Şifalı Bitkiler

Bitkisel Yağlar Nedir? Ne İşe Yarar?

Reklamlar

Bitkisel yağlar, insan bedenini olumlu anlamda etkileyen ve pek çok problemi ortadan kaldıran çözümlerdir. Lezzet, şifa ve besleyicilik konusunda çok özel olan bitkisel yağlar sayesinde siz de ihtiyaçlarınıza en uygun seçeneklere kapı aralayabilirsiniz. Çeşitleri ve özellikleri düşünüldüğünde çok ideal olan bitkisel yağlarla alakalı bütün merak ettiklerinizi değerlendirmeye başlayabilirsiniz. İşte en çok tercih edilen bitkisel yağlar ve faydaları!

Zeytinyağı

Zeytinyağı, bitkisel yağ dendiğinde en çok tercih edilen yağ türü olarak kabul edilmektedir. Çok hafif bir lezzet sunması ve sindirimi kolaylaştırması sayesinde tercih edilmektedir. Karaciğer temizleyen özelliklerine ek olarak cildi nemlendirme ve sivilceleri giderme özelliği de bulunmaktadır. Ege Bölgesi’nde çok fazla üretilen zeytinyağının sıkım özellikleri ve diğer pek çok yönüyle tercih edildiği kabul edilmektedir.

Ayçiçek Yağı

Bitkisel yağlar konusunda en çok tercih edilen sofralık lezzetlerden bir tanesidir. Doğal Ayçiçek’ten elde edilen bu ürün sayesinde hem yemek pişirme hem de kızartma gibi uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Zeytinyağına kıyasla daha az değerli olduğundan marketlerde çok satılmaktadır.

Reklamlar

Acı Badem Yağı

Acı bademin özü olarak kabul edilen bu ürün boğazda görülen ağrıları gidererek inatçı öksürüklerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Kaygı ve stres gibi psikolojik etkileri gidererek insan vücudunu rahatlatır. Ayrıca mide sağlığını olumlu anlamda etkileyen özellikleri sayesinde pek çok tüketici için vazgeçilmez ürünlerden bir tanesidir.

Biberiye Yağı

Biberiyenin özünün çıkarılmasıyla elde edilen çok değerli bir bitkisel yağdır. Biberiye yağı pek çok tüketici tarafından tercih edilmektedir. En önemli etkileri dikkat eksikliğini gidermesi ve hafızayı güçlendirmesidir. Doğru bir şekilde tüketildiğinde etkilerini kısa sürede gösterse de kullanımı konusunda aktardan bilgi alınması şarttır.

Keten Tohumu Yağı

Keten Tohumu özü olarak da bilinen bu yağ, zayıflamak isteyenler için tercih edilen bir yağdır. Tokluk hissi vermesi sayesinde uzun süre yemek yeme ihtiyacı ortaya çıkmaz. Ayrıca bağırsak florasının korunması konusunda da çok özel bir ütün olarak kabul edilmektedir.

Tüm bu bitkisel şifalı yağlar için siz de Aktarco ayrıcalıklarını yaşamak istemez misiniz?

Reklamlar

Begonya

admin

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx