünyanın en basit şeylerinden bir tanesi, latex zaten bunu direk yapıştırıyor buraya. Öyle dışarıdan göründüğü kadar zor veya karışık değil. Bunun temel kuralı gerekli makyaj malzemelerini almak yani. Bir de boyun kesmeyi denedim, o da dünyanın en güzel makyajı. Onu da sonra deneyelim. Hazır mıyız? Aynı doğrultuda olmasına uğraşıyorum. Tam inmedi sanki, kalem içeri kırılmış gibi görünüyor sanki. 
 • Peki sınavlarına çalışıyor muydun?
 • Evet çalışıyordum tabi. Son bir hafta çalışırdım ama çalışırdım. Şimdi benim bir arkadaşım vardı Beykent Üniversitesi’nde onunla nasıl tanıştığımı anlatacağım. Yeditepe Üniversitesi’nden, Beykent Üniversitesi’ne geçiş yaptım. Geçtiğim dönem Beykent’i Maslak’tan Hadımköy’e taşıdılar. Hadımköy de İstanbullu olmayanlar için bir bilgi, İstanbul içinde olmayan, inanılmaz uzak, rahatlıkla gidebilmen için helikopter gereken bir yer. Sınavlar tabi ki sabah saatlerinde ve o saatlerde arabayla gitmenin imkanı yok, o yüzden de metrobüsle gidiyorsun. Neyse bir gün sınavdan çıktım, metrobüsle dönüyorum. Metrobüste yanıma bir kız oturdu, aşırı tatlı bir kız. Bir anda muhabbet etmeye başladık. Aynı sınıftan ve aynı bölümden çıktık. Yani kızda bütün notlar vardı. Ama tabi ben hala görüşürüm o kızla ve o kızı da çok severim çok tatlı bir kız. Sonra o kızla çok yakın arkadaş olduk, çünkü kızı çok sevdim. Sadece notlar için değil tabi ki çünkü zaten ben notları istesem, sadece Twitterda bir tweet atmama bakar notları anında almam. Bu arkadaşım ben hiç istemeden notları falan gönderiyordu bana direk. Çünkü o da sevdi beni gerçekten, okul dışında da görüşüyoruz tabi ki. O bana notları gönderirdi hep ben de bir hafta kala çalışırdım sonra da hep kalırdım sınavlarda. Çünkü psikoloji denen bölüm düzenli gitmen gereken bir bölüm. Derslere katılman gereken bir bölüm, haksız mıyım?
 • Ben fotoğraf okuduğum için farklıydı tabi.
 • Siz de üniversite okudum diye geziyorsunuz. İki fotoğraf çekip bölüm okumuş oluyorsunuz. Şaka yapıyorum tabi ki de. Ne kadar ılımlı ve uyumluyum bugun değil mi? Burnumda kalem olduğu ya da kafamı hiç kımıldatamadığım için böyle olabilirim bugün mesela, değil mi? Psikoloji, kenarda dursun da  zaman oldukça gideyim de okuyayım denecek bir bölüm değil, ciddi bir bölüm.
 • Bir de çok psikolog var çevrede değil mi?
 • Evet, bu ülkeye cahil de lazım değil mi? Şaka yapıyorum şimdi kızacaklar bana. Koy şuraya, artı 25 koy, mezunlar izlesin beni, rahat rahat konuşmak istiyorum. Çoluk çocuk izlemesin beni, onlar yüzünden anne babalardan işitmediğim laf kalmadı. Büyükler, yetişkinler izlesin beni lütfen. Bu makyajda burnuma kalem sokuyorum, ona buna laf söylüyorum çocuklar izlemesin beni ne işleri var bunu izlemekte sanki. Küfür ediyorum, kötü şeyler söylüyorum, bel altı muhabbetler yapıyorum çoluk çocuk izlemesin beni. Kendi rtük ümü kendim koydum. Beni artı 35 ler izlesin. Bu kalem tam mı?
 • Evet buradan bakınca tam gibi görünüyor, süper simetrik. 
 • Tamam o zaman şimdi kanlayabiliriz. 
 • Öncesinde biraz daha mı böyle kalemin girdiği ve çıktığı yere ufak tefek yaralar yapsaydın acaba. 
 • Zaten buraları kanlayacağız. Ne gibi  bir beklentin vardı, başka bir yerine başka bir şey yapmamı istiyor musun?
 • Mesela kalemin bitişiğine.
 • Ama kalemin bitişiğine ne olmuş olabilir ki, orası üzeri kalemin. Buradan giriyor buradan soktuk kalemi. Yüzüme başka bir şeyler yapmamı istersen yapayım. 
 • Evet sol tarafına mesela, yüzünün soluna çizikler falan yapabilirsiniz.
 • Bana siz deme lütfen, sinir oluyorum.  Efendim günaydın, nasılsınız. Ne efendisi, kim alıştırdı seni efendimlere sizlere? Neyse güzel oldu böyle, şimdi bunu böyle kanlıyım sonra yetmezse başka şeyler de yaparız. O kadar güzel ki tadı, bu yanlışlıkla yenir falan diye içine şeker koymuşlar sanırım. Çünkü tadı aynı jelibon gibi. Ben yanlışlıkla ağzıma sokup yediğim için bunu, tahmin edersin ki. 
 • Geçen videoda baya ağzının içerisindeydi, hatırlarsan.
 • Evet, doğru.
 • Tamam buldum ne yapacağımızı. 
 • Ne yapacağız?
 • Göz altlarına ders çalışmaktan morluklar oturmuş gösterebiliriz.
 • Evet, doğru söylüyorsun. Sonuçta vize haftası makyajı, biraz hırpalayayım kendimi. Nasıl görünüyorum?
 • Şimdi çok daha iyi görünüyorsun.
 • Bence de çok iyi görünüyorum, ama eğer eşofmanıma dökecek olursam başıma gelecekleri tahmin ediyorsun. Evet, dökersem neler derler.
 • Ama artık o kadar kötü şeyler yazmıyorlar.,
 • Eskiden bir fotoğraf koyardım altına neler yazarlardı, ayı bilmem ne. Ama şimdi hiç öyle kötü yorumlar, hakaretler gelmiyor. Şimdi çok güzel yorumlar geliyor, bu da beni çok mutlu ediyor. Tabi keşke kendi irademle zayıflayabilseydim. Evet bu da çok zor bir şey. Niye biliyor musun? Diyet yaparken kendini tutuyorsun yemek için, o seni zorluyor. Ama şu anda, özellikle ilk ameliyat olduğun zamanlarda biliyorsun ki eğer yersen kesin bir şey olacak. Yani yemek istesen bile asla yiyemiyorsun. O çok değişik bir kafa, o yüzden Allah kimseyi bu duruma düşürmesin, onu yaptırmak zorunda bırakmasın çok zor, diyorum ve bu konuyu kapatıyorum. Ne demiştik biz, evet göz altları. 
 • Morluklar.
 • Evet morluklar, sen iste yeter ki. Hangi morluktan istersin?
 • Alttaki.
 • Göz altı morluğu da nasıl olur ki?
 • Şu anda biraz dayak yemiş gibi oldun ama oldu bence.
 • Vize haftası da biraz dayak yemek gibi bence ama neyse. Bir fikrim var bekle dur. Bu makyajı yapmak çok eğlenceli de çıkarmak çok zor.
 • Izlemek de çok eğlenceli, ortaya çıkan şey çünkü her zaman baya ilginç. 
 • Beğeniyor musun gerçekten.
 • Evet beğeniyorum.
 • Gözlerimi kanatmak istiyorum biraz, ama akmadı.
 • Fırçadaki latex ten dolayı olabilir mi?
 • Olamaz. 
 • Muazzam, diğer gözüne de yap hadi. Sonuçta ikisinin de kanamasım lazım.
 • Şimdi biraz ucuna da yapacağım, iyice gaza geldim. Gözüme geldi, ama her şey mubah. 
 • Baksana bir ,bir şey söyleyeceğim,  Çok iyi oldu. 
 • Kör oldum biliyorsun ki şu an.
 • Şimdi bu boya bence kör yapmaz.
 • Evet.
 • Bu boya yenilebiliyorsa kör de yapmaz herhalde.
 • Yenilebilir boya olduğunu ben uydurdum bu arada, öyle bir şey yok. Umarım birileri gidip boyayı yemeye kalkmaz. Ben yediğim için yenilebilir dedim, bir şey olmadı bana sonuçta.
 • Bence muazzam oldu, bir gözünü biraz daha morartırsan süper olacak.
 • Gözümün içi alev atıyor bu arada, baya bildiğin yanıyor içerisi. 
 • Görebiliyor musun?
 • Görebiliyorum. Lensleri kaybettim biliyorsun değil mi?
 • Evet, nasıl kaybettin?
 • Bir yerde oturuyorduk bir arkadaşımla, sonra ona göstermek için çantadan çıkardım. Sonra da masada onu unutup kalkıp gitmişiz. Benim zaten o lensleri çantadan çıkardıktan sonra bir yerde unutmamamın imkanı yoktu. 
 • Yenisini alırız
 • Al hadi, dört yüz lira. 
 • Alırız tabi
 • Bak video burada, hani hatırlatayım. Yüzüm kaşınıyor, hani kan akıyor ya o yüzden harelde. 
 • Bence çok çok güzel oldu.
 • Burnunun içi?
 • Orada bir şey yok da, morluklar yapay oldu sanki. Ama vize haftası kızıyım normal değil mi? Bir de şu tipler vardır, bütün sene gezer dolaşır, sürekli kulüp storyleri atar, vize haftası gelir kalem defter storysi atar. Biz de diyeceğiz ki ne başarılı kız, hem geziyor sosyal hem de ders çalışıyor bak. 5 dk okuyup kalkacak, biliyorum. Biz de yaptık onları. Makyajım bitti. Birilerine sallayalım hadi. 
 • Kime sallayalım?
 • Herkese, bu aralar herkese sallayasım var. Kütüphanede sabahlamanın amacı ne?
 • Goygoy
 • Değil mi? Yani bir insan, beş altı arkadaş gece vakti nasıl çalışabilir. Şey, kütüphanedeyim. Kütüphanede sabahlayacağız arkadaşlarla diyor. Kimler kimler kütüphanelerde sabahlayacağız diye nerelerde sabahladı. Kimler şurada kalacağız burada kalacağız, notları alacağız diye nerelerde kaldı. Yeditepe, okulum özlüyorum. Çok konuşmiyim ben, çok güzel oldum. Şu anda herkese sallayabilirim bence ben, tam o moddayım.
 • Geçen twitterda bir sinirlendim ben.
 • Neye?
 • Fake hesaplar açıp açıp herkese yazmalarından.
 • Evet, fake hesap açmaktan bir hal oldum. Fake hesap açamıyorum artık zaten telefon izin vermiyor. Hesap kotası doldurdunuz diyor safariden açıyorum falan, sonra olmuyor ıpad e gidiyorum oradan açıyorum. Benim fake hesaplarımı engellemeyin! Ben sizi engelliyor muyum? Adam sadece bana hakaret etmek için fake hesap açmış, ben onu engellemiyorum yazsın içinden geleni. Ama beni sürekli engelliyorlar.
 • Kim engelliyor?
 • Arkadaşlarım! Küs olduklarım. Bu arada fake hesaptan ben tanımadığım insanlara, ünlülere yazmıyorum. Ben küstüğüm, eskiden aramın kötü olduğu arkadaşlarıma mesajlar atıyorum, onları taciz ediyorum. Çünkü onların geçmişte neler yaptıklarını biliyorum. Mesela yeni kız arkadaşın bunu biliyor mu? Eski erkek arkadaşının şununu gördün mü? Bunun bunu yaptığından haberin var mi gibi mesajlar atıyorum. Bu tarz taciz edici mesajlar atıyorum, sonra hemen korkup engelliyorlar. Bir şey de yapacağımdan değil yani ama hemen engelliyorlar işte. Evet, kaç dk oldu?
 • Yirmi beş dakika oldu, kısa sürdü.
 • Ben nasıl hızlı bir make up artistim. 
 • Makyajı yapman 5 dakika sürdü.
 • Evet, ben nasıl bir yeteneğim Allah’ım. Bana bunları yaptırdın ama bunlar işi bozdu. Bence kalem çok cooldu tek başına. Bu arada çekilişimiz vardı, ben hatırlatmayı unuttum. Markalardan gelen ürünler videosu hazırlamıştık, orada 10 paket falan ayırdık. Onların her biri başka birine gidecek. Haftaya çekiliş bitiyor o yüzden bu hafta katılmayı unutmayın. Bu videom kısacık oldu, ilk videom gibi. İşte insanlar sıkılmadan izler, kendi kendimi de teselli ettim. O zaman haftaya görüşürüz hepinizi öpüyorum. Bu arada Kerimcan ile olan Iphone’un  en yüksek modelini verdiğimiz çekilişe de katılmayı unutmayın. O zaman haftaya değil öbür haftaya görüşmek üzere. Çünkü artık her hafta video çekmiyoruz. Hem konumuz az hem de hep buralardayım benden sıkılmayın diye. Gelecek haftalarda görüşmek üzere! Bu pozumu bayadır yapmıyorum. Bay bay. 
 • Ayrıca bakınız: Danla Biliç Kimdir?

Vize Haftası Makyajı Danla Biliç Videosu

Vize Haftası Makyajı adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Vize Haftası Makyajı’nın yanı sıra, Merve Özkaynak İlginç Instagram Hilelerini Denedim! adlı yazımız da ilginizi çekebilir.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx