İsim Anlamları

Erdem İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Erdem isminin anlamı ve özellikleri nedir? Kulağa hoş gelen ve anlam bakımından da oldukça güzel olan Erdem ismi geçmişten günümüze oldukça tercih edilen isimleri arasındadır. Anne ve baba olduğunu öğrendikten sonra heyecanla bebeklerini kucağına almayı bekleyen ebeveynler bebeklerine verecekleri isim konusunda detaylı araştırmalar yapmaktadır. Tabi verecekleri isim bebeklerinin hayatı boyunca etkilediği için oldukça edilmesi gereken ve iyice araştırılması gereken bir konu olmaktadır. Bu yazımızda da Erdem isminin anlamı, Erdem isminin özellikleri, Erdem isminin harf analizi ve Erdem isminin Ebced değeri gibi merak edilen konu başlıklarını detaylarıyla bulabilirsiniz.

Erdem İsminin Anlamı
Erdem İsminin Anlamı

Erdem İsminin Anlamı

Erdem isminin tercih edilmesindeki sebeplerinden biri olan anlamı oldukça güzeldir. Erdem isminin anlamı, ahlakın övdüğü, iyilikçi, alçak gönüllü, doğru kişi ve yiğit anlamlarına gelmektedir. Ayrıca fazilet anlamına da gelmektedir.

Erdem İsminin Kökeni Nedir?

Erdem isminin kökeni Türkçedir.

Reklamlar

Erdem ismi Kur’an-ı Kerim’de Geçiyor mu?

Bazı isimler Kur’an’da geçerken bazıları geçmemektir. Tabi bu durum bebeklerinize koyacağınız isimlerin konulmaması gerektiği anlamına gelmemektedir. Erdem ismi de Kur’an’da geçmeyen güzel isimler arasında yer almaktadır. Erdem ismini rahat bir şekilde bebeğinize isim koyarken tercih edebilirsiniz.

Erdem İsminin Numerolojisi Kaçtır?
Erdem İsminin Numerolojisi Kaçtır?

Erdem İsminin Numerolojisi Kaçtır?

Erdem ismi 5 harften oluşmaktadır.

 • E: 6
 • R: 21
 • D: 5
 • E: 6
 • M: 16 

= 54

Erdem İsminin Numeroloji Toplamı: 54 çıkmıştır

Reklamlar

Erdem İsminin Özellikleri

 • Erdem isminin en bilindik özelliklerinden biri hayatı gelişi güzel yaşamalarıdır. Anı yaşarlar ve anda kalmayı tercih ederler. Geleceği pek düşünmezler. Düşünseler bile sadece düşüncede kalır herhangi bir uygulamaya geçmezler. Yatırım veya bir plan yapmazlar. Tabi bu durum çoğu zaman olumsuzluklar doğurabilmektedir.
 • Kendine özgü kişilikleri vardır. Olaylara farklı yönden bakarak farklı pencereler yaratıp olayları öyle analiz ederler. Böylelikle farklı kişiliklerini ortaya koyar ve girdiği ortamda dikkatleri üzerine çekerler. Tabi kimi zaman bu dikkat hoşlarına gitmese de kimi zaman oldukça hoşlanabilirler. Dikkat çektiği durumlar her daim olumlu olmamaktadır. Fikirleri ve bakış açıları genele hitap etmediği için bazı ortamlarda yadırganıp dışlanabilir.
 • İş hayatında baskıya, yönetilmeye gelemezler. Kendi işinin patronu olmak her daim tercihleridir. Fakat bu durum öyle kolay olmayacaktır. Çünkü bu kişilerin sorumluluk alamama gibi problemleri vardır. Mecburiyetin getirdiği kadarıyla alsalar da yine en yakın fırsatta her şeyden soyutlanmak ve uzaklaşmak isterler.
 • Aşk hayatı oldukça karışıktır. Aşkı da bir sorumluluk olarak gördükleri için gözünde büyütür ve kendisini kaptırmak istemezler. Özgürlüklerinin kısıtlanması veya yalnızlığının bitecek olması endişe verecektir.
 • Geçmişte çok takılıp kalırlar. Eskiden yaşadıkları olumsuzlukları düşünüp sürekli aynı olayı yaşayıp üzülebilirler. Tabi bu durum ruhsal durumlarını inişli çıkışlı yapmaktadır. Ani çıkışlara da sebebiyet verebilmektedir. Arkadaş ortamları az ve özdür. Beraber eğlenmeyi ve vakit geçirmeyi severler.
Erdem İsmi ile İlgili Akrostiş
Erdem İsmi ile İlgili Akrostiş

Erdem İsmi ile İlgili Akrostiş

En derin maviliğinde yüzmenin mutlu yüzünü görmek,
Resmetmek tabiatı tuvale mavi yeşil pembe renklerle
Dizinde uyuyan melekler gibi saf temiz yaşamak aşkın her boyutunu
Erdemler ekeceğim çocuklarımın minik yüreklerine
Meyve veren ağaç olmalı yüreğim bağ, bahçe,bostan..

Erdem İsminin Harf Analizi

E:Tam olarak arkadaş canlısıdır. İyi ve güvenilir bir arkadaşlık yapıları vardır ve çevresinde olan kişilere karşı destek olabilecek potansiyele sahip olduğunuzdan sizinle arkadaş olacak kişiler oldukça şanslı kişilerdir. Bunun yanında bulunduğu ruhsal durum sürekli değişkendir. Üzüntülerinizi de mutluluklarını da bir arada yaşayabilirler.
R:Bazı durumlara karşı aşırı sert tepki vermeleriyle bilinirler. Tabi sonradan verdikleri tepkiye karşı pişman olurlar. Geçmiş üzüntülerini çabuk atlatamadığı için bu ani tepkiler normal olabiliyor. Ayrıca bu durumdan dolayı karar vermekte güçlük çektikleri zamanlar da olabiliyor.
D:Kendini temsil etmek noktasında güçlü karakterleri vardır. Ayaklarının üzerinde durup kimseye ihtiyacı olmadan yaşamak isterler.
E:Tam olarak arkadaş canlısıdır. İyi ve güvenilir bir arkadaşlık yapıları vardır ve çevresinde olan kişilere karşı destek olabilecek potansiyele sahip olduğunuzdan sizinle arkadaş olacak kişiler oldukça şanslı kişilerdir. Bunun yanında bulunduğu ruhsal durum sürekli değişkendir. Üzüntülerinizi de mutluluklarını da bir arada yaşayabilirler.
M:Anı yaşarlar ve anda kalmayı tercih ederler. Gelecek kaygısını düşünmeden hareket ederler. Tabi bu da maddi olarak bazı sıkıntılar yaşayabileceğinin göstergesidir.
Erdem İsminin Harf Analizi

Erdem İsminin Ebced Analizi

 • Ebced Değeri: 245
 • Arapça Yazılışı: اردم

Anne baba adaylarının bebeklerine isim ararken en ince ayrıntısına kadar araştırması gerekir. Bebeklerinize verdiğiniz isimler karakterini oluşturmasında oldukça önemli etkisi vardır. Bizler de bu araştırmalarınızı yaparken merak ettiğiniz bütün bilgileri detaylarıyla derleyip topladık. Erdem isminin anlamı, Erdem isminin özellikleri, Erdem isminin harf analizi ve Erdem isminin numerolojisi gibi birçok konu başlığını yazımızda bulabilirsiniz. Varsa sorularınızı ve yorumlarınızı bekler, okuduğunuz için teşekkür ederim.

İlginizi çekebilir: Seher İsminin Anlamı ve Özellikleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx