İsim Anlamları

Feriha İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Feriha ismi kız çocukları için yaygın kullanılan bir isimdir. Çocuğa isim koymadan önce her insan belirleyeceği ismin anlamı ve özellikleri nelerdir diye düşünür. Bu içerikte; Feriha isminin anlamı, ebced değeri, özellikleri ve detaylı analizini bulabileceksiniz. Feriha ismi en kısa anlamı ile ferah, rahat, sevinçli demektir. Daha detaylı bilgi edinmek için okumaya devam…

Feriha İsminin Anlamı

Feriha isminin anlamı TDK sözlüğüne göre kısaca “Ferah, rahat, sevinçli.” anlamlarını içermektedir. Feriha kelimesi Ferih kelimesinden türemiştir aslında ve Ferih kelimesi de “Ferah, rahat, sevinçli.” anlamlarını taşımaktadır. Daha kapsamlı inceleyecek olursak;

  • Ferah: Bol, geniş, havadar, aydınlık ve iç açıcı anlamlarında kullanılan bir kelimedir.
  • Rahat: İnsanda üzüntü, sıkıntı, tedirginlik olmama durumunu anlatan kelimedir.
  • Sevinçli: İçinde sevinç bulunan, sevinmiş olan kimse anlamını taşımaktadır.

Yukarıda ki “Ferah, rahat, sevinçli.” kelimelerinin TDK sözlüğüne göre Feriha isminin anlamını görüyorsunuz. Bu anlamların hepsi “Feriha” isminin içinde barınmaktadır. Çok güzel anlamlar içeren bu ismi çocuğunuza koymak için hiç tereddüt etmeyiniz, dinen herhangi bir mahsuru bulunmamaktadır.

Reklamlar
Feriha İsminin Anlamı ve Özellikleri

Feriha İsminin Özellikleri

Feriha İsminin Özellikleri
Feriha İsminin Özellikleri
  • Aşkı olması gerektiği gibi, hakkını vererek yaşayan ender insanlardandır. Aşk için yaşarlar ve aşk için ölürler. Özgürlüğe çok düşkündürler ve özgürlükleri için belirledikleri sınırların aşılmasına kesinlikle izin vermezler. Yaşamayı ve hayatı seviyorlar. Olayın farklı yönlerini görme ve değerlendirme yeteneğine sahiptir ve objektif olmak en önemli ve terk edemedikleri özelliklerinden bir tanesidir.
  • İnsanlarla, özellikle de arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi severler. Evlerinde misafir ağırlamayı çok severler. Hayatlarının bir çok evresinde kendilerinden çok başkalarını düşünürler ve bu durumdan dolayı sorunlar yaşarlar. Etraflarındaki insanları dinlerler, onları desteklemeye çok ilgi duyarlar, ancak bazı durumlarda başkalarına yardım etmeye kendilerini kaptırıyor ve istemeden olayların içine çekiliyorlar.
  • İç dünyada yaşanan yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayı inceler ve yaşananlar üzerine derinlemesine düşünürler. İş ahlakları çok yüksektir. Sonsuz enerji ile çalışırlar. Bununla birlikte, iş ve özel yaşamı dengelemek konusunda çok iyi sayılmazlar.
  • Para kazanmada iyidirler ama kazandıkları parayı harcamayı severler. Yaratıcı ve çekingen. Öncelikle içgüdü ve duygularla hareket ederler. Tek başlarına hareket etmeyi severler. Nadir durumlarda şüpheci bir taraf vardır.
  • Nitelikli ve doğal liderdirler. Başkalarından etkilenerek karar almazlar, kendi görüş ve düşünceleri ile hareket etmeyi severler. Sorumluluk ve yükümlülük almaktan çekinmezler. Cesur insanlardır. Ancak bazen, anında karar vermek yerine cesareti dizginlemek, esnek olmak ve başkalarının görüşlerini de değerlendirerek karar vermek faydalı olabilir.

Feriha İsminin Ebced Değeri

Ebced Hesabı, Arap alfabesinde kullanılan bir tarih düşürme ve hesaplama sistemidir. Arap alfabesinin alfabetik sayı sistemini kullanarak kelimelerin sayısal değerlerini hesaplamak için kullanılan bir sistem olarak da tanımlanabilir.

Feriha isminin Arapça yazılışı “فريحة” şeklindedir. Bu harflerin ebced değerlerini hesapladığımızda ise “Asıl Ebced Değeri: 698, Büyük Ebced Değeri: 703” olarak çıkmaktadır.

Feriha İsminin Harf Analizi

FÇevresinde ki insanlara karşı itaatkarlar ve güven verici. Herhangi bir olaya karşı sakin yaklaşımları çevresinde bulunanların dikkatini çeker. Arkadaşları tarafından her zaman karizmatik olarak tanımlanırlar.
ERuhsal karışıklığı temsil eder, yani üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan ve ruhsal gel gitleri olan kişiliği ifade eder.
RKarar vermekte çoğu zaman güçlük yaşarlar. Sert bir yapıları vardır. Hemen hemen her şey için tereddüt edebilirler.
İÇok kırılgan. çok duygusallar. Umulmadık anda çabucak incinebilirler. Hassas bir yapıya sahipler.
HSakin ve durağan bir kişiliği ifade eder
AAlgılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.
Feriha İsminin Harf Analizi

Feriha İsmi ile Akrostiş

Dizenin ilk harflerini yukarıdan aşağıya okuduğunuzda bir kelime (örneğin, bir ozan veya şiirin adandığı kişinin adı) görünecek şekilde yazılmış bir dizenin herhangi bir parçası akrostiş şiir olarak adlandırılır.

Akrostiş şiir yazmak çok kolaydır bu sadece Feriha ismi için değil tüm isimler için geçerlidir. Hadi Feriha ismi için bir akrostiş şiir yazalım.

Reklamlar
Feryat ettin sesin mi duyulmadı
El uzattın tutan mı olmadı
Rastlamadın mı bir yardımcıya
İsyan etme sen Allah'a sığın
Haktır senin tek varlığın
Aniden gelecektir aradığın

Feriha İsmi ile Uyumlu İsimler

İsimlerin yanına ikinci isim koymak tarih boyunca uyguladığımız bir gelenek aslında. Feriha ismi için de ikinci ve yanına yakışan bir isim bulalım dedik. Tabi bu herkes için değişkenlik gösterebilecek bir durum aslında.

Biz de bu nedenle bu konuyu en çok kullanılan ikinci isimleri derleyerek siz değerli ziyaretçilerimizin oylamasına sunarak belirleme yolunu seçtik. Aşağıda ki ankette Feriha ismi ile birlikte en çok kullanılan isimlerin listesini göreceksiniz ve o isimler arasında sizin favoriniz hangi isim ise ona oy verebilirsiniz. Şimdiden oylamanız için teşekkürler.

Feriha isminin yanına en çok yakışan isim hangisi?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Feriha İsminin Farklı Dillerde Yazılışı

Feriha isminin Arapça Yazılışı : فريحة
Feriha isminin Japonca Yazılışı : ふぇりは
Feriha isminin Korece Yazılışı : ㄹㄷㄱ’ㅗᆷ
Feriha isminin Çince Yazılışı : 反俄日哈
Feriha İsminin Farklı Dillerde Yazılışı

Feriha İsmi Hakkında Merak Edilenler

Feriha İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Kuran- Kerim’de Feriha ismi geçmektedir ve Kuran-ı Kerim’de Bakara ve Tevbe suresinde geçen Feriha ismi, ferahlığa erişmek anlamında kullanılmıştır.

Feriha İsmi Caiz mi?

Feriha isminin çocuklarda kullanılmasının dinen herhangi bir mahsuru bulunmamaktadır. Yani caizdir.

Feriha Ne Demek?

Feriha ismi TDK sözlüğüne göre kısaca “Ferah, rahat, sevinçli.” anlamlarını içermektedir.

Feriha İsminin Kökeni Nedir?

Feriha ismi Arapça kökenli bir isimdir.

Türkiye’de Feriha ismi kaç tane?

Türkiye’de Feriha isminin kullanımı da merak edilen konulardan bir tanesidir. Asıl anlamı ferahlık ve temizlik olarak bilinen bu isim, kadınlarda yaygın şekilde kullanılmaya devam etmektedir. Feriha ismi, anlam itibari ile güzelliği ve bereketi temsil ettiği için; yeni doğan kız çocuklarına bu ismi vermek isteyen ebeveynler çok fazladır. Üstelik geçmişte de Feriha isminin çok sık kullanılmaya devam ettiği verilen bilgiler arasında yer alır. Bu isim, geçtiğimiz günlerde tekrar moda olmaya başlamıştır. Feriha isminin, Türkiye’de güncel olarak kullanımı ise şu şekildedir; 86.125 sayısındadır.

Feriha İsminde Ünlüler

Feriha isminde ünlüler şu şekilde sıralanır;

Feriha Başar; Blogger

Feriha Karlı; Blogger

Umarım Feriha isminin anlamı ile aradığınız her sorunun cevabını bu içerikte bulmuş olursunuz. Diğer isimlerin anlamları için ” İsim Anlamları” kategorimize göz atmayı unutmayın.

Bizi Begonya Kadın adlı Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx