Dizi Haberleri

Disney Plus Türkiye hangi dizi ve filmler var? Disney Plus dizi ve filmleri neler anlatıyor?

Disney Plus Türkiye’de yayına başladı. Peki Disney+ da hangi dizi ve filmler var? Disney Plus da hangi dizi ve filmleri öneriliyor?

Reklamlar

Disney plus, Muhteşem Marvel evreninin yayın haklarını alması ile tüm dünyayı Marvel karakterine doyuracağı sözünü tutmaya devam ediyor. Tüm marvel evreni bir platformda toplayan Disney+, bir diğer muhteşem evren olan Starwars evrenini de bünyesine aldı. Disney plus merak edenlerin bilmesi gereken bir numaralı bilgi: Marvel ve Starwars evreni Disney plus’dan izlenir. Peki Disney’de hangi Marvel dizilerini ve Starwars dizileri var. Bizler bu Marvel ve Starwars evrenlerinde neler izleyeceğiz?

Disney Plus'da yer alan Marvel dizileri
Disney Plus’da yer alan Marvel dizileri

Disney Plus’da yer alan Marvel dizileri nelerdir?

Wandavision:

Wandavision dizisi birbirlerini çok seven vision ile wandanın evlilik hayatından karelerle başlıyor. Wanda’nın Scarlet Witch’e dönüşmeden önceki iyiliksever hallerini göreceğimiz dizi Siyah beyaz bir sitcom çekim tarzı ile başlıyor. Sakın sıkılmayın. Bu sahneler maceradan yoksun mutlu mesut bir aileyi resmedebilmek için çekilmiş. İlk bölümde ara ara bizi macera çağırıyor. ikinci bölümün ortalarında artık macera, Vision ile Wanda’yı iyice kendine çekiyor. Süper kahramanlar aile kuramaz hüznü ile maceraya atılan ailemiz 2021 yılının en sevilen marvel ailesinden biriydi. Eleştirmenlerin izleyicilerin başarılı övgülerini alan dizimiz, marvel dizileri arasında izleme önceliğini hakediyor.

Loki:

6 bölümlük Loki dizisi Avangers: End Game in sonrasını anlatıyor. Thor’un üvey kardeşi Odin tarafından evlatlık alınan Loki süper güçlerini kötülük ve fesatlık yapmak için kullanıyor. Zaman koruyucuları ile olan pazarlıklar çatışmalar içeren Loki dizisi, üst düzey aksiyon ile kurgu ve görselliğe doyuruyor. Paralel evrenler teoreminden feyz alan zaman içerisinde çeşitli varyanlarla süslenmiş senaryosu 2021 yılında Marvel evreninin en çok ilgi gören dizilerinden biri oldu.

Reklamlar
Eternals
Eternals

Eternals:

Marvel sinematik evreninde yer alan eternals filminde ön plana filmin yönetmeni çıkıyor. Chloe Zhao’nun Oscar ödülünü bağımsız bir sanat filmi ile almasının ardından yönetmenliğini yaptığı ilk yapım ile herkesi heyecanlandırmıştı. Farklı daha sanatsal bakış açısı beklentisini doğuran bu haber ile sinema dünyası beklentisi çok da boşa çıkmadı. Tempolu bir işi sanatla birleştirebileceğini gösteren Zhao film kadar konuşuldu. Eternals insanlığın doğuşundan beri dünyayı koruyan bir grup ölümsüzün maceralarına odaklanıyor. Zaman içerisinde dünyayı ele geçirmek isteyen canavarların dünyaya geldiğine dair haberler ile tekrar bir araya gelen eternals grubu çetin bir maceraya atılıyor. Film ile ilgili küçük bir tüyo: Filmin sonunda yazılar başladığında filmi bırakmayın küçük de olsa bir iki sahne daha var ve o sahneler çok ilginç.

Jessica Jones:

Marvel evreninin ilginç kahramanlardan birisi olan Jessica Jones dizisinin 3 sezonu da Disney+ da. Tipik bir antikahraman karakteri şeklinde yazılan Jessica Jones, hayatını yemek içmek sex yapmak olarak geçiriyor parası bittiğinde para kazanabilmek süper güçleri sayesinde dedeftiklik yapıyor. Peki hayatını bu şekilde sürdürmeye devam edebilecek mi? Jessica Jones kahraman olmak istemeyen ama kaderi tarafından kahramanlık yapmak zorunda hissettirilen harika bir karakter.

She-Hulk:

She-Hulk dizisi, başarılı avukat Jennifer Walters’ın bir kaza geçrimesi ile başlıyor. Kuzeni Brucedan aldığı kan bağışı kendisine de Hulk’un süper güçlerinin geçmesine sebep oluyor. Avukatlık mesleğinin özgüveni ve zekasını kullanan Jennifer Walter, süper kahramana dönüşüyor. Ağustos 2022 yılında yayınlanmaya başlayan dizi her hafta bir bölüm ile 10 bölüme tamamlanacak. She-Hulk dizisi bizlere,30dk süresi ile Hulk’un kadın avukat versiyonu ile neler yaşadığını izletecek. Eylül ayının son haftasında, Disney+ 7.bölümü yayınlanmış durumda ve izleyebiliyoruz.

Bu dizilerin dışında hemen hemen bütün Marvel dizi ve filmleri kataloğunda bulunduran Disney+ , kahramanların maceralarına ne zaman isterseniz eşlik edebilme fırsatını bizlere sunuyor.

Reklamlar
Disney Plus'da yer alan Star Wars evreni dizileri nelerdir?
Disney Plus’da yer alan Star Wars evreni dizileri nelerdir?

Disney Plus’da yer alan Star Wars evreni dizileri nelerdir?

Obi Wan Kenobi:

Star wars film serisinin karizmatik jedi ı Obi Wan Kenobi, bir dizi ile karşımıza çıkıyor. Obi Wan Kenobi dizisinde de yer alan Ewan McGregor dizinin en büyüleyici yüzlerinden biri. Obi Wan Kenobi dizisi, Sith’in intikamı filminin zaman çizgisinden 10 yıl sonrasını bizlere anlatıyor. Obi Wan Kenobinin en yakın dostu olan Skywalker kötü tarafa geçişinden sonra neler yaşadığını bizlere sunan dizi 6 bölüm şeklinde mayıs 2022 tarihinde yayınlandı.

Mandolarian:

Kasım 2019 yılında Star Wars evreninden ilk dizi olarak yayınlanmaya başlayan Madolarian dizisi, Star Wars hayranlarını devam filmlerinden daha çok etkiledi. Filmin 6bölümü ile 7 bölümü arasındaki zaman diliminde geçen dizi ana kahramanı madolaryalı bir ödül avcısı. Dizinin çekim tarzı eski western filmlerinden ilham alınmış bir uzay kovboy dizisi (uzay western) tadını vermeyi başarıyor. Ödül avcıları yeni jedilar, iconic ingilizce konuşma tarzı ile Yoda ile ilgili tüyolar sorular merakları  da barındıran dizi Star Wars hayranları tarafından olumlu puanlandı.

Andor:

Disney plus Eylül ayının son haftasına girmeden geçtiğimiz hafta içinde Star Wars evreninin 12 bölümlük yeni dizisi Andor, ilk 3 bölümü yayınlandı. Andor dizisi, Star wars filmlerinden Roque One önceki zaman diliminde Galaktik İmparatorluğa isyan edecek asi bir casusa odaklanıyor. ilk üç bölümde izleyenlerin edindiği fikirler arasında diğer star wars dizilerine göre gözlerimizi daha çok doyuracağı şeklinde. Kurgu ve evren yaratımı konusunda oldukça çalışılmış olduğu hissini henüz 3 bölümünden vermeyi başarmış görünüyor.

İlginizi çekebilir: Ruh Avcısı dizisi (The Alienist)

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx