Dizi HaberleriHaber

Gönül Dağı Dizisi Konusu Nedir? Gönül Dağı Nerede Çekiliyor?

Reklamlar

TRT 1 ekranlarına gelen ve çok sevilen dizi Gönül Dağı Dizisi hakkında merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz. Gönül Dağı dizisinin konusu, oyuncuları, sezon finali ve yeni sezonu hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. Gönül Dağı dizisi Mustafa Çiftçi’nin öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılmıştır. Her hafta yeni bölümlerini heyecanla bekleyen sevenleri için sezon finali üzücü olmuştu. Peki Gönül Dağı dizisinin oyuncuları kim, dizi nerede çekiliyor?

Her yeni bölümü ile ilgi çeken, yeni bölümleri merakla beklenen Gönül Dağı dizisi Cumartesi akşamlarının en yüksek izlenme oranına sahip dizisidir. Dizinin konusu, oyuncu kadrosu oldukça merak edilmektedir. Gönül dağı dizisi nerede çekiliyor oyuncuları kim, sezon arası ne zaman bitecek, gönül dağı nerede çekilmektedir gibi sorular çok merak edilmektedir. Gelin bu soruların cevaplarına birlikte göz atalım.

Gönül Dağı Konusu Ne?

Gönül Dağı dizisi Anadolu insanının en doğal halini yaşatan harika bir hikayedir. Efsaneler unutulmaz aşklar, sıcacık dostluklar ve kardeşlik aradığınız bütün samimiyeti bulabileceğiniz bir dizidir. Zeki ve hedefleri olan üç kuzenin başarıları ve her zorluğun üstesinden geldiklerini anlatan sıcacık ve hayatın tam içinden bir dizidir.

Reklamlar

Mustafa Çiftçi’nin kaleme aldığı hikayelerde bozkırın ve coğrafyanın hikayelerini insanların samimiyetini yansıtan sıcacık karakterler karşımıza çıkmaktadır Gönül Dağı dizisinin senaryolaştırılan ilk bölümü ile bile ekranlara gelmiş ve çok sevilmiştir.

İlginizi Çekebilir: Aşk Mantık İntikam Dizisi Konusu Nedir?

İzleyenler Memleketini Özlediğini Hatırlayacak

Gönül Dağı dizisinin başrollerinde Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan rol almaktadır. Gönül Dağı dizisi bozkırın ortasındaki şirin bir kasabada yaşanmaktadır. Sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsünü ele alıyor. Dizideki karakterler gelenekleri, şehirlerde unutulmaya yüz tutmuş değerleri gönülden yaşayan, alın teriyle kazanırken sevdasını yüreğiyle hisseden, umutları ve hayalleri uğruna yaşayan kişilerin hikayelerini işlemektedir.

Gönül Dağı dizisinde Anadolu’da gizli kalmış yeteneklerin, başarılı gençlerin hikayesini konu almaktadır. Üç kuzenin Gönül Dağı’nın eteğinde engellerle savaşmasını, yokluklara meydan okumasını ve yepyeni icatlarını konu almaktadır. Üç kuzenden biri olan Ramazan’ın hayali pilot olmaktadır bu nedenle kuzenleri Veysel ve Taner ile bir uçak yaparlar. Ve uçağın patenti çalınır bu sürede yaşadıklarını ele alır. Üç kuzenin duygusal hikayeleri ve Anadolu insanının samimiyeti ile içleri ısıtacak bir dizidir.

Reklamlar
Gönül Dağı Oyuncuları Kim
Gönül Dağı Oyuncuları Kim

Gönül Dağı Oyuncuları Kim?

Gönül Dağı dizisi aşkın, Anadolu insanının en samimi halini ele alan ve sıcaklıklarını, dostluklarını renkli hayatlarını anlatmaktadır. Bozkırı ve bozkırdaki insanların en samimi hallerini senaryolaştıran Mustafa Çiftçi’nin bir eserinden uyarlanmıştır.

Gönül Dağı’nın dizisinin başrollerinde Berk Atan ve Gülsim Ali İlhan yer almaktadır. Dizinin, sanat dünyasının usta isimleri Ecem Özkaya, Ferdi Sancar, Ali Düşenkalkar, Erdal Cindoruk, Gülhan Tekin, Feyza Işık, Ege Aydan, Eser Eyüboğlu, Cihat Süvarioğlu, Semih Ertürk, Nazlı Pınar Kaya, Şebnem Dilligil, Yavuz Sepetçi, Nuri Gökaşan, Hüseyin Sevimli ve Çiğdem Aygün rol alıyor.

Gönül Dağı Hangi Yöreyi Anlatıyor?

Gönül Dağı dizisinin hangi yöreyi anlattığı çok merak edilmektedir. Aslında 66 plaka neresi diye dikkat çekiyor. Niğde’nin Gedelli ilçesinde olay geçse de dizinin çekimleri Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde yapılmaktadır.

Gönül Dağı Dizisi Nerede Çekiliyor?

Gönül Dağı dizisi Anadolu’nun ilgi çeken güzelliklerinin yer aldığı Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekilmektedir.

Gönül Dağı Dizisi Nerede Çekiliyor?
Gönül Dağı Dizisi Nerede Çekiliyor?

Gönül Dağı Sezon Finali Ne Zaman?

Gönül Dağı dizisinin ilk bölümü 17 Ekim 2020 Cumartesi tarihinde TRT 1 ekranlarında seyirci ile buluşmuştur. 22 Mayıs Cumartesi akşamı yayınlanacak olan 29. bölüm ile sezon finali yapmıştır.

Gönül Dağı Yeni Sezon Ne Zaman?

Gönül Dağı disizinin yeni sezonunun Eylül ayında başlaması bekleniyor.

Gönül Dağı Yeni Sezon

Gönül Dağı dizisi yaz aylarında sezon finali yapmıştır. 22 Mayıs Cumartesi sezon finali yapan dizinin sevenleri ile Eylül ayında buluşacağı bekleniyor.

Gönül Dağı Oyuncuları

Berk Atan-Taner

Gülsim Ali İlhan-Dilek

Yavuz Sepetçi-Ciritçi Abdullah

Ege Aydan-Celal Bey

Semih Ertürk-Veysel

Ecem Özkaya-Zahide

Erdal Cindoruk-Ağıtçı Hüseyin

Hazal Çağlar-Asuman

Gönül Dağı Oyuncularının Canlandırdığı Karakterler

Gönül Dağı Oyuncularının Canlandırdığı Karakterler
Gönül Dağı Oyuncularının Canlandırdığı Karakterler

Berk Atan – Taner

Berk Atan Gönül Dağı dizisinde Taner karakteri ile ekranlara gelmektedir. Birbirine çok bağlı üç kuzenden birisidir. Taner’in babası o çok küçükken öldüğü için çok zeki olmasına rağmen üniversiteye gidememiştir. Fakat boş durmamış köyde kendini geliştirmiştir. Ve Arı Kanadı Uçuş Teknolojisini bulur. Kuzenleri yani amcaoğulları Ramazan ve Veysel ile birlikte uçak yaparlar. Taner yıllardır ilkokul arkadaşı Dilek’i sever. Hiç beklemediği bir anda Dilek jeoloji mühendisi olarak köye gelir. Taner ilk başta ona duygularını açamasa da sonrasına güzel bir aşk yaşayacaklar.

Gülsim Ali İlhan – Dilek

Gönül Dağı dizisinin Dilek’i Gülsim Ali İlhan dizideki başarısı ile çok merak edilmektedir. Gönül dağı dizisinin başrol oyuncularından olan Dilek, Gedelli köyüne seneler önce annesi Gülsüm öğretmen ile gelmiştir. Taner ile sınıf arkadaşı olan Dilek seneler sonra aynı köye mühendis olarak Gönül Dağı’nı incelemek için gelmiştir. Dilek bu sırada Serdar ile nişanlı olsa da sonrasında Taner’i görünce ayrılmak isteyecektir.

Ecem Özkaya – Zahide

Ecem Özkaya Gönül Dağı dizisinde Zahide karakteri ile ekranlara gelmektedir. Taner’in ablasıdır. Eşinden ayrılmış üç çocuğu vardır. Taner yeğenlerine ve ablasına çok düşkündür. Ablasını ve annesini yalnız bırakamayacağını düşündüğü için üniversiteye gitmemiştir.

Erdal Cindoruk – Ağıtçı Hüseyin

Gönül Dağı dizisinde Ağıtçı Hüseyin karakterine Erdal Cindoruk karakteri ile ekranlara gelmektedir. Taner’in amcasıdır ve eşi ile birlikte bir ekibi vardır. Ağıt yakmak için ekipler vardır. Kardeşi düğüncü Muammer ile devamlı kavga etmektedirler.

Şebnem Dilligil – Halime

Gönül Dağı dizisinde Şebnem Dilligil Taner’in annesi Halime karakteri ile ekranlara gelmektedir. Halime’nin eşi Almanya’da geçirdiği bir iş kazası sonucunda ölmüştür.

Ali Düşenkalkar – Düğüncü Muammer

Gönül Dağı dizisinde Düğüncü Muammer karakterine Ali Düşenkalkar karakteri ile ekranlara gelmektedir. Taner’in amcasıdır. Kardeşi Ağıtçı Hüseyin ile sürekli kavga halindedir.

Hazal Çağlar – Asuman

Gönül Dağı dizisinde Asuman karakterine Hazal Çağlar can vermektedir. Asuman Gönül Dağı dizisinde belediye başkanının kızı Ramazan’ın aşık olduğu kızdır. Ramazan’a pek yüz vermese de daha sonra tanıdıkça Ramazan’ı sevecektir. Asuman dizide söylediği türküler ve güzel sesi ile dikkat çekmektedir.

Hüseyin Sevimli – Rıfat

Gönül Dağı dizisinde çaycı Rıfat karakterine Hüseyin Sevimli can vermektedir. Çaycı Rıfat Taner’i ve kuzenlerini sevmiyor ve onların işini bozmaya çalışmaktadır.

Cihat Süvarioğlu – Ramazan

Gönül Dağı dizisinin en merak edilen isimlerinden birisi de kuzenlerden en fırlama olan Ramazan’dır. Cihat Süvarioğlu Ramazan karakterini canlandırmaktadır. Ramazan’ın çocukluk hayali pilot olmaktır. Üç kuzen bir uçak yaparlar. Ramazan komik konuşmaları ile dikkat çekmektedir. Belediye başkanının kızı Asuman’a aşıktır.

Semih Ertürk – Veysel

Gönül Dağı dizisinde en çok merak edilen isimlerden birisi de sempatik tavırları ile Veysel’dir. Semih Ertürk Veysel karakterini canlandırmaktadır. Veysel’i babası okutmamış ve sanayiye vermiştir. Küçük yaşlardan beri çalışmaktadır. Cemile ile evlidir.

Nazlı Pınar Kaya – Cemile

Üç kuzenden birisi olan Veysel’in eşi Cemile karakterini Nazlı Pınar Kaya canlandırmaktadır. Cemile dizinin en sevilen isimlerinden birisidir. Çok sempatik ve samimidir.

Feyza Işık – Döndü

Feyza Işık Gönül Dağı dizisinde Döndü karakterine can vermektedir. Düğüncü Muammer’in eşi Veysel’in annesidir.

Eser Eyüboğlu – Selami

Gönül Dağı dizisinin ilgi çeken karakterlerinden birisi olan Selami karakterine Eser Eyüboğlu can vermektedir. Selami ve Keriman evlenmek üzereyken Taner ve kuzenleri Keriman’ı uçurarak sürpriz yapmak ister. Fakat plan bir şekilde bozulunca Keriman Selami’ye küser. Bu olayın üzerine Selami Taner ve kuzenlerine dava açar. Ancak Keriman onunla evlenmeyi kabul ederse affedeceğini söyler.

Ferdi Sancar – Dolmuşçu Sefer

Gönül Dağı dizisinde Ferdi Sancar dolmuşçu Sefer olarak ekranlara gelmektedir. Sefer Taner’in ablası Zahide’yi sevmektedir. Çocuk esirgeme kurumunda büyüyen Sefer çocukları çok sevmekte ve çok iyi kalpli yardım sever bir insandır. Zahide’nin çocuklarını kendi çocuğu gibi sahiplenmeye hazır sevgi dolu bir adamdır.

Yavuz Sepetçi – Ciritçi Abdullah

Gönül Dağı dizisinde Yavuz Sepetçi Ciritçi Abdullah olarak ekranlara gelmektedir. Üç kuzenin dedesidir. Ramazan, Veysel ve Taner’i hep koruyup kollar sahip çıkar.

Gülhan Tekin – Günşıl

Gönül Dağı dizisinde Günşıl karakterine can veren isim Gülhan Tekin’dir. Günşıl dizide Ağıtçı Hüseyin’in karısı Ramazan’ın annesidir. Genel olarak eltisi ile çok iyi geçinseler de arada sıkıntılara olmaktadır.

Nuri Gökaşan- Musa

Gönül Dağı dizisinde Veysel’in karısı Cemile’dir. Tatlı ve sempatik konuşmaları ile çok sevilen Cemile’nin babası karakterini Nuri Gökaşan Musa karakteri ile canlandırmaktadır.

Ege Aydan – Belediye başkanı Celal Bey

Gönül Dağı dizisindeki Belediye Başkanı karakterine Ege Aydan can vermektedir. Belediye başkanı Celal Bey halk tarafından sevilmektedir. Fakat kızı Asuman’ın sınavı kazanması memur olması için üzerinde çok baskı kurmaktadır.

Çiğdem Aygün – Keriman

Gönül dağı dizisinde Keriman karakterine can veren isim Çiğdem Aygün’dür. Selami’nin nişanlısıdır. Bir dargın bir barışık ilişkileri devam etmektedir.

Zümre Meğreli – Hemşire Elif

Gönül Dağı dizisinde mahallenin sevilen hemşiresi Elif karakterini Zümre Meğreli canlandırmaktadır. Elif’in annesi ve babası yoktur. Bütün mahalleli ve Taner’in annesi ona sahip çıkmaktadır. Elif çocukluğundan beri Taner’e aşıktır. Fakat Taner’de eskiden beri Dilek’i sevmektedir bundan dolayı Elif’e yüz vermeyecektir.

Utku Ateş- Serdar

Gönül Dağı dizisinde Dilek’in nişanlısı Serdar karakterine can veren isim Utku Ateş’tir. Serdar bir süre Dilek’ten ayrılmak istemeyecek fakat sonra değişecek zorluk çıkarmayı bırakacaktır.

Arda Mercan- Erkan

Gönül Dağı dizisinde Zahide’nin en büyük oğlu asi ve isyankar genç Erkan olarak ekranlara gelen isim Arda Mercan’dır. Kardeşleri, dayısı ve anneannesi ile birlikte yaşamaktadır.

Beril Karademir- Sedef

Çocuk oyunculardan Beril Karademir Sedef karakterini canlandırmaktadır. Zahide’nin kızıdır. Annesi ile babası ayrı olduğu ve babası gelmediği için çok üzülür.

Ali Toptaş- İsmet

Gönül Dağı dizisinde evin en küçük erkek çocuğu İsmet karakterini Ali Toptaş canlandırmaktadır. İsmet çok bilmiş büyümüş de küçülmüş bir çocuktur. Babalarının ne zaman geleceğini beklemektedir. Bütün kardeşler babalarını beklerler ilk başta gelmez fakat sonra da gelince çocukları annelerinden almak isteyecektir.

Ulviye Karaca- Gülsüm Öğretmen

Gönül Dağı dizisinin Gülsüm Öğretmeni karakterini canlandıran isim Ulviye Karaca’dır. Dilek’in annesi Taner’in ve kuzenlerinin öğretmenidir. Gülsüm öğretmen Dilek’i alıp kasadan gitmek için gelmiştir.

Cemre Melis Çınar – Cemile’nin Ablası Fadime

Gönül Dağı dizisinde Cemile’nin ablası Fadime karakterini Cemre Melis Çınar canlandırmaktadır. Fadime seneler sonra baba ocağına gelir. Kocası öldükten sonra sahipsiz kalmıştır. Artık kızı ile babası dişçi Musa’nın evinde kalacaktır. Ve Fadime kanser hastasıdır. Babası öğrenince hemen tedavi edilmesi için harekete geçecektir.

Halil Balkanlar- Serdar’ın Babası

Gönül Dağı dizisinde Dilek’in nişanlısı Serdar’ın babası rolünü Halil Balkanlar canlandırmaktadır. Serdar ile Dilek’i barıştırmaya çalışır ve ayrı olmalarına çok üzülür. Serdar’ın babası Dilek ile aralarını düzeltmek için yapmaması gereken şeyler yapar ve sonrasında gerçekleri herkes öğrenir.

Ruhi Sarı- Fikret

Gönül Dağı dizisinde Zahide’nin eski eşi Fikret karakterine can veren isim Ruhi Sarı’dır. Fikret ile Zahide2nin kötü bir evlilikleri olmuştur. Üç çocuktan sonra ayrılmak durumunda kalmıştır. .çünkü zahide çocuklarına hem analık hem babalık yapmak zorunda kalmıştır. Sonrasında da Zahide’yi üzmek ve Sefer ile evlenmesini engellemek için çocukları almak için zorluk çıkarmıştır.

Faruk Karagül – Yaşar (Elif’in Nişanlısı)

Gönül Dağı dizisinde Hemşire Elif’in nişanlısı Yaşar karakterini Faruk Karagül canlandırmaktadır. Elif Taner’den ümidini kesince Yaşar ile çok istemeyerek nişanlanmış ve kısa bir süre sonra Yaşar’ın nasıl birisi olduğunu öğrenince ayrılmıştır. Yaşar diziden bu şekilde çıkmıştır.

Belediye Başkanı’nın Yamağı

Gönül Dağı dizisinde Faruk Müzik Selami ve Keriman’ı dolandıran şirkettir. Selami ve Keriman’ı ünlü yapacağım klip yapacağım diyerek oyalamakta ve paralarını almaktadır.

Şükrü Veysel Alankaya – Günay

Gönül Dağında hazine arayan adam Günay karakterini Şükrü Veysel Alankaya canlandırmaktadır. Günay dişçi Musa’dan babasından kalma mezar yeri ister. Asıl amacı define aramaktır.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx