Makyaj

17 Adımda En İyi Tırnak Hileleri

Tırnak Hileleri ve Oje İpuçları

Reklamlar

Tırnak hileleri ile bakımlı ve harika tınaklara sahip olabilirsiniz. Süslü bir manikür için kuaföre gitmek her zaman güzeldir. Ama eğer evde kalma havasındaysanız, Instagram en iyi tırnaklar ve manikür şekilleri için başvurulacak en iyi yerdir. Instagram fotoğraf paylaşım uygulamasında sıradan ev eşyalarının yeni kullanımlarından, havalı tırnak sanatı yaratmaya yönelik akıllı tüyolara kadar sonsuz sayıda fikir var. Ayrıca, her adımda size yol gösterecek bir sürü kısa video eğitimi var. Aşağıdaki Instagram’dan en sevdiğimiz ve en popüler olan tırnak hilelerini sizler için topladık.

Kolay Temizlik için Vazelin Kullanın
Kolay Temizlik için Vazelin Kullanın

Birinci Tırnak Hilesi: Kolay Temizlik için Vazelin Kullanın

Çizgilerin içini boyamak zor, bu oje tüyosu değil. İlk olarak, oje ile cildiniz arasında bir bariyer oluşturmak için tırnak etlerinize ve tırnaklarınızın etrafındaki cilde petrol jölesi (vazelin gibi) sürmek için bir kulak çubuğu kullanın. Tırnaklarınızı boyadıktan sonra, petrol jölesi ve beraberindeki oje hatalarını silebilirsiniz.

Tırnaklarınıza Baz Kat Uygulayın
Tırnaklarınıza Baz Kat Uygulayın

İkinci Tırnak Hilesi: Tırnaklarınıza Baz Kat Uygulayın

Boyalı tırnaklarınızın uçlarının zamanından önce kırılmasını önlemek için, iki temel kat boyayın: biri tırnağınızın üst yarısına ve ikinci kat tüm tırnağınıza. Tırnaklarınızın üst yarısına baz kat ojenizin ilk katıyla başlayın. Cila kuruduktan sonra ikinci bir kat oje sürün, ancak bu sefer normalde yaptığınız gibi tüm tırnağı kaplayın. Bu teknik, kırılmaya daha yatkın olan tırnaklarınızın uçlarındaki ojenin daha da uzun süre kalmasına yardımcı olacaktır.

Reklamlar

Üçüncü Tırnak Hilesi: Baz Kat Olarak Beyaz Oje Kullanın

Ojeniz süper opak değilse, tırnaklarınızın doğal tonu ojenizin rengini değiştirebilir. Boyanın gerçek rengini elde etmek için önce bir kat beyaz oje sürün ve ardından renkli ojenizle üzerinden geçin.

Ofis Malzemelerini Nail Art Şablonu Olarak Kullanın
Ofis Malzemelerini Nail Art Şablonu Olarak Kullanın

Dördüncü Tırnak Hilesi: Ofis Malzemelerini Nail Art Şablonu Olarak Kullanın

Profesyonel bir tırnak sanatçısı değilseniz, muhtemelen tırnak sanatında elinizi denemek istediğinizde hazır bir kitiniz yoktur. Ancak artık ofis veya okul malzemeleriniz varsa, biraz yaratıcı olabilir ve sahip olduklarınızla yetinebilirsiniz. Konuyla ilgili bir örnek verelim. Delikli dosyalar harika yarım ay manikürü için en iyi şablonları oluşturur. Her bir çıkartmanın üstünü tırnağınızın tabanına kütikülün hemen üzerine yerleştirin ve parmağınızla veya noktalayıcı bir aletle yerine yapıştırın. Ardından, çıkartmayı kılavuz olarak kullanarak her tırnağa ilk kat ojeyi boyayın. Bir dakika kurumasını bekleyin, her tırnağa ikinci bir kat oje sürün ve çıkartmayı dikkatlice çıkarın.

Beşinci Tırnak Hilesi: Şeffaf Bantla Keskin Çizgiler Yaratın

Elbette, tırnak bandı işleri çok daha kolaylaştıracaktır, ancak elinizin altında yoksa, bunun yerine normal Scotch bantınızı alın. Negatif boşluklu bir manikür için bandı doğrudan çıplak tırnağınıza uygulayabilir veya iki tonlu bir görünüm için bandı havalı şekillerde önceden boyanmış tırnaklara yapıştırabilir ve hemen üstüne farklı bir oje rengiye başka bir kat yapabilirsiniz. Bir dakika kurumasını bekleyin ve ardından bandın her iki ucunu tutun ve bitmiş görünüm için aynı anda yavaşça geriye doğru soyun.

Göz Kalemini Nail Art Aracı Olarak Kullanın
Göz Kalemini Nail Art Aracı Olarak Kullanın

Altıncı Tırnak Hilesi: Göz Kalemini Nail Art Aracı Olarak Kullanın

Parmaklarınız veya cımbızlarınız küçük mücevherleri alıp yerleştirmek için çok büyük olduğunda, tırnaklarınıza yapay elmas gibi küçük tırnak sanatı aksesuarlarını yerleştirmek için bir göz kalemi veya dudak kalemi ucunu kullanın. Bir kalemin ucu, mücevheri yukarıdan kavrayacak kadar yapışkandır ve tasarımınızın önüne geçmez. Dahice, değil mi?

Reklamlar

Yedinci Tırnak Hilesi: Lastik Bantla Fransız Manikürünü Kolaylaştırın

Nail art fırçalarınız yok mu? Sorun değil. Bir lastik bant alın ve ortasına bağlayın. Bantta gerginlik yaratmak için bir ucunu başparmağınızın üzerinden geçirin ve diğer ucunu tırnağınızın üstüne ve kenarın hemen altına koyarak Fransız manikürü ucu şeklini oluşturun. Lastik bandın kenarını kılavuz olarak kullanarak tırnağınızın ucunu boyayın. Ardından bandı dikkatlice çıkarın ve bir üst kat ile kapatmadan önce kurumasını bekleyin.

Özel Bir Tırnak Tonu Yapın
Özel Bir Tırnak Tonu Yapın

Sekizinci Tırnak Hilesi: Özel Bir Tırnak Tonu Yapın

Mevcut tüm oje renkleriniz bittiğinde, toz göz farı ve şeffaf oje kullanarak yeni bir tane ev yapımı yapın. Daha iyi bir tırnak rengi elde etmek için bir göz farı pigmenti alın ve bir kaşığa biraz dökün. Daha sonra üzerine biraz şeffaf oje ekleyin. Hepsini karıştırın, bir fırça alın ve yeni renginizi deneyin. Karışıma daha fazla pigment veya daha fazla şeffaf oje ekleyerek yeni cilanızın yoğunluğunu değiştirebilirsiniz.

Dokuzuncu Tırnak Hilesi: Su Bardağıyla Harika Ebru Etkisi Yaratın

Basit bir ojeyi elinize bulaştırmadan nasıl boyayacağınızı çözmeye çalışıyorsanız, bu tırnak sanatı görünümü (tek bir fırça gerektirmez) tam size göre. İlk olarak, cildinizi korumak için tırnağınızın altında ve çevresinde bir tane desenli parmak seçin ve bant seçin. Ardından, küçük bir kağıt bardağı filtrelenmiş, oda sıcaklığında suyla doldurun. İki farklı renkte boya alın ve her seferinde boyaları değiştirerek her ciladan bir bardak suya ekleyin. Birkaç damla ekledikten sonra, açık bir ataş alın ve istediğiniz tasarımı oluşturmak için katmanları birlikte döndürmek için ucu kullanın.

Ardından, tırnağınız boya tabakasına bakacak şekilde parmağınızı bardağa sokun. Parmağınızı fincanda birkaç saniye tutarak, kalan boyayı parmağınızdan çekmek için ataşınızı kullanın. Ardından parmağınızı sudan yavaşça çıkarın ve kenarları temizlemek için bandı çıkarın.

Islak Tırnaklarınızı Buzda Islatın
Islak Tırnaklarınızı Buzda Islatın

Onuncu Tırnak Hilesi: Islak Tırnaklarınızı Buzda Islatın

Sıcak su kesinlikle “hayır” olsa da (bunun sonucunda tırnak plağının genişlemesine ve cilanın çatlamasına neden olabilir), konu ojenizin daha hızlı kuruması için buzlu su çok yardımcı olabilir. Tırnaklarınızı boyamayı bitirdikten sonra, bir kaseyi buz ve suyla doldurun ve birkaç dakika bekletin. Soğuk su boyayı sertleştirecek ve tırnaklarınızın daha hızlı kurumasına yardımcı olacaktır.

On Birinci Tırnak Hilesi: Yapışmaz Pişirme Spreyi ile Bitirin

Tırnağınızda sararma ve lekelere yatkınsanız, bir kütikül yağı veya yoksa bir pişirme spreyi tırnaklarınızın yüzeyini kaygan tutacak ve hasarı en aza indirecektir. Pişirme spreyi, bir dizi yağ (hurma, hindistan cevizi ve kanola) içerdiğinden, aslında yeni bir cila tabakası üzerinde tampon görevi görür.

İnatçı Cilayı Çıkarmak için Folyo Kullanın
İnatçı Cilayı Çıkarmak için Folyo Kullanın

On İkinci Tırnak Hilesi: İnatçı Cilayı Çıkarmak için Folyo Kullanın

Manikürünüzün uzun süre dayanmasını istiyorsanız, parıltılı oje en iyi arkadaşınızdır. Öte yandan, söz konusu ojeyi çıkarmak olduğunda, aynı zamanda en büyük düşmanınızdır. Onu çıkarmak çok zordur. Daha kolay hale getirmek için bu oje tüyosunu deneyin. Pamuklu pedleri asetona batırın, ıslatılmış pamuğu tırnaklarınızın etrafına sarın ve ardından pamukların üzerine alüminyum folyo sarın. Folyoyu beş dakika parmaklarınızda bırakın ve ardından folyoyu ve pamuğu aynı anda kaydırın. Ojeniz, onunla kolayca çıkacaktır.

On Üçüncü Tırnak Hilesi: Oje Şişenizi Sallamayın, Yuvarlayın

Tırnaklarınızı o kadar mükemmel boyadınız ki, onlara hayran olmak için bir saniye ayırmanız gerekti… Sadece yüzeyin altındaki tüm minik hava kabarcıklarını fark ettiniz mi? En kötüsü, değil mi? Bu kabarcıkları önlemek için boyamadan önce oje şişenizi sallamayı bırakmanız yeterlidir. Bunun yerine, şişeyi avuçlarınızın arasında tutun ve ellerinizi ileri geri yuvarlayın. Bu küçük hava kabarcıkları oluşturmadan ojeyi karıştıracaktır.

On Dördüncü Tırnak Hilesi: Sıkışan Oje Kapağını Sıcak Suyla Gevşetin

Görünüşe göre sadece en sevmediğiniz ojeler kuruyanlar değil mi? Oje şişesini fırlatıp atmak için ağlamak yerine, oje şişesini bir bardağa ters çevirin. Bardağı gerçekten kapağı kapatacak kadar değil, ancak oje şişesinin kapağını ıslatacak kadar sıcak suyla doldurun. (sıcak su ojenin kıvamını bozabilir). Birkaç dakika bekleyin, oje şişesini fincandan çıkarın ve ardından gevşemiş kapağı açın.

Daha İyi Kavrama İçin Lastik Bant Kullanın
Daha İyi Kavrama İçin Lastik Bant Kullanın

On Beşinci Tırnak Hilesi: Daha İyi Kavrama İçin Lastik Bant Kullanın

Tırnaklarınızı boyarken daha iyi bir tutuşa ihtiyacınız varsa veya sıkı bir kapağı açmaya çalışıyorsanız, lastik bant numarasını deneyin. Oje şişelerinizin sapına büyük bir lastik bant sarın. Kauçuk, normal kaygan plastik tutamakla elde edeceğiniz bükülme ve manevra için size çok daha iyi bir kavrama sağlayacaktır.

On Altıncı Tırnak Hilesi: Şişenin Ağzına Vazelin Sürün

Bir pamuklu çubukla, oje şişesinin ağzındaki çıkıntılara az miktarda vazelin sürün. Vazelin, boyanın kapağa kurumasını önleyerek, bir sonraki kullanımınızda açılmasını kolaylaştıracaktır.

On Yedinci Tırnak Hilesi: Ojelerinizi Düzenlemek için Çıkartmalar Kullanın

Bir kuaför salonuna rakip olabilecek bir oje koleksiyonunuz varsa, birkaç çıkartma ve renk etiketi ile malzemelerinizi kolayca düzenleyebilirsiniz. Yapışkan bir dosya klasörü etiketini bir şerit oje boyayın, bir delik açın ve boya örneğini oje şişesinin üstüne yapıştırın. Bunu tüm cilalarınız için tekrarlayın, bir kutuya koyun ve serin ve kuru bir yerde saklayın.

İpek Kirpik Hakkında Her Şey adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Bizi Begonya Kadın adlı Instagram hesabımızdan takip etmeyi unutmayın!

Tiktok Tırnak Hileleri ve Oje İpuçları / Tırnak Bakımı
Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx