İsim Anlamları

Ece İsminin Anlamı

Reklamlar

Yeni doğacak bebekler için en çok yapılan hazırlıklardan birisi de isim araştırmasıdır. Bebekler doğmadan önce isimler ve ne anlama geldikleri kullanma şekilleri araştırılmaktır. Eskiden olduğu gibi şimdilerde de yeni doğmuş bebeğine Ece ismini vermek isteyen çok kişi vardır. Ve Ece isminin anlamı, kişilik, karakteri özellikleri ve Ece kelimesinin anlamı gibi sorular Ece ismini bebeği için düşünen ailelerin en merak ettikleri konulardır. Yazımızda Ece ismi ne demek, anlamı nedir, karakter özellikleri gibi merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Ece Ne Demek?

Ece isminin anlamı sözlüğe göre kraliçe, büyük kadın ve güzel kadın anlamlarına gelmektedir. Ece ismi Türkçe kökenlidir. Kız çocuklarına, tek başına ya da yanında ikinci bir isimle verilebilir.

Ece İsminin Anlamı Nedir?

Ece ismi; kraliçe, baş reis, ana, büyük kadın anlamlarındadır. Kız bebeklere ece ismi verilirken de kraliçe, ana, büyük kadın anlamları beğenilerek verilmektedir. Türk Dil Kurumu isim sözlüğüne göre Ece isminin anlamı, kraliçe, güzel kadın olarak açıklamaktadır. Ece isminin kökeni Türkçedir.
Ece ismine sahip olanların özelliği merhametli ve çevresine duyarlı bir kişiliğe sahip olmasıdır. Kinci değildir ve affedici olduğu için çevredeki insanlara şans vermektedir. Bu ismin en önemli özelliklerinden birisi de iyi niyetli, samimî ve hoşgörülü olmasıdır. Ruhsal yapısı karışık olması sebebi ile sevinci ve üzüntüyü aynı anda yaşamasında etkilidir. Üzüntü ve sevinci aynı anda yaşaması renkli bir kişilik görüntüsü çizmesini sağlamaktadır. Kendisi bu durumdan rahatsızlık duymaz. Bunun ile birlikte duygusal ve kırılgan yapısı ile dikkat çekmektedir. Sanatsal alanlarda oldukça yeteneklidir ve bu yeteneği başarılı olmasında da büyük katkı sağlamaktadır.
Ece isminin erkek ismi için başkan, ulu, ileri gelen, aksakallı ihtiyar, arkadaş, dost manasınadır.
Ece isminin kız ismi için kraliçe, güzel kadın, büyük kardeş, ana manalarındadır.

Reklamlar

Ece İsmi Caiz Midir ve Kuran’da Geçiyor Mu?

Ece ismi Kuranı Kerim’de geçmemektedir. Ancak Ece isminin anlamına baktığımız zaman dinimize ve kültürümüze ters düşmüyor. Bu yüzden Ece ismi kesinlikle caiz bir isimdir.

Ece ismi hakkında temel bilgiler ve Türkiye’deki tahmini istatistikleri aşağıdaki gibidir;

Ece isminin kökeni Türkçe’dir. Ece ismi daha çok kız bebeklere kullanılmasına rağmen erkek bebeklere de Ece isminin verildiği görülmektedir. Ece isminin renk sembolü pembe ve mavidir. Türkiye’de Ece ismine sahip olanların sayısı 86000’dir. Ece isminin kullanım oranı 200’dür. Ece ismi Kuran’da geçmemektedir.

Ece İsminin Analizi

Ece ismindeki her bir harfin bir karakteri temsil ettiğini düşünürsek ve ismin analizini yaparsak, E harfi sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden anlamına gelmektedir. C harfi konuşma ve yazma yetenekleri olan anlamına gelmektedir. Yukarıda yazdığımız gibi E harfi sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden anlamındadır.

Ece İsminin Anlam Falı

Ece ismine sahip olanların karakterinin en belirgin özelliği liderliktir. İnsanları kontrol etmekten ve olayların gidişatını belirlemekten hoşlanırlar. Fakat bencil değillerdir. Sadece olayları organize etmek isterler. Bu konuda oldukça başarılıdırlar. Bu isme sahip olanlar lider karaktere sahip oldukları için iyi bir yönetici olabilirler. Nerede, nasıl davranılacağını bilirler. Çevresindekiler de kendisine güvenirler. İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da lider olmak isterler. Ailesi ya da arkadaş grubu ile birlikteyken tüm organizasyonlara ve yapılacaklara kendileri karar verirler. Kimse onlara karşı çıkmaz. Çevresindekiler fikirlerinden memnundurlar. Karşı cinste aradıkları özellikler ise hoşgörü ve şefkattir.

Reklamlar

Ece İsmiyle Uyumlu İsimler

  • Elif Ece
  • Ece Nur
  • Ece Naz
  • Ece Su
  • Aslı Ece
  • Betül Ece
  • Ece Miray
  • Ece Melis
  • Lina Ece
  • Zeynep Ece

Ece İsminin Arapça ve Çince Yazılışı

Ece İsminin Arapça Yazılışı; اس

Ece İsminin Çince Yazılışı; 埃杰

Ece İsmi ile İlgili Akrostiş

Eridim sevginle divane oldum
Canım ben o gözlerinde kayboldum.
Evet ben seninle bir başkayım, mutluluksun sen.

İlginizi çekebilecek içerik: Diren İsminin Anlamı ve Özellikleri

Begonya Kadın Instagram: begonyakadin

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx