Teknoloji

En İyi 11 Ütü Markası

Reklamlar

Bu yazımızda sizlerle en iyi 11 ütü markasını paylaşacağız. Ütü yapmak kadın erkek fark etmeden herkesin sıkıcı bulduğu fakat gerekli olan ev işleri arasında yer aıır. Ütü yapmak bazen oldukça uzun sürmekte olup insanları bunaltan bir hal alır. Ütü yapmayı kolay hale getirilebilmek için ve kısa sürelerde bitirebilir işler adına seçimler doğru yapılmalıdır. Kullanıcılar için en iyi ilk adım buharlı veya buhar kazanlı ütüler arasından seçim yapmak olacaktır.

Buhar kazanlı özelliğe sahip olan ütüler özellikle yoğun olarak kıyafet ütülemek zorunda kalanlar için en iyi seçim olacaktır. Buhar kazanlı ütüler genellikle kırışıklıkları daha iyi açmakta ve zamandan tasarruf edebilme açısından elverişli olan ürünler arasında yer alır. Fakat düzenli olarak ütü yapmayan kişilerin acele işleri olması durumunda buhar kazanlı ütülerin ısınmasını beklemek zaman alacaktır. Bu durumda ise buharlı ütüler daha kullanışlı olabilir. Buharlı ütüler, buhar kazanlı ütülere kıyasla  daha çabuk ısınıyor olsalar da kırışıklık açabilme konusunda daha zayıf kalırlar.

Buhar Kazanlı Ütüler Arasından En İyileri 
Buhar Kazanlı Ütüler Arasından En İyileri 

Buhar Kazanlı Ütüler Arasından En İyileri 

Buhar kazanlı ütüler diğer ütülere kıyasla biraz daha pahalı olsalar da ütüleme konusunda fazlasıyla başarılı olan ürünlerdir. Tabi ki bu kategoride bulunan ürünler arasında da bir seçim yapmak gerekiyor. 

Reklamlar

1. Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80 

Özellikle beyaz eşya ve birçok teknolojik alette olduğu gibi Philips’in Elite Plus GC9682/80 buhar kazanlı ütü modeli  fiyat performans  açısından en iyi ve kaliteli sayılabilecek  buhar kazanlı ütü sıralamasında ilk sırada yerini alırken, aynı zamanda en iyi 11 ütü markası sıralamasında da en önde yer alır. Aynı zamanda gelişmiş teknolojiye ayak uyduran akıllı fonksiyonları sayesinde kıyafetlerde yanık riskini ortadan kaldırıyor olması takdire şayan bir özellik. Tüm bunlara ek olarak  kumaşlara göre otomatik ısı ayarı özelliğini de bünyesinde barındırır.

  • T-ionic Glide tabana sahip olan bu ütü kumaşlar üzerinde  ekstra bir kavganın sağlayarak ütü işlerini kolaylaştırır.
  • Bünyeside barındırdığı kireç temizleme sistemi uzun yıllar kullanım sağlamak için oldukça önemli bir özelliktir.
  • 600 g’a kadar şok buhar kapasitesine sahiptir, bu sayede en kırışık kıyafetlerde dahi mükemmel sonuçlar verir.
  •  Sessiz buhar teknolojisine sahiptir.
  • Otomatik kapanma özelliğine sahip olmanın yanı sıra  kolay taşıma, akıllı otomatik buhar, ekstra hafiflik gibi  özelliklere de sahiptir.

2. Philips Akıllı Elite GC9650/80GC9650/85  

Her ne kadar diğer buhar kazanlı ütülere oranla fiyatı yüksek olsa da performansı da bir o kadar yüksek olan bir ürün olarak bilinir. En İyi 11 ütü markası içerisinden 2. Sırayı alan bu ütü 1,8 lt su kapasiteli çıkarılabilir bir su tankına sahiptir. Kireç önleyici sisteme sahip olmasının yanı sıra bu üründe temizleme uyarısı mevcuttur. Akıllı ütü olarak adlandırılan kategoriye dahil bir üründür. Yanmalara karşı risk barındırmayan bu ürün çizilmez bir tabana sahiptir.

Tefal Pro Express GV9570 
Tefal Pro Express GV9570 

3. Tefal Pro Express GV9570 

En iyi 11 ütü markası sıralamasında 3. sırada yer alan Tefal Pro Express GV9570 Ütü 2600 w gücünde, 1900 ml kapasiteli su tankına sahip olmanın yanı sıra sterilizasyon teknolojisi ile ön plana çıkar. Bu sayede kumaş üzerinde bulunmakta olan bakterilerin çoğunu yok edebilme kapasitesine sahip. 

4. Tefal GV9080E0 Pro Xpert Care  

En iyi 11 ütü markası sıralamasında 4. Olan Tefal GV9080E0 Pro Xpert Care bünyesinde çift koruma sistemi barındırır. Birlikte kumaş koruma kalkanı sayesinde kireçleri toplayarak lekelenmelerin önüne geçiyor. Oldukça büyük su tankına sahip olan bu ürünün kapasitesi tam olarak 6 lt. AutoClean tabana sahip olmakla birlikte dakika da 500 g şok buhar verebilme özelliğini kapasitesinde barındırır. Otomatik kablo sarma özelliğine sahiptir ayrıca güvenlik kilidi de mevcuttur.

Reklamlar

5. Tefal Gv9230 Proexpress  

Fiyat performans açısından oldukça başarılı olan bu ürün özel tabanı ile yanma kazalarının önüne geçerken çıkarılabilir kireç avcısı çubuğa sahiptir. Aynı zamanda bu ürün dakikada 560 g şok basıncına sahip. Tüm bu özellikleriyle Tefal Gv9230 Proexpress en iyi 11 ütü markası sıralamasında 5.  konumda yer alıyor. 

6. Vestel VPress 2000 Buhar Jeneratörlü Ütü 

2200 W güce sahip bu ürün uygun fiyatlı ürün seçmek isteyenler için ideal düzeyde. Kırışık açma konusunda iyi olsa da çok fonksiyonel bir yapıya sahip değildir. Seramik tabana sahip olmakla birlikte  ürün 3 barlı buhar basıncına sahip. En iyi 11 ütü markası içerisinde 6. sırada yerini alıyor.

Rowenta Silence Steam Pro DG9222 
Rowenta Silence Steam Pro DG9222 

7. Rowenta Silence Steam Pro DG9222 

2800 W gücünde, otomatik kapanma özelliğine sahip, MicroSteam400 tabanlı, 1300 ml su tankı kapasitesiyle en iyi 11 ütü markası sıralamasında 7. Ürün. Sessiz buhar teknolojisine sahip olan bu ürün aynı zamanda güçlü ve yüksek basınçlı bir buhar çıkışına sahiptir. Eko mod özelliği sayesinde ise enerji tasarrufu yapabilmek mümkün. 

8. Fakir Veronica 

Diğer markalara oranla fiyatı daha uygun olan bu model 2400 W güce sahip olmakla birlikte kuru ütüleme olanağı da sağlıyor. Kendi kendini temizleme özelliğine sahip olan bu ütünün su tankı kapasitesi ise 2000 ml. Titanyum tabanlı olan bu ürünün dikey buhar ve damlama önleme özelliği de bulunur. En iyi 11 ütü markası arasında 8. Sıradadır.

9. Philips Azur GC4909/60 Ütü 

Fonksiyonel özellikleri ile ön plana çıkan bu ütü aynı zamanda oldukça dayanıklıdır. Hızlı ısınma sistemi yanı sıra musluk suyu kullanımına uygun olmakla birlikte hızlı kireç çözme özelliğini de bünyesinde barındırır. Ütü tabanı yerde ise 2 dakikada dikey bir konumdaysa 8 dakika da kendini kapatma özelliğine sahiptir. En İyi 11 ütü markası arasında 9. Sırada yerini alıyor olsa da buharlı ütüler arasında en iyisidir.

10. Philips GC2995/30  

Philips markasının en uygun fiyatlısı sayılabilecek bu ürün 2400 W güce sahip olmakla birlikte çok hızlı bir şekilde ısınabilir. SteamGlide tabana sahip olan ürün musluk suyu ile de kullanıma uygundur. Aynı zamanda tabanı çizilmeye karşı dayanıklı olan Philips GC2995/30 en iyi 11 ütü markası sıralamasında 10. Sırada yerini alırken, buharlı ütü sıralamasında ise ikinci konumdadır.

11. Tefal FV1842 Maestro Plus Ütü 

En iyi 11 ütü markası sıralamasında son yeri almakta olan bu ürün Easy Glide tabana sahip, 2500 W gücünde, otomatik kapanma özelliği bulunan ve çok kısa sürede ısınabilen bir üründür. 270 ml su haznesine sahip olan bu ürün  en iyi buharlı ütüler kategorisinde 3. Sırada yer alıyor. Her insan teknolojik bir alet almadan önce bir takım fikirlere sahip olmak ister bu durumda ise araştırmak gerekliliği ortaya çıkar. En iyi 11 ütü markası arasından kendinize uygun ütüyü seçebilir ve kıyafetlerin harika olmasını sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: En İyi Televizyon Markaları

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx