İsim Anlamları

Asuman İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Bu yazımızda sizlere ebeveyn adaylarının araştırdığı Asuman isminin anlamı ve özellikleri, Asuman isminin harf analizi, numerolojisi gibi konularda bilgilendirme yapacağız.

Asuman İsminin Anlamı
Asuman İsminin Anlamı

Asuman İsminin Anlamı

Asuman isminin anlamı yeni anne baba adayları tarafından oldukça merak edilmektedir. Birkaç şekilde tanımlanan Asuman isminin anlamının en bilindiği “Sema, Gök, Felek”. Asuman ile Zeycan isminin erkek kahramanıdır. Bu hikâyede Doğu Anadolu da yaygın olarak anlatılmaktadır. Asuman ismi erkek ve kadın adı olarak kullanılmaktadır.

Asuman İsminin Ebced Değeri

Arapça alfabesinde ilk dört harfin kullanılmasıyla adlandırılır Ebced kelimesi. Her harfin bir sayı değeri olduğunu ve Kuran-ı Kerim’de bulunan ayet ve harfler de bu sayılar üzerinde belirli şifreler olabileceği fikrinden ortaya çıkmıştır. Aileler tarafından merak edilen Asuman isminin Ebced değeri 153’ dür. Arapça yazılışı “آسمان” şeklindedir. İsmin Ebcedine göre esması ya Afuv, değerli taşı ise Siyah Opal’dır.

Reklamlar

Asuman İsminin Özellikleri

Asuman İsminin Özellikleri

Asuman isminin anlamı ve özelliklerinde en belirgin olanı liderlik vasıflı bir kişiliğe sahip olmalarıdır. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Planlı ve sistematik bir yaşam hedeflerler. Kendilerine özgü kişilikleri vardır. Hisleri kuvvetlidir. Fakat hislerine güvenerek hareket etmeleri bazen hayal kırıklığına uğramalarına sebep olabilir. Bu yüzden de duygusal iniş çıkışlar görülebilir. Liderlik vasfının baskın olmasından da kaynaklı olacak ki tam bir işkoliklerdir. Maddi durumlarını kontrol altında tutup kendilerini garantiye almayı hedeflerler.

Her daim amaçları hedefleri olan insanlardır. Çevrelerinde her zaman farklı insanlar olmalarını isterler. Bu yüzden oldukça fazla aktivitelere katılıp çevre edinirler. Ancak bu hareketli hayatın içerisinde zaman sıkıntısı yaşamaları kaçınılmaz olmaktadır.

Asuman İsminin Harf Analizi

Asuman ismini seslendirdiğimizde hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamlar yüklemektedir. Bu yüzden anne babalar çocuklarına isim verirken harf analizine oldukça dikkat ederler. Asuman isminin harf analizi de oldukça güzeldir. Asuman 6 harften oluşmaktadır.

AEnerjik – atılgan hissiyatı oluşturmaktadır. Mantıklı düşünme yapısı baskındır. Olaylara karşı düşünmeden, analiz yapmadan hareket etmezler.
Sİsimlerde s harfinin olması iyidir. Hayalperest bir kişiliğe sahiptirler. Fazla hayal kurmaktan çekinmedikleri gibi bunu yaparken de oldukça eğlenirler.
UBir taneden fazla olmaması kaydıyla isimde bereketi bolluğu çağrıştırır. Aynı zamanda durağan bir yapısı bulunmaktadır.
MTicaret fikrini uyandırmaktadır. Başarı ve zeka baskındır.
AEnerjik – atılgan hissiyatı oluşturmaktadır. Mantıklı düşünme yapısı baskındır. Olaylara karşı düşünmeden, analiz yapmadan hareket etmezler.
NAltıncı hisleri oldukça fazla gelişmiştir. Sevecen bir yapısı vardır ve sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır. Bu yüzden n harfinin enerjisi oldukça iyidir.
Asuman İsminin Harf Analizi

Asuman İsmi Kuran’da Geçer mi?

Asuman İsmi Kuran’da Geçer mi?

Asuman ismi Kuran’da geçmemektedir. Kuran da geçmeyen bir sürü güzel isimlerden sadece biridir Asuman.

Reklamlar

Asuman İsminin Konulması Caiz midir?

Asuman isminin konulması İslami açıdan caizdir. Bebeğinize Asuman isminin anlamı açısından koymanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Asuman İsminin Kökeni Nedir?

Asuman isminin kökeni Farsçaya dayanmaktadır.

Asuman İsminin Numerolojisi Kaçtır?

Numeroloji alfabede her bir harfe karşılık gelen rakamlarla yapmaktayız. Asuman ismi 6 harften oluşmaktadır.

A: 1 S: 22 U: 25 M: 16 A: 1 N: 17 = 82
Asuman isminin numerolojisi toplamı 82 çıkmıştır.

Asuman İsmi Konulabilir mi?

Asuman ismi konulabilir mi sorusuna cevap bulmak için yukarıda yazılanlardan yola çıkabiliriz. Gerek özellikleri gerek de harf analizinde de gördüğümüz gibi Asuman ismini koymakta hiçbir sakınca içermemektedir.

Asuman ile İlgili Akrostiş Şiirler
Asuman ile İlgili Akrostiş Şiirler

Asuman ile İlgili Akrostiş Şiirler

Arşın yedinci katında meleklerin yanında
Suskunluğum, dilim lal canımda
Ummanlar akar içimdeki pınarlarımda
Mahzundur bu gönül senin yanında
Asumana kadar sevdam uzanır da
Nafile! Annem bile anlamaz yanı başımda.

Bu yazımızda sizlere ebeveyn adaylarının araştırdığı Asuman isminin anlamı ve özellikleri, Asuman isminin harf analizi, numerolojisi gibi konularda bilgilendirme yaptık. Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: Begonya Kadın

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx