Sağlık

Beklazon Merhem Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Beklazon merhem, steroidler adı verilen bir ilaç kategorisine ait ve çeşitli cilt hastalıklarını tedavi eden bir ilaçtır. Beklazon kremin ne olduğunu, ne işe yaradığını, özelliklerini, kullanmadan önce bilinmesi gerekenleri, dozajı, kullanım şeklini ve yan etkilerini merak ediyorsanız bu yazıda tüm sorularınızın cevaplarını çok rahat bir biçimde bulabilirsiniz.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Beklazon Merhem Nedir?

Bu krem, steroidler adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Dermatit ve sedef hastalığı gibi cilt bozukluklarının ve cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Bu krem, genel olarak enflamasyona yani iltihaba neden olan maddelerin salınmasını baskılayarak cildin şişmesini, kaşınmasını ve kızarıklığını giderir.

Bu krem sadece harici kullanım içindir. Doktorunuzun belirttiği şekilde, doz ve sürede kullanın. Etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Etkilenen bölgeye ince ve eşit bir şekilde uygulayın. Bunu doktorunuzun reçetede belirttiğinden daha sık ve daha fazla kullanmamalısınız. Yan etki riskini artırabileceğinden, bandaj gibi hava geçirmez pansumanlarla, tedavi edilen alanı kapatmaktan ya da sarmaktan kaçının.

Reklamlar

Bu krem bir steroid türü ilaçtır. Cildi kızarık, şişmiş ve kaşıntılı hale getiren bazı kimyasal habercilerin (prostaglandinler) üretimini engelleyerek çalışır.

Beklazon Merhem Fiyatı

Bu merhemin güncel eczane satış fiyatı 25.63 liradır.

Beklazon Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gereken Noktalar

  • Bu kremi, çoğu yetişkin ve 12 yaşın üzerindeki çocuklar kullanabilir.
  • Doktorları reçete etmedikçe 12 yaşın altındaki çocuklarda bu kremi kesinlikle kullanmayın.
  • Bu krem bazı insanlar için uygun olmayabilir. Bu ilacın içindeki etken maddeye ya da yardımcı maddelere karşı alerjik reaksiyon gösterdiyseniz ilaca başlamadan önce eczacınıza veya doktorunuza söyleyiniz.
  • Başka herhangi bir ilaca karşı alerjik reaksiyon gösterdiyseniz ilaca başlamadan önce eczacınıza veya doktorunuza söyleyiniz.
  • Cilt enfeksiyonu, hasarlı cilt veya kesikler, iltihaplı veya kızarık ve kaşıntılı ciltler üzerinde bu kremi kullanmak cilt enfeksiyonunu daha da kötüleştirebilir veya yayılmasına neden olabilir.
  • Cildinizde sivilceler, akneler veya rosacea varsa bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
  • Bu kremi, göz enfeksiyonu varsa kesinlikle kullanmayınız.
  • Hamileyseniz veya emziriyorsanız ilaca başlamadan önce eczacınıza veya doktorunuza söyleyiniz.
Beklazon Merhem Ne İşe Yarar?
Beklazon Merhem Ne İşe Yarar?

Beklazon Merhem Ne İşe Yarar?

Bu krem, kortikosteroidlere duyarlı dermatozlar ve diğer cilt rahatsızlıkları için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir. Bu krem aktif bir bileşen olarak beklometazon dipropiyonat topikal içerir. Bu krem, enflamatuar cilt hastalıklarından rahatlama sağlayarak çalışır ve ciltteki iltihabı giderir.

Beklazon Krem Cilde Faydaları

Bu krem, ciltte oluşan mantar enfeksiyonları, ciltteki bakteri enfeksiyonları, maya enfeksiyonu ile ilişkili tahriş, alerjik rinit, kortikosteroid ilaçlara yanıt veren dermatozlar, dermatit, enflamasyon, sedef, astım, şişlik ve diğer cilt rahatsızlıkları için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Reklamlar

Bu krem, aktif bileşenler olarak beklometazon dipropiyonat topikal içerir. Bu ürün genel olarak mantar enfeksiyonlarını ve iltihabı tedavi ederek çalışır. Ayrıca enflamatuar cilt hastalıklarından rahatlama sağlamak için kullanılır. 

Bu krem genel olarak ciltteki mantar enfeksiyonları, ciltteki maya enfeksiyonları, maya enfeksiyonu ile ilişkili tahriş, alerjik rinit, kortikosteroidlere yanıt veren dermatozlar, dermatit, iltihap, sedef hastalığı ve kortikosteroid duyarlı dermatozlar gibi hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır.

Beklazon Krem Ne İçin Kullanılır?
Beklazon Krem Ne İçin Kullanılır?

Beklazon Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu ürün ciltte oluşan mantar enfeksiyonları, ciltteki bakteri enfeksiyonları, maya enfeksiyonu ile ilişkili tahriş, alerjik rinit, kortikosteroid ilaçlara yanıt veren dermatozlar, dermatit, enflamasyon, sedef, astım, şişlik ve diğer cilt hastalıklarının iyileştirilmesi için uygulanır.

Beklazon Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilaç sadece harici kullanım içindir. Doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanmalısınız. Kullanmadan önce prospektüsteki talimatları kontrol edin. Bu kremi kullanmadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi yıkayın. Önce etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Daha sonra bu kremi ince bir tabaka halinde etkilenen bölgeye uygulayın. Etkilenen bölge eller değilse, bu kremi uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın.

Beklazon Merhem Nedir?

Bu merhem genel olarak dermatit ve sedef hastalığının tedavisinde kullanılır. Bu krem bir steroiddir. Ciltte kızarıklık, şişlik ve kaşıntıları giderir. Ciltte oluşan mantar enfeksiyonlarını, maya enfeksiyonlarını, dermatit hastalığını, egzama ve sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarını tedavi eder.

Beklazon Merhem Ne İşe Yarar?

Bu merhem, krem formundan daha yağlıdır ve daha yoğun kıvamlıdır. Bu merhem, cildin daha derin katmanlarını etkileyen mantar enfeksiyonlarını, maya enfeksiyonlarını, dermatit hastalığını, egzama ve sedef hastalığını iyileştirmek için uygulanır.

Beklazon Yan Etkileri Nelerdir?

Kaşıntı, tahriş, yanma hissi, kuruluk, folikülit, aşırı tüylenme, akneiform püskürmeler, hipopigmentasyon, perioral dermatit ve alerjik kontakt dermatit gibi yan etkiler bu kremin içerisindeki bileşenlerden meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Bu kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler mümkündür ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir ancak ciddi olabilir. Yukarıda sayılan yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini gözlemlerseniz bu ilacı kullanmayı hemen bırakmanız gerekir. Ayrıca mutlaka acil olarak doktorunuza danışmanız çok önemlidir.

İlginizi çekebilir: Sivilce Tedavisinde Kullanılan İmex Kremi Nedir? Ne İşe Yarar?

Begonya Instagram hesabı: Begonya Kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx