Makyaj

Fransız Manikürü Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Fransız manikürü, kelimenin tam anlamıyla, beyaz tırnak uçları olan pembe bir tabandır. Bu nedenle, fransız manikürünün takma adlarından biri pembe ve beyaz tırnaklardır. Fransız manikürünün amacı diğer yapay tırnaklara göre daha doğal, daha gerçekçi ve daha dayanıklı görünmesidir. Bu yazımızda french manikür nedir, french manikür seti önerileri nelerdir, fransız manikürü kalemi ile fransız manikürü nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını öğreneceksiniz.

French Manikür Nedir?
French Manikür Nedir?

French Manikür Nedir?

Klasik Fransız manikürü kısa ila orta uzunluktaki tırnaklara kolay bir biçimde uygulanan bir tasarımdır. Tırnaklar ya daha yuvarlak ya da kare formunda şekillendirilir. Her tırnağın ucuna beyaz oje sürülür, ardından tırnak yatağının üzerine şeffaf pembe, toz pembe, bebek pembesi, rakı beyazı, ten rengi veya bej bir ton gibi baz renklerden birisi sürülür. Fransız manikürünün kalıcı olmasına yardımcı olmak için üst kat oje uygulanır. Bunun için şeffaf ojeler en iyisi ve idealidir.

Fransız manikürü, pembe ya da şeffaf beyaz tırnak tabanı üzerinde beyaz uçlardan oluşan bir görünümdür. Tipik olarak, tırnaklara beyaz bir uç ekleyerek veya bir tane şekillendirerek ve onu akrilik toz ve/veya jelle kaplayarak elde edilirler.

Reklamlar

Bir güzellik merkezi ya da manikür salonunda yapılan Fransız manikürleri genellikle üç ila dört gün sürer. Manikür yaptıran kişi elleriyle çok fazla aktivite yapmıyorsa, bir Fransız manikürü bir hafta kadar dayanabilir. Fransız manikürünün ömrü, ojeyi korumak için her gün ince bir kat şeffaf oje uygulanarak uzatılabilir.

Çevresel faktörler de French manikürünün ne kadar uzun süre dayandığı ve tırnaklarınızın ne kadar hızlı uzadığı konusunda hayati bir rol oynar. Yukarıdaki işlemi yapmak için genel bir kılavuz iki haftada bir veya ayda birdir ancak yine bu, tırnaklarınızın maruz kaldığı koşullara bağlı olarak kökten değişebilir.

French Manikür Seti Önerileri
French Manikür Seti Önerileri

French Manikür Seti Önerileri

Etrafınıza bir göz atarsanız, bu dönemin, milenyumun başlangıcına çok benzediğini fark edebilirsiniz. Herkes Dior heybe çantaları taşıyor, düşük bel kotlar geri dönüyor ve Fransız manikürleri yeniden popüler. İnsanlar ilk günlere geri dönmek istiyor ve gerçekten onları suçlayabilir misiniz?

Milenyumun bazı trendleri ikinci kez daha çok beğenilirken (dünya şu anda yaşadığımız gibi bir saç tokası tutkusu görmedi), Fransız manikürü gibi diğerleri hala oldukça kutuplaştırıcı… Birçoğu için, biraz yapışkan olarak kabul edildiler ve otomatik olarak zahmetsiz zarafetle ilişkilendirilmeyen tek Fransız şey olabilirler. Paris Hilton’un sevdiği manikür, son zamanlarda Bella Hadid’den Kim Kardashian’a ve Camila Cabello’ya kadar herkeste görüldü. Aynı zamanda yavaş ama emin adımlarla Instagram’ı ele geçiriyor. Görünüşe göre kötü şöhretine bakılmaksızın, insanlar görünüşe gerçekten bir şans daha veriyor.

Reklamlar

Ünlülerin yeni ve şık Fransız manikürü tasarımlarına baktıktan sonra, nedenini anlamak çok da zor değil. Minimaldirler ve örneğin, kıyafetinizin şık görüntüsünü kolayca çalabilecek olan gösterişli tırnaklardan farklı olarak, iddialı bir kıyafet için mükemmel bir iltifattırlar. Daha da iyisi, kendi başınıza yapabileceğiniz birkaç tırnak trendinden birisidir. Görünüme ikinci bir şans vermeye hazırsanız (sizi destekliyoruz), işte sizi kuaföre gitmekten kurtaracak en iyi Fransız manikür setleri, ojeler ve kalemler…

Sally Hansen Hard as Nails French Manicure Kit Fransız Manikürü Seti

İpuçlarınızı almak için gerçekten sabırsızlanıyorsanız, Sally Hansen’in en çok satan kitlerinden birini kullanabilirsiniz. Ojeler, tırnaklarınızı şekillendirmeye yardımcı olmak için tırnakları güçlendiren vitaminler ve yeşil çay ile yapılır ve UV üst kaplama tırnakları kırılmaya, yıpranmaya ve sararmaya karşı korur.

ORLY French Manicure Kit
ORLY French Manicure Kit

ORLY French Manicure Kit

Bu Fransız manikür seti ile ilgili en iyi şey, içindeki görünüm kitabıdır. Size yalnızca tonlarca stil bilgisi vermekle kalmaz, aynı zamanda her görünüm için adım adım talimatlar da verir.

Dior Nail Glow

Fransız manikürleriyle ilgili komik olan şey, hepimizin temelde zaten bir manikürü var, sadece ojesiz tırnaklarınıza bakın. Dior’un Nail Glow, doğal tırnaklarınızın görünümünü iyileştirdiği için hızlı ve kolay bir Fransız mani için en iyi tüyo. Yarı saydam vernik kuruduktan sonra tırnak yatağınızın pembesini daha pembe, doğal beyaz uçlarını daha beyaz yapar. Kelimenin tam anlamıyla bir adımda bir tasarımcı Fransız manikürü mü? Evet, lütfen.

Sensationail Gel Polish Starter Kit, French Manicure Sheer Pink

Amazon’da binden fazla hoş yorumu bulunan bu kit harika. Gözden geçirenler, LED lambanın, oradaki birçok evde jel manikür seçeneğinden daha yüksek kaliteli olduğunu, özellikle de tüm elinize rahatça sığacak kadar büyük olduğunu seviyor. Ayrıca geri kalan tüm temel özelliklere sahiptir: jel baz oje, jel temizleyici, uçuk pembe oje, taban kat, üst kat, tırnak üstü törpüsü ve tırnak törpüsü.

Sally Hansen Diamond Strength French Manicure Pen Kit in Ballet Bare

Belki de çıkartma kullanmak istemiyorsunuz ya da beyaz tırnak uçlarını kendiniz boyayacak kadar hünerli değilsiniz – anlıyoruz. Bu Sally Hansen Fransız manikür setinde beyaz uçlarınızı çizmenizi sağlayan çabuk kuruyan bir kalem bulunur. Tırnaklarınız için göz kalemi gibi düşünün. Bonus, kalemi diğer tırnak sanatlarında da kullanabilirsiniz.

Zoya Naked Manicure Hydrate & Heal Kit
Zoya Naked Manicure Hydrate & Heal Kit

Zoya Naked Manicure Hydrate & Heal Kit

Tırnaklarınızın görünümünden memnun değilseniz, Fransız manikürü yaptırmak muhtemelen istediğiniz son şeydir. Neyse ki Zoya’nın Naked Manicure Hydrate & Heal Kit, Fransız manikürü görünümü için ihtiyacınız olan her şeyi sağlarken aynı zamanda daha güçlü ve sağlıklı tırnaklara sahip olmanıza yardımcı olur. Nemlendirici el serumu nemi hapsetmeye yardımcı olur ve iyileştirici el kremi aydınlanmaya yardımcı olur.

Kiko French Manicure White Pencil

Oje yok mu? Sorun yok. Bu harika Fransız manikürü kalemi sizin tam anlamıyla sorunsuz bir işlem yapmanızı sağlar. Sadece ucu ıslatın ve tırnağınızın kenarı boyunca çizin. Tırnak etinizi aşağı itmek veya tırnağınızın kenarını temizlemek için sivri başlığı da kullanabilirsiniz.

KADS French Manicure Edge Trimmer

Kusursuz bir Fransız manikürü oluşturmak istiyorsanız, bu kullanışlı küçük araç, mükemmel Fransız “gülüşünü” elde etmeyi kolaylaştıracaktır. Kullanımı basit olan bu dahiyane cihaz, her manikür setinde bir yeri hak ediyor. İlk kullanımda kavramak biraz zor olabilir. Güzel Fransız manikürünü karakterize eden mükemmel C eğrisini elde etmek için en iyi araç. Bu ev manikürü için olmazsa olmazlardandır.

ZEVA French Nail Brightener
ZEVA French Nail Brightener

ZEVA French Nail Brightener

Bu küçük sihirli şişe siz uygularken tırnak yataklarını pembeleştirir ve uçları beyazlatır. Fransız manikürü için endişelenmenize gerek yok çünkü bu sadece tırnak çizginizi kullanarak doğal olarak gerçekleşir. Ayrıca çok dayanıklı ve hasara dayanıklı görünüyor. Acele ediyorsanız ve manikürünüzü düzeltmeniz gerekiyorsa, bir şişe Zeva French Nail Brightener açmanız yeterlidir. Bunu uygularken, koku çok güçlüdür. Bu yüzden bu ojeyi kullanırken pencereyi açmanızı tavsiye ederim.

Bu basit oje, zamanınız kısıtlı olduğunda muhteşem ve uzun süre kalıcı bir Fransız manikürün kısayoludur. Vegan ve cruelty free özelliklere sahip olan bu set, oje koleksiyonunuza önemli bir ektir.

Faxco 960 Pieces Self-adhesive French Manicure Tip Guides

Aceleniz varsa, bu çıkartmalar harika bir fikir. Sadece temel katı boyayın ve kurumasını bekleyin, ardından kılavuzu uygulayın ve seçtiğiniz uç rengini boyayın. Kuruduktan sonra, kılavuzu nazikçe soyun ve işte! Mükemmel bir Fransız manikürü elde etmenin kolay yoludur. Evinizin rahatlığında profesyonel görünümlü manikür yapabilirsiniz.

Her kızın manikür setinde bunlardan bir pakete ihtiyacı vardır. Tarzınızı değiştirmeyi seviyorsanız veya kızlarla dışarıda bir gece geçirmek için Fransız manikürüne ihtiyacınız varsa, bu ürün tam size göre…

Kusursuz Fransız manikür hatları elde etmek için uğraşıyorsanız, bu küçük set ile mükemmel bir şeydir. Ev yapımı Fransız manikürlerinin yanı sıra salon kullanımı için tavsiye ederim. Ve unutmayın, sürekli uygulama mükemmelleştirir.

Kiss Acrylic French Manicure Kit
Kiss Acrylic French Manicure Kit

Kiss Acrylic French Manicure Kit

Takma tırnaklara gelince her zaman biraz şüpheciyimdir, bu yüzden bunları biraz endişeyle denedim. Takma tırnakları şekillendirdiğimde kolayca devam ettiler ve rahat ve çok kullanışlı hissettim. İstediğim her şeyi yapmayı başardım ve neredeyse bir hafta boyunca kaldılar ve iyi görünüyorlardı. Oldukça uzun ve sertler, bu yüzden kendi tırnaklarınıza uyacak şekilde biraz törpüleyin. Takma tırnakların kolaylığını, hızını ve basitliğini seviyorsanız, bunlar manikür setinize harika bir ektir.

Mara French Manikür Seti

Mara Fransız Manikürü seti, en çok kullanılan setlerden birisidir. Bu setin içinde bulunan French bantları, bu işlemi kolaylaştırır. Önce bantları istediğiniz kalınlıkta olması için tırnak uçlarınıza yapıştırın ve French set Step 01 ojeyi tırnakların uç kısmına sürün. Tamamen kuruduktan sonra French bantlarını kaldırın. Ardından French set Step 02 ojeyi tırnaklarınıza sürün ve kurumasını bekleyin. Son adımda French set Step 03 şeffaf ojeyi tırnaklarınıza sürün ve işlemi tamamlayın.

Golden Rose French Manikür Seti

Naturel tonlarda gelen bu seti kullanmak için öncelikle tırnak uçlarınıza yatay ve düz çizgi olarak koyu beyaz ojeyi uygulayın. Kuruduktan sonra toz pembe ojeyi bir ya da iki kat uygulayabilirsiniz.

Lumiere French Manikür Bantları

Bu setin içinde iki yüz adet bant vardır. Bu bantlar sayesinde düzgün ve şık bir Fransız manikürünü yapabilirsiniz.

French Manikür Renkleri
French Manikür Renkleri

French Manikür Renkleri

Klasik bir görünüm için koyu beyaz tırnak uçları ile rakı beyazı ya da toz pembe baz renklerini birlikte kullanabilirsiniz. Daha gösterişli bir stil isterseniz tırnaklarınıza yapay elmaslar yapıştırabilirsiniz. Daha cool bir görüntü için rakı beyazı ya da toz pembe baz renklerini siyah renk tırnak uçları ile kullanabilirsiniz. Şeffaf oje ile turuncu, turkuaz, pembe, mor ve mavi gibi tırnak ucu renklerini birlikte kullanabilirsiniz. Siyah baz ojeyle, kırmızı tırnak uçlarını birlikte kullanabilirsiniz. Rakı beyazı ya da toz pembe baz renklerini altın sarısı tırnak uçlarıyla kullanabilirsiniz.

French Manikür Seti Nasıl Kullanılır?

French manikür setinde bulunan koyu beyaz ojeyi tırnaklarınızın uçlarına dikkatli bir biçimde uygulayın. Kuruduktan sonra rakı beyazı ya da toz pembe ojeyi üzerine uygulayın ve kurumasını bekleyin. Son olarak şeffaf ojeyi uygulayın ve kurumasına izin verin. İşte hazırsınız!

Evde French Manikür Nasıl Yapılır?

Yeni boyanmış klasik Fransız uçlu ojeler kadar zahmetsizce göz alıcı hissetmenizi sağlayacak bir şey var mı? Bu tırnak tasarımı görünümü basit görünse de, evde yapmayı deneyen herkes bunun başka bir şey olabileceğini bilir. Bir dahaki sefere evde bir Fransız manikürü denemek istediğinizden emin olmak için ve mükemmel sonuçlandığından emin olmak için burada bazı ipuçları paylaşıyoruz.

Evde fransızca ipuçlarının nasıl yapılacağına dair bu adım adım kılavuzda bize rehberlik ediyoruz. Ama önce şunlara sahip olduğunuzdan emin olun: tırnak törpüsü, tırnak eti çubuğu (kullanılıyorsa) yara bandı veya yapışkan bant, uçuk pembe veya bej oje, beyaz oje ve şeffaf oje.

Tırnak etlerinizi nazikçe geriye itmek için zaman ayırmak çok önemlidir. Bu, oje tırnağınızın tabanından kalkmadığı için French manikürünüzün daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. Bunun için bir manikür çubuğu kullanabilirsiniz veya elinizde yoksa, başparmak tırnağınızı kullanmanız gerekir.

Sadece tırnak yatağına zarar vermeden kütikülü geri itebilecek bir şeye ihtiyacınız var. Gerçekten sert olduklarını fark ederseniz, yumuşak sabunlu suya batırın, böylece yumuşak olurlar, böylece onları geri itebilirsiniz. Bunun için ellerinizde bir vücut peelingi kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızı şekillendirin. Daha sonra tek yönde törpülemeye dikkat ederek tırnaklarınızı törpü ile şekillendirin. Sola gidiyorsanız, sola devam edin.

İsterseniz, tırnaklarınıza bir taban kat uygulayın (bir şişe baz oje kullanmak iyidir). Bu kaplamanın tırnaklarınızı renk bozulmasına karşı koruduğunu bilmelisiniz ancak koyu bir renk kullanmadığınız için vaktiniz yoksa gerekli değildir.

Baz katınızın kuruması için beş dakika bekledikten sonra, doğal tonlu ojenizi mümkün olduğunca az hareketle uygulayın. İyi bir yöntem, orta ve her iki taraf için bir vuruştur.

Renk seçimi için en önemli ipucu: Çoğu insan Fransız manikürünün ilk katının bebek pembesi olması gerektiğini düşünürken, bazı insanlar için bej rengin daha iyi bir seçim olduğunu bilin. Gerçekten pembe tonlu bir cildiniz varsa, gerçekten cildinize pembemsi bir ton tabanı sürmeyin aksi takdirde gerçekten pembe bir pembe ortaya çıkar.

Mümkün olduğunca az vuruş kullanın, ancak her zaman ilk katınız için endişelenmeyin. Bunu hızlı yapın ve her zaman kayın, tırnağınızı aşağı itmeyin. Ojeyi kalın sürmeyin. Oje katı ne kadar kalınsa kuruması o kadar uzun sürer. Bir veya iki kat uygulamanız gerekebilir – her kat arasında beş dakika kuruma süresi sağlar.

Markaya bağlı olarak yara bantları yalnızca kesikleri kapatmak için değildir, aynı zamanda hafif kavisli beyaz bir Fransız manikürü için ana hat olarak kullanmak üzere kısa uçta mükemmel şekilde şekillendirilmiştir. Dolabınızdaki yara bantları uygun değilse, kavisli bir şekilde kesilmiş yapışkan bir bant kullanabilirsiniz.

Pembe oje katının tamamen kuru olduğundan emin olarak, yara bandı veya yapışkan bandı uygulayın ve tırnaklarınızın uçlarını beyaza boyayın. Oje hala ıslakken bandı dikkatlice çıkarın.

Fransız Manikürü Kalemi ile Fransız
Fransız Manikürü Kalemi ile Fransız

Fransız Manikürü Kalemi ile Fransız Manikürü Nasıl Yapılır?

Fransız manikürü kalemindeki beyaz oje, hassas, uzun ömürlü ve kolay uygulanan bir Fransız manikür için tırnak uçlarını harika bir şekilde biçimlendirmenizi sağlar. Özel solvent bazlı formül, üstün tutuş ile hassas ve eşit bir çizgi sağlar. Dağıtıcı haznesi ve yuvarlak ucu sayesinde kolayca uygulanan mükemmel miktarda ojeyi serbest bırakır. Bir kalem kadar kolay ve oje kadar uzun ömürlü, Fransız Manikür Kalemi sadece birkaç saniye içinde işlemi gerçekleştirmenizi sağlar ve günlerce yerinde kalır.

İlginizi çekebilir: Tırnak Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx