Cilt Bakımı

Kartuş Ağda Pürüzsüz Bir Cildin Sırrı!

Reklamlar

Kartuş Ağda Nedir?

İstenmeyen kıllarla baş etmeye çalışıp duruyoruz. Pürüzsüz cilde sahip olmak için sağlıklı ve pratik yöntemler deniyoruz. Kendiniz için en iyisini aradığımız bir günde, istenmeyen kıllardan kurtulmak için kartuş ağda seçeneğine bir göz atalım. Nedir bu kartuş ağda?

Kartuş Ağda Pürüzsüz Bir Cildin Sırrı! 2024 kartuş ağda
Kartuş Ağda Nedir?

Dikdörtgen şeklinde, içerisinde çam ağacı reçinesinden yapılan sir ağdanın bulunduğu, roll on başlıkları olan ağda çeşididir. İçindeki sir ağdanın ısıtılmasıyla, roll on başlık yardımıyla vücudumuzda kullanmak istediğimiz bölgeye sürülür.

Evimizde rahatlıkla kullanabileceğimiz bir ağda çeşididir. Roll on başlığı vücuda sürülmesini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Kartuşun içerisindeki sir ağda şekersiz yapıda ve doğaldır. Kıl kökünü beslemez, zamanla kılların azalmasını ve incelmesini sağlar. Ayrıca ağda, batık sorununu da ortadan kaldıran yegâne kıl alma aracıdır.

Reklamlar

Kartuş Ağda Nasıl Kullanılır?

Belirli bir ısı sonucunda içindeki sir ağdanın ısınması ile kullanılır. Ağdanın ısıtılması için yapılmış özel makineleri ya da ısıtıcısı bulunur. Ancak elimizde olmadığı zamanda sıcak su ile de ısıtabiliriz. Belli bir ısının üzerinde olmamasına dikkat edelim, cildimize zarar vermesini istemeyiz.

Kartuş Ağda Pürüzsüz Bir Cildin Sırrı! 2024 kartuş ağda
Kartuş Ağda Nasıl Kullanılır?

Makinesinin olduğunu düşünürsek, kartuş biçimindeki ağda, makinenin içerisine yerleştirilir. Yaklaşık 30 ile 40 dakika arasında ağdanız kullanıma hazır olur. Sir ağdayı ısınmış olan ağdanın roll on kısmıyla kıllarımızın uzama yönüne doğru sürelim.

Ardından ağda bantlarını da uzama yönüne doğru iyice yapıştıralım. En iyi sonucu alabilmek için de çıkış yönünün tersine doğru bandı çekelim. Edindiğimiz yağlı mendillerle temizliğini yapabiliriz.

Kartuş Ağda Makinesi

Ağdayı kolaylıkla ısıtmaya yarayan cihazdır. Ağda ısıtıcı olarak da bulabilirsiniz. İç kısmında kartuşlu ağdanın girebileceği bir açıklık bulunur. Ağdayı ısıtmak için içine yerleştirip, fişini takmak yeterlidir.

Reklamlar
Kartuş Ağda Pürüzsüz Bir Cildin Sırrı! 2024 kartuş ağda
Kartuş Ağda Nasıl Kullanılır?

Ağdanın ısınması için 30 ile 40 dakikalık bir süre, ağdanın sürülebilir olmasına yetecektir. Ayrıca sürerken, kartuşu makineden çıkarmak zorunda da değiliz. Elde tutulur bir yapıdadır ve kartuşu tutar. Sadece yapışkanlığın makineye geçmesini istemeyiz. Son derece pratik ve hızlı bir kullanım sağlar. Özellikle ev koşullarında pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kartuş Ağda Makinesiz Nasıl Isıtılır?

Eğer elimizde makinemiz yoksa bir cezve, ya da içerisinde su doldurup ısıtabileceğimiz kaba, suyu doldurup ağdayı koyuyoruz. Kartuş ağda içerisine su girmemesine dikkat etmeliyiz. Sir ağda akışkan bir yapıya ulaştığı zaman hazır demektir. Eğer aşırı bir sıcaklık varsa, cildimizi yakmayacak dereceye gelene kadar bekleyebiliriz. Aynı zamanda yeterli ısıda olmalı, tam erimemiş olan ağda, vücuda tam yapışmaz, roll on kısmında sorun yaratabilir.

Kartuş Ağda Bozulabilir Mi?

Eğer makinesiyle ısıtıyorsanız içerisine su veya yağ girme olasılığı daha az olacağından bozulmaz. Ancak makinesiz, su içerisinde ısıtıyorsanız dikkat etmeniz gereken şey içine su kaçmamasıdır. Aynı şekilde temizlerken yağın da içine kaçmamasına özen göstermelisiniz. Bu durumlar içerisinde ağdanın yapısı bozulabilir.

Kartuş Ağda Türleri

İçerisinde bulunan sir ağdanın, cilt tiplerine göre çeşitleri vardır. Bunlar pudralı ve pudrasız olarak ayrılabilir. Pudralı olan ağda türü, hassas ciltler için önerilir. Eğer hassas bir cildiniz varsa, çabuk kızarıyorsanız ve acısından şikâyetçiyseniz pudralıyı tercih edebilirsiniz.

Ancak roll on biçimindeki ağdayı vücudunuza sürerken biraz daha kalın sürmek gerekebilir. İçerisindeki pudra, ağdanın yapışkanlığını azaltabilir. Belli bir kalınlıkta sürüldüğü zaman pudrasız ağdayla aynı verimi alırsınız.  

Kartuş Ağda Hangi Bölgelerde Kullanılabilir?

İçerisindeki sir ağdanın çeşitlerine göre değişebilir. Örneğin kol ve bacak için ayrı, kolaltı için ayrı türde bulunur. Genital bölge ve yüz bölgesi için uygun değildir.

Genital bölgenin hassas yapısı ve yüzde bulunan derinin inceliği kartuş ağda kullanımı için doğru yerler değildir. Kol, bacak kısımları için uygun ancak, sürdüğümüz yere tekrar tekrar sürmememiz gerekiyor. Bu durum cildimizde tahrişe sebep olabilir.

Ne Kadar Sürede Kullanılabilir?

Kullanım alanına ve kıl sıklığına göre ne kadar sürede bir kullanmanız gerektiğini kendiniz belirleyebilirsiniz. Çok sık kullanmıyorsanız bir kartuş size uzun bir süre yetecektir. Ayrıca vücudun her alanına uygun bir ağda edinirseniz, bir kartuşun bitmesi daha da uzun sürecektir.

Kartuş Ağdanın Avantajları

  • Ev konforuna birebirdir. Kendi başımıza, rahatça kıllardan kurtulabiliriz.
  • Makinesi ile ısıyı ayarlayabiliriz.
  • Kartuşlar uzun süreli dayanıklıdır ve kolay bitmez. Oldukça ekonomiktir.
  • Kartuş bittiği zaman, bulması kolaydır. Hemen hemen her markette bulabiliriz.
  • Cilt tiplerine göre uygun ağda çeşitleri vardır.
  • Roll on kapağıyla sürmesi oldukça basittir.

Kartuş Ağdanın Dezavantajları

  • Aşırı sıcaklığa dikkat etmek gerekir.
  • Yapışkanlığı sabır gerektirebilir ancak yağlı mendille temizlenir.

Kartuş Ağda Yorumları

Kartuş ağda nedir, ne değildir göz attık. Bir de kullananlar bu ağda çeşidi hakkında neler düşünüyor bakalım. Genellikle pratikliği konusunda rahat olduğunu düşünen kesim çok yüksek. Her seferinde kuaföre gitmektense, ev rahatlığının vazgeçilmezi olduğunu düşünüyorlar.

Bu durum ekonomik olarak da rahatlatıcı olabilir. Bu ağda çeşidine hem kolaylıkla ulaşılabilir hem de fiyat bakımından cep dostudur. İlk kullanım için zor olabileceğini düşünebiliriz. Biraz el alışkanlığı ve pratik gerektirse de alıştığınızda son derece rahat bir kullanım sağlayacaktır.

Ama ben kendim için farklı seçenekleri de denemek istiyorum diyebilirsiniz. Sonuçta günümüzde çok sayıda farklı ağda seçeneği de mevcut. Jilet kullanımının pratikliğini tercih edenlerin sayısı da hali fazla. Ama jilet mi sağlıklı ağda mı sorusunun cevabını kendi cilt tipinize göre vermeniz daha doğru olacaktır.

Kartuş Ağda Fiyatları

Hemen hemen her markette, kozmetik dükkanlarında satılır. Fiyatları, sir ağdanın çeşitlerine ve markalarına göre değişiklik gösterebilir. Kartuşu hem tek başına hem de set halinde bulabilirsiniz. Bir kartuşun fiyat aralığı 6 TL ile 20 TL arasında değişkenlik gösterir. Daha önce de belirttiğim gibi, marka, sir ağda çeşidi ağdanın fiyatlarını değiştirebilir.

Kartuş Ağda A101 fiyatı

A101 marketlerinde yaklaşık 6.95 ile 8 TL’ye satılıyor.

Kartuş Ağda Makinesi Fiyatları

Makinesi ile birlikte kartuşlarla beraber set halinde satılır. Ancak tekli olarak da bulmak mümkündür. Tekli olarak güncel fiyatları 25 TL ile 60 TL arasındadır.  

Banu Horoz

Hem alaylı hem okullu, edebiyat fakültesinden kelam aşığı olarak mezun olmuş kadın yazar. Dünya üzerindeki her şey kelimelerle resmedilebilir .

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx