Dizi Haberleri

Aşk Mantık İntikam Dizisi Konusu Nedir?

Reklamlar

Fox TV’nin sevilen yaz dizisi Aşk Mantık İntikam dizisi hakkında merak edilenleri ele alalım. Aşk Mantık İntikam dizisinin konusu, uyarlama mı gerçek hikaye mi, oyuncuları ve diğer merak edilenlerin cevapları burada.

Aşk Mantık İntikam Dizinin yönetmeni Murat Öztürk’tür. Senaryosu ise Özlem İnci Hekimoğlu ile Nil Güleç Ünsal’a aittir. Her hafta Cuma günleri Fox TV ekranlarına gelmektedir. Dizinin başrollerindeki isimler burcu Özberk ile İlhan Şen’dir.

Aşk Mantık İntikam Dizisinin Konusu

Esra eski eşi Ozan’ın haberleri ile uyanır. Televizyonda Ozan’ın billboardlardaki kocaman resimlerini görür ve iki yıl önce boşandığı eşini her yerde görür. Ozan’ın çok değiştiğini görür. Eski eşi ayrıldıkları zaman çok fakir birisiyken bambaşka biri olmuştur. Başarılı, zengin ve yakışıklıdır. Ozan’ın bu kadar zengin olmasına sebep olan da sosyal medya uygulaması bulmasıdır. Fakat Esra bu sürede yerinde saymıştır. Esra bu duruma şok olmuş ve henüz atlatamamışken Ozan ile karşılaşır. Ozan eskiden canını verecek kadar severken Esra’yı şimdi oldukça soğuktur. Ve Esra’ya karşı oldukça öfkelidir.

Reklamlar

Esra ve Ozan karşılaştıktan sonra birbirlerine karşı bitti sandıkları duyguları tekrardan harekete geçer. İkisi de evliliklerini düşününce farklı şeyler hatırlar. Esra için evlilik güvenli bir sığınaktır. Çünkü babasının ticaret hayatı yüzünden iflaslarla, hacizlerle dolu bir çocukluk geçirmiştir. Annesinin babasına aşık olduğu için ailelerini ayakta tutmak için ne fedakarlıklar yaptığını görmüştür. Bundan dolayı aşkın böyle bir şey olmadığını düşünmüş ve kendisini çok seven, güvendiği biriyle evlenmeyi kafasına koymuştur.

İlginizi Çekebilir: Ada Masalı Dizisi Konusu

Ozan ile Esra ilk karşılaşmalarında Ozan sırılsıklam aşık olmuştur. Esra’da aradığı kişinin Ozan olduğunu anlayınca kısa bir zaman içinde evlenmişlerdir. Ayrılma sebepleri Ozan’ın hayallerindeki işi yapabilmek için düzenli olarak çalıştığı işinden istifa etmesidir. Böylece Esra’nın hayal ettiği güvenli liman yok olur. Ozan yaratıcı fikirler bulsa da bir türlü yatırımcı bulamaz. Evin geçimini Esra sağlar ve annesi gibi olmamak için birden fazla işte çalışır annesinden daha beter olduğunu fark eder. Sonunda pes ederek ayrılırlar. Ayrılık nedenleri ikisi için birbirinden farklıdır.

Ozan ile Esra ayrıldıktan sonra Ozan bir yazılım şirketi açar zengin olur. Esra’da bu şirkette işe başlar tekrar karşılaşınca hikayeleri tekrar başlar.

Reklamlar
Aşk Mantık İntikam Dizisi Konusu
Aşk Mantık İntikam Dizisi Konusu

Aşk Mantık İntikam Dizisi Oyuncuları

Burcu Özberk dizide Esra Erten karakterini canlandırmaktadır ve başroldür.

İlhan Şen dizide Ozan Korfalı karakterini canlandırmaktadır ve başroldür.

Burak Yörük  Aşk Mantık İntikam dizisinde Çınar Yılmaz olarak ekranlarda yer almaktadır.

Melisa Döngel dizide Çağla Yılmaz olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günay Karacaoğlu dizide Zümrüt Korfalı karakterine can vermektedir.

Zeynep Kankonde dizide Menekşe Erten karakterine can vermektedir.

Mehmet Korhan Fırat dizide Ekrem Erten karakterine can vermektedir.

Süleyman Atanısev dizide Yalçın Erten karakterine can vermektedir.

Birgül Ulusoy dizide Reyhan Korfalı karakteri ile ekranlarda yer almaktadır.

Peki Aşk Mantık İntikam Dizisi Uyarlama mı?

Fox TV ekranlarında yayınlanan Aşk Mantık İntikam dizisi ile ilgili bir diğer merak edilen nokta da hangi diziden uyarlama olduğudur.

Aşk Mantık İntikam Dizisi Uyarlama mı
Aşk Mantık İntikam Dizisi Uyarlama mı

Aşk Mantık İntikam dizisi Güney Kore’den uyarlanmış bir dizidir. Dizinin Güney Kore’de ki adı Cunning Single Lady’dır. Bu dizi Güney Kore’de çok popülerdir. Türkiye’de yayınlanan versiyonunda başrolde yer alan isimler Burcu Özberk, İlhan Şen, Melisa Döngel ve Burak Yörük’tür.

Aşk Mantık İntikam Dizisi Nerede Çekiliyor?

Dizi ile ilgili bir diğer merak edilen soru da nerede çekildiğidir. Aşk Mantık İntikam dizisi İstanbul’da çekilmektedir. Dizinin bazı çekimleri Fatih-Balat’ta yapılırken bazı sahnelerinin çekimleri de Beykoz’da yapılacaktır. Yani dizi İstanbul’un Balat ve Beykoz ilçelerinde yapılmaktadır.

Aşk Mantık İntikam Dizisi Teknik Ekip

Aşk Mantık İntikam Dizisinin yönetmeni Koray Kerimoğlu’dur. Dizinin yapımcısı Yağmur Ünal’dır. Dizinin senaryosu da Özlem İnci Hekimoğlu ve Nil Güleç Ünsal tarafından ele alınmaktadır.

Dizinin görüntü yönetmeni Tarık Erkan, yardımcı yönetmeni Hülya Akdemir, 2. Yönetmeni Deniz Bulut Güner, sanat yönetmeni Mert Kalender ve ışık şefi Selçuk Erkan’dır. Kurgusu Çağrı Ece tarafından yapılmaktadır. Dizinin müziklerini Batuhan Fırat hazırlamaktadır.

Dizinin görüntü yönetmeni Tarık Erkan’dır. Yardımcı yönetmeni de Hülya Akdemir’dir. İkinci yönetmeni de Deniz Bulut Güner’dir. Dizinin sanat yönetmeni Mert Kalender ve ışık şefi Selçuk Erkan’dır. Dizinin kurgusu Çağrı Ece’ye aittir. Dizinin müzikleri de Batuhan Fırat tarafından hazırlanmaktadır.

Aşk Mantık İntikam dizisinin uygulayıcı yapımcısı Meral Kınalı’dır. Dizinin yapım koordinatörü Hilal Duygu’dur. Dizinin cast direktörü Nalan Yıldırım iken stil danışmanı Aslı Parlak’tır.

Aşk Mantık İntikam Dizisi Ne Zaman Başladı?

Aşk mantık intikam dizisi 18 Haziran 2021 tarihinde ilk olarak başlamıştır. Her hafta Cuma günleri Fox TV ekranlarında sevenleri ile buluşmaktadır.

Aşk Mantık İntikam Dizisi Hangi Gün
Aşk Mantık İntikam Dizisi Hangi Gün

Aşk Mantık İntikam Dizisi Hangi Gün?

Aşk Mantık İntikam dizisi her hafta Cuma Günleri Fox TV ekranlarına gelmektedir.

Aşk Mantık İntikam Dizisi Final Yapacak Mı?

Aşk Mantık İntikam dizisi 18 Haziran Cuma günü ilk bölümüyle seyirci ile buluştuğunda 3,2 oranında reyting almıştır. Diğer yaz dizilerine göre gayet iyi bir başlangıç yapmıştır. Her yaz dizisinde olduğu gibi bu dizinin de çalıştığı kanal yani Fox TV ile 12 bölümlük bir anlaşması vardır. Reytinglerinin durumuna göre erken final yapabilir ya da gelecek sezonda da ekranlara gelmeye devam edebilir. Bunu dizinin izlenme oranları belirleyecektir. Şimdilerde izlenme oranı gayet güzel gitmektedir.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx