İsim Anlamları

Çiğdem İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Çiğdem isminin anlamı ve özellikleri nelerdir? Geçmişten günümüze popülerliğini korumakta olan Çiğdem ismi anne ve baba adaylarının oldukça tercih ettiği bir isimdir. Sadece güzel anlamı ile değil aynı zamanda telaffuzu ile de tercih edilmektedir. Peki Çiğdem isminin anlamı nedir? Çiğdem isminin özellikleri, Çiğdem isminin harf analizi ve çiğdem isminin numerolojisi gibi birçok bilgiye yer verdik. Gelin hep beraber inceleyelim.

Çiğdem İsminin Anlamı
Çiğdem İsminin Anlamı

Çiğdem İsminin Anlamı

Bebeklerinize isim koyarken anlamları oldukça etkilemektedir bizi. Çiğdem isminin anlamı da zambakgillerden gelen, türlü renklerde çiçek açan çok yıllık bir çiçek anlamına gelmektedir. Aynı zamanda halk arasında ayçiçeği olarak da bilinmektedir. Anlamı çiçek olan isimlerin tercih edilmesi sıklıkla gözlenmektedir.

Çiğdem İsminin Kökeni

Geçmişten günümüze kadar Türk Devleti’nde kullanılan bir isimdir. Türk kökenli olan çiğdem isminin Türkçedeki karşılığı ise, zambakgillerden gelen ve çiçek açan bir bitkidir.

Reklamlar
Çiğdem İsminin Özellikleri
Çiğdem İsminin Özellikleri

Çiğdem İsminin Özellikleri

 • İnsanlarla iletişim kurma konusunda oldukça deneyimlidir. Özellikle de yakın arkadaşlarıyla iletişimi uzun yıllar sürmektedir. Yakınına aldığı kişiyi benimser ve uzun yıllar hayatında kalmaktadır. Tabi iletişim kurma becerisinden dolayı yanlış insanlarla da fazlasıyla karşılaşmaktadırlar. Bu durumda daha dikkatli olmaları ve her iletişimde olduğu kişiyi yakınına almamaları önerilir.
 • İş dünyasında iyi gözlemci olması ve planlı hareket etmesi başarıyı getirmektedir. Modacı, yazar, ressam vb. gibi mesleklere yönelebilirler. Sorumluluk almaktan asla kaçınmazlar. Her işi yapabilirim havasında oldukları için bir iş bitmeden diğerine geçme durumu gözlemlenmektedir. Maymun iştahlılık bir tek işlerinde değil alışveriş durumunda da vardır. Aldığı kıyafetten çabucak sıkılabilir ve yerini doldurmak isteyebilir.
 • Maymun iştahlı olmalarından dolayı bir alışveriş tutkusu vardır. Bu yüzden harcamalarını oldukça dikkatli yapmaları gerekmektedir. Dengeli ve dikkatli harcama yapmadıkları takdirde maddi konuda sıkıntılar çekebilirler. Alışverişin yanı sıra oldukça sosyal ve entelektüel insanlar oldukları için maddi gelirleri ne kadar fazla olursa olsun bir o kadar da giderleri olduklarını unutmamak gerekir.
 • Güçlü ve lider kişilikleriyle bilinirler. Yönetmeyi ve her şeyin kendi kontrolünde olmasını severler. Gücünü nerede ve ne zaman kullanacaklarını iyi bilirler. Baskı altında olmayı sevmezler. Zorla herhangi bir iş yaptıramazsınız. Bu yüzden bazen anlaşmazlıklar içinde bulabilirler kendilerini.
 • Aşk hayatı biraz daha geri plandadır. Olumsuz her şeyden çabuk etkilendikleri için aşka biraz ön yargılı bakmaktadırlar. Kriterleri ve istekleri çok olduğundan beklentilerini bir türlü karşılayan birini bulamamaktadırlar.

Çiğdem İsmi Kur’an-ı Kerim’de Geçiyor Mu?

Çiğdem ismi Kur’an-ı Kerim’ de geçmiyor. Fakat bu bebeğinize bu ismi koymayacağınız anlamına gelmemektedir. Kur’an-ı Kerim’ de geçmeyen birçok güzel isim bulunmaktadır Çiğdem da bu isimlerden biridir.

Çiğdem İsminin Ebced Değeri
Çiğdem İsminin Ebced Değeri

Çiğdem İsminin Ebced Değeri

Ebced Değeri: 77

Arapça Yazılışı: چيگدم

Çiğdem İsminin Harf Analizi

Ç:Keyfine ve zevkine düşkündür. Şık giyinmeyi sever ve ortamlarda kendini göstermek ister. Sanata olan ilgisi fazladır. Bu yüzden sanatla ilgili aktivitelerde yer almaktan hoşlanırlar.
İ:Duygularında sürekli bir iniş çıkış yaşamaktadır. Bu yüzden duygusal çöküntülerle sık sık karşılaşmaktadır. Hassas bünyesinden dolayı bu duygusal çöküntüleri bazen ağır atlattıkları olmaktadır.
Ğ:Kaostan beslenen bir yapıları mevcuttur. Özellikle de bir sorunda kendileri haklılarsa sonuna kadar bu kaosu sürdürürler. İnatlaşmayı severler.
D:Hırslı kişilikleriyle istediği şeyleri elde etmek için oldukça çabalayan bir yapıları vardır. Zorluklara karşı hemen pes etmezler ve direnirler. Ayrıca altıncı hisleri oldukça kuvvetlidir. Yine de bu hislere çok güvenip hareket etmemelidir.
E:Ruhsal dünyası karışık ve inişli çıkışlıdır. Üzüntüleri ve sevinçlerini de bir arada yaşadıkları için ruhsal çöküntü sık sık yaşamaktadırlar.
M:İş hayatındaki başarılarıyla ön plana çıkmaktadırlar. Ticarete atılmayı ve yeni iş deneyimlerini severler. Kendilerini geliştirmek için farklı işlere atılırlar.
Çiğdem İsminin Harf Analizi

Çiğdem İsminin Numerolojisi Kaçtır?

 • Ç: 4
 • İ: 12
 • Ğ: 9
 • D: 5
 • E: 6
 • M: 16
 • = 52

Çiğdem İsminin Numeroloji Toplamı: 52 çıkmıştır.

Reklamlar
Çiğdem İsmi ile İlgili Akrostiş
Çiğdem İsmi ile İlgili Akrostiş

Çiğdem İsmi ile İlgili Akrostiş

Çaresi sensin sana yanan şu kalbimin
İster bu gönül seni yanımdayken hasretim
Gözlerini görmeden geçmez oldu günlerim
Duam oldun benim her gün seni dilerim
Ellerimiz ayrılmasın hiç ömür boyu sevdiğim
Mutlu olalım sevgili yalnız sensin hayalim

Bu yazımızda anne baba adaylarının bebeklerine isim arama durumunda en ince ayrıntısına kadar araştırması gerekir. Bebeklerimize verdiğimiz isimler karakterini oluşturmasında önemli etkisi vardır. Bizler de bu araştırmalarınızı yaparken merak ettiğiniz bütün bilgileri derleyip topladık. Çiğdem isminin anlamı, Çiğdem isminin özellikleri, Çiğdem isminin harf analizi ve Çiğdem isminin numerolojisi gibi birçok konu başlığını yazımızda bulabilirsiniz. Varsa sorularınızı ve yorumlarınızı bekler, okuduğunuz için teşekkür ederim.

İlginizi çekebilir: Didem İsminin Anlamı ve Özellikleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx