Sağlık

Forza Şurup Ne İşe Yarar? Forza Şurup Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Forza Şurup genel olarak çeşitli nedenlerden dolayı oluşan alerjileri tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Bu yazımızda Forza Şurup nedir, muadili nelerdir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, kaç yaş için kullanılır ve bu şurubu kullananlar yorumları nelerdir gibi sorulara yanıt bulacağız.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Forza Şurup Nedir?

Forza Şurup, üst solunum yolu alerjisi, saman nezlesi, sinüzit ve soğuk algınlığı semptomlarına eşlik eden baş ağrısı, kemik ağrıları, ateş, hapşırma, sulu gözler ve üst solunum yolu tıkanıklığı gibi tüm semptomların giderilmesini sağlar.

Bu ilacın içinde asetaminofen ve fenilefrin (forza) hidroklorür bulunur.

Reklamlar

Forza Şurup Muadili

Bu şurubun eşdeğerleri arasında Actidem Şurup, Ad-Cold Tablet, Aferin Kapsül, Aferin Forte Kapsül, Aferin Plus Pediatrik Şurup, Benical Şurup ve Benil Şurup vardır.

Forza Şurup Ne İşe Yarar? Forza Şurup Nasıl Kullanılır? 2024 Forza Şurup
Forza Şurup Ne İşe Yarar?

Forza Şurup Ne İşe Yarar?

Forza Şurup, ağrı kesici, ateş düşürücü ve antihistaminik bir ilaçtır. İçindeki parasetamol ateş düşürücü özelliklere sahiptir ve klorfeniramin maleat maddesi antihistaminik özellikler sergiler. Soğuk algınlığı, grip ve öksürükten dolayı oluşan mukoza birikimi ve tıkanıklıkları gideren bir dekonjestan olarak fenilefrin HCl içerir.

Bu ilaç soğuk algınlığı ve grip semptomları olan ağrı, ateş, üşüme, baş ağrısı, burun tıkanıklığı, geniz akıntısı ve hapşırma gibi semptomları iyileştirir.

Forza Şurup Nasıl Kullanılır?

Forza Şurup altı ila on iki yaş grubunda olan çocuklarda her altı saatte bir kez, aç veya tok karnına olmak üzere iki ölçek kullanılır. Beş günden fazla kullanılmaması önerilir. On iki yaşın üstündeki çocuklarda, gençlerde ve yetişkinlerde her altı saatte bir kez, aç veya tok karnına olmak üzere dört ölçek kullanılır. Bu şurup, altı yaşından küçük çocuklarda ve altmış yaşın üzerindeki yaşlı hastalarda kesinlikle kullanılmaz.

Reklamlar

Forza Şurup Kaç Yaş İçin Kullanılır?

Forza Şurup genel olarak altı yaş ve üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılır. Altmış yaşın üzerindeki yaşlı hastalarda bu ilacın kullanılması önerilmez.

Forza Şurup Kullananlar

“İtalyanca bir kelimedir. Kuvvet, güç gibi anlamlara gelmektedir. Yeşil sahalarda ilk defa bu kelimeyi İtalya’nın Milan kulübü taraftarları kullanmış oradan sonra tüm dünyaya yayılmıştır. Bizde de rastlamanız mümkün. Ayrıca Forza, ağrı kesici, ateş düşürücü, burun tıkanıklığı giderici ilaç adıdır forza.”

“Üniversitenin ilk senesi daha önce yaşamadığım kadar ağır bir grip geçirmiştim. Aileden ilk defa uzak kalınca ve daha önce hastalığı tek başına atlatmak gibi bir deneyim yaşamadığımdan ne yapacağımı şaşırıp, ateş ve gereğinden fazla burun akıntısı ve tıkanıklığı yaşadığımdan geceyi bu şartlarda geçirmiştim. Ben de bu sorunu bir nebze giderebilmek için annemden gördüklerimi hatırlayıp, birazdan yazacaklarıma uygulamıştım… Sabaha kadar sirke ve suyu bir bez ile başıma, bilek ve eklemlerime uygulamıştım.

İşte küçük yer de büyüyüp üniversiteyi de büyük bir yerde okumanın azizliği olsa gerek, gece kalkıp taksiyle hastane gitmek gibi şeyler gözüme korkunç geldiğinden ya da aklıma gelmediğinden diyeyim, yukarıda söylediğim yöntemlere başvurmuştum. Sabah ise soluğu hemen üniversite medikosunda alıp, babacan doktorumun forza ilacını vermesiyle sorunlarım birkaç güne geçmişti.

Daha sonra da başka bir arkadaşım yine grip geçirince ”Hiç doktora falan görünme diyerek” ve Forza’nın da reçetesiz verildiğini hatırlayarak bu ilacı almasını önermiştim ve arkadaşım da ilaçtan memnun kalmıştı (arkadaşım uykuyu gereğinden fazla severdi, ilacın da uykuyu tetiklemesi, onun nazarında ilacın etkililiğini daha da taçlandırmıştı).”

Bu yazımızda sizlere Forza şurup ne işe yarar, nasıl kullanılır gibi bilgiler verdik. Ayrıca ilginizi çekebilecek içerik: Minafen Şurup Ne İşe Yarar?

Faydalı ve güncel içerikler için bizi Instagram adresimizden de takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx