Makyaj

Essence Kirpik Lifting Seti Ürün İncelemesi

Essence Kirpik Lifting Seti Kullanımı

Reklamlar

Essence kirpik lifting seti, son bir senedir çok popüler hale geldi. Pandemi döneminde tüm cilt bakımı ve makyaj uygulamalarını evde yapmak zorunda kaldığımız için kirpik bakımını da evde yapmaya başladık. Essence kirpik lifting seti işte bu konuda harikadır. Bu yazıda önce kirpik lifting işleminden bahsedeceğiz. Ardından Essence kirpik lifting seti nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır gibi soruları yanıtlayacağız.

Kirpik Lifting Nedir?
Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik Lifting Nedir?

Uzun zamandır maskara ve rimel gibi kirpik makyajı ürünlerinin modası geçti. Temel makyaj hiçbir yere gitmese de, takma kirpikler ve uzatmalar gibi yeni yenilikler ve donanımlar tarafından gölgede bırakılıyor. Kirpik bakımı hizmetleri genel olarak artık çok daha yaygın hale geliyor. Bu sektörde, büyük bir artış görmeye devam ediyoruz.

Kirpik uzantılarının popülerliği biraz geçerken, kesinlikle daha yeni bir kirpik hizmeti var ki adı kirpik lifting yani kirpik kaldırma. Instagram’ı her açtığımda, başka bir etkileyici, uzun, doğal kirpikleri görüyoruz ve Jasimanibeauty (kirpik lifting dönüşümlerini sergileyen) gibi hesaplar, güzellik topluluğunda bir kült haline geldi.

Reklamlar

Artan popülaritesine rağmen, bir kirpik lifting işleminin tam olarak ne olduğu konusunda çok fazla kafa karışıklığı var gibi görünüyor. En basit ifadeyle, kirpik kaldırma, kirpikleriniz için onları mükemmel bir kıvrıma dönüştüren bir permadır. Kirpikleri daha da öne çıkarmak için genellikle bir kirpik tonuyla eşleştirilir. Kirpik lifting için artan bir talep olduğunu kesinlikle fark ediyoruz ve kadınlar hala kirpiklerinde bir şeyler istiyor. Ancak, artık kadınlar kirpik uzantılarının bakımı ile çok uğraşmak istemiyorlar.

Bana göre kirpikler, ihtişamın nihai sembolüdür. Uykulu, bunaltıcı bir Marilyn Monroe kirpikleri veya hacimli bir Twiggy kirpikleri hayal ediyorum. 

Biliyorum, bugüne kadar yüzlerce maskara denediniz ve kesinlikle favorileriniz olsa da, hiçbir rimel size arzuladığınız o kıvrımlı, yelpaze görünümlü, dramatik ve harika sonuçlarını vermez. Görünüşünü sevdiğiniz için kirpik uzantıları tercih edebilirsiniz, ama sonunda onların çok fazla bakım gerektirdiğini göreceksiniz.

Kirpik Kaldırma Nasıl Çalışır?
Kirpik Kaldırma Nasıl Çalışır?

Kirpik Kaldırma Nasıl Çalışır?

Kirpiklerinizi yıkayıp kuruttuktan sonra, bir kirpik lifting uzmanı, kirpik yapıştırıcısına benzer bir yapıştırıcı kullanarak göz kapaklarınıza silikon kalkanlar yapıştırır. Daha sonra kirpikleriniz taranır ve şeklini korumak için pede yapıştırılır ve kirpik kıllarını yumuşatarak kirpiklerin şekli tutmasını sağlayan perma solüsyonu uygulanır. Çözelti, kirpiklerinizin kıvrılmayı ne kadar iyi tuttuğuna bağlı olarak altı ila on iki dakika arasında kirpikleriniz üzerinde kalır.

Reklamlar

Ardından kirpiklerinize sabitleyici bir losyon sürülür. Bu, kirpiklerinizi tekrar sertleştirir böylece şekil kilitlenir. Eklentiler o zaman başlar. Özellikle, sarı kirpikleriniz varsa, onları koyulaştırmak için siyah bir ton, zamanla kirpikleriniz yoğunluğu ekleyen dolgun bir çözüm ve tedaviden sonra biraz daha renk katmak ve kirpiklerinizi ipeksi tutmak için bir sır içerir. Nereye gittiğinize bağlı olarak, bunlar ekstra ücrete tabi olabilir. Her tedavi besleyici bir yağ ile tamamlanır.

İlk ortaya çıktığı zaman kirpik lifting işlemi hem göze hem de kirpiklere zarar verme konusunda bir üne sahipti. Fakat artık bu konuda teknoloji gelişti. Bu yüzden sertifikalı bir kirpik lifting uzmanına giderseniz herhangi bir sorun yaşamazsınız. Yine de durum tespiti yapın ve kullanıcı yorumlarını okuyun, kirpik lifting uzmanlarının Instagram hesaplarını inceleyin ve maliyetleri gerçek olamayacak kadar yüksek olan tedavilere karşı dikkatli olun. Kirpik lifting işleminde krem ​​formül kullanırlar böylece gözünüze kimyasal kaçmaz, ve kirpiklere aşırı işleyebilecek ve hasara neden olabilecek hızlı tedavilere karşı dikkatli olmanız gerekir.

Kirpik lifting işlemi sırasında rahatsızlık ve acı duymazsınız. Kirpik uzatma işlemi sırasında rahatsız olabilirsiniz ve tahriş oluşabilir. Fakat kirpik lifting işleminde bunlar kesinlikle yaşanmaz. Kirpikleriniz yapıştırıldığı için onlara hiçbir şey olduğunu gerçekten hissedemezsiniz ve kimyasalların gözlerinize kaçma riski çok azdır. 

Makyajsız bir makyaj havasını tercih ediyorsanız, kirpik lifting işlemi mükemmeldir. Büyük bir drama arıyorsanız veya süper kısa kirpikleriniz varsa, muhtemelen uzantıları düşünmek isteyeceksiniz. Doğal kirpiklerinizi seviyorsanız ve sadece daha geniş bir göz görünümü istiyorsanız veya daha doğal bir havaya sahipseniz ve maskarayı atlamak istiyorsanız, kirpik kaldırma sizin için harika bir seçimdir.

Oldukça kısa kirpikleriniz olabilir ve daha dramatik kirpikler seviyorsunuz, değil mi? Renk tonu yüzünden plaja giderken ya da maskarasız dışarı giderken kendinizi daha rahat hissediyor olabilirsiniz, ama her gün sevdiğiniz harika dramatik kirpik görünüme kavuşmak için bu işlemi kullanabilirsiniz. Aslında herhangi bir uzunluk eklememesine rağmen, kıvrılma kirpiklerinizin daha uzun görünmesini sağlar ve gerçekten küçük gözlerinizi açar. Esasen, doğal kirpiklerinizle asla elde edemeyeceğiniz dramatik görünümü elde etmek için mükemmel bir temel.

Doğru yapılırsa kirpikleriniz için iyi olabilir. Hasarlı kirpikleri sağlığına kavuşturmak istiyorsanız, iyi haber, kirpik lifting işleminin aslında size yardımcı olabileceğidir. Kirpik kıvırıcıları ve her gece maskarayı ovalama eylemi doğal kirpiklere zarar veriyor. Bir kirpik lifting işlemi ile tüm bunlardan kaçınabilir ve kirpiklerinizi uzun ve güçlü bir şekilde büyütebilirsiniz.

Düşündüğünüzden daha az bakım gerektirir. Uzantılar, göz alıcı ve kabarık oldukları kadar, ayak uydurmak için büyük bir acıdır. Uzatma süresinin yarısı kadar sürmekle kalmaz (yaklaşık bir saat sürer, uzatmalar iki ila üç saat arasında sürebilir), bunların her iki ila üç haftada bir doldurulması gerekir. Yüzünüzü yıkarken, uyurken ve makyajınızı yaparken dökülmeyi önlemek için onlara karşı inanılmaz derecede nazik olmalısınız.

Bir kirpik lifting işlemi, kirpik uzatma kadar dikkatli olmanız gereken tek zaman, randevunuzu takip eden yirmi dört saattir. Kirpiklerin tamamen oturması için göz makyajı yapmaktan, ıslatmaktan veya süper buharlı bir duş almaktan kaçının. Ayrıca, özellikle daha uzun süre kirpiklerinizi uzatmaya ve dolgun hale getirmeye çalışıyorsanız, hindistan cevizi yağı veya hint yağı gibi bir kirpik kremi veya kirpik serumu kullanabilirsiniz.

Buna ek olarak, bir kirpik lifting işleminin etkisi çok daha uzun sürer. Kirpik lifting işlemi ile onu kalıcı kılma konusunda endişelenmenize gerek yok. Bir kez yapıldığında, doğal kirpiklerinizin ömrü boyunca kıvrık kalır. Fakat altı ila sekiz hafta arasında bir yeniden büyüme döngüsü vardır. Bu yüzden kirpiklerinizin volümü bu dönemden sonra azalır (ton yaklaşık üç hafta kaybolur).

Kirpik lifting, kirpiklerinizin görüntüsünde büyük bir fark yaratır. Kirpiklerinizin doğal olarak dolgun ve kıvrımlı görünmesini sağlar. Kim, Türkan Şoray gibi harika kirpiklere sahip olmak istemez ki?

Essence Kirpik Lifting Seti Nedir?
Essence Kirpik Lifting Seti Nedir?

Essence Kirpik Lifting Seti Nedir?

Essence kirpik lifting seti yorumlarına baktığımızda oldukça olumlu bir tablo çiziliyor. Essence kirpik lifting seti kullananlar oldukça memnun. 

Essence Kirpik Lifting Seti, kısa ve düz, hacimsiz ve gösterişsiz kirpiklerinize hayat veriyor. Doğal ve kıvrımlı kirpiklere sahip olmanızı sağlar. Bu setin içinde bulunan kolajen, kirpiklerinizin bakımlı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Doğal kirpik köklerine, keratin bakımı olarak uygulanır. 

Bu kirpik lifting setinin içinde 1 Şişe 5ml Kirpik Perma Losyonu, 1 Şişe 5ml Kirpik Sabitleyici Losyon, 1 Şişe 5ml Kirpik Besleyici ve Onarıcı Losyon, 1 Şişe 5ml Kirpik Temizleyici Losyon, 1 Şişe 7ml Kirpik Yapıştırıcı, 10 Adet Mikro Kirpik Çubuğu, 5 Adet Kirpik Maskarası, 3 Çift (6 Adet) Göz Pedi, 5 Çift (10 Adet) Silikon kirpik Pedi (S / M / M1 / M2 / L Ölçülerinde) ve 3 Adet Şeffaf Plastik Kirpik Tarağı vardır. 

Essence Lash Lifting Seti Ne İşe Yarar?

Profesyonellerin tercih ettiği bu kirpik lifting seti, kısa ve düz kirpiklere hacim ve kıvrım kazandırır. Bakımlı ve sağlıklı görünen kirpikler, kolajen yardımıyla canlı ve açık görünür. Kirpikleriniz daha açık, yelpaze formunda, daha dolgun ve daha uzun görünmesini sağlar. Uygulaması oldukça kolay olan kirpik lifting seti, oldukça kullanışlıdır. Kirpik lifting işleminin kalıcılık süresi iki ila üç ay sürer.

Essence Kirpik Lifting Seti Nasıl Kullanılır?
Essence Kirpik Lifting Seti Nasıl Kullanılır?

Essence Kirpik Lifting Seti Nasıl Kullanılır?

Kirpikleri kaldırın ve o cesur ve güzel gözlerinizi ortaya çıkarın. Kirpiklerinizi öğlene kadar lekelenen yapışkan, topaklanmış maskarayla kaplamaktan bıktınız mı? Belki çok popüler olan kirpik implantlarını denediniz, ancak bunlar maliyetli ve potansiyel olarak tehlikelidir. 

Bakın, bu uzun ve güzel kirpiklere sahip olmak acı verici, pahalı, sinir bozucu veya zaman alıcı bir süreç olmak zorunda değil. Sizi şaşırtabilecek bir şey keşfetmek üzeresiniz. Zaten inanılmaz kirpikleriniz var, sadece saklanıyorlar. Onları doğal, güvenli ve kolay bir şekilde ortaya çıkarmanıza yardımcı olacağız.

Doğal kirpiklerinizi nasıl canlandıracağınızı ve onları sadece bir gün değil, iki ay boyunca nasıl açık tutacağınızı göstereceğiz! Bu, uyanır uyanmaz, tüm gün boyunca ve uyuduğunuzda açılan inanılmaz gözlere sahip olacağınız anlamına gelir. Leke, tahriş veya yıkama gerekmez. Ve en iyi kısım nedir? Onlar gerçek kirpiklerinizdir.

Öncelikle temizleme losyonunu biraz bir pamuk pede alın ve kirpiklerinizi iyice temizleyin. Ardından yapışkanlı göz altı pedini, her iki göz altına da yapıştırın. Daha sonra plastik kirpik tarağı ile kirpiklerinizi açın ve tarayın. Üst kirpik diplerine, kirpik yapıştırıcısını sürün ve ardından göz kapaklarına silikon kirpik pedlerini yapıştırın. Silikon kirpik pedlerinin üzerine de kirpik diplerine olacak şekilde kirpik yapıştırıcısını sürün. Ardından şeffaf kirpik tarağı ile kirpiklerinizi silikon kirpik pedlerinin üzerine doğru tarayın, kirpiklerinizi ayırın ve kirpiklerinizi buraya yapıştırın. 

Ardından kirpiklerinize mikro kirpik çubuğu ile kirpik perma losyonu sürün ve on dakika bekletin. Hava almayacak şekilde streç film ile göz bölgenizi kapatın. On dakika sonra streç filmi çıkarın ve kirpiklerinizi tarayın. Ardından kirpiklerinize mikro kirpik çubuğu ile kirpik sabitleyici losyon uygulayın ve on dakika bekletin. Sonra tekrar hava almayacak şekilde streç film ile göz bölgenizi kapatın.

On dakika sonra streç filmi çıkarın ve kirpiklerinizi tarayın. Şimdi kirpiklerinize mikro kirpik çubuğu ile kirpik besleyici ve onarıcı losyon uygulayın ve on dakika bekletin. Kirpiklerinizi tarayın. Sonra tekrar hava almayacak şekilde streç film ile göz bölgenizi kapatın. On dakika sonra streç filmi çıkarın ve kirpiklerinizi tarayın. Daha sonra mikro kirpik çubuğuna temizleme losyonundan biraz alın ve kirpiklerinizi iyice temizleyin. Silikon kirpik pedlerini çıkarın ve kirpiklerin üst kısmına da temizleyin. Yirmi dört saat boyunca göz çevresinin su ile temas etmemesi gerekir. 

Kirpik Kıvırıcı Nasıl Kullanılır? adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

Bizi begonyakadin adlı Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx