İsim Anlamları

Begonya İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Begonya ismi hakkında hemen hemen herkesin iyi kötü bilgisi var aslında. Begonyanın bir çiçek olduğu hepimizin malumu “Begonya çiçeği” ancak Begonya ismi söz konusu olduğu zaman çocuklarımıza bu ismi vermeden önce bir araştırma yapma gereği duyarız. Bende bu şekilde araştırdığım begonya ismi ile alakalı bir çok kaynağı inceleyerek öğrendiklerimi şimdi tek kaynaktan insanların erişimine açma kararı aldım.

Bu içerikte Begonya isminin anlamı, kişisel (karekteristik) özellikleri, ebced değeri gibi çok fazla merak edilen bilgileri bulabileceksiniz. Üstüne bu isim Kuran-ı Kerim’de geçiyor mu? Çocuklara konulmasında dinen bir sakınca var mı? gibi soruların cevapları ve Begonya isminin farklı dillerde yazılışı gibi ekstra bilgilere ulaşabileceksiniz. öyleyse hadi başlayalım.

Begonya İsminin Anlamı ve Özellikleri

Begonya İsminin Anlamı

Begonya ismi dilimize Fransızcadan yerleşmiş “Begonia” kelimesinin evrim geçirmiş halidir. Anlam olarak “Begonyagillerden, dekoratif yaprakları ve renkli çiçekleri olan, pek çok çeşitleri bulunan sıcak ülke bitkisi” anlamını taşımaktadır. Begonya cinsiyet bakımından kız çocuklarına uygun bir isimdir ve çok nadir kullanıldığı için bile tercih edilebilecek bir isimdir.

Reklamlar

Begonya İsminin Kuran’da ki Anlamı

  • İnatçı bir yapıları vardır ve bu yapıları ile hedefe kilitlenir, hedefine ulaşmadan asla pes etmezler. Onlara yapmak istemedikleri yada yapmayacağım dedikleri bir işi yaptırmak neredeyse imkansızdır.

Begonya kelime olarak Kuran-ı Kerim’de geçmediği için bu kısımda herhangi bir bilgi veremeyeceğim. Ancak dinen Begonya isminin çocuklarda kullanılmasının caiz olup olmadığı konusunda net bir kaynak bulunmuyor. Yine de sakıncalı isimler arasında geçmediği için çocuklara konulabilir ancak çocuğunuza isim koymadan dini açıdan dikkat edilmesi gereken detayları öğrenmek için “buraya” bakmanızı öneririm.

Begonya İsminin Özellikleri

Begonya İsminin Özellikleri
Begonya İsminin Özellikleri
  • Ön sezileri çok güçlü olduğu için olayları önceden öngörür ve kendilerine zarar verecek işlerden uzak dururlar. Aynı yetenekleri sayesinde arkadaş ve dost seçimi konusunda çok başarılıdırlar.
  • İç dünyada yaşanan yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayı inceler ve yaşananlar üzerine derinlemesine düşünürler. İş ahlakları çok yüksektir. Sonsuz enerji ile çalışırlar. Bununla birlikte, iş ve özel yaşamı dengelemek konusunda çok iyi sayılmazlar.
  • Gizemli ve azimlidirler. Bu yapıları nedeniyle başladıkları işi bitirebilecek güçleri ve inançları her zaman vardır. Zorluklar karşısında nasıl hamle yapacaklarını kestirmek çok zordur.
  • Çevrelerindeki insanlarla her zaman iyi geçinirler. Sağduyulu ve empatisi yüksek insanlardır. Her zaman diğer insanlara empati ile yaklaşır ve kendilerini onların yerine koyarak karar verirler.
  • Nitelikli ve doğal liderdirler. Başkalarından etkilenerek karar almazlar, kendi görüş ve düşünceleri ile hareket etmeyi severler. Sorumluluk ve yükümlülük almaktan çekinmezler. Cesur insanlardır. Ancak bazen, anında karar vermek yerine cesareti dizginlemek, esnek olmak ve başkalarının görüşlerini de değerlendirerek karar vermek faydalı olabilir.

Begonya İsminin Ebced Değeri

Ebced Hesabı, Arap alfabesinde kullanılan bir tarih düşürme ve hesaplama sistemidir. Arap alfabesinin alfabetik sayı sistemini kullanarak kelimelerin sayısal değerlerini hesaplamak için kullanılan bir sistem olarak da tanımlanabilir.

Begonya isminin Arapça yazılışı “بيجونيا” şeklindedir. Bu harflerin ebced değerlerini hesapladığımızda ise “Asıl Ebced Değeri: 82, Büyük Ebced Değeri: 308” olarak çıkmaktadır.

Begonya İsminin Harf Analizi

BSezgisi çok güçlü, kendi duyularına göre iş yapmayı sever, olayları ümitle ele alır ve en kötü koşullarda bile asla iyimserlik ve ümitli yapısını kaybetmez.
ERuhsal karışıklığı temsil eder, yani üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan ve ruhsal gel gitleri olan kişiliği ifade eder.
Gİnatçı kişilik yapısını ifade eder
OGizemli ve azimli kişiliği ifade eder.
NSağduyulu olmasının yanı sıra sevecen bir kişiliği vardır. Büyük bir güç ve kabiliyete sahip. 6. hissi çok güçlüdür.
YGüçlü bir yapıya sahip kişiliktir, ayrıca geçmişe yönelik hafızaları çok kuvvetli kişiliği ifade eder.
AAlgılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.
Begonya İsminin Harf Analizi

Begonya İsmi ile Akrostiş

Dizenin ilk harflerini yukarıdan aşağıya okuduğunuzda bir kelime (örneğin, bir ozan veya şiirin adandığı kişinin adı) görünecek şekilde yazılmış bir dizenin herhangi bir parçası akrostiş şiir olarak adlandırılır.

Reklamlar

Akrostiş şiir yazmak çok kolaydır bu sadece Begonya ismi için değil tüm isimler için geçerlidir. Hadi Begonya ismi için bir akrostiş şiir yazalım.

Bitmeyen bir ömür yoktur kimsede
Er geç ölüm gelecektir herkese
Gülende ağlayan da bunu tadacak
Oyunlar ve gençlik unutulacak
Nasıl geçti yılların bilmeyeceksin
Yanına sadece iyi ameller kalacak
Alnı secde görenler mutlu olacak

Begonya İsmi ile Uyumlu İsimler

Begonya ismini ikinci isim olarak kullanacaksanız ister istemez diğer isimle uyumlu olması ve birbirlerinin yanlarına yakışmasını istersiniz.

Aşağıda Begonya ismi ile beraber kullanılınca uyumlu olacağını düşündüğüm isimler bulunuyor. Bu isimlerden hangisi Begonya’nın yanına yakışıyor? Hadi kararınızı verin ve listeden bir isim seçin. Eğer seçmek istediğiniz isim listede yok ise yoruma yazarak ankete istediğiniz ismin eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Begonya isminin yanına en çok yakışan isim hangisi?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Begonya İsminin Farklı Dillerde Yazılışı

Begonya isminin Arapça Yazılışı : بيجونيا
Begonya isminin Japonca Yazılışı : ベゴニア
Begonya isminin Korece Yazılışı : 베고니아
Begonya isminin Çince Yazılışı : 秋海棠
Begonya isminin Osmanlıca yazılışı:بكونيا
Begonya İsminin Farklı Dillerde Yazılışı

Begonya İsmi Hakkında Merak Edilenler

Begonya ismi ne anlama gelir?

Begonya kısaca “Begonyagillerden, dekoratif yaprakları ve renkli çiçekleri olan, pek çok çeşitleri bulunan sıcak ülke bitkisi” anlamlarına gelmektedir.

Begonya ismi Kuran’da geçer mi?

Begonya Kuran-ı Kerim’de geçmiyor. Bu nedenle nerelerde geçtiği yönünde herhangi bir bilgi veremiyorum.

Begonya tek başına konulur mu?

Begonya isminin tek başına kullanılmasında dinen herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Begonya ismi caiz mi?

Begonya isminin çocuklarda kullanılmasının dinen herhangi bir mahsuru bulunmamaktadır. Yani caizdir.

Begonya isminin kökeni nedir?

Begonya, Fransızca kökenli bir isimdir.


Umarım Begonya ismi ile ilgili aradığınız her sorunun cevabını bu içerikte bulmuş olursunuz. Diğer isimlerin anlamları için ” İsim Anlamları” kategorimize göz atmayı unutmayın.

İlginizi çekebilir: Aysun İsminin Anlamı ve Özellikleri

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx