Gezi Rehberi

Fethiye’de Gezilecek Yerler Neresidir? Fethiye Gezilecek Yerler Listesi Gezi Rehberi

Reklamlar

Fethiye’nin büyüleyici ve eşsiz güzelliğine kendinizi bırakmaya hazır mısınız? Türkiye’nin güneybatısında Muğla iline bağlı olan Fethiye, Ege ve Akdeniz’in berrak sularının, güneş ve altın sarısı kumların zevkine varabileceğiniz nadir güzelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Her yıl güncellemesi yenilenen dünyanın en güzel kumsalları listesinde yerini kimseye kaptırmayan Fethiye kumsalları, göz alıcı plajları, binlerce yıllık geçmişin kalıntılarından oluşan tarihi eserleri, antik kentleri ve adrenalin tutkunlarını çağıran dik yamaçları ile oluşturduğumuz Fethiye gezilecek yerler listemiz umuyoruz ki seyahat rotanızı belirlemenizde faydalı olacak.

Likya Yolu’nun da Fethiye’den geçtiğini belirterek söylemeliyim ki, buraya geldiğinize asla pişman olmayacaksınız. Hem kültür turizmi, hem deniz turizmi, üstüne bir de doğa turizmi eklenince tadından yenmeyecek bir rota ile karşınızdayız. Tüm bu unsurları bir arada barındırması nedeniyle Fethiye binlerce yerli ve yabancı turistin destinasyonu durumunda. Siz de henüz tatil rotanızı belirleyemediyseniz Fethiye’de gezilecek yerler neresidir, Fethiye’nin tarihi yerleri nerelerdir, Fethiye’de gece nereye gidilir, Fethiye’nin en iyi plajları ve Fethiye’de ne yenir ne içilir gibi merak ettiğiniz soruların yanıtını yazımızda bulabileceksiniz.

Fethiye Merkezde Gezilecek Yerler Listesi
Fethiye Merkezde Gezilecek Yerler Listesi

Fethiye Merkezde Gezilecek Yerler Listesi

Fethiye’de gezilecek yerler sayısı bir hayli fazla ve başlangıç noktamız Fethiye merkez olduğuna göre öncelikle şehir merkezinde gezip görmeniz gereken yerlerden bahsedeceğim. Şehir turumuzu bitirdikten sonra ise, kültür turizmine önem verenler ya da buralara kadar gelmişken antik kentleri de gezeyim diye düşünenler için kısa bir tarih yolculuğumuz olacak. Ve tabii ki, sabırsızlıkla beklediğiniz Ölüdeniz, adalar ve dalgalarla kumların dans ettiği müthiş plajlara doğru yola çıkacağız. Hazır mısınız, öyleyse başlayalım.

Reklamlar

·      Kordon

Tamamen tatile odaklı amaçla dahi olsa bir şehri gezdim diyebilmek için öncelikle şehrin kalbi olan merkez kısmını görmek gerektiğine inananlardanım. Bu nedenle Fethiye’yi daha iyi anlamak, büyüleyici atmosferini içine çekebilmeniz için ilk rotamız Kordon oluyor. Fethiye Körfezinin alabildiğine güzelliğine tanık olabileceğiniz kordonda yürüyüş ve bisiklet parkurları bulunuyor. Dilerseniz burada bisiklet kiralayıp, Marinaya kadar bisikletle turlayabilir ve nefes alabilirsiniz. Fethiye gezinize çevre koyları gezen ve mavi denizin tüm güzelliğini yakalayabileceğiniz bir tekne turu ile başlamak isterseniz, buradaki teknelerden biriyle bunu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Paspatur - Eski Fethiye
Paspatur – Eski Fethiye

·       Paspatur – Eski Fethiye

Tam da az önce söz ettiğim gibi Fethiye’nin kalbinin attığı bir merkeze uğramadan geçmiyoruz. Burası Paspatur ve kendine has mimarisi, tarihi dokuyu koruyan evleri, renkli sokakları ve her bir köşede gülümsemeyi unutmamış el yapımı takı satanlarla dolu masal gibi bir yer. Eski Fethiye evlerinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Paspatur’da birçok otantik mağaza ve limonatanızı içebileceğiniz şirin kafeler de sizi bekliyor olacak. Unutmadan, buraya gelmişken meşhur şemsiyeli sokakta bol bol fotoğraf çekmeyi de ihmal etmeyin.

·       Balık Pazarı – Balık Çarşısı

Gün içerisinde Fethiye merkezde bulunan gezilecek yerleri gördükten sonra yorgunluğunuzu üzerinizden atmak için şehir turunu balık pazarında sonlandırabilirsiniz. Denizden yeni çıkmış taptaze balıklar arasından dilediğinizi seçip, orada pişirtebiliyor ve Ege’nin en güzel mezeleri eşliğinde içkinizi yudumlayabiliyorsunuz.

·       Çalış Plajı

Fethiye’de gezilecek yerler arasında şehir merkezinden uzaklaşmadan önce görmeniz gereken bir başka yer ise sadece 10 dakika yürüme mesafesinde olan Çalış Plajıdır. Fethiye körfezinin ılık rüzgarıyla serinleyebileceğiniz Çalış, 4 kilometrelik bir plaja sahip ve şehrin gürültüsünden uzak bir şekilde huzurla bir gün geçirebileceğiniz yerlerdendir. Şanslı gününüzdeyseniz bu plajda yumurtalarını bırakan caretta carettaları bile görebilme imkanına sahipsiniz.

Reklamlar
Fethiye'de Gezilecek Tarihi Yerler ve Müzeler
Fethiye’de Gezilecek Tarihi Yerler ve Müzeler

Fethiye’de Gezilecek Tarihi Yerler ve Müzeler

Fethiye gerek coğrafi konumunun güzelliği, gerekse Likya yolunun üzerinde bulunması ve şahane ikliminden dolayı pe çok medeniyeti uzun yıllar ağırlamış bir kenttir. Likya uygarlığının ve bir diğer ismiyle Işık Ülkesinin en değerli şehri olan ve o dönemlerde adı Telmessos olan Fethiye’de tarihe ışık tutan ve halen sağlamlığını koruyan birçok tarihi eser ve antik kent bulunuyor. Yapılan kazı çalışmaları sonucu ortaya çıkarılan eserlerin bazıları Fethiye Müzesi’nde sergilenip, turistlerin ve tarih meraklılarının ziyaretine açık olarak sunuluyor.

Böylesine zengin bir tarihi geçmişi olan Fethiye’de gezilecek tarihi yerler ve müzeler arasından sizlere tanıtmak için seçim yapmak çok zor. Fakat yazımızın bu bölümünde Fethiye Müzesi, Amintas Kaya mezarları, Telmessos Antik Kenti ve Tiyatrosu, Letoon Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Xanthos (Ksanthos) Antik Kenti ve Tlos Antik Kenti hakkında fikir edinmeniz açısından kısa bilgiler paylaşacağım. Bu kısa dipnottan sonra, gelin hep beraber Fethiye kültür ve tarih yolculuğumuza başlayalım.

1.   Fethiye Müzesi

Şehir merkezinde yer alan Fethiye Müzesi Telmessos Antik kenti başta olmak üzere yakın çevredeki antik kentlerde yapılan kazılar sonucu çıkarılan eserlerin sergilendiği bir müze. Etnografta ve Arkeoloji ve bahçe olmak üzere üç bölümden oluşan müzeye ücretsiz olarak giriş yapabilir ve M.Ö. 3000 yılına dayanan sikkeleri, heykel ve heykel başlarını ve bölgenin tarihiyle alakalı bilgiler içeren yazıtları görebilirsiniz.

2.   Amintas Kaya Mezarları

Fethiye’de gezilecek tarihi yerler arasında Fethiye Müzesi’nden sonra ilk sırayı Amintas Kaya Mezarları alıyor. Telmessos Antik Kentinde bulunan ve dik yamaçlardaki kayalara oyulmuş olan kral mezarları, ilk bakışta sizi büyülemeye yetecek kadar güzel ve mistik görünümdeler. Görenleri kendine hayran bırakan bu heybetli anıt mezar, dönemin Likya kralı Hermapias’ın oğlu Amintas adına inşa ettirdiği 4. yüzyıl eseridir.

Fethiye şehir merkezine yürüyüş mesafesinde olan kaya mezarlarını görmeye gelirken yürüyüş ayakkabılarınızı giymeyi unutmayın. Çünkü kaya mezarlarının hemen üzerindeki tepede bulunan fakat zaman içinde sadece birkaç kalıntının ayak durabildiği Telmessos Antik Kentini de görmek isteyebilirsiniz.

3.   Telmessos Antik Kenti ve Amfi Tiyatro

Fethiye’de gezilecek yerler arasında öncelikli bir rota olan Telmessos Antik Kenti, Fethiye’nin bilinen ilk yerleşim bölgesi olması açısından büyük önem taşıyor. Bir tepenin üzerine kurulu olan antik kentin dağ yamacında yer alan Amintas Kaya Mezarlarından söz etmiştik. Maalesef Telmessos Antik Kentinden günümüze, ancak bu kaya mezarları ve Erken Roma döneminde inşa edilmiş olan 6000 kişi kapasiteye sahip Telmessos Amfi Tiyatro sağlam kalabilmiş.

Letoon Antik Kenti

4.   Letoon Antik Kenti

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan ve Fethiye şehir merkezine 63 kilometre uzaklıkta bulunan Letoon Antik Kenti, tapınakları ile ünlü olduğu gibi aynı zamanda Likya’nın kutsal şehri olarak kabul edilir. Kilise, tiyatro, üç dilli bir yazıt olan Aruntii Yazıtı, Hadrian Çeşmesi ve portikolar ile terasları görebileceğiniz bu antik kenti gezerken muhteşem bir tarih yolculuğuna çıkabilirsiniz. Artemis, Apollon ve anneleri Leto adına inşa edilmiş tapınakların gizemli havası, emin olun ki sizi alıp bambaşka bir zaman dilimine götürmeye yetecek güzellikteler.

5.   Patara Antik Kenti

Fethiye’ye geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken bir başka tarihi yapı, plajıyla ve Noel Baba’nın doğduğu yer olması ile bilinen Patara Antik Kentidir. Likya Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden biri olan bu antik kentte; yer altı oda mezarları, Mettius Modestus Takı, Nekrapol, Leto Hurmalığı, sekizgen şekildeki havuz, bazilika, tiyatro, deniz feneri, küçük hamam, merkez hamamı, Nero hamamı ve yeryüzünde kurulmuş ilk meclis binasını görebilirsiniz. Halen kazı çalışmaları devam eden Patara kentinin önemi göstermek için geçtiğimiz yıl Patara Yılı ilan edilmiş ve yeniden dikkatler üzerine çekilmiştir.

Patara Antik Kenti diğer antik şehirlere oranla genişlik açısından bir hayli büyüktür bu nedenle tamamını gezdiğinizde kendinizi biraz yorulmuş hissedebilirsiniz, özellikle yaz mevsiminin en sıcak günlerinde buraya geldiğinizde bunu daha iyi görebilirsiniz. Sizde antik kenti görmeye gelen birçok yerli ve yabancı turist gibi kenti gezdikten sonra kendinizi Patara Plajının serin sularına atabilirsiniz.

6.   Tlos Antik Kenti

Ve Fethiye gezimize devam ederken bir sonraki durağımız Likya’nın yine çok önemli bir şehri olan Fethiye şehir merkezine 40 kilometre uzaklıktaki Tlos Antik Kenti. Dünya Mirası Geçici Listesi’nde adı geçen bu antik kentin önemi, Likya’nın en büyük şehri olması ve ağzından alevler saçarak dolaşan Chimera’yı Pegasus isimli atı ile yenilgiye uğratmış olan Bellerophontes’in anıt mezarının bulunmasıdır. Her yıl Fethiye ve Antalya çevresine gelen yerli ve yabancı gezginler tarafından yüzlerce ziyaretçi alan Tlos Antik Kentinde anıt mezarın dışında; Kronos Tapınağı, stadyum, kaya mezarları, akropol, agora, tiyatro, çeşitli hamamlar ve kent bazilikasını da görebiliyorsunuz.

7.   Xanthos (Ksanthos) Antik Kenti

Işık Ülkesi Likya’nın en özgürlüğüne düşkün halkının yaşadığı ve tarihte, yaşanan toplu intiharlar ile anılan bir başka Fethiye güzelliği ise Xanthos Antik Kentidir. Fethiye’de birçok dünyaca önemli tarihi eser ve antik kentin varlığından yazımızın başında söz etmiştik. Bunlardan biri olan ve UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan antik kent bağımsızlıkları uğruna iki kez yaşanan toplu intihara tanıklık etmiştir ve bu nedenle pek çok dikme anıt mezar bulunduruyor.

Fakat Xanthos’a geldiğinizde sadece anıt mezarlarla karşılaşmayacaksınız, müzekart ile ücretsiz olarak gerçekleştirebileceğiniz geziniz sırasında farklı kalıntıları da yakından görmeniz mümkün. Bunlar arasında; tiyatro, Likçe dilinde yazılmış olan yazıtlar, Harpyler Anıtı, agora, kilise, yurtdışına götürülmüş olan Nereidler Anıtı’nın kaidesi ve nekropolde görebileceğiniz kalıntılardandır.

Fethiye Çevresinde Gezilecek Yerler ve Plajlar Nerelerdir?
Fethiye Çevresinde Gezilecek Yerler ve Plajlar Nerelerdir?

Fethiye Çevresinde Gezilecek Yerler ve Plajlar Nerelerdir?

Muğla’da gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alan Fethiye, tarihi doku ve güzellikleri ile olduğu gibi doğal güzellikleri ve bembeyaz kumsallarıyla da tüm dünyanın bakışlarını üzerine çekmeyi başaran bir turizm merkezi. Fethiye çevresinde gezilecek yerler arasında bir seçim yapmak gerçekten çok zor. Hem gezilip görülecek yer sayısındaki fazlalık, hem de tatili farklı arayışlar içerisinde geçirmek isteyenlere yönelik alternatiflerinin fazlalığı ile Fethiye’nin her tarzdaki kişiye hitap ettiğiniz söyleyebiliriz.

Deniz turizmi başta olmak üzere doğa turizmi ve kültür turizmi olanakları ile de göz dolduran Fethiye’yi hakkını vererek gezmek için en az bir hafta ayırmanız gerekebilir. Sizi daha fazla meraklandırmadan Fethiye’de gezilecek yerler ve plajlar nerelerdir sorunuzun yanıtlarını tek tek paylaşmaya başlayalım.

·       Ölüdeniz

Fethiye gezilecek yerler listemizin ilk sırasında hepinizin tahmin edeceği üzere Ölüdeniz bulunuyor. Ünü ülke sınırlarını aşmış ve ziyaretçi profilinin çoğunluğu yurtdışından gelen turistlerden oluşan Ölüdeniz, Fethiye ilçe merkezine 20 dakika mesafede ve şehre gelen turistlerin en gözde duraklarından biri durumunda. Ölüdeniz denilince ilk akla gelen mavi bayraklı ve sürekli en temiz plajlar arasında sıralamasını koruyan kumsalları ile adını aratmayan çarşaf gibi denizi olsa da, en az plajları kadar yamaç paraşütünün ilk adreslerinden olmasıyla da ünlü bir merkez.

Ölüdeniz’de gerçekleştirebileceğiniz pek çok eğlenceli aktivite ile dolu dolu bir tatil geçirme fırsatını yakalayabilirsiniz. Su sporlarını sevenler için yüzme dışında rüzgar sörfü, su altı dalışı, jet ski, flyboard ve su kayağı yapabilecekleri pek çok alan ve gerekli ekipmanları kiralayabilecekleri tesis bulunuyor. Ölüdeniz’e gelirken yeter ki siz ne yapmak ve gününüzü nasıl değerlendirmek istediğinize karar verin.

Burada her şey o kadar hızlı akıyor ki, sıkılmanız ve kayıp bir gün geçirdiğinizi düşünmeniz neredeyse imkansız. Aynı zamanda Ölüdeniz’den kalkan tekneler ile Aya Nikola Adası (Gemile Adası), Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu ve Deve Plajını günübirlik ziyaret edebilir, oluşan gelgitler nedeniyle daima temiz olan masmavi sulara kendinizi bırakabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi
Kelebekler Vadisi

·       Kelebekler Vadisi

Fethiye’de her yaşam biçimine ve her tarza uygun bir tatil seçeneği olduğundan söz etmiştim. İşte bu sözü doğrulayan ve cennetten kaçıp gelmiş gibi sizi karşılayan Kelebekler Vadisindeyiz. Özellikle kamp atmayı seven ve doğayla baş başa kalmayı seven tüm dünya gezginlerinin çadır kurdukları, deniz, kum ve güneş üçlüsünü doyasıya yaşayabildikleri bu bölge, Ölüdeniz’in tekne ile en fazla ziyaret edilen noktalarından birisidir. İsminden de anlaşılacağı gibi tam bir kelebek diyarı olan Kelebekler vadisi, 80’den fazla kelebek türüne ev sahipliği yapıyor.

Tüplü dalış, yamaç paraşütü ve dağ tırmanışı ve uzun yürüyüşler yapabileceğiniz, tertemiz ve berrak denizi, muhteşem doğası ile büyüleyen vadinin tek olumsuz yönü ise, ulaşımın çok zor olması. Tekneler dışında buraya karayolu ile gelmek isterseniz Likya Yolu üzerinden epey engebeli ve dik bir yoldan yürümek zorunda kalıyorsunuz. Fakat şuna emin olabilirsiniz ki, karşılaştığınız güzellik karşısında o yolun zorluğunu yaşamaya değer olduğunu görebiliyorsunuz.

·       Kabak Koyu

Doğada yaşamayı seven, insan kalabalıklarından bir süreliğine uzak kalmayı tercih eden gezginlerin destinasyonu olan Kabak Koyunda misafiriz bu kez. Popülaritesi son yıllarda oldukça artan Kabak Koyunda konaklamak isterseniz bunun içinde çok güzel bungalovlar ya da ağaç evlerden birini kiralayabilirsiniz. Fethiye’nin her yerinde olduğu gibi bu koyda da plaj çok temiz ve deniz akvaryum misali tertemiz. Kabak Koyu ziyaretinizin sırasında Mavi Mağara ve yöresel ürünleri ile göz dolduran Yanıklar Köyü’ne uğramayı da sakın ihmal etmeyin.

·       Patara Plajı

Fethiye gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken bir başka adres kesinlikle, altın sarısı kumlarıyla ve uzun plajıyla nefesinizi kesecek olan Patara Plajı olmalıdır. Patara Antik Kentine çok kısa bir yürüme mesafesinde yer alan ve 12 kilometrelik bir uzunluğa sahip olan plajda oluşan kum birikintileri adeta çöl ortasındaki bir vahayı anımsatıyor. Patara Plajı çok dalgalı bir denize sahip olduğu için yüzme bilmeyen kişilerin ve çocukların dikkatli olmasını söylemeyi unutmamalıyız. Ayrıca bu plaj, belirlenmiş diğer 17 plaj gibi caretta caretta cinsi kaplumbağaların üreme ve yumurtlama alanlarından biri ve Fethiye gezisi anılarınızda hoş bir yer kaplayacak nadir güzelliklerden sadece bir tanesi olmaya aday olduğunu bilmelisiniz.

·       Saklıkent Kanyonu

Macera seven ve adrenalin tutkunu olan herkesin hayatında en az bir kez gelip görmesi gereken Saklıkent Kanyonu, Fethiye Saklıkent Milli Parkı içerisinde yer alıyor. Geç keşfedilmiş bir güzellik olan kanyonda ve zaman zaman omuz hizasına kadar ulaşan buz gibi sularında yürümenin verdiği haz tartışılamaz. Fethiye’den Antalya istikametine doğru giderken 45. kilometrede karşınıza çıkacak olan kanyonun uzunluğu 18 kilometre ve yanınızda profesyonel kişiler olmadığı sürece kanyonda belirli bir noktadan sonra yürümeniz mümkün değil.

Saklıkent Kanyonu’na girişte maalesef müzekart geçmiyor ve ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz fakat karşılaşacağınız manzara için inanın buna değer. Dik yamaçlar, fazlasıyla kaygan taşlar ve yemyeşil bir orman içerisinde güzel bir gün geçirebilirsiniz. Yürümek dışında ayrıca rafting ve çamur banyosu da yapabileceğiniz bu müthiş kanyonda piknik yapma veya orada bulunan küçük restoranlarda yemek yeme şansına da sahipsiniz.

Hayalet Köy | KAYAKÖY

·       Kayaköy: Bir hayalet köy

Fethiye’de görebileceğiniz en ilginç yerlerden biri olan Kayaköy, gerçekten bir hayalet köy izlenimi veriyor ve ilk bakışta görenleri ürkütmüyor değil. İlçe merkezine 8 kilometre uzaklıkta olan bu hayalet köy, mübadele döneminde Rumlar’ın burayı terk etmesiyle boşalmış ve Rumeli’den gelen kişiler bu dik yamaçlı köyde yaşamayı istemeyip yerleşmemişler. Likya uygarlığı döneminde ismi Levissi olan köyde birçok tarihi kalıntı ve yapı bulunuyor. Sizi mistik ve gizemli bir havaya sokacak olan Kayaköy’de sanat kamplarına katılabilir, Panayia Pirgiotissa (Aşağı kilise) ve Taksiyarhis (Yukarı kilise) kilisesini görebilirsiniz. Tamamı taş evlerden oluşan köyün sokaklarında gezerken bol bol fotoğraf çekebilir ve köyün biraz ötesindeki Afkula Manastırını ziyaret edebilirsiniz.

·       12 Adalar

Masmavi denizin tam ortasında müthiş bir tekne turu gerçekleştirmeye ne dersiniz? Mavi yolculuklarda Türkiye’nin en fazla tercih edilen ve kendine hayran bırakan bölgesinde yunus balıklarının arasında bir tekne turuna kim hayır diyebilir ki? Fethiye gezilecek yerler listenizde mutlaka yer vermeniz gereken bir başka rota 12 Adaları ziyaret etmek olmalıdır. Göcek ve Fethiye’den hareket eden tur teknelerinden birini seçebilir ve o gününüzü adalar ile koyları keşfetmek için ayırabilirsiniz. Yolculuğunuz sırasında sıralı olan; Yassıca Adalar, Hamam Koyu, Kurşunlu Koyu, Yavansu, Bedri Rahmi Koyu, Tersane Adası, Göbün Koyu, Boynuzbükü, Göcek Adası, Domuz Adası, Zeytin Adası ve Kızıl Adayı görebilirsiniz.

Fethiye’de Gece Hayatı
Fethiye’de Gece Hayatı

Fethiye’de Gece Hayatı Nasıldır? Nerelere Gidilir?

Fethiye’de gece hayatı tıpkı gündüz olduğu gibi hareketli ve kalabalık geçiyor. Turizmin ve eğlencenin en önemli merkezlerinden biri olan Fethiye’nin geceleri de bir başka güzel yaşanıyor. Körfezin ılık rüzgarlarıyla birlikte sokaklarda kumsalda dans eden insanlar bir yanda, sabaha kadar ışıkların sönmediği bar ve clublarda eğlenenler bir başka yanda bu şehrin keyfine varıyorlar. Fethiye’de eğlence mekanlarının birçoğu Hisarönü ve Paspatur’da bulunuyor ve eğlencenin kalbi burada atıyor diyebiliriz. Gelin şimdi hep beraber Fethiye’de gece nereye gidilir, hangi barlarda eğlencenin doruğuna varılır tek tek göz gezdirelim.

Deep Blue Bar

Fethiye Paspatur Barlar Sokağı’nda bulunan Deep Blue Bar, özellikle blues müzik seven kişilerin favori mekanlarından birisi. Fethiye’nin en eski ve nezih barlarından olan Deep Blue Barda canlı müzik ve keyifli sohbetler eşliğinde içkinizi yudumlayabilir, Fethiye akşamlarının zevkine varabilirsiniz.

Revolution Night Club

Bu kez Hisarönü Barlar Sokağı’nın en büyük ve uzun yıllardır eğlence sektöründe hizmet veren bir başka mekan olan Revolution Night Clubdayız. Yerli ve yabancı turistlere sabaha kadar eğlence garantisi veren clubte aklınıza gelebilecek her türlü içki ve kokteyl eşliğinde kaliteli müziğin keyfini yaşayabiliyorsunuz.

Car Cemetery Bar

Fethiye’de hayat, gün boyu devam ediyor ve deniz kum ile güneşin dışında eğlencenin de en güzel hali yaşanıyor. Özellikle yerli halk tarafından çok beğenilen ve sıklıkla tercih edilen Car Cemetery Bar’da Fethiye gecelerinin vazgeçilmez adreslerinden biri. Müşterilerini, misafirleri gibi ağırlayan bu güzel barda dostlarınızla birlikte hoş vakit geçirebilirsiniz.

Time Out Club

Dans ve karaoke gösterileri ile ön plana çıkan club, Hisarönü Barlar Sokağının en beğenilen mekanlarından. Bunun yanı sıra yerli halk arasından da birçok müdavimi bulunan Time Out Club, müşterilerine sınırsız eğlencenin kapılarını açıyor.

Elma Musıc & Dance

Kısa süre önce eğlence sektörüne büyük iddialar ile sıkı bir giriş yapan ve elma iyi gelir sloganı ile müşterilerine mesaj veren Elma Musıc & Dance bar, Türkçe müzik seven kitleye hitap ediyor ve kaliteli müzikle birlikte güzel bir gece geçirmeyi vaat ediyor. Gidip görmeye değer yerlerden biri olarak düşünüyorum.

Fethiye’de Neler Yemeli?
Fethiye’de Neler Yemeli?

Fethiye’de Neler Yemeli?

Fethiye seyahatinizde hemen her şehirde bulabileceğiniz lezzetlerin dışında farklı lezzetlere yer vermekle doğru bir seçim yapmış olursunuz. Muğla yöresine özel olan pek çok yemek ve tatlı Fethiye sofralarının da baş tacı durumundadır. Ege ve Akdeniz’in buluşma noktalarından biri olan Fethiye’de, her iki bölgeye özgü yöresel tatlarından oluşan bir mönü ile damağınızı şenlendirebilirsiniz. Şehirde pek çok ev yemeği yapan restoran bulunuyor ve onlardan birine girdiğinizde size eşsiz Ege lezzetlerini tatma fırsatı sunuyor.

Balığın her çeşidini taze ve denizden yeni çıkmış bulabileceğiniz Fethiye’de balık yemek için Balık Pazarı’na gidebilir ve dilediğiniz balığı nefis mezeler eşliğinde tadabilirsiniz. Aynı zamanda Muğla’nın hemen her ilçesinde çok beğenilen ve yöreye özgü bir lezzet olan çökertme kebabını mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Kahvaltıda ise her çeşit turunçgilden yapılmış reçellerin tadına bakmalı ve hatta tatil dönüşü yerli halkın ve köylülerin kendi elleriyle yaptığı reçellerden satın almanızı öneririm.

Bir yolculuğumuzun daha sonuna geldik. Bugün Ege’nin güzel şehirlerinden, bir tatil ve turizm cenneti olan Muğla’nın Fethiye ilçesindeydik. Tarihi yapılarını, doğal güzelliklerini, en güzel plajlarını ve bir turizm kentinin olmazsa olmazı gece hayatının renkli duraklarını paylaştığımız Fethiye’de gezilecek yerler başlıklı yazı umuyorum ki tatil planlarınızı yaparken size yardımcı olmuştur. Bir başka yazıda, farklı bir şehirde görüşmek dileğiyle… Rotanız her daim, mutluluk olsun.

Bodrum’da Gezilecek Yerler Neresidir? adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Deniz Solmaz

Merhaba Deniz ben. Bundan sonra bende buradayım, kadına ve yaşama dair keyifli yazılarda buluşmak dileğiyle.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx