Makyaj

İpek Kirpik Hakkında Her Şey

Reklamlar

İpek Kirpik; saf ipekten üretilen kirpikleri tek tek göz şekline göre uygulandığı bir bakım türü olmaktadır. Kirpikleriniz seyrek veya dış etmenlerden zarar görmüş durumda ise ipek kirpik size ilaç gibi gelecektir. Sizlerin istediğiniz hacme ulaşmak için farklı şekil ve boyutlar tercih edilir. Rimel sürmeden kirpiklerinize doğal rimel görünümü verebilirsiniz. Fakat bu işin bilir kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Yoksa kirpiklerinizi kaybedebilirsiniz. 

Tırnak Butik olarak yıllardır bu sektör içinde bulunmaktayız. Süregelen deneyimimiz sayesinde müşterilerimizin hangi durumlara nasıl tepkiler verebileceğini artık biliyoruz. İşinin ehli bir güzellik salonu arıyorsanız çok uzaklara gitmenize gerek yok.

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?
İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

Peki İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

İlk adım sizin yüzünüzde şık durabilecek kirpik boyutunu ve şeklini seçmek olacaktır. Bu adımda genelde göz kapağı, göz şekli ve ihtiyaçları ön planda tutulmalıdır. Daha sonra alt kirpiklerinize sürülmesi gereken yapıştırıcıdan gözlerini korumak gerekmektedir. Bu yüzden kirpik çevrenize bant yapıştırılmaktadır.

Reklamlar

Bir diğer adım ise üst kirpiklerinizi tek tek ayırdıktan sonra kirpik yerleştirme işlemine geçmektir. Her kirpiğin uzunluğu aynı değildir bu yüzden daha doğal bir görünüme sahip olmaktadır. Kısa olan kirpikler; göz kapağının iç tarafına uygulanmaktadır. Uzun olan kirpikler ise dış kısımlara uygulanır. Kirpiklerin uygulanması için ise her kirpik ucuna medikal yapıştırıcılar sürülür. Son olarak 1,5 saatin ardından kirpiklerinizle yeni bir güne başlayabilirsiniz.

İpek Kirpik, Doğal Kirpiklere Zarar Verir Mi?

İpek kirpik; uygulanacak kişinin kirpiklerine zarar vermez. Çünkü saf ipekten elde edilir ve içeriği tamamen doğal olmaktadır. Bunun yanı sıra kullanılan ipek kirpiğin içeriği kadar nasıl uygulandığı da önem taşır. Eğer uygulanırken kalitesiz yapıştırıcı kullanırsanız maalesef kirpikleriniz zarar görebilir. Bu yüzden bizim önerimiz kaliteli ve medikal olan yapıştırıcılardan yana olmaktadır.

İpek Kirpik Uygulamasından Önce ve Sonra Neler Yapılmalıdır?
İpek Kirpik Uygulamasından Önce ve Sonra Neler Yapılmalıdır?

İpek Kirpik Uygulamasından Önce ve Sonra Neler Yapılmalıdır?

İpek kirpik uygulamasından önce eğer lens kullanıyorsanız lensi çıkarmanız gerekmektedir. Gideceğiniz gün ise gözünüze herhangi bir kimyasal kullanmamalısınız. 

Uygulamadan sonra ise; gözlerinizi kaşımamalı veya ovuşturmamalısınız. 24 saat boyunca su ile temastan kaçınmalısınız. Aynı zamanda 2 gün boyunca gözünüze kimyasal değdirmemelisiniz. Kirpik kıvırma aparatı kullanıyor iseniz kullanmamalısınız. En önemlisi ise ilk 48 saat kirpiklerinizi hem nemden hem de sıcaktan korumalısınız. Son olarak bir süre yüz üstü yatmamalı, yan yatmalısınız.

Reklamlar

İpek Kirpik Kalıcılığı

İpek kirpiğin kalıcılığı yaklaşık bir veya bir buçuk ay sürmektedir. Birçok kişi ipek kirpiğin süresinin bu kadar az olmasından yakınmaktadır. Bu durumu şöyle açıklayabiliriz:

İpek kirpiği bu durumda takma tırnağa benzetebilirsiniz. Takma tırnak yaptırdıktan sonra belirli bir süre içerisinde tırnaklarımız nasıl uzuyorsa ise kirpiklerimiz de aynı şekilde uzamaktadır. Bu uzama sonucunda ipek kirpiğin öne doğru uzama gösterecektir. Zamanla ise asıl kirpiğimizden ayrılacaktır. Bu sebepten kaynaklı kullanım süresi bu kadar azdır.

İlginizi çekebilir: Takma Kirpik Nasıl Takılır

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx