Sağlık

Dermabel Merhem Ne İşe Yarar?

Dermabel Merhem Faydaları

Reklamlar

Dermabel merhem genel olarak ciltteki bakterileri öldürerek çalışan bir ilaçtır. Peki Dermabel merhem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Dermabel Merhem Nedir?

Bu merhem, vücuttaki bakterilerle savaşan bir merhemdir. Bu merhem, bakterilerin neden olduğu ciddi enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Bu merhem, Dermabel kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir. Dermabel Merhemin güncel eczane satış fiyatı 138.75 TL.dir.

Reklamlar

Dermabel Krem İçeriği

Bu kremin aktif maddesi betametazon maddesidir. Yardımcı maddeleri ise sıvı parafin ve beyaz yumuşak parafindir.

Dermabel Krem Eşdeğeri

Betnovate krem, Betnovate merhem, Betnovate losyon, Celestoderm-V krem, Diprolen krem ve Seroderm pomad bu ilacın eşdeğeri ürünlerdir.

Dermabel Krem Muadili

Betnovate krem, Betnovate merhem, Betnovate losyon, Celestoderm-V krem, Diprolen krem ve Seroderm pomad bu ilacın muadili olan ürünlerdir.

Dermabel Merhem
Dermabel Merhem

Dermabel Merhem Neye Yarar?

Bu merhem, on üç yaşında veya daha büyük hastalarda çok çeşitli cilt rahatsızlıkları ile ilişkili kaşıntı ve iltihaplanmayı gidermek için kullanılır. Örnekler arasında alerjik dermatit, atopik dermatit, kontakt dermatit ve plak sedef hastalığı bulunur.

Reklamlar

Dermabel Krem Faydaları

Bu merhem genel olarak ciltteki bakterileri temizler. Çeşitli cilt rahatsızlıklarının oluşturduğu kaşıntı ve enflamasyonu iyileştirmek için uygulanır. Atopik dermatik, plak sedef hastalığı, alerjik dermatit ve kontakt dermatit gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde oldukça etkili bir merhemdir.

Dermabel Merhem
Dermabel Merhem

Dermabel Merhem Kullanmadan Bilinmesi Gerekenler

  • Bu merhemin içindeki aktif maddelere ve yardımcı maddelere karşı alerjiniz varsa bu ilacı kullanmamalısınız.
  • Bu merhemin sizin için güvenli olduğundan emin olmak için, doktorunuza daha önce kolit, Crohn hastalığı veya bağırsak bozukluğu gibi hastalıklar geçirdiyseniz mutlaka söyleyin.
  • Bu merhemin sizin için güvenli olduğundan emin olmak için, doktorunuza daha önce egzama öyküsü veya alerjik cilt reaksiyonu gibi hastalıklar geçirdiyseniz mutlaka söyleyin.
  • Bu merhemin sizin için güvenli olduğundan emin olmak için, doktorunuza daha önce karaciğer hastalığı gibi sorunlar geçirdiyseniz mutlaka söyleyin.
  • Bu merhemin sizin için güvenli olduğundan emin olmak için, doktorunuza daha önce astım veya aspirine şiddetli alerjik reaksiyon öyküsü ya da sarı gıda boyasına alerjiniz varsa mutlaka söyleyin.
  • Bu merhemi, eritromisin içerikli bir ilaç ile birlikte kullanmamalısınız. Bu yüzden eritromisin içerikli bir ilaç kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza söyleyin.
  • Bu merhemin FDA gebelik kategorisi B’dir. Bu merhemin doğmamış bir bebeğe zarar vermesi beklenmemektedir. Hamileyseniz veya tedavi sırasında hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildirin.
  • Bu merhem anne sütüne geçebilir ve emziren bir bebeğe zarar verebilir. Bu ilacı kullanırken emzirmemelisiniz.
  • Tıbbi tavsiye almadan bir çocuğa bu merhemi uygulamayın. Daha büyük çocukların bir yetişkinin gözetimi olmadan bu ilacı kullanmasına izin vermeyin.
Dermabel Merhem
Dermabel Merhem

Dermabel Deri Krem Nasıl Kullanılır?

Reçete etiketinizdeki tüm talimatları uyarak bu merhemi uygulayın. Bu ilacı daha fazla veya daha az miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın. 

Bu merhemi kullanmadan önce ellerinizi suyla ve sabunla temizleyin. Ardından etkilenen alana ince bir film tabakası halinde bu merhemi uygulayın ve hafif bir şekilde ovalayın. Bu merhemi uyguladığınız bölgeyi kesinlikle kapatmayın, bandajlamayın veya sarmayın. Daha sonra tekrar ellerinizi tekrar suyla ve sabunla temizleyin. Bu merhemi günde iki defa olmak üzere, dört hafta boyunca uygulayın.

Dermabel Krem Yan Etkileri

Bu merhemin hafif ve yaygın yan etkileri arasında bulantı, kusma, mide ağrısı, hafif cilt döküntüsü veya vajinal kaşıntı veya akıntı vardır.

Kurdeşen, zor nefes alma, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birine sahipseniz acil tıbbi yardım alın ve doktorunuza başvurun.

Bu merhem, ciddi olabilen veya ciddi, hayatı tehdit eden bağırsak sorunlarına yol açabilen ishale neden olabilir. Sulu veya kanlı ishaliniz varsa, bu merhemi hemen kullanmayı bırakın ve doktorunuzu arayın.

Bağırsak alışkanlıklarında herhangi bir değişiklik, az idrar yapma veya hiç idrar yapamama, vücudunuzdaki iltihap belirtileri, şişmiş bezler, grip belirtileri, kolay morarma veya kanama, şiddetli karıncalanma veya uyuşma, kas güçsüzlüğü, üst mide ağrısı, sarılık, göğüs ağrısı, ateşli yeni veya kötüleşen öksürük, nefes darlığı veya şiddetli cilt reaksiyonu, ateş, boğaz ağrısı, yüzünüzde veya dilde şişme, gözlerinizde yanma, cilt ağrısı, ardından (özellikle yüz veya üst vücutta) yayılan ve kabarmaya ve soyulmaya neden olan kırmızı veya mor deri döküntüsü gibi yan etkiler varsa hemen bu ilacın kullanımını durdurun ve acil olarak doktorunuza başvurun.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx