Teknoloji

En İyi Elektrikli Izgara Önerileri

Reklamlar

Seçtiğiniz yakıt kaynağına bağlı olarak ızgara yapmak için birçok farklı yöntem vardır. Çoğu kişiler en iyi elektrikli ızgara bulmak için araştırma yapmaya başlamışlardır.

En iyi elektrikli ızgara, iç veya dış mekan kullanımı için derecelendirilmiştir. En iyi elektrikli ızgara alışverişinde yeniyseniz, çeşitli modelleri karşılaştırmanın başlangıçta kafa karıştırıcı gibi görünse de isteklerinizin hangisi karşılayacağını öğrenebilirsiniz. İşleri sizin için kolaylaştırmak için satın alma sürecinde göz önünde bulundurulması gereken en önemli noktaları özetledik. 

 • Boyut: Düşünmeniz gereken ilk şey, her bir ızgaranın genel boyutları ve ağırlığıdır. Bu verileri sizin için her ürünün özellikler sekmesinde ayrıştırılır. Devam etmeden önce mutfak tezgahında veya verandada yeterli alan olduğundan emin olmalısınız.
 • Toplam pişirme alanı: Toplam kapladığı alanla bağlantılı olarak, emrinizde olan pişirme yüzeyi alanıdır. Bu tipik olarak inç kare cinsinden ifade edilir. Yine, modelleri benzer şekilde karşılaştırabilmeniz için bu bilgileri her elektrikli ızgaranın özellikler sekmesinde öğrenebilirsiniz. Normalde kaç kişi için yemek pişirdiğinizi düşünüp ve kısa listenizdeki ızgaraların yeterli büyüklükte olduğundan emin olmalısınız.
 • Isı çıkışı: Çoğu elektrikli ızgara, çoğu pişirme 450F’ye kadar çıkarken, en az 350F sıcaklığa kadar pişecektir. Bazı ızgaralar, çalışmayı daha da kolaylaştırmak için fırınlanmış sıcaklık ayarlarıyla birlikte gelir. 
 • Kullanım kolaylığı: Elektrikli ızgaraların büyük çoğunluğunun kullanımının kolay olduğunu görseniz de, bazıları özellikle kullanıcı dostudur ve yeni başlayanlar için uygundur. 
 • Temizleme kolaylığı: Yapışmaz ve çıkarılabilir, ideal olarak bulaşık makinesinde yıkanabilir pişirme plakaları arayın. Aynısı damlama tepsisi için de geçerlidir. 

Bu işaretçileri göz önünde bulundurarak, mutfağınızda veya verandanızda bir yeri hak edip etmediğini görmek için en iyi  elektrikli ızgara oluşan yazıları okuyabilirsiniz. 

Reklamlar
En İyi Elektrikli Izgaralar
En İyi Elektrikli Izgaralar

En İyi Elektrikli Izgaralar

Weber Elektrikli Izgara

Özellikleri

 • Toplam pişirme alanı: 189 inç 
 • Ağırlık: 29,5 
 • Boyutlar: 23,5 x 27 x 20,5 inç

Weber, bir avuç en iyi elektrikli ızgara model de dahil olmak üzere derin bir ızgara tezgahına sahiptir. Dikkatinizi çeken ilk şey, bu ızgaranın zarif ve güzel görünümüdür. Alüminyumdan yapılmış ve koyu gri renkte kaplanmış bu ünite, verandaya veya güverteye harika bir katkı sağlayacaktır. En iyi elektrikli ızgara sınıfındadır.

Bu elektrikli ızgarayı ateşlediğinizde, pişirme sırasında size tam özgürlük veren sonsuz kontrol brülör ayarlarını takdir edeceksiniz. Elektrikli ızgaralar o otantik barbekü dumanını sağlayamayabilirken, karşılığında aldığınız şey imrenilecek bir kullanım kolaylığıdır. Çoğu en iyi elektrikli ızgara başlangıç dostu standartları göz önüne alındığında bile, Weber ilk kez kullananlar için bir zevktir.

George Foreman Kapalı Açık Elektrikli Izgara
George Foreman Kapalı Açık Elektrikli Izgara

George Foreman Kapalı Açık Elektrikli Izgara

Özellikleri

Reklamlar
 • Toplam pişirme alanı: 240 inç 
 • Ağırlık: 8,68 
 • Boyutlar: 19.69 x 11.02 x 20.47 inç

Bu sınıftaki tüm ızgaralarda olduğu gibi, barbekü konusunda titizseniz ve kömürün yerini hiçbir şey tutmadığına inanıyorsanız bu modelden kaçınmak en iyisidir. Objektif olarak, aynı şekilde hissediyoruz. Bununla birlikte, kömürle pişirmenin kesinlikle herkes için olmadığı gerçeğini de göz önünde bulunduruyoruz. Dışarıda yemek pişirirken önemli olan sizin için en uygun yöntemi kullanmaktır. Bu ızgara hem iç hem de dış mekanlarda kullanım için güvenli olarak derecelendirilmiştir. Çarpıcı bir tasarım özelliği, verandadan tezgaha sorunsuz bir şekilde geçmenizi sağlayan çıkarılabilir stant olmuştur. Kullanışlı olmasına ve ızgaranın çift görev yapmasına izin vermesine rağmen, stand, kullandığınızda stabilite sorunlarının ortaya çıkmasından sorumludur.  Pişirme yüzeyi tamamen yapışmaz, bu nedenle tek yapmanız gereken yemek kalıntılarını gidermek ve ardından kolay el yıkama için tabağı dışarı kaydırmak. En iyi elektrikli ızgara arasındadır.

Cuisinart Elektrikli Kalbur

Özellikleri

 • Toplam pişirme alanı: 200 inç 
 • Ağırlık: 12 
 • Boyutlar: 8.75 x 16 x 13.75 inç

Cuisinart, çeşitli stillerde oldukça etkili ızgaralar yapar. Bu ızgara, çıkarılabilir ve ters çevrilebilir bir pişirme plakası ile birlikte gelir. Bu, düz tarafı geleneksel bir ızgara yüzeyi olarak kullanmanızı sağlarken, ızgara yüzeyinin çıkıntılarının etlerinize yapışmasını istiyorsanız ters çevirebilirsiniz. Bu yüzey aynı zamanda yapışmaz ve çıkarıldıktan sonra yıkanması çok basittir. Tek yapmanız gereken yiyecek kalıntılarını kazımak ve ardından ılık sabunlu suda yıkamaktır. Sıcaklığı kontrol etmek, ergonomik bir kadranı çevirmek kadar basittir. LED, sıcaklığı bir bakışta gösterir. Izgarayı uçtan uca tutmanıza yardımcı olacak bir kazıma aleti vardır.

Weber Elektrikli Izgara
Weber Elektrikli Izgara

Weber Elektrikli Izgara

Özellikleri

 • Toplam pişirme alanı: 280 inç 
 • Ağırlık: 41
 • Boyutlar: 25,1 x 31,5 x 26 inç

İlk olarak, 1600 watt’lık ısıtma elemanı, ızgaraya ne atarsanız atın, yedekte yeterli ateş gücüne sahip olmanızı sağlar. Genel boyutlar oldukça kompakt olmasına rağmen, bu, 40 kilo üzerinde ağır bir dökme alüminyum ızgaradır. Böylece, yemek pişirmek için bir zevk olan ve ayağa kalkmak ve çalıştırmak için hiçbir güçlük çekmeyen güçlü ve dengeli bir en iyi elektrikli ızgara elde edersiniz. Pişirme ızgaraları dökme demirden yapılmıştır. Tutarlı pişirme ve minimum yiyecek sıçraması için porselen emaye ile işlenirler. Damlama tavası, temizliği kolaylaştırmak ve güvenebileceğiniz bir markanın kazanan paketini tamamlamak için çıkarılabilir. Elektrikli ızgaralarla yemek pişirmek herkese hitap etmez, ancak kolaylık sağlamak için Weber ızgaraları rakipsizdir.

Tefal Optigrill + XL Elektrikli Izgara 

Özellikleri 

 • Toplam pişirme alanı: 300 inç 
 • Ağırlık: 50
 • Boyutlar: 25,9 x 32,5 x 26 inç

Tefal Optigrill+ XL, Otomatik Sensörlü Pişirme sayesinde az pişmişten iyi pişmişe kadar ızgara yapan büyük ve sonsuz sezgisel bir ızgaradır. Kullanım kolaylığı için tam puan almak için çalışılmıştır. Bu model, kullanıcıyı tüm ızgara işlemi boyunca etkin bir şekilde yönlendirir ve yönlendirir. Performans açısından, hem önceden ayarlanmış pişirme programlarını hem de manuel modu kullanırken et ve sebze ızgarasında iyi sonuçlar alındığı görülmüştür.

Kullanımdan sonra, ızgara plakaları ve damlama tepsisi, kolay temizlik için çıkarılabilir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir. Sonuç olarak, bu, keskin ızgara hayranları için harika bir seçenektir. Bu model ayrıca daha küçük bir versiyonda gelir. En iyi elektrikli ızgara seçenekleri arasındadır.

Hamilton Beach Elektrikli Izgara
Hamilton Beach Elektrikli Izgara

Hamilton Beach Elektrikli Izgara

Özellikleri

 • Toplam pişirme alanı: 118 inç
 • Ağırlık: 8.14
 • Boyutlar: 12.4 x 16.73 6.81 inç

Hamilton Beach, çok yüksek fiyatlara sahip, yüksek verimli ve dayanıklı mutfak aletleri üretme konusunda başarılıdır. Bu elektrikli ızgara, bu markanın bu kadar iyi yaptığı şeyin güzel bir örneğidir. Şeffaf görüntüleme penceresi hoş bir dokunuş ve pişirme ortamını bozmadan ve sıcaklıkla ilgili sorunlar yaratmadan pişirme işleminizi izlemenizi sağlar. Güç ve ön ısıtma lambaları hoş bir ekstradır ve bu ızgaranın sıcaklığını maksimuma çıktığı 450F’ye kadar ayarlamayı çok basit bulacaksınız. Geniş damlama tepsisi, tüm yağ ve gresi toplayacak ve böylece pişirme tabağına veya yemeğinize bulaşmayacaktır.

118 cm lik  karelik pişirme yüzeyi en büyük olmasa da, birden fazla yemek grubuna başvurmadan 4 ile 6 kişilik yemek pişirebilmeniz gerekir. Pişirme plakaları çıkarılabilir, böylece temizlemek için kendinizi bükmeniz gerekmez. Onları bulaşık makinesine atın veya biraz ılık sabunlu suya batırın. İyice kurulayın ve soğuduktan sonra ızgaranızın dışını silin ve gereken tüm bakım ve bakım işlemleri bu kadardır. Kullanıcı dostu bir deneyim ve harika ızgara sonuçları için bu, karşılaşabileceğiniz en iyi elektrikli ızgaralar biridir ve aynı zamanda en ucuzlarından biridir.

İlginizi çekebilir: En İyi Waffle Makineleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx