Makyaj

Fotoğraflarda Güzel Görünmek İçin Hileler

Fotoğraflarda Güzel Görünmek İçin Hileler ve İpuçları

Reklamlar

Fotoğraflarda güzel görünmek için hileleri hepimiz merak ediyoruz değil mi? Fotoğraflarda güzel görünmek için çeşitli güzellik ve makyaj tekniklerinden yararlanabilirsiniz. Bu teknikleri ve fotoğraflarda güzel görünmek için hileleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Yüzün ortasını mat hale getirin
Yüzün ortasını mat hale getirin

Yüzün ortasını mat hale getirin

Parıltılı bir ten şahsen harika görünüyor, ancak kamerada bir yağ tabakası gibi yansıyabilir. Dışarı çıkmadan önce son adımınız olarak T bölgenize transparan pudra sürmeniz gerekir. İşin püf noktası, yanaklarınızda ıslak bir görüntü elde etmek, ancak yüzünüzün ortasını mat tutmaktır. İnsanlar rötuş yaptıklarında kendilerini aşma eğilimindeler. Bu yüzden kompakt pudra yerine, çantanıza kurutma kağıtları alın ve fotoğraf çekimlerinden hemen önce T bölgenize dokunmak parlamayı önler.

Fotoğraflarda Güzel Görünmek için Hileler

Kontrastı arttırın

Karanlık bir barda, karanlık bir kulüpte veya zifiri karanlık mağarada bir partiye mi gittiniz? İçinizdeki Kim Kardashian’ı bulun ve kontür işlemiyle yüzünüzü şekillendirin. Karanlık bir odada flaşlı bir fotoğraf çekmek, yüzünüzü solgun ve geniş görünebilecek bir noktaya kadar aşırı pozlandırır. Makyajınızın evde çarpıcı göründüğünü düşünseniz bile, fotoğraflarda olacağınızı bildiğiniz zaman makyajınızı biraz daha ağır yapın. Sonunda bir palyaço gibi görüneceğinizden endişeleniyorsanız, tüm ışıkları kapatmanızı ve yola çıkmadan önce flaş açıkken bir selfie çekin böylece makyajınızın fotoğraflarda nasıl görüneceğini test edebilir ve buna göre ayarlayabilirsiniz.

Reklamlar
Sivilceleri noktalama yöntemiyle kapatın
Sivilceleri noktalama yöntemiyle kapatın

Sivilceleri noktalama yöntemiyle kapatın

Eğer kameradan gizleme umuduyla sivilce üzerine bazilyonlarca kat kapatıcı sürüyorsanız, yanlış yapıyorsunuz. Renk cildinize mükemmel şekilde uymadığı sürece, lekenin etrafında doğal ışıkta gerçekten bariz görünen nikel boyutunda bir renk halkası elde edebilirsiniz. Bunun yerine, küçük bir dudak fırçasını cilt tonunuza uyan mat bir kapatıcıya batırın ve dışarı doğru karıştırmadan lekenin tam ortasına hafifçe noktalayarak uygulayın ardından yüzük parmağınızla birkaç kez hafifçe vurun.

Günün saatine göre kontrol edin

Parlayan her şey altındır, derler. Tabii kız kardeşinizin bahçe düğününde saat on birde güneş ışığı altında değilseniz ve ışıltılı göz farınız ve aydınlatıcınız fotoğrafçıyı kör etmiyorsa… Parıltılı ürünler için en iyi zaman, ışığın ısınıp puslu hale geldiği ve biraz ışıltının fotoğraflarda cildinizin ışıldamasını sağladığı gün batımıdır. Laura Mercier Foundation Primer Radiance’ı aydınlatıcı olarak kullanmanızı öneriyoruz ancak yalnızca elmacık kemikleriniz ve çene çizginizde kullanmanız gerekir. Her yere aydınlatıcı kremler sürme hatasına düşmeyin, bu sizi disko topu gibi gösterir.

Gözlerinizi parlak hale getirin

Her fotoğraf düzenleme uygulamasında göz beyazlatma aracı bulunmasının bir nedeni vardır. Gözleriniz ne kadar netse, yüzünüzün geri kalanı da o kadar parlak görünür. Evden ayrılmadan önce veya selfie çekmeden önce, her iki gözünüze Visine Red Eye Comfort Redness Relief Eye Drops’tan birkaç damla sıkın.

Dudakları dolgunlaştırın
Dudakları dolgunlaştırın

Dudakları dolgunlaştırın

Dudaklarınız fotoğraflarda kayboluyorsa, dışarı çıkmadan önce ince bir şekillendirme ile onları dolgunlaştırın. Rujunuzdan bir ton daha koyu bir kalemle dudaklarınızın kenarlarını çizin, kenarları parmağınızla biraz yumuşatın ve ardından dudak renginizi uygulayın. Ardından, dudaklarınızın orta kısmını rujdan bir ton daha hafif bir kalemle doldurun böylece dudaklarınızın ortasında mini bir spot ışığı gibi görünecek. Kenarları bulanıklaştırmak için parmağınızla karıştırın.

Reklamlar

Siyah eyeliner’ı yeniden düşünün

Siyah gündüz fotoğraflarında gerçekten sert görünebilir bu nedenle siyah göz kalemi seviyorsanız, bunun yerine koyu kahverengiyi deneyin. Kirpik çizgilerinizi kahverengi ile hizalayın, rengi yumuşatmak için bulaştırın ve ardından siyah eyelinera geri dönün ve üst kirpiklerinize yakın ince bir çizgi çizin, böylece kamerada cafcaflı görünmeden gözlerinizi yumuşak bir şekilde tanımlar. Ardından, genel olarak gözlerinizi ısıtmak için, cildinizin geri kalanına uyması için kırışıklıklarınıza biraz pudra bronzlaştırıcı karıştırın.

Doğru pudrayı seçin
Doğru pudrayı seçin

Doğru pudrayı seçin

Angelina Jolie’nin hayalet beyazı makyaj arızası, yani flashback efekti için hepimiz bir dakikalık saygı duruşunda bulunalım. Şimdi aynı şeyin sizin başınıza gelmemesi için bir hilemiz var. Flaşla fotoğraf çekileceğinizi bildiğiniz halde, HD veya mineral içeren yüz pudralarından kaçının. Bu formüller genellikle çinko ve talkla yüklüdür, bunlar ışığı yansıtan ve fotoğrafları bozan bileşenlerdir. Bunun yerine, M.A.C. gibi flaşta düz kalan ince öğütülmüş yarı saydam bir pudra deneyin.

Göz altındaki koyu halkalara renk düzeltici uygulayın

Filmde bariz görünebilen aydınlatıcı ve kapatıcıyı katmanlamak yerine, kurnaz olun ve bir renk çarkı bulun. Göz altındaki koyu halkalarınız maviyse şeftali veya turuncu alt tonlu bir kapatıcı uygulayın, eğer morsa sarı bir kapatıcı deneyin. Zeytin rengi ten rengine sahip olanlar için yaygın olan yeşil halkalarınız varsa, düz kırmızı bir renk düzeltici kullanın. BH Cosmetics Colour Concealer & Corrector Palette’ı açık, orta ve koyu tonlarda sunulan, hemen hemen her cilt tonunun bir eşleşme bulabilmesi için seviyoruz.

Her zaman makyaj bazı ile başlayın
Her zaman makyaj bazı ile başlayın

Her zaman makyaj bazı ile başlayın

İnce çizgileri doldurur ve acımasız, zalim kamera merceğinin sıklıkla büyütebileceği kusurları giderir. Pembe tonlu bir cilt için Koh Gen Do Makeup Color Base’in lavender pink rengini öneriyoruz. İyi bir makyaj bazına yatırım yapın, gerçekten bir fark yaratacaktır.

Boynunuza dikkat edin

Fondöteninizi çene çizginizde durdurursanız, yüz/boyun renk farkınız fotoğraflarda fark edilebilir (aynanızda kontrast fark edilmese bile). Bu yüzden çene çizginiz ve boynunuz ve yüzünüzdeki renklerin eşit olmasına dikkat edin.

Panda gözlerinden kaçının

Göz altı kapatıcınızı uygulamadan önce biraz fondöten ile karıştırın. Bu, cildi aydınlatan kapatıcının bir flaş çarptığında dışarı fırlayıp çok beyaz görünmesini önlemeye yardımcı olur. Hepimiz o beyaz göz altı aksiliklerine sahip yıldızların fotoğraflarını gördük.

Yüzünüzü çerçeveleyin
Yüzünüzü çerçeveleyin

Yüzünüzü çerçeveleyin

Yüzünüzü güzel bir şekilde şekillendirmek ve odağı alnınızdan uzaklaştırmak için çevrenin hemen çevresine şeffaf bir bronzlaştırıcı (Bobbi Brown Bronzlaştırıcı Pudra gibi) sürün.

Biraz pudra uygulayın

Her zaman büyük T bölgesi parlaklığına sahipseniz ve normal pudra kesmiyorsa, MAC Blot Powder gibi bir pudra deneyin. Bu pudra yeni en iyi arkadaşınız.

Kaşlarınızı güçlendirin
Kaşlarınızı güçlendirin

Kaşlarınızı güçlendirin

Kaşlar fotoğraflarda kemik yapınızı ortaya çıkarır, bu nedenle onları biraz kaş kalemiyle incelikle çizin. Fotoğraflarda, özellikle kuyruklarda kaybolma eğilimindeler.

Sıvı eyeliner kullanın

Genellikle göz kalemi kullansanız bile sıvı eyeliner, fotoğraflar için gözlerinizi daha belirgin hale getirir ve yine de doğal görünebilir, sadece kirpiklerinize çok yakın ince bir çizgi çizin. NARS eyelinerı öneriyoruz. İnce bir sharpie kalem gibi ve kullanımı o kadar kolay ki bir kedi bile muhtemelen onu patileriyle uygulayabilir.

Allığınızı aydınlatın

Biraz daha parlak hale gelmekten korkmayın, sadece kenarları karıştırdığınızdan emin olun ve ışıltılı ancak göze çarpmayan ışıltıları olan bir allık seçin. Lancome Blush Subtil paletini kullanabilirsiniz. Flaş yüzünüze çarptığında ışıltılı görünmenizi sağlayacak. Elmacık kemiklerini şekillendirmeye yardımcı olmak için farklı tonları kullanın.

Dudak kalemi sürün
Dudak kalemi sürün

Dudak kalemi sürün

Dudak kaleminden nefret etseniz bile, sadece dudağınızın üstündeki Eros yayında ve dış köşelerde dudak kalemi kullanmayı deneyin. Bu numara, dudaklarına belirginlik katıyor ama asla sert veya keskin görünmüyor.

Rahatlayın ve güzel hissedin

Bir gülümsemenin yüzünüzü aydınlatacağını ve her zaman herhangi bir ruj veya maskaradan daha iyi olduğunu unutmayın! Kaçınılmaz kötü fotoğraflar gördüğünüzde, açıyı veya flaşı suçlayın ve devam edin, çünkü mükemmel görünüyordunuz.

Ne kadar ince o kadar iyi

Fotoğrafçılığın yakalama eğiliminde olduğu en büyük şeylerden biri, ten makyajınızın pürüzsüzlüğüdür. Fondöteninizin baştan sona kusursuz görünmesini sağlamak için her şeyi geri çevirmeniz yeterlidir. Kevyn Aucoin Sensual Skin Enhancer’ı beauty blender ile birlikte uygulamanızı öneriyoruz. Yalnızca ihtiyaç duyulan yerlerde şeffaf bir fondöten formülü kullanın. Kızarıklığın en çok meydana geldiği yüzün ortasından başlayın. Burun ucuna, burun deliklerini çevreleyen, çene ucuna ve yanaklarda kırmızı olabilecek tüm çatlaklara veya bölgelere karıştırın. Fondöteninizi minimumda tutmanın en iyi yanı, yüzünüze daha rahat bir şekilde oturmasıdır, tüm bunlar görünür sınır çizgilerinin olmamasını sağlar.

Yeni sloganınız “mat ürünleri seviyorum” olsun
Yeni sloganınız “mat ürünleri seviyorum” olsun

Yeni sloganınız “mat ürünleri seviyorum” olsun

Genel olarak, yarı mat cilt fotoğrafçılık için en güvenli seçenektir. Aşırı parlak olmayacak, ancak düz ve gerçekçi de görünmeyecek. Bu felsefe makyajınızın geri kalanı için de geçerlidir. Dokuları karıştırmanın dikkat çekici gözler yaratmanın en iyi yolu olduğunu düşünüyorum. Fotoğrafta çift renkli bir etki için metalik bir göz farının altına mat bir göz farı katmanı deneyin.

Silika içermeyen pudra kullanın

Aynada görünmeyen pudranın kamerada çok görünür olarak okunduğunu hiç fark ettiniz mi? Bunların hepsi, parlama ve beyaz okuma eğilimi olan silika adı verilen bir bileşen sayesinde. Yüzde 100 silika olan pudranın kaçınmanız gerekir. Yüksek silika içeriğine sahip pudra gerçekten cezbedici çünkü dokunuşta güzel hissettiriyorlar, ama mesele şu ki, beyaz renkte parlıyorlar. Aşırı parlamayı ortadan kaldırmak için, makyajınızı fotoğraflarda patlamadan sabitleyen ve sizi parlamadan koruyan Surratt Diaphane Loose Powder Matte’yi kullanabilirsiniz.

Aydınlatın ve bronzlaştırın
Aydınlatın ve bronzlaştırın

Aydınlatın ve bronzlaştırın

Bir kameranın flaşı, cildi yıkayabilecek bir ışık patlaması yaratacaktır. Flaşlı fotoğrafçılık kullanıyorsanız, daha parlak bir renk kullanmak isteyebilirsiniz. Flaş patladığında, daha ince allık tonlarını azaltabilir. Yanakları oynatmak için kullandığı ürün, pembe veya mandalina tonlarında Surratt Artistique Allıktır. Bronzlaştırıcıya gelince, flaşlı fotoğrafçılığın potansiyel yıkayıcı etkisine karşı koymak için yüzünüze sıcaklığı geri getirmeye yardımcı olur.

Bir taraf seçin

Göz makyajı iki görünümden birine bağlı kaldığınızda filmde en iyi şekilde görünür: süper harmanlanmış veya süper hassas. Karışık bir buğulu göz makyajı için normal şekilde uygulayın ve ardından kenarları dağıtmak için yumuşak ve temiz bir fırça kullanın. Bunu yapmak için zaman ayırın, çünkü tüm farkı yaratır. Daha sert bir kenar için, eyeliner uygulayın ve ardından kuyruğu keskinleştirmek için Lancôme Bi-Facil Eye Makeup Remover makyaj temizleyiciye batırılmış MAC 212 gibi düz, sert bir fırça kullanmayı deneyin. Fazlalıkları tek bir temiz, hızlı hareketle çıkarın. Yerleştiğinden emin olmak için eyelinerın kenarına çok az miktarda pudra serpebilirsiniz.

Çizgiyi çizin
Çizgiyi çizin

Çizgiyi çizin

Dudak kalemi, fotoğraflarda aşırı sert görünme potansiyeline sahiptir ancak en iyi numara, dudaklarınızın doğal tonuna uyan bir dudak kalemi kullanmaktır. Bu, dudağın şeklini biraz değiştirmenize, en dış kenarı güçlendirmenize ve dudakların dolgun ve hoş görünmesini sağlar. Dudak ürününün renginden bağımsız olarak, zar zor oradaki nude dudaklardan koyu kırmızıya kadar dudak tonlu bir kalem kullanın. Ruj renginden bağımsız olarak bu tek tonu kullanmak daha modern. Fotoğrafçılık söz konusu olduğunda tercih edilen formül Dior Rouge.

Aydınlatın

Kaşlarınızın nasıl göründüğü genellikle fotoğraflarda nasıl görüneceklerinin iyi bir göstergesidir, bu nedenle onları abartmaya gerek yoktur. Saç renginizden bir ton daha açık bir tonda göz farı kullanmak, kaşları çok koyu görünmeden öne çıkarmanın ideal bir yoludur. Ayrıca kaşların çok düz görünmemesi için çok ince bir parlaklığa sahip bir göz farı kullanın. Mat yerine saten bitişli bir şey arayın ve uygulamak için Smashbox Angle Brow Brush’ı kullanın. İlk üçte ikisini daha açık tutarken kaşın kuyruk ucunda bir ton daha koyu giderek bir ombre etkisi yaratın. Çok belirgin görünmeden kaşlarınızı tanımlamanıza gerçekten yardımcı oluyor.

Fotoğraflarda Güzel Görünmek İçin Hileler adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, Makyaj Malzemelerimi Temizliyorum! Merve Kutlu adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bizi Instagramdan takip etmeyi unutmayın: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx