Makyaj

Takma Kirpik Nasıl Takılır? Takma Kirpik Kullanmanın Püf Noktaları

Takma Kirpik Takma İpuçları

Reklamlar

Takma kirpik, eskiden yalnızca ünlülerin ve sanatçıların kullandığı bir makyaj malzemesiydi. Artık gündelik hayatta, partilerde, düğünlerde, gece gezmelerinde ve pek çok farklı ortamda kullanılıyor. Bu yazımızda takma kirpik nedir, takma kirpik nasıl takılır, takma kirpik nasıl çıkarılır, takma kirpik gratis marketlerde satılır mı ve takma kirpik aparatı nasıl kullanılır gibi soruları cevaplayacağız.

Takma Kirpik Nasıl Takılır? / Püf Noktaları

Takma Kirpik Nedir?

Takma kirpik severler buraya! Bu güzel takma kirpikleri yerleştirmek biraz zaman alır. Ama aslında biraz pratik yaptıkça çok daha kolay hale gelir. Takma kirpik temelde sentetik ya da doğal maddelerden yapılmış, uzun ve dolgun görünen ve kirpiklere takılan bir aksesuardır.

Takma Kirpik Nasıl Takılır? Püf Noktaları Nelerdir?
Takma Kirpik Nasıl Takılır? Püf Noktaları Nelerdir?

Takma Kirpik Nasıl Takılır? Püf Noktaları Nelerdir?

Bir güzellik editörü olarak, kötü görünümlü takma kirpiklere dayanamıyorum. Uzun, tüylü kirpiklerin görünümünü seviyorum ancak kirpik ekleri sıkıcı ve pahalıdır ve kirpik lifting işlemleri de daha az sıkıcı olsa da pahalıdır. Ben sadece, harika ve iyi takılmış takma kirpikler istiyorum. Güzellik uzmanları ve makyaj sanatçılarından çeşitli sırlar öğrendik ve burada en iyi takma kirpik takma ipuçlarını sizlerle paylaştık.

Reklamlar

Malzemelerinizi hazırlayın

Takma kirpikleri doğru bir şekilde takmak için takma kirpik yapıştırıcısı, takma kirpikler, eyeliner, makas ve takma kirpik cımbızına ihtiyacınız var. Malzemelerinizi hazırlayın. 

Takma kirpiklerin her birini kesin

Takma kirpiklerinizi gerçek göz kapağınıza göre ölçün ve fazlalığı kesin. Kestiğiniz fazla parçaları daha sonra ekstra dramatik bir görünüm elde etmek için gözünüzün dış köşelerinde takma kirpiğin üzerine yerleştirebilirsiniz veya isterseniz doğal dış kirpiklerin üzerine biraz daha fazla vurgu yapmak istediğinizde kullanabilirsiniz. 

Kirpik yapıştırıcısını stratejik olarak uygulayın

Yani, sadece takma kirpiklerin üzerine sürmeyin ve hemen göz kapağınıza yapıştırmayın. Beklemelisiniz ve yapışkanın biraz kurumasına izin vermelisin ama çok fazla değil. Yaklaşık otuz saniye bunu yapmanız önemlidir, ıslak değil ama yapışkan bir his bırakacak kadar beklemelisiniz. Bu otuz saniye boyunca kirpiği iki ucundan tutun ve birbirine katlayın. Sonra tekrar açın. Böyleceyapıştırıcıyı uçlara daha iyi dağıtarak siz onları takarken kalkmamalarını sağladı. Çok basit, çok yenilikçi.

Bir aynaya doğru karşıya değil aşağıya bakın

Tamam, oyun zamanı. Benim için en zor kısım, takma kirpikleri, kirpik çizgime yeterince yakın olacak şekilde yerleştirmek böylece tam üstte, ancak kirpiklerime dolanmamış şekilde görünmesini sağlamaktır. Yüzünüzün altına bir ayna yerleştirip aşağı bakarsanız, neredeyse gözlerinizi kapatır gibi göz kapağınızın uzayacağını, ancak takma kirğikleri tam olarak nereye yerleştireceğinizi daha iyi görebilirsiniz. Bu küçük ipucu pek çok şeyi değiştirir. 

Reklamlar

Uygularken gözlerinizi kapatmayın çünkü göz şeklinizi değiştiriyor. Bunu ilk başta yapmak biraz zor ama anlayacaksınız. Size inanıyorum. Parmaklarıyla takma kirpikleri yerleştirebilirsiniz ama cımbız kullanmak çok daha kolay olabilir. 

Takma kirpiklerin bandını kamufle etmek için göz kalemi kullanın

Artık kirpiklerinizi taktığınıza göre, takma kirpiklerinizin belirgin görünmesini önlemek için önemli bir adım. Güvenilir sıvı eyelinerı veya tercih ederseniz açılı bir eyeliner fırçalı jel astarı alın ve bandı başladığı yerden gözünüzün iç köşesine kadar uzatan bir çizgi çizin. Cat eyes bir efekt istiyorsanız, sonuna kadar hafifçe vurabilirsiniz ancak bu çoğunlukla bandın çizgisini kirpik çizginize karıştırmak içindir.

Devam edin ve kirpiklerin ne kadar güzel göründüğüne bakın

Artık yeni eklenen lüks takma kirpiklerinizle hayata karışmaya hazırsınız. Takma kirpikleri yerleştirmek biraz zaman alsa da buna değer!

Burada biraz dramatik olan Kiss koleksiyonundan takma kirpikleri öneriyoruz. Gerçekten hacimli olsa da “doğal” görünümlü bir set için farklı yönlere açılan üç katmanlı kirpikler var. Ancak Chignon Blowout Lashes gibi daha ince takma kirpikleri de var. Ardell Individual Lashes kullanım kolaylığı nedeniyle de çok seviliyor. Kirpiklerinizi tam olarak nerede kabartmak istediğinizi tam olarak tespit edebilirsiniz ve bunlar neredeyse tespit edilemez ve maskarayı değiştirmek için harikadır.

İlginizi çekebilir: İpek Kirpik Hakkında Her Şey

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır?
Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Harika bir çift gerçekçi görünümlü takma kirpik oldukça maliyetli olabilir bu nedenle tek kullanımlık bir güzellik ürünü olmaları için hiçbir neden yoktur. Takma kirpiklerinizi rimel öbekleri ve tutkal kalıntılarından arındırmak, onları satın aldığınız günkü gibi bozulmamış görünmelerini sağlamak aslında oldukça kolaydır.

Bir çift takma kirpik birden fazla kullanım için iyi olabilir. Takma kirpiklerinizi iki veya üç kez tekrar kullanabilirsiniz. Hâlâ iyi durumda olduklarından emin olun.

Takma kirpiklerinizi bozmadan nasıl temizleyeceğinizi bilmek, takma kirpiklerinizin ömrünü uzatabilir ve size biraz para kazandırabilir. İşte gözlerinizi sağlıklı tutmak için profesyonellerden bazı ipuçları…

Kimse gözlerine dokunmayı sevmez, ancak takma kirpikleri cımbızla çıkarmak, tırnaklarınızla koparmak veya bir kirpik kıvırıcıyla sıkıştırmak takma kirpiklerinize ciddi şekilde zarar verebilir. Üstelik bu işlemler gözlerinize de zarar verir. 

Takma kirpiklerinizi çıkarmanın en iyi yolu

Ellerinizi su ve sabunla iyice yıkayın. Hassas göz çevrenizle uğraşmak istemezsiniz.

Yavaşça çıkarın. Takma kirpiklerinizin dış köşesini başparmağınız ve işaret parmağınız arasında tutun ve ardından nazikçe soyun. Tek tek takma kirpikleri kullanıyorsanız, bunları parmaklarınızla bölüm bölüm çıkarın. Buradaki anahtar kelime naziktir, takma kirpiklerin yanında gerçek kirpikleri de çıkarmak istemezsiniz.

Gerçek kirpiklerinizden ve göz kapağınızda kalan yapıştırıcıyı temizlemek için göz makyajı temizleyici ve pamuk veya yeniden kullanılabilir bir bez kullanın. 

Çoğumuz takma sentetik kirpiklerimizin üzerine bir veya iki kat rimel sürüyoruz çünkü, hey, yapmaya değer her şey fazladan yapmaya değer. Ancak ürün birikmesi, kırışmış, kırılmış ve sert görünümlü sahte kirpiklere yol açabilir, bir dahaki sefere taktığınızda göz enfeksiyonu kapma olasılığını da ortaya çıkarır.

Ancak takma kirpiklerinizi temizlemek için ihtiyacınız olan tüm ürünleri muhtemelen şu anda ecza dolabınızda bulabilirsiniz.

Pamuklu veya yeniden kullanılabilir bezlerle, temiz havlularla ve ovma alkolü veya yağsız göz makyajı temizleyicisiyle başlayın. Takma kirpikleri temiz bir havlunun üzerine yerleştirin ve pamuklu çubuğun ucunu alkol veya göz makyajı temizleyici ile ıslatın, fazla ürünü sıkın.

Göz makyajınızı ve kirpiklerinizdeki yapıştırıcıyı nazikçe ovalamak için pamuklu çubuğu kullanın ve genellikle oldukça iğrenç olan kirpik bantlarına daha fazla dikkat ettiğinizden emin olun. Kalan maskarayı temizlemek için ılık suya batırılmış başka bir pamuklu çubuk kullanarak makyaj temizleme işlemini bitirin. Kalan kirpik yapıştırıcısını nazikçe soyun. Takma kirpiklerinizi temizledikten sonra asla sıkmayın. Bunları orijinal şekline geri getirin ve bir havlu üzerinde kurumaya bırakın.

Kirpikleri temiz, kuru bir mendil üzerine koymanızı ve alkol sıkmanızı öneririm. Kabul ediyorum, bu her tür kirpik için işe yaramıyor ama benim için harika bir geri dönüş oranına sahip. Bu çoğunlukla sentetik elyaf kirpikler içindir ve doğal elyaf kirpikler için değildir. Bu yüzden sentetik elyaf kirpikler ve doğal elyaf kirpikler arasındaki farkı bildiğinizden emin olun! 

Sentetik takma kirpiklerden maskarayı temizlemenin bir başka yolu da pamuklu pedleri alkol veya göz makyajı temizleyiciye batırmak ve göz makyajını çözmek için pedler arasındaki takma kirpik şeritlerine hafifçe bastırmaktır. Pedler temiz çıkınca, ılık suya batırılmış iki pamuk ped arasına bastırarak kirpiklerinizi tam anlamıyla temizlemeyi bitirin. Bu işlem için özel, güçlü ve nazik bir göz makyajı temizleme ürünü kullanmanız çok önemlidir.

Takma Kirpik Gratis
Takma Kirpik Gratis

Takma Kirpik Gratis

Gratis kozmetik marketlerde Lionesse İpek Takma Kirpik, Lush Lash Takma Kirpik Intense, Lionesse Magic Eyes Takma Kirpik, Nascita Romance Faux Mink Takma Kirpik, essence Beauty Secrets Fancy Lashes Takma Kirpik ve Andrea Flair Takma Kirpik Siyah gibi takma kirpikler vardır.

Takma Kirpik Aparatı 

Eklips Takma Kirpik Takma Aparatı, takma kirpikleri kolayca ve düzgünce kirpiklerin üzerine yerleştirmenizi sağlar. Kavisli ucu olan bu aplikatör ile tutkal sürdüğünüz takma kirpikleri alın ve kirpiklerinize yerleştirin. Ardından aplikatörün ucunu kirpik çizgisinin üzerine hafif bir şekilde bastırın. İşlem aslında bu kadar basit ve kolaydır!

Yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Bunun yanı sıra, Vize Haftası Makyajı Danla Biliç adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Ayrıca, bizi Instagram’dan da takip etmeyi unutmayın!

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx