Magazin

Ala Tokel Karantina Günlükleri 5 – Ahmetle Birbirimize Cilt Bakımı Yapıyoruz #evdeyiz

Reklamlar

Arkadaşlar ben Ala Tokel, yeni bir vlog ile karşınızdayım. Arkadaşlar, bu vlogumuza canım sevgilim Ahmet’in ütü yapması ile başlıyoruz. Gördüğünüz gibi, çılgınlar gibi ütü yaptı. Aslında size bir giysi dolabı vlogu çekmek istiyordum ama çok dağınık. Her yer dolap… 

Ala Tokel hakkında merak ettiğin sorular varsa onu tanıttığımız makaleyi okuyabilirsin.


Şimdi hep cilt bakımı videosu soruyordunuz o yüzden size bir cilt bakımı videosu çekmeye karar verdim. Hazır vaktim varken ve Ahmet de ütüleri yapıyorken, cilt bakımı yapacağım. Öncelikle bütün cilt bakım ürünlerini bir hafta aralıklarla sürüyorum ve deniyorum. Cildime iyi gelip gelmediğini anlamak için deniyorum. Şimdi, bu dönemde bir siparişi vermişken hepsini aynı yerden toplayabilmeniz için tek bir markadan önereceğim her ürünü… O yüzden daha önceki videolara göre biraz değişiklik gösterebilir.

Reklamlar

Estee Lauder Perfectly Clean Seyahat Boy Foaming Cleanser Köpük Temizleyici

Maske yapacağım. İki günde bir falan Mizon markasının maskelerini yapıyorum. Önce yüzümü köpükle bir temizleyeyim. Daha sonra neler sürdüğümü göstereceğim size…. Öncelikle Estee Lauder Perfectly Clean Seyahat Boy Foaming Cleanser Köpük Temizleyici’yi kullanıyorum. Bu ürün hem cleanser hem de maske yapabiliyorsunuz. 

Lancome Arındırıcı Köpüren Temizleyici – Mousse Eclat

Bununla aynı zamanda Lancome Arındırıcı Köpüren Temizleyici – Mousse Eclat temizleyici köpüğünü kullanıyorum. Daha önce Estee Lauder Perfectly Clean Seyahat Boy Foaming Cleanser Köpük Temizleyici’yi birkaç kere göstermiştim O yüzden bugün Lancome yüz temizleme köpüğünü göstereceğim.

Önce yüzümüzü bununla birlikte ıslatıyoruz. Hemen gösteriyorum. Bu ürünün kıvamı bildiğiniz köpük şeklinde… Yüzümü biraz ıslatıyorum ve köpüğü yüzüme sürüyorum. Daha sonra köpükle yüzüme masaj yapıyorum. Ardından ılık suyla yüzümü yıkıyorum. Yüzümüzü köpükle yıkadık, bu çok güzelmiş. İkisini birlikte almıştım ama Lancome’u kullanmaya ertelemiştim. Ama bu da gerçekten çok güzelmiş. Diğerinin avantajı ise hem yüz temizleme köpüğü hem de maske olarak kullanılabilmesi…

Skinfood Black Sugar Yenileyici Yüz Maskesi

Şimdi, yüzümüzü yıkadık ve peelinge geçiyoruz. Daha önce bir peelingden bahsetmiştim. Alıp, beğenenler de çok olmuş ve hatırlıyorsunuz herhalde kolalı demiştim. Skinfood Black Sugar Yenileyici Yüz Maskesi’nden şimdi yüzüme peeling yapacağım. Yaklaşık 2 ya da 3 gündür peeling yapmıyorum. 

Reklamlar

Peelingden biraz alıp ıslatıp yüzüme sürüyorum. Ardından cildime masaj yapıyorum. Ölü derileri temizlemek için ve makyajdan önce pürüzsüz bir cilde hazırlamak için peeling çok önemli. O yüzden peelinge önem verirsiniz biraz daha etkisini göreceksiniz. Bu peeling aynı zamanda bir maske olduğu için cildinizde bir süre bekletebilirsiniz. Sonra yüzümü ılık su ile duruyorum. Peelingimizi de yaptık. Yüzümüz zaten otomatik olarak kızardı. 

Elizabeth Arden Ceramide Purifying Toner Temizleyici

Bu arada bu sıralama aklınızda kalsın. Önce cildinizi temizliyorsunuz sonra peeling yapıyorsunuz şimdi bir pamuk alın ya da disk pamuk alın. 

Pamuğa, Elizabeth Arden Ceramide Purifying Toner Temizleyici döküyorum ve cildimin her yerine eşit bir şekilde sürüyorum. Cildinizin arınmasına, renk eşitsizliğine, cildinizin pürüzsüz hale gelmesine ve nemlenmesine yardımcı oluyor. Aslında aklınıza gelebilecek her şeye faydalı bu tonik… O yüzden toniği kullanmaktan çekinmeyin. Bu yüzden toniği cilt bakım rutininize ekleyebilirsiniz.

Tonik demişken aklıma geldi. Bu marketlerde satılan tonikleri içmek de çok faydalıymış. Çünkü içinde kinin varmış. Corona günlerinde faydalı olduğunu söylüyorlar. Cildimin her yerine toniğin emilmesini sağladım ve biraz bekledikten sonra maskeyi geçeceğim. 

Mizon Hyalüronik Asit Maskesi – Joyful Time Essence Mask Hyaluronic Acid

Artık evde oturacağımız için bu maskeden birkaç tane söylemiştim fakat 3 tane kalmış. Bir tanesi hyaluronik asit içerikli nemlendirici bir kağıt maske olan Mizon Hyalüronik Asit Maskesi – Joyful Time Essence Mask Hyaluronic Acid. 

Mizon Cleansing Bubble Mask

Diğerleri de nemlendirici maskeler ama en ilgi çekici olan bu maske. Köpüren bir maske hatırlıyor musunuz? Mizon Cleansing Bubble Mask, daha önce Instagram’a da koymuştum. Mizon Cleansing Bubble Mask çok eğlenceli ve etkili bir maske, fiyatı da oldukça uygun. O yüzden alın ve evde dursun. Bu maskenin arkasında faydaları yazıyor.

Oluşturduğu özel köpükler, gözeneklere derinlemesine işler ve cildi tahriş etmeden temizler. Cildin arınmasına yardımcı moringa ekstresi ve AHA bileşenleri cilde nazikçe masaj yapar. Size yumuşak, arınmış ve yenilenmiş bir cilt sunar. Tam da aradığımız şeyden bahsediyor! 

Bu maskeyi yüzüme sürüp köpükler çıktıktan sonra 10 dakika bekletip durulmayacakmışım. Bu arada bu maskeyi kullanmadan önce sivilce probleminiz varsa sivilcelerin üzerine sivilce kreminizi sürün. Şimdi yüzüm kuruduğu için ben bu maskeyi yapıyorum. 

Ahmet’e de maske yapmayı düşünüyorum. Evet, iyi bir fikir bu! Şimdi kağıt maskeyi yüzüme yerleştiriyorum. Şimdi bu maske böyle beklerken Ahmet’i de çağıracağım ve onu da maske yapacağım. Şimdi Ahmet’e de Bobbi Brown Instant Detox Mask Temizleyici Kil Maskesi yapacağım. Ahmet’in cildi, karma bir cilt… Bu maske cildi nemlendiriyor, canlandırıyor ve ayağa kaldırıyor. Şimdi arkadaşlar Ahmet 10-15 dakika bekleyecek ve ben de 5 dakika bekleyeceğim.

Arkadaşlar bu maske çok köpürdü. Şimdi kağıt maskeyi çenemden başlayarak yukarı doğru çıkarıyorum ve yüzümü bol suyla yıkıyorum. Yalnız çok ferahladım.

Shiseido Benefiance Wrinkle Resist24 Pure Retinol Express Eye Mask

Şimdi sırada göz kremi var. Benim kullandığım göz kremi Estee Lauder Advanced Night Repair Eye Supercharged Complex Göz Kremi… Bu göz kremini çok uzun zamandır kullanıyorum. Ama bir şeyi atladım! Shiseido’nun göz altı bantları yani göz altı maskeleri var. Benim göz altlarım bu aralar çok korkunç bir şekilde kararmaya başladığı için ultra ilgi alaka göstermeye başladım. 

Shiseido Benefiance Wrinkle Resist 24 Pure Retinol Express Eye Mask paketini açtığınız zaman içinden bir plastik maske çıkıyor. Onu gözaltı bölgelerine yerleştirin. Bu maske de yüzümde 10-15 dakika kadar bekleyecek. Sonra göz kreminizi süreceğiz. Nasılsa vaktimiz var. Başka ne yapacağız? Yapın, durun işte! Nasılsa, başka yapacak işimiz yok! 15 dakika sonra da bunu çıkaracağım. Evet şimdi Ahmet maskesini çıkarıyor ve yüzünü bol suyla yıkıyor. Şimdi göz altı maskelerinizi çıkardık. Ahmet’in de gözaltında problemler var. 

Estee Lauder Advanced Night Repair Eye Supercharged Complex Göz Kremi

Şimdi Estee Lauder Advanced Night Repair Eye Supercharged Complex Göz Kremi’ni sürüyorum. Göz altında karanlık bir efekt hissediyorsanız, göz altı bölgeniz hafif karanlıksa ya da çizgiler ve kırışıklıklar varsa, göz altı bölgesine bu kremi sürebilirsiniz. En son bitişte nemlendirici süreceğiz.

Shiseido Waso Clear Mega Hydrating Cream Waso 24 Saat Etkili Yoğun Nemlendirici Jel Krem- Havuç Özlü

Shiseido Waso Clear Mega Hydrating Cream Waso 24 Saat Etkili Yoğun Nemlendirici Jel Krem- Havuç Özlü nemlendiricisini sürüyoruz. Şimdi nemlendiricimi süreceğim. Shiseido Waso Clear Mega Hydrating Cream Waso 24 Saat Etkili Yoğun Nemlendirici Jel Krem- Havuç Özlü nemlendirici kremin kutusu falan da çok güzel. 

Mizon Good Night White Sleeping Mask – Cilt Beyazlatıcı Krem Gece Maskesi

Bu arada bence güzel bir cilde uyanmak çok güzel oluyor sabahları… O yüzden unutmayın ve mutlaka akşam cildinize bakım yapın. Size şimdi bir gece maskesi göstereceğim. Mizon Good Night White Sleeping Mask – Cilt Beyazlatıcı Krem Gece Maskesi’ni yüzünüze nemlendirici gibi sürüyorsunuz ve onunla uyuyorsunuz. Uyuduğunuzda müdahale etme şansımız olmadığı için nemlendirici sabaha kadar cildimizde kalıyor. Böylelikle sabah çok güzel bir cilt ile uyanıyorsunuz. 

Bu, diğer maskelerle aynı marka olan Mizon Good Night White Sleeping Mask – Cilt Beyazlatıcı Krem Gece Maskesi… Bunu gece yüzünüze krem gibi uygulayın ve öyle uyuyun. Dudağınıza da mutlaka nemlendirici bir krem sürün. Sabaha çok güzel uyanıyorsunuz. Kesinlikle tavsiyemdir. Fiyatı da öyle çok uçuk değil. 

Şimdi en son bitmiş hali ile size cildimi göstereceğim. Tertemiz olduk. Bu şekilde bunu bir rutin hale getirirseniz cildinizdeki tüm sıkıntılar yavaş yavaş hali olmaya başlayacaktır. Sizin de bana önereceğiniz şeyler olabilir. Onları da bekliyorum. Cilt bakım rutinimiz bittiğine göre artık mutfağa geçebiliriz. 

Muzlu Smoothie

Şimdi çok güzel bir smoothie yapacağız. Blenderı alıyorum ve içine 2 tane muz dilimyorum. Sonra içine 2 yemek kaşığı Jif Creamy Peanut Butter fıstık ezmesi koyuyorum. Sonra yarım litre sütü koyuyorum. Biraz çikolata sosu koyacağım. Daha sonra blenderda bunları karıştırıyorum. Daha sonra karışımı bardağı alıyorum ve işte hazır! 

Evet bir videonun daha sonuna geldik. 2 gün sonra büyük ihtimalle yeni bir video ile karşınızda çıkarım. Bu arada bu cilt bakımını yaptığım bütün malzemelerin ve tüm ürünlerin hepsini Boyner’de bulabilirsiniz. Hepsini Boyner’den online satın alabilirsiniz. Aşağıya linki bırakacağım. Oradan satın alabilirsiniz. Bu arada birkaç saat geçmesine rağmen cildim hala çok nemli. O yüzden size tavsiye ettiğim bütün ürünleri kullanabilirsiniz. İzlediğiniz için çok teşekkür ederim. Bir sonraki videoda görüşeceğiz. Hoşçakalın!

Ala Tokel Cilt Bakımı Ürünleri Önerileri

 1. Lancome Göz Makyaj Temizleyici
 2. Mizon Joyful Time Essence Mask Aqua – Aqua Maskesi
 3. Mizon Joyful Time Essence Mask Acerola – Barbados Kirazı Maskesi
 4. Mizon Joyful Time Essence Mask Bamboo -Bambu Maskesi
 5. Mizon Joyful Time Essence Mask Herb – Nane Maskesi
 6. Mizon Joyful Time Essence Mask Rose – Gül Maskesi
 7. Mizon Joyful Time Essence Mask Pomegranate – Nar Maskesi
 8. Mizon Joyful Time Essence Mask Cucumber- Salatalık Maskesi
 9. Mizon Joyful Time Essence Mask Snail – Salyangoz Maskesi
 10. Mizon Joyful Time Essence Mask Vitamin – Vitamin Maskesi
 11. Mizon Joyful Time Essence Mask Strawberry – Çilek Maskesi
 12. Mizon Joyful Time Essence Mask Acai Berry – Acai Üzümü Maskesi
 13. Mizon Joyful Time Essence Mask Olive – Zeytin Maskesi
 14. Mizon Joyful Time Essence Mask Green Tea – Yeşil Çay Maskesi
 15. Skinfood Boosting Juice 2 Parçalı Tek Kullanımlık Seramid Bakım Maskesi
 16. Mizon Tea Tree Solution Black Mask – Çay Ağacı Özlü Yatıştırıcı Siyah Maske
 17. Mizon Pearl Solution Black Mask – İnci Tozu ile Işıltı Artırıcı Maske
 18. Skinfood Egg White Perfect Nose Kit Bakım Maskesi
 19. Mizon Sea Weed Solution Black Mask – Deniz Yosunu Özlü Sıkılaştırıcı Maske
 20. Mizon Bye Bye Pimple Patch – Sivilce Bandı
 21. Estee Lauder Daywear Bb Krem Spf35 Medium 15 ml Nemlendirici
 22. Mizon Snail Repairing Foam Cleanser – Salyangoz Özlü Köpük Temizleyici
 23. Mizon Water Volume Aqua Gel Cream Tube – Okyanus & Buzul Suyu Ferahlatıcı Nemlendirici Krem (tüp)
 24. Mizon Hyaluronic Ultra Suboon Cream – Nemlendirici Hyalüronik Asit Kremi
 25. Mizon Pore Refine Deep Cleansing Foam -Gözenek Bakımı Derinlemesine Temizlik Köpüğü
 26. Mizon Great Pure Cleansing Foam – Köpük Cilt Temizleyici
 27. Mizon Rice Real Cleansing Foam – Pirinç Ekstreli Temizleyici Köpük
 28. Mizon Collagen Power Lifting Cream Tube- Besleyici & Sıkılaştırıcı Kolajen Kremi
 29. Mizon Snail Cushion Foam Cleanser – Salyangoz Özlü Bol Köpüklü Temizleyici
 30. Skinfood Rice Mask Yüz Peeling
 31. Mizon Snail Recovery Gel Cream – Salyangoz Özlü Nemlendirici Günlük Bakım Jeli
 32. Mizon Black Snail All In One Cream Tube- Siyah Salyangoz & Siyah Bitki Ekstreli Premium Bakım Kremi
 33. Estee Lauder DayWear Sheer Tint Release 50 ml Nemlendirici
 34. Mizon Vita Lemon Sparkling Peeling Gel – Limon Kabuğu Özlü Peeling Jel
 35. Mizon Acence Derma Clearing Toner – Sivilce Karşıtı Tonik
 36. Mizon Snail Repair Intensive Toner – Salyangoz Özlü Tonik
 37. Mizon Snail Repair Intensive Essence – Salyangoz Özlü Esans
 38. Shiseido Sgs Refreshıng Cleansıng Sheets Süt Temizleyici
 39. Mizon Great Pure Cleansing Oil – Bitkisel Cilt Temizleyici Yağ
 40. Estee Lauder Micro-Algae Pore Purifying Cleansing Bar 100 gr Sabun Temizleyici
 41. Estee Lauder Nutritious Micro-Algae 125 ml Jel Temizleyici
 42. Mizon Cheese Repair Cream – Fermente Peynir Özlü Onarıcı Krem
 43. Lancome Jel Temizleyici
 44. Lancome Tonik
Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx